53) ERMENİLERDEN, ÖZÜR DİLEYENLER!

Yayin Tarihi 5 Aralık, 2008 
Kategori ERMENİ SORUNU, SİYASİ

Ermenilerden Özür diliyorum!

1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor. Kampanyanın öncülüğünü akademisyenler Ahmet İnsel, Baskın Oran ve Cengiz Aktar ile gazeteci-yazar Ali Bayramoğlu yapıyor.

Yılbaşında internette başlatılacak imza kampanyasının adı “Özür diliyorum.” Kampanya metninde

1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkar edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum” yazıyor.

İNTERNETTE YAYINLANACAK
Vatan’ın haberine göre uzun tartışmalardan sonra mutabık kalınan kampanya için alışılagelmiş kampanyalar-dan farklı bir yol izlenecek. Hedef, internette bir yıl boyunca mümkün olduğunca fazla katılım sağlamak. Galatasaray Üniversitesi’nden Prof. İnsel, kampanyayı tarihi sorumluluk karşısında bireysel bir tavır olarak tanımlıyor. Prof. İnsel “Resmi politikadan bağımsız olarak biz yurttaşların Türkiye tarihi ile ilgili görüşlerini beyan hakkı var. Kampanyayı bir politika malzemesine dönüştürmemek gekir” dedi. Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Dr. Cengiz Aktar da kampanya ile ilgili olarak Vatan Gazetesi’ne konuştu.

Kampanya nasıl ortaya çıktı?
Bireyi, bireyin hissiyatını öne çıkaran bir kampanyanın vaktinin gelmiş hatta geçmiş olduğu kanaatinden yola çıktık. Muhtemelen yılbaşında çok geniş bir kampanya haline getirmeyi hedefliyoruz.

Kampanyanın amacı nedir? Ermenilerin başına gelenler Türkiye’de çok az bilinen, unutturulmuş, tahrik edilmiş olgular. Türkler bu meseleleri daha çok büyüklerinden, dedelerinden duydu. Ama konu hiçbir zaman objektif bir tarih anlatımı haline dönüşemedi. Bu yüzden pek çok insan Türkiye’de bugün bütün iyi niyetiyle Ermeniler’in başına bir şey gelmediğini zanneder. Bunun çok tali, ikincil hatta karşılıklı katliamlar şeklinde cereyan eden ve 1. Dünya Savaşı koşullarıyla açıklanan bir nevi ’vaka-i adiye’ olduğu kanaati resmi tarih
tarafından yıllardır söylene gelmiştir. Fakat gerçekler maalesef çok farklı. Belki bir tane gerçek var, o da şu son tahlilde Ermeniler artık Anadolu’da yok ama diğer unsurlar Türkler ve Kürtler hala burada. Bu kampanyanın öznesi bireyler. Bireyin vicdanından gelen bir ses bu. Özür dileyen diler dilemeyen dilemez.

Niçin özür dileniyor?
Bu kadar zaman boyunca, neredeyse 100 sene olacak bu konudan bahsedememiş, açıkça konuşamamış olmaktan dolayı özür dileniyor.

YENİDEN ERGENEKON YORUMU:

Bu Kampanyayı başlatanlara teşekkür ederiz(!)

Çünkü; Kampanyanın sonucu, bilgilendirme açısından çok iyi olacak!

Artık tüm “Pamukizm” efradı ortaya çıkacak!

Belki bu Pamukistler, Türkiye – Ermenistan Milli Maçına Ermenistan taraftarı olarak gider ve Ermeni futbolculara Gül atarlar!

YAŞASIN İHANET(!)

ÖZÜR DİLENECEK ERMENİLER ANADOLU’DA NE YAPMIŞ?

SADECE BİR ÖRNEK:

image00115.jpg

“Caminin avlusu takriben bir buçuk metre yüksekliğinde cesetle örtülü idi. Bunlar arasında her yaşta kadın, erkek, çocuk ve ihtiyar bulunuyordu. Kadınların vücutlarında ırza geçme alametleri gözüküyordu. Kadın ve genç kızların tenasül aletlerine fişekler sokulmuştu…”

Erzincan’dan Erzurum’a çekilmekte olan Ermeni çetelerinin yolları üstündeki bütün Müslüman köylerini ve sakinlerini nasıl yok ettiği, bu defa da Rus komutan Yarbay Twerdokhleboff’un ağzından doğrulandı. Yarbay Twerdokhleboff, notlarında dehşet verici Ermeni vahşetini şöyle anlattı: Rus ordusunun Erzurum’a ricati sırasında topçu cephanesini taşıtmak üzere Kürtlerden ve hiçbirinde silah bulunmayan bu civar sivil halktan arabacılar seçilmişti. Erzurum yakınlarında Ermeniler Rus subaylarının istirahat etmek üzere çekilmiş olmalarından istifade ederek arabacıları öldürmeye başladılar.

Biçarelerin feryatları üzerine koşuşan Rus subayları müdahale etmemeleri için silahla tehdit edilmişlerdir. Katliam en vahşi bir şekilde cereyan etmiştir. Topçu Teğmeni Medivani, Erzurum’da Rus topçu subayları kulübünde aşağıdaki sahneye şahit olduğunu şöyle anlatmıştır: Bir Ermeni, Kürt arabacılarından birine vurmuş, elinde tuttuğu değneği, ölüm halinde arka üstü düşen arabacının ağzına sokmak istemişse de, diğeri can havliyle dişlerini sıkmış olduğundan bu korkunç teşebbüsünde muvaffak olamamıştır. Bunun üzerine öfkesinden ölüm halinde bulunan biçareyi vücuduna indirdiği tekmelerle öldürmüştür. Medivani, Odişelice İlice köyünden (şimdiki Ilıca ilçesi) kaçamamış olan bütün Türklerin katledildiklerini ve başları kör satırlarla koparılmış olan sayısız çocuk cesedi gördüğünü bana söyledi.

Cesetlere tükürdüler

28 Şubat’ta yani katliamdan üç hafta sonra İlice’den dönen Yarbay Griasnoff, bana şunları anlatmıştır: Köye giden yollarda uzuvları hurdahaş olmuş cesetlere rastlamıştır; yoldan geçen her Ermeni bir de küfür savurarak bunlara tükürmüş. Caminin 10 – 15 saşen (10 metre = 4.69 saşen) büyüklüğündeki avlusu takriben bir buçuk metre yüksekliğinde cesetle örtülü idi. Bunlar arasında her yaşta kadın, erkek çocuk ve ihtiyar bulunuyordu. Kadınların vücutlarında ırza geçme alametleri gözüküyordu. Kadın ve genç kızların tenasül aletlerine fişekler sokulmuştu. Yarbay Griasnoff, Ermeni kıtalarında telefoncu olarak çalışan birkaç genç Ermeni kızını caminin avlusuna çağırarak, vatandaşlarının yaptığı vahşeti göstermiş ve kapalı bir tekdir mahiyetinde olmak üzere bununla iftihar edebileceklerini söylemiştir.

Türk kızının kalbini çıkardılar

Fakat bu manzara karşısında dehşet içinde kalacakları yerde sevinçten güldüklerini görünce, Griasnoff’u nefretle karışık bir hayret kaplamıştır. Bizzat bir subayın bile saçlarını dimdik yapan böyle bir manzara karşısında tahsil ve terbiye görmüş genç kızların sevinçten çılgın bir hale gelmelerinin bunların ırsi vahşetlerine inkar edilemez bir delil olduğunu ilave etmiştir. Kızlar gülüşlerinin asabiyetten ileri geldiğini iddia etmişlerse de karşılarındakini ruhen kana ne kadar susamış oldukları hususunda aldatamamışlardır.

Hamamda tecavüz ve katliam

Alaca mıntıka kumandanının müteahhidi olan bir Ermeni, 27 Şubat’ta bu köyde yapılan gayri insani muameleler hakkında şunları anlatmıştır: Ermeniler bir Türk kadınının kalbini çıkardıktan sonra bir duvara baş aşağı çakmışlardır. Büyük Erzurum katliamı 7 Şubat’ta başlamıştı. Ermeni topçuları sokaklarda 270 kişiyi yakalamış, bütün elbiselerini soyduktan sonra hepsini bir hamama götürmüş ve burada en haris hislerini tatmin etmişlerdir.

SON SÖZ:

Bu imza kampanyasına katılanların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığından çıkarılması ve Ermenistan’a gönderilmesi!

Eğer vatandaşlıktan çıkartılamayacaksa “Yüzbinlerce Şehit” adına “Vatan’a İhanet” suçundan Dava açılmasını İstiyorum!

Yılmaz KARAHAN

NOT: Lütfen Bu Yazıyı Duyarlı tüm Vatandaşlarımıza gönderin…

Paylaş:

Yorumlar

“53) ERMENİLERDEN, ÖZÜR DİLEYENLER!” yazisina 159 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 5 Aralık, 2008 11:24

  HEPENİZ ZATEN ERMENİSİNİZ YAHUT DA …

  Öncelikle sorulması gereken soru şudur.
  Bahse konu özür kimler adına dileniyor?
  Türkler adına mı?
  İyi de, Türkler adına özür dileyen bu herzekârların Türk olması gerekmez mi?
  Bir takım belgelerle Türk olduklarını ispatlayabilirler mi?
  Yahut, böyle bir ispata gerek duyarlar mı?
  Onu da geçelim; “Ne mutlu Türküm” diyebilirler mi?
  Bu kutsal cümleyi söyleyemeyen zaten Türk değildir.
  Bu zattırı zirzop zevat, Türk değil iseler kendilerini hangi milletten hissediyorlardır.
  Kanaatimiz odur ki bu neseblerinin nereye dayandığı hususunda kafası karışık zevat Türk değildir.
  Hakaret olsun diye söylemiş değiliz; zaten “Ermeni kardeşlerinden” özür dilemiyorlar mı?
  Kendileri Türk olmayan, kendilerini Türk hissetmeyen bu zattiri zirzop zevatın Türkler adına her hangi bir şey için özür dilemeleri, zattiri zirzopluk değil de nedir?
  Bağırsak gürültüsü olabilir mi?
  (Allahın işine bak; bu -zattiri zirzop- tabiri de neden çıktı. Sayelerinde hiciv edebiyatımız bir yeni tabir kazanmış olabilir mi?)
  Bu zattiri zirzop zevat; Türk olmadıkları için bu zaten zattiri zirzopluklarını anlayışla değil; ama genlerinin gereği olarak karşılarım. Ama sahdte de olsa Türk’üm derlerse bunu anlayışla karşılayamam.
  Bu takdirde derim ki!
  A bire zattiri zirzop; yahut al-ak yuvarlarıyla sorunlu zevat.
  Hiç Zeytun’a gittiniz mi? (Zeytun’u bilmezseniz şaşırmam.)
  Van’a gittiniz mi?
  Muş’a, Bitlis’e gittiniz mi?
  Hele hele, Erzincan’a, Erzurum’a gittiniz mi?
  Dedeler, nineler halen torunlarına Ermenilerin, Rus ordusu himayesinde yaptıkaları katliamı anlatır.
  Güney Anadoluda dedeler nineler torunlarına, İngiliz, Fransız orduları himayesinde Ermenilerin yaptıkalrı katliamı anlatır.
  A bre ….
  Toplu mezarlardan hep doksan dokuzluk tesbihler, takkeler, muskalar çıkar.
  Size tarih anlatmıyorum, elle tutulur delil veriyorum.
  A bre zattiri zirzoplar.
  Tek bir haç çıkan, tek bir toplu mezar bulundu mu.
  Şayet böyle olsaydı, sizin yalaklarınızı dolarlarla dolduranlar, bugüne kadar dünyayı başımıza yıkarlardı.
  Bu arada, Mütareke dönemi sadrazamı Tevfik Paşanın Ermeni iddialarının araştırılmasıyla ilgili teşebbüsünü İngiliz belgelerinden okudunuz mu? Neticede İngilizlerin; “Bu iddialar ciddi olarak hiç bir zaman araştırılmayacak. Biz Ermeni katliamı tezini daha pek çok kullanacağız.” dediklerini biliyor musunuz?
  Siz, işkembesinden dolarlara bağlı olanların, gerçekleri gözüne soksanız kabullenmezler.
  İşte, Türk olmasalar bile doğup büyüdüğü topraklara ihanet edenlerin dayanılmaz zattiri zirzopluğu burada yatar.

  Tarihin akışı içinde, Rusların, İngilizlerin, Fransızların, Amerikalalırın maşası olan Ermeniler sizin kardeşiniz olabilir.
  Ama, Osmanlı Ermenisi bizim komşumuzdur.
  Baba dostumuz, dede dostumuz güzel Ermeni.
  Güzel Ermeni, sevgili dostum Aliksan.
  Sen bizsin, bizimsin.
  Sen; “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, Türk Ermeniyim” derken, benim kadar gurur duyarsın.
  Ay yıldızlı bayrağı birlikte az ma salladık.
  Onlar sizden değil.
  Onlar ya rus, ya haçlı.
  Sen ve ben, Çamlık’ta az mı Sürmeli söyledik.
  Seninle pek çok Ermeni yemekleri yedik.
  Yumurta bayramını da, kurban bayramını da birlikte kutladık.
  Bu; “Hepimiz Ermeniyiz” diyen al-ak yuvarları bozuklara söyleyeceğini sen zaten söyledin.

  Bütün Türk düşmanları tempo tutmuş bağırıyorlar;
  Yaşasın ihanet!
  Pamuklu yumuşak ihanetler.
  Dikenli, güllü ihanetler.
  Haçlı, hatta Müslüman maskesi arkasına saklanmış ihanetler.
  Aktarmalı, oktarmalı ihanetler.
  Siyasette, edebiyatta, sanatta, iktisatta, mecliste, sokakta, gazetede, ihanetin enva-i türlüsü.
  Son zattiri zirzop hareketini ilgiyle takip etmeliyiz.
  Yeniden Erkgenon’un yorumu de yerinde, şimdi gözlerimizi dört açıp, “Hepimiz Ermeniyiz” diye bağıranlara bakacağız.
  Kimler?
  Türk milletinin, Tükiye Cumhuriyetinin imkanlarıyla Türk milletini hem de arkadan hançerlemek isteyenler kimler.

  Onlar; “Hepimiz Ermeniyiz, Hepimiz Rumuz, Rusuz, vs. bağırırken!” biz; “Tabiyki tabiyki tabiyki!” diye onları teyit edeceğiz.
  Evet, hepiniz Ermenisiniz! şu halde Babanız da Ermeni olmalı.
  Yetmedi, hepiniz Urumsunuz! o halde babanız Yunan olmalı.
  Yetmedi, hepiniz Moskofsunuz, bu halde babanız Rus olmalı.
  Uzatmayayım, babanız, İngiliz, Fransız, Amerikalı da olabilir.
  Kesin olan şu ki, Türk değilsiniz.
  Ananızın babanızın günahını alıyor olabilir miyiz; ama acaba onlar ne günah işlediler ki sizi peydahladılar.
  Bu işte kesin olan şu ki bir pislik var!
  Ama ne!

  Sayın Karahan’a ikazları teşekkürler.
  Yeniden Ergenekon’a teşekkürler, bizi hep aydınlattığı için.
  Sayın Karahan’ın metnini, dostlarına gönderenlere de teşekkürler.
  Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya giderken uğradğı Kavak’ta halkla görüşürken kullandığı bir cümle var; “Artık elimize bir sopa almanın zamanı gelmiştir.”
  Elimize biz de bi sopa alacağız.
  Bizim sopamızın adı; bilgi.
  Özellikle tarih bilgisi.
  Tarihin gerçeklerini bilmezsek, bu zattiri zirzoplar, pek çok masala olduğu gibi, bu Ermeni katliamı safsatasına da çocuklarınızı bile inandırırlar.
  Lütfen, hemen,
  Hemen öncelikle yakın tarih hakkında bilgi sahibi olalım.
  Etrafımız köpeklerle sarılmışken, elimiz sopasız kalmasın.
  Yeni bir hareket de ben başlatıyorum.
  Elimiz sopasız kalmasın!

 2. sevgi ödlek yorum tarihi 5 Aralık, 2008 12:30

  *BİZ GERCEK TÜRK/MÜSLÜMAN HALK OLARAK;
  —Ö Z Ü R B E K L İ Y O R U Z!!!!!!!!!
  HAYDİ BAKALIM!MEYDANE GELİNSİN!!
  *ah!eskiden hatırlarmısınız?bilmem..ahsap evlerimizin önünde ‘tas esik’ler vardı..ne güzeldi..ne tasındandı o esikler?kaymak gibi düzdü:) üzerinde oturur, keyifle, bes tas oynardık..MUHTESEMDİ..
  *KEDİYİ EVDE BİRAZ FAZLA CINGAR CIKARTTIMI NE YAPARSINIZ SN.Y,KHAN BEY;KAPI ÖNÜNE KOYARSINIZ degilmi..iyi.biraz İCERİDE KENDISINE VERİLEN KIYMETİ ANLAR!
  **YA Ö Z Ü R DİLERLER!!YADA TÜRKLER;TÜRKİYEYİ SEVMEYENLERDEN ACIKLAMA BEKLIYOR! NE YAPACAKLARINA KARAR VERSİNLER.
  -BEKLIYORUZ.
  SONRA ÖLECEGİZ!YADA HEP BİRLİKTE YASAYACAGIZ?BUGÜNE KADAR OLDUGU GİBİ.
  –DÜNYA BİR KARMASAYLA BİZİ BİRBİRİMİZE KIYDIRIP;( SONRA OHHH!!CEKİP;(..KURULMAYI PLANLIYOR..TÜKİYE TOPRAKLARINA!ANADOLU E L D E N GİDİYOR!
  *UYANIN TÜRK MİLLETİ.YEGANE SEREFİNİZ TOPRAGINIZ,İNSANINIZ,BAYRAGINIZ//ONURURNUZ.
  ÜLKENİZDİR.

 3. Ahmet yorum tarihi 6 Aralık, 2008 01:13

  Ermenilerden Ozur dileyen, Her Kim olursa olsun ben bir Turk evladi olarak, Aydinlara ALLAH BELANIZI VERSIN diyorum,yaziklar olsun sizlere

 4. Aliayberk yorum tarihi 7 Aralık, 2008 21:50

  1994 Azerbaycan Köylerinde yapilan Katliamlari,Hocaali de yapilanlari Unutan vijdan sahipleri gidip özür dilesinler Ermenilerden.Vay be,bosuna dememis “Atalarimiz bir Memleketin en büyük düsmani kendi icinden cikar” diye..Türk Milleti Atatürk´den sonra hic bilemediki Dostunu-Düsmanini.Hani görülmemisti Türk Milleti boyun büksün Yalvarsin.Daha ne olsun nerelere getirdiler Milleti.Söyleyecek,yazacak bir sey bulamiyorum.Dilenciler bile Böyle bir Insan toplulugundan daha onurlular..

 5. ilksen dincer bas yorum tarihi 8 Aralık, 2008 14:32

  Yılmaz Karahan çok haklısınız. Vatana ihanet davasını görebilmek için Atatürk’ün manevi önderliğinde ve Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi kenetlenmiş bir toplum ve o topluma yakışır hükümet lazım. Zayıf noktamız budur bildiğiniz gibi. Ruhat Mengi bir karşı imza kampanyasından bahsediyor. Yazınızdan dolayı sizi tekrar kutluyorum. Ufacık birey halimle gelişmelerin takipçisi olacağım.

 6. osman üçüncü yorum tarihi 10 Aralık, 2008 03:15

  Türk tarihinde herzaman bu tür kişilikleriklerini kazanabilmek için düşmanla işbirliği yapan vatan hainleri bulunmaktadır. Bunların nineleri Ermeniler tarafında tecavüze uğramış olsa bile batı hayranlığı, güçlünün yanında olma, vatanını satma, gerçekleri saptırma düşüncelerinden kurtulamazlar. Bu insanları iyi tanıyalım, gerekli tepkiyi en etkili şekilde gösterelim. Yakında yalakalık yaptıkları ve işbirlikçileri tarafından önlerine çeşitli ödül diye kemik atılacaktır. Ancak yaptıkları ihanetin vicdan azabını ömürlerinin sonuna kadar çekeceklerdir.
  Türk milleti, düşmanlarımız oyunlarını her yönden nasıl oynadıklarını görüyoruz. Bu oyunlara karşı uyanık olmalıyız.

 7. Ersen Tursak yorum tarihi 10 Aralık, 2008 04:00

  Özür dileyenler ya tarihi bilmiyor, yada bu yaşadığı toprakları bölmeye çalışan AB veya ABD çıkarlarına hizmet edenlerdir. Bir ihtimal daha var oda vatan hainliği. Bu dünyada yaşayan türkler de ermeniler bizden özür dilesin diye bir kampanya başlatırsa ezici bir üstünlük çıktığında yav biz Türklere yanlış yapmışızmı diyecekler. Bunlarda entrika bitmez, Ey Türk düşmanları şunu bilinki bu entrikalar uyuyan bir devi ayağa kaldırma çabanız olacaktır. Bu uyanışla milyonlarca ATATÜRK’ün gözleriyle karşı karşıya kalıp o gözlerle karşı karşıya gelmemek için yüzünüzü saklamak için maskeleri yüzünüze takacaksınız.hangi maskeyi takarsanız takın, tarih tekerrür ettiğinde yine bu vatanın evlatlarını karşınızda bulacağınıza emin olabilirsiniz. Bütün vatan önünde herkese and olsun.

 8. rosedrop yorum tarihi 15 Aralık, 2008 20:18

  Bu Ermeni bozuntularına bir sorsak kansızlar ermenilerin katlettiği Türklerden ne zaman özür dileyeceksiniz?Size bu vatanının havasını tenefüs ettiren devlet büyüklerini kınıyorum..Eskiden birine kızldığı zaman ERMENİ DÖLÜ denirdi.Bu atalarımızn ermenilerden ne kadarnefret ettiğinin belgesidir.Elime fırsat geçsin buözürclerin hepsini kör kuyulara atarım.

 9. rosedrop yorum tarihi 15 Aralık, 2008 20:24

  EĞER BİZDE TÜRKLÜK KANI VARSA . BU ÖZRÜ DİLEYENLERE EKMEK VE SU DAHİ VERMEMELİYİZ !SOKAKTA OKKALI BİR TÜKÜRÜKLE HADLERİNİ BİLDİRMELİYİZ….

 10. rosedrop yorum tarihi 15 Aralık, 2008 20:26

  KANSIZLAR…ERMENİSTANA…..

 11. rosedrop yorum tarihi 15 Aralık, 2008 20:57

  Bu özürcüler Yusuf HALAÇOĞLU’nu Türk Tarih kurumu başkanlığından alanlarla aynı kanı taşımaktadır.

 12. HAMDULLAH yorum tarihi 16 Aralık, 2008 09:04

  hade ordan bee….

 13. YÜCEL ÜNALDI yorum tarihi 16 Aralık, 2008 10:43

  Yukarıdaki açıklamalarda vatandaşlarım gereken herşeyi yazmışlar, benim daha diyecek bir sözüm yok. Bu, TC vatandaşı olmayı içine sindiremeyenler Ermenistan’a gitmek istiyorlarsa otobüs biletlerini gönderebilirim. Bu kervan yürüyecektir, halkım kaygılanmasın.

 14. HÜSEYİN EREN yorum tarihi 16 Aralık, 2008 12:52

  bu ne saçmalık bu ne ihanettir.Kendini aydın gören aydınsız densizler sanırım ermeni soyundan gelmeler bu hiç şüphe götürmez bir gerçektir. Yoksa damarlarında azıcık bırakın türklüğü insan kanı olsa azıcık helal süt emmiş olsalar böyle birşeyi akıllarından bile geçiremezlerdi. bu adi karanlık (kendilerine aydın diye kakalamaya çalışan sahtekarlar)insan bile diyemediğim yaratıkların engellenmesini devlet büyüklerimizden rica ediyorum. saygılarımla.

 15. mehmet yorum tarihi 16 Aralık, 2008 17:14

  özür dileyenlerin bu ülkeden ve kütütkten çıkarılmasını istiyorum. Atalarının kim olduğu şüphe götürür. mutlaka o zamanlarda ya ermenilerden ya da rumlardan kalma olasılıkları fazla omların zavallı ninelerimize yaptıklarından… Allah onlardan bizleri korusun onların yok etsin…

 16. ferit şahin yorum tarihi 16 Aralık, 2008 21:00

  Erzurumda yaptıkları katliamları yaşamış ve hala hayatta olan insanlar var.

  Bilim adına hareket ettiğini düşünen vatan hainleri
  bu vatan o kadar büyük ki sizleri bile barındırıyor.

 17. SABAN ARSLAN yorum tarihi 16 Aralık, 2008 21:43

  SİZ ERMENİLERDEN DAHA BETERSİNİZ BU ÜLKEDE YASAYIP BUNLARI TELAFÜZ ETMENİZ ÖLDÜRÜLEN 1000 LERCE KİŞİ VE BÜYÜK ELÇİLERİN KEMİKLERİ SIZLAR TC VATANDAŞI KİMLİKLERİNİZİ BIRAKIP ERMENİ VATANDASI OLUNUZ!!!

 18. emel ışık yorum tarihi 16 Aralık, 2008 21:51

  Bu kampanyayı başlatanlar vatan haini değilde nedir.Zaten kampanyaya katılanlar güzelim memleketimin ekmeğini yiyipte devlet aleyhine propaganda yapıp devletin bütünlüğünü bozmaya alışanlar.Memleketimin dili olsada konuşsa bu her karış toprağın nasıl kazanıldığını söylese ama bu vatanı ne ermeni yandaşları nede pkk parcaalıyamadı parcalayamıyacakta

 19. hasan kartal yorum tarihi 16 Aralık, 2008 22:26

  ermenilerde özür dilemekmi bugünleride gördük ya yazıklar olsun… bir türk kalkacak ermenilerde özür dileyecek hemde yaşanmamış bir olaydan dolayı söyliyeceğim tek şey bunların hepsini T.C vatandaşlığında çıkarıp ermenistana sınır dışı etmek hele o sanatçı kimliği ve aydın havasında ortalıkta dolaşan vatan hainleri buyrun ermenistan vatandaşlığına baş vurun hemen kabul ederler ama unutmayınki tarihte bu vatan için can vermiş binlerce şehit sizden hesap soracaktır esas şimdi vicdanınızın sesini dinleyim bu ülkeyi ya sevin ya terkedin…

 20. alperen kapucu yorum tarihi 16 Aralık, 2008 22:37

  ya sevecekler.ya terkedecekler.ya sahip olacaklar ya defolacaklar.biz yıllardır.vatan sağolsun deyip.duruyoruz.bizde henüz bu ermeni piçleri hakkında TÜRK MİLLETİNDEN özür dileme kampanyasına katılmalarını istemedik.istemezük.o pis ağızlarından çıkacak yorumlara ihtiyacımız yok.gitsinler kampanyayı ait oldukları ermenistanda yapsınlar.sokakta buldukları ermenilerin şeylerini öpsünler o zaman rahatlayacakları kesin

 21. beyaz yorum tarihi 16 Aralık, 2008 23:26

  çok teşekkürler bugun okudugum haberlerden çok rahatsız olmuştum.
  burda gerçekten duyarlı insanları görmek beni mutlu etti.
  çok teşekkürlerrr…
  şehit atalarımız için teşekkürler
  elbet brgün tüm dünya bizden özür beklerken onlar özür dileyecekler hem biz türklerden hemde azeri kardeşlerimizden
  çok teşekkürlerrrr

 22. ismail yenice yorum tarihi 17 Aralık, 2008 00:31

  ben tarihi tarihciler araştırır, yorumlar, anlatır diye biliyordum. ama fransada siyasetciler Türkiye’de de sözüm ona aydınlar diye bir furya yorumluyor.fransadaki siyasetçilerin bir amacı var, peki bizim sözde aydınlara ne oluyor.bilemiyorum.hiç mi dedelerinizden “süngü ile hamile kadınların karnını deştiler” diye başlayan tarihten alıntılar dinlemediniz. benim şahit olduğum asala örgütünün yaptıklarını bu özür dileyenler nasıl açıklayacak, Azerbeycanda yaşananları nasıl açıklayacak.sizin özrünüz kimin adına, siz yakın zamanda anzaklardan,yunanlılardan,pkkdan da özür dilersiniz.biraz onurlu olun, yada onurlu adam taklidi yapın. bu vatan toprakları üzerinde metre kareye düşen alçak sayısı bu dönemdeki kadar yoğun olmamıştı.bu yaptıklarınıza karşı alçaklık kelimesi karşılık bulursa, fransada ermeni sözcülüğü yapanların menfaatleri belli,sizin nereden ne menfaatiniz var.ben çünkü alçaklık yapıyorsunuz….benim söylediklerim için ileride sizden daha aydın olanlar özür dilesin.diler belki.

 23. ismail yenice yorum tarihi 17 Aralık, 2008 01:06

  hızımı alamadım. ermenilerden özür dileyen Türkiye’yi aydınlatmayı bırakın kendi kafalarını aydınlatmaktan aciz sözde aydınlar.ilk önce ana rahminde dünyaya gelirken, annenizin yumurtalıklarına diğer spermlerden daha hızlı hareket ettiğiniz için, ilk siz ulaştığınız için özür dileyin. harikasınız, sözüm ona.bırakın özrü özür dilemesi gerekenler, dilemesi gerekiyorsa dilesin.siz kimsizniz ki; başkasının yaptığı bir şey için özür diliyorsunuz, veya kendinizde bu hakkı buluyorsunuz.size bu hakkı kim veriyor. eğer menfaat peşindeyseniz,belliki peşindesiniz; bu kadar ucuza gitmeyin. siz amerika adına kızılderelilerden özür dileyin, fransa adına cezayirden özür dileyin, almanlar adına yahudilerden özür dileyin. benim Türkiye de yaşayan ermenilere hiç sözüm yok. fakat Türk taklidi yapan ermeni asıllılardan nefret ediyorum. biraz yürekli olun ermeniler gibi ermeniyim deyin. sizde o kadar yürek varsa.kendinizi bu kadar ucuza pazarlamayın. çünki ben ucuz malı almam ve pazarlayanıda sevmem.

 24. oğuz kaplan yorum tarihi 17 Aralık, 2008 01:20

  adı sözde aydın olan bu karanlık beyinlerden başak ne bekliyordunuz,biz kimseden özür dilemiyoruz

 25. yavuz kurt yorum tarihi 17 Aralık, 2008 03:39

  bende özür diliyorum ben emekli bir topografım bende özür diliyorum görev yaptıgım yerlerdeki daglarda ormanlarda ovalarda gördügüm dualar okudugum ermeniler tarafından pusuya düşürülüp kahbece katledilen ahlatda ercişte tatvanda adilcevazda pasinlerde erzurumda çevresinde gümüşhanede pirahetde erzincanda k.maraşata afşinde elbistanda göksunda tekirde g.antepte
  hatırlayamadıgım bir çok yerdeki ŞEHİTLİKLERDE YATAN ŞEHİTLERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM sizlerin ruhu şadd cennet mekanınız olsun bakmayın bu kan guruplarını ne oldugu belirsiz insanların ermenilerden özür dilemesine bunlar yüzdeye vurursanız yüzdesi kanları kadar

 26. Nursun Önel yorum tarihi 17 Aralık, 2008 09:35

  Asala’nın yaptığı katliamların özrünü kim dileyecek diyerek daha yakın tarihten bir soru sormak istiyorum özür dilemeyi planlayanlara.
  Tarihlerini, kültürlerini ne kadar iyi biliyorlar ve ne yapmak istiyorlar. Ermeniler’den özür dilerlerken biz Türklere de bunun açıklamasını yapmak zorundalar. Çünkü onları bu davranışlarından dolayı ben affetmiycem. Ülkemiz üzerinde yapılan bölücülüğün başka bir şekli de bu olsa gerek. Eminim şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktır. Yazıklar olsun diyorum bu zihniyetlere.

  Ve onlara en iyi cevabı Atatürk’ten veriyorum.
  Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

 27. Yılmaz Karagöl yorum tarihi 17 Aralık, 2008 11:02

  Aydın ,hangi aydın.Aydın kişi nedemek birkere bu aydın geçinen kişiler bu söylemleri ile benim aydınım değil peki amaçları nedir bu cehalet sendromu yaşıyan arkadaşların.Tarihi tarihçilere bırakmak gerek buna inanırım .Lakin kendi bildiğim kadarını dahi bilmeyen cahilin konuşmalarına karşıda konuşma gereksinimi duymak vatandaşlık görevi.(Şöyle seslenmek istiyorum o sözde aydın timsallerine ”Ey zır cahil,okuma yazma bilmezmisin,Ey zır cahil okul,mektep,medrese ve hatta school hepsi aynıdır fakat bilmezmisin.” Şudur anlatmak istediğim benim tarihçimin taraflı tarih yaptığına inanır bu embesiller(madem öyle sende araştırmacı ol aydın geçinen zır cahil insan) git ingiliz-fransız-alman -ruz arşivlerini belgelerini araştır hangi katliam hangi soykırım.Osmanlının son dönemleridir ve kandırılan örgütlenmeler vardır oku ve bil ağzını topla ona göre konuş.Talat paşa neden idam edilmiştir yok yere oku bunları.Anlatmakla olmaz bunlar benim bildiklerim ve katledilen insanlarımın onuru şerefi adına söylediğim sözler.Birileri bizlerin kuyusunu kazmaya çalışırken sözde halktan yana sözüm ona artist sözüm ona yazar.Benim şahsım ve milletim adına özür dileyeceğim dünya üzerinde hiç kimse ve hiçbir kurum yoktur olamaz.Ben şehitler verdim bu toprağa ve kardeş geçinenler şehit ettiler insanlarımı.Konuşma hakkı ama boşa konuşma belgeni sun kamuoyuna inandır bizi bakalım.Erzurum ve güneydoğu illerimi inandır.Şehrin göbeğinde yatıp uyumakla öyle olmuyor şunlar gerçekmiş miş miş. Bende bilimsel bir gerçeğe karşı çıkayım ozaman aslında dünya karedir.Romantizm mi Oryantalizmmi şimdi bu adını sen koy aydın geçinen zır cahil.

 28. memati yorum tarihi 17 Aralık, 2008 12:31

  ya ben anlamıyorum bizim nufusumuza bak birde ermenilerin nufusuna onlardan özür dileyenler birde bunları onlara söylesinler azerbaycandaki katliyamı vallahi bu özür dileyenler türk kanı taşımıyormar bunların televizyonlarda çıkıp özür dileyeçeklerine doğuya gelip bilgiler alsınlar birde canlı yayınlarda halka telefonla bağlansınlar orada atıp tutmasınlar dün kanal türtü izledim beynimden vurulmuşa döndüm bir telefon olsaydıda neler söyleyecektim

 29. kadir can yorum tarihi 17 Aralık, 2008 12:48

  SATILMIŞ İNSANLARA SESLENİYORUM
  YA ERZURUMDAKİ KIZALRIMIZDAN BEBELERİMİZDEN KİM ÖZÜR DİLEYECEK ONLARI YAŞAMAYA HAKLARI YOKMUYDU ONLAR İNSAN DEĞİLMİYDİ VİCDAN DAN BAHSEDİYORSUNUZ NE VİCDANI SİZDE VİCDAN OLSA BU KARAKTERSİZLİĞİ YAPMAZ ADALETLİ DAVRANIR ÖZÜR DİLEMEKTENSE ÖZÜR DİLETİRSİNİZ

 30. bilal yaman yorum tarihi 17 Aralık, 2008 13:36

  yazıklar olsun size

 31. fatih arslan yorum tarihi 17 Aralık, 2008 13:43

  bunlar yakında travestilerden de özür dilerse hiç şaşmam. hepimiz travestiyiz hepimiz ibneyiz de sloganları olur. nuhahah

 32. atilla güngör yorum tarihi 17 Aralık, 2008 14:04

  özür dileyenleri
  özürlü
  kabul edip
  onlar namına
  özür dilerim

 33. kara murat yorum tarihi 17 Aralık, 2008 15:09

  bu ülkeyi böylece ya sev yada ermenistana git

  bu akıllara zarar bir olayı ortaya atan kişi tahminim ermeni olmalı başka bişey beklenmez

 34. osman karaot yorum tarihi 17 Aralık, 2008 15:33

  bir kısım yazar bozuntuları pek yakında kendilerinide o.ç.olarak kabul ederlerse hiç şaşırmayın çünkü bu soysuzlar ne yapsa yeridir bunlar travesti de olur ibnede olur o.ç.da olur bunlara normaldir

 35. Cigdem Gulgen yorum tarihi 17 Aralık, 2008 17:21

  Fatih Altaylı
  Ben özür dilemiyorum

  16.12.2008 13:04
  Bir tek Hasan Cemal’e hak verdim Ermenilerden özür dileme kampanyasına imza koyanlar arasında.
  Ne de olsa dedesi İttihatçıların büyükbaşlarından Cemal Paşa’ydı.
  Ermeni tehciri bir İttihatçı hükümet uygulaması olduğu için, Hasan Cemal dedesi adına özür dileyebilir.
  Hatta başlamışken, bir de Araplardan özür dilese iyi olur, çünkü Beyrut’ta bir katliam anıtı var. Cemal Paşa’nın öldürdüğü arapların anısına dikilmiş.
  Ama gerisinin özürünü anlamak mümkün değil.
  Sakın yanlış anlamayın.
  Osmanlı topraklarında yaşayan Ermeni tebaya yapılanları doğru bulduğumu söylemiyorum.
  İçlerinden bazılarının işgalcilerin arkasına saklanarak Osmanlı’nın diğer unsurlarına, Türklere, Kürtlere saldırdıklarını, öldürdüklerin, katlettilerini biliyorum.
  Öldürülenler arasında atalarım var, dedelerim var.
  Ama yine de bir halkın çoluğuyla, çocuğuyla yerinden yurdundan edilmesini, Murat Bardakçı’nın belgere dayanarak yazdığı kadarıyla 900 küsur bininin sürülmesini, büyük bölümünün bu sürgün sırasında ölmesini, kaybolmasını, ailelerinin dağılmasını doğru bulmuyorum.
  Aradan yüz yıla yakın zaman geçse de, bu insanlık dramı içimi sızlatıyor.
  Bir imparatorluğun kendini ve tebasının bir bölümünü koruma refleksini anlıyorum ama bunun boyutuna hak veremiyorum.
  Ama işin özür boyutuna gelmesini de anlayamıyorum.
  Kim adına, kimden, kim özür diliyor.
  Balkanlarda yüzbinlerce Türk asıllı Osmanlı tebaası öldürüldü.
  Bunun için özür dileyen var mı?
  Soykırımdan bahsedenlerin dedeleri, Doğu ve Güneydoğu’da binlerce Türkü, Kürdü katletti.
  Onun özürünü dileyen var mı?
  20. yüzyılın başındaki kargaşa ortamında ne büyük dramlar yaşandı.
  Hepsi için üzülüyoruz bugün.
  Ama kim kimden özür diliyor o günler için.
  Üstüne üstlük nereye kadar özür dileyeceğiz.
  8. yüzyılda yaptıklarımız için Çinlilerden, 10. yüzyılda yaptıklarımız için İranlılardan, Hintlilerden özür dileyecek miyiz!
  İş oraya kadar giderse atalarımız İstanbul’u fethetti diye Rumlardan özür dilememek olur mu hiç!
  Bu işin sonu neresi?
  Özür için hangi tarih milat olacak.
  Hadi biz diledik, Romalılar Cermenlerden, Galyalılardan, Occitanlılardan özür dileyecek mi?
  Hadi herkes birbirinden özür diledi diyelim.
  Sonra ne olacak?
  Sonrasını düşünen, planlayan, bilen var mı?
  Aydınlar özür diliyormuş.
  Özüre imza atıyormuş.
  Biz çok gördük o imzacıları.
  Geçmişte de imza atmışlardı bazı açıklamalara.
  Sonra dediler ki, ‘Ben senet zannetmiştim. Artizler kahvesinde hesap pusulasını imzaladığımı düşünmüştüm”
  Paçaları sıkışırsa yine öyle olur.
  Merak etmeyin

 36. ÖZGE MEMÜK yorum tarihi 17 Aralık, 2008 18:10

  YA SİZ KİMSİNİZ NELER NELER YAPMIŞ PİS aq ERMENİLER ONLARIN ALLAH BELALARINI VERSİN ÖZÜR DİLEYENLER BİZDEN OLAMAZ ZATEN DEFFFFFFFFFFFFOLSUNLAR TÜRKİYEDENNN PİSLİKLER

 37. ibrahim başoğlu yorum tarihi 17 Aralık, 2008 18:26

  ermenilerden özür dileyenlerin zaten kanları bozuktur.bu insanlar ne zaman yalaklıktan kurtulacak acaba.aşşağılık insanlar.ermenilerin türklere yaptıklarını biliyorlarmı.kendilerini kaça satıyor bu şerefsizler.yazık.bunlar vatan haini.para için analarını karılarını ve kızlarını………………………………….rumuz milliyrtçi militan

 38. BATI TRAKYALI yorum tarihi 17 Aralık, 2008 18:28

  Kim adına özür dileniyor, hala beşeri boyutlarda aklım almıyor.
  Ecdadımız hala balkanlarda nelere maruz bırakılıyor bunlar görülmüyormu.
  Bugüne kadar kim bizden özür diledi.
  Bu yüce ulusun onurunu bu kadar ayaklar altına almayalım lütfen.

 39. ÖZOCAN yorum tarihi 17 Aralık, 2008 19:47

  ÖZÜR DİLEMESİ GEREKENLER bellidir. AİHM de duygu sömürüsüyle bi soykırım sözü çıkarttılar kim kimin soyuna ne yapmış hepsi arşivlerde vardır.Bunu onlar da biliyor!!asıl onların biz ”TÜRK”lerden özür dilemeleri gerekmektedir.Maçta İSTİKLAL MARŞI söylenirken yuh çekenleri ve ONLARDAN ÖZÜR DİLEYENLERİ ŞİDDETLE KINIYORUM!!!!!

 40. arif türker yorum tarihi 17 Aralık, 2008 19:53

  bu sözde aydınları şiddetle kınıyorum .bu vatan hainlerine ya sevin ya sevin ya sevin yada ermenistana gidin diyorum. ne mutlu türküm diyene.123

 41. ebru ünalk yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:01

  ben daha lise öğrencisi olmama ragmen milli benliğimin farkındayım. bu imza neden var neden yapılıyor akla mantıga sıgamaz. Bunu ben TÜRk VATANDASINA yakıstırmıyorum. cunku ben TÜRKÜM daha bu yasımda kendimden kac yas buyuk kişilerden utanc duydum.. yerin dibine girdim diyebilirim.ben boyle kişilere TÜRK diyemem. ben boyle kişilerin soyundan şüphe ederim.soysuzlar demekten baska bişey diyemem.. ermenilerin TÜRK bacılarımıza yaptıklarını sanırım kendilerinde gorselerdi boyle konusmazlardı.. soysuzlar

 42. sedef yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:03

  ben ermenilerden özür dileyen herkesi sadece geçmişini bilmeyen ve türklüğe yakışır birer kişi olamadıklarını belirtmek istiyorum.Bu zamanda ermenilerden özürr dilemeyi bırakın, ermeniler özür dilese bile kabul etmemeliyizzz…

 43. metehan alperen öztürk yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:04

  ben şahsen bu ülkede;aydın denilen yalakların,entel denilen dantellerin,akademisyen denilen satılıkların,ilerici ve sanatçı denilen liboşların hiç eksik olmayacağını biliyorsum ama,anasını avradını kızını satılağıa çıkarmakla eşdeğer bu özür dileme hareketini belli bir zümrenin yapacağını aklımın ucundan bile geçirmemiştim.demekki türk insanının rekleksini zaman zaman bu liboşlar ölçer ve bir anda boyunun ölçüsünü alıverirler.benim kardeşlerime tavsiyem bu özür dileme seanslarına katılan yazarlara(ben onlara liboş diyorum kısaca)sanatçılara(ben bunlarada liboş diyorum)pirim vermeyin.

 44. atilla güngör yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:31

  bu özür dilenme olayını
  kıyamet alametleri içinde
  kabul etmeliyiz

 45. selen yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:32

  kim özür diliyor yaa onlar özürün ne demek olduğunu bile bilmeyen kişilerden birde özür mü diliyoruz onların bizden özür dilemesi gerekirken
  biz onlar özür diliyoruz. Türkler yoksa tarihi iyi bilmiyor mu? bilmiyolarsa ben anlata bilirim bizim dedelerimize ninelerimize işkence çektirenlerden biz özür diliyoruz.Bu kadar olmaz yani diyorum..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 46. Özge Yetim yorum tarihi 17 Aralık, 2008 20:34

  Biz TÜRK halkı olarak kim/kimlerden özür dileceğiz?! Herkes şaşırdı galiba!! Bu siteye destek olan ve TÜRKİYE için hizmet veren aydınları da büyük bir şiddetle kınıyorumm, bence o aydınlar nerede YAŞADIKLARINI ve TARİHLERİNİ BİLMİYORLAR!! Biz özür dileyecekmişiz baksennn!!Peki benim o kadar MEHMETÇİĞİMİN ÖZRÜNÜ KİM DİLEYECEK; O KADAR ŞEHİDİMİN, ATAMIN ÖZRÜNÜ KİM DİLEYECEK?!! BÖYLE UCUZ NUMARALARA KALKIŞANA KADAR, BİRKAÇ ADAMIN GURURUNU OKŞAYANA KADAR ÖNCE OTUR TARİHİNİ BİR ÖĞREN!! SARIKAMIŞTA, 1915-1925 TARİHLERİ ARASINDA DOĞUDA ATALARIN HANGİ ZULUMLARA UĞRAMIŞ, KİMLER AÇ KALMIŞ HANGİ MÜSLÜMAN TÜRK KADINLARI TECAVÜZE UĞRAMIŞ ONLARI ÖĞREN SONRA KALK TOPLUM (!) BİLİNCİ ADINA BİRŞEYLER YAPIN!! BU ÜLKENİN SİZİN GİBİ AYDINLARA İHTİYACI YOK! GEÇMİŞİN ERMENİ SORUNU BUGÜNÜN VE GELECEĞİN KÜRT SORUNU OLUNCA, GÜNÜMÜZDE HALA ZULUM İÇİNDE ZORLA DAĞA ÇIKARILAN GENÇ DELİKANLILAR, EVLERİ BASILARAK TECAVÜZ EDİLEN GENÇ KIZLARDAN HABERİNİZ VAR MI SİZİN; YARINDA ONLAR ZULÜM YAPTI BİZDE KARŞILIĞI VERDİK DİYE BUGÜN ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN ÖZÜR DİLERSİNİZ SİZ VE YİNE KENDİ BENLİĞİNİZİ UNUTAN, O SÖZDE AYDINLAR?! SİZ KALKMIŞ ZATEN TÜRKİYE’NİN İÇ KARIŞIKLIKLA ÇÖKMESİ İÇİN DUA EDİP İÇİMİZE KADAR SİNMİŞ İNSANLARI SAVUNUYORSUNUZ KİM KİMDEN ÖZÜR DİLEMELİ ACABA?!

 47. trabzondan çamburnundan yorum tarihi 17 Aralık, 2008 21:29

  Bu adam denilen zavallılara ne diyeceğimi bilmiyorum.Burada yazmak isteyip yayınlnmayacağını bildiğim küfürleri edemiyorum.Ama bu yazıyı okuyup benim söylemek istediklerimi aklınızdan hatta bağırarak dahi fütursuzca haykırabilirsiniz inanın çok rahatlıyacaksınız çünkü ben şu andfa öyle yapıyorum.Ermeniymiş yok bilmemneymiş 24 saat sürmezsiniz TÜRK topraklarına katılmanız

 48. SAFA BUTE yorum tarihi 17 Aralık, 2008 23:47

  KANI BOZUKLAR YINE KOL GEZIYOR.. SIZ KARANLIKTA KALMIS AYDIN GECINEN CAHILLER.. BIRAZ TARIH OKUYUN.. KIMIN ADINA OZUR DILIYORSUNUZ.. TURK MILLETI ADINA MI YOKSA KENDI ADINIZAMI? EGER TURK MILLETI ADINA OZUR DILIYORSANIZ BUNA HIC HAKKINIZ YOK.. SIZIN GIBI KANI BOZUKLARIN TURK MILLETINI TEMSIL ETMEYE HAKKI YOK.. AMA KENDI BABALARINIZ ERMENILER ICIN OZUR DILIYORSANIZ DILEYIN VE BU ARADA DA KAC KISIYMISSINIZ GORELIM.

 49. HALİL İBRAHİM yorum tarihi 18 Aralık, 2008 00:17

  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi

  Ey Türk Gençliği!

  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  Mustafa Kemal Atatürk
  20 Ekim 1927

  ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYENLERE EN GÜZEL CEVAP OLDUĞUNU SANIYORUM !!!!!!

 50. Mustafa TEMİZER yorum tarihi 18 Aralık, 2008 00:34

  Bu şerefsiz aydın geçinen kişilerin böyle bir olaya kalkışmalarının sebebini bir araştırmak lazım. Acaba bu soysuz milletle bir ticari ilişkileri mi var? Yoksa onların yaptığı mezalimlerden çok mu hoşlanmışlar? Hepsinin yüzlerine tükürüyorum. Allah hepsinin belalarını versin. Bu vatanı ve milleti bölmek isteyenlere lanet olsun.
  Yaşasın TÜRK MİLLETİ ve DEVLETİ.
  Böyle aydın geçinen ermeni yalakalarına, çapulculara pabuç bırakmayacağız.

 51. Erugrul senel yorum tarihi 18 Aralık, 2008 09:28

  Bu imza kampanyası internette mi başlayacak. Oraya bende girecem özür dileyenlerin aq cam.

 52. bilal demir yorum tarihi 18 Aralık, 2008 12:04

  nasdıl oluyorda bu cessaretı buluyorsunuz yapılmamiş bir swy için özür dilersiiniz sizleri aydın olarak gorenler e ve size yazıklar olsun turkhıc bır yerde katlıam yapmamaştır her kıttigi yere hoşgoru getıtmiştir sizler kendınızı bu kutsal topraklardan atın bu millet sizi atmadan sizleri lanetl,iyorum

 53. fatih özülke yorum tarihi 18 Aralık, 2008 14:16

 54. ANTİ ermeni yorum tarihi 18 Aralık, 2008 16:15

  Ben ermenilerden özür diliceğime onlar benden özür dilesinler.Aslen ERZURUM’luyum.Dedemin bana anlattıkları karşısında şok oldum :S.onların bizden özür dilemesi gerekirken içimizden 3-5 çapulcu çıkıp özür diliyor.Asıl ermeni onlar burda atalarımıza nasıl katliam yaptıklarını unutan şerefsizler.içlerinde sanatçıyız diye geçinenlerde var.:@:@

 55. seref cuneyt ceylan yorum tarihi 18 Aralık, 2008 16:20

  Maalesef herseyi ufak ufak yavas yavas sindire sn milli mac kisvesi altinda indire halletme pesindeler bugun ozur yarin toprak verme talepleri olacakdir ozur listesindeki isimlere bakacak olursak herbiri sozde aydin,entellektuel gecinen ama herbiri ermeni diasporasinin TURKIYEDEKI satilmis hainleri oldugu gorulecekdir son soz olarak TURKIYE CUMHURIYETININ Cumhurbaskaninin milli mac kisvesi altinda ermenileri ziyaret etmesi bu gibi zavalliliklari cesaretlendirmistir NE MUTLU TURKUM DIYENE….

 56. ofluali yorum tarihi 18 Aralık, 2008 17:05

  bu ermeni tohumlarindan ozur dileyen seytanin cocuklari yine annelerinin gunahlarini aliyorlar yazik o annelere. biz tur insani olarak kimseden ozur dileyecek bir hatada bulunmadaik bulunmayacagiz onlar ozur dileyeceklerse annelerinden ozur dilesinler.Turkler yeryuzunde en adil ve ahlakli olan insanlarin basinda gelir bu ozur dileyenler turklukle alakasi olmayan serefsiz insan toplulugudur.Bunlar ne yaparlarsa yapsinlar sonlari her zaman les olmaktan baska bir sey olmayacaktir bunlar kuduz kopek suruleri bunlar isiracak insan ararlar bir takim kuduz kopeklerle beraber. daha soylenecek cok sey var amma terbiyem bu kadar musade ediyor turk milletine saygilarimla

 57. mert aslan yorum tarihi 18 Aralık, 2008 17:53

  cesedimize tüküren ve türk kıznın kalbini çıkaran, canavarlardan özür dileyen alçaktır bu alçakça yapılan uygulamadan vaz geçilip tekrar türk halkından özür dileyin siz hepiniz bu türkiyenin aydınları degil karanlık yüzüsünüz yazıklar olsun size

 58. ZEKİ BEYAZTAŞ yorum tarihi 18 Aralık, 2008 19:15

  Atalarınızın tüm ihanetlerine rağmen utanmadan aramızda yaşıyorsanız biraz insan olun ve YÜCE TÜRK MİLLETİNDEN siz özür dileyin. Bu millet sizin hain atalarınız için keyif için tehcir kararı çıkarmadı. Aslında tehcir kararı ile onların yaşamalarını sağladı. Bu sözler hainler yandaşları ve gaflet ve delalet içinde olanlara… KAHROLSUNLAR

 59. Turgut Telis yorum tarihi 18 Aralık, 2008 20:09

  KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN ALSANCAK

  OLSADA BU ÜLKEDE BU KADAR ALÇAK

  ONLAR ANCAK CİBİLLİYETİNİ AÇIKLAYACAK

  SEN ŞEHİT OĞLUSUN BİL BUNLARI ANCAK

  SENİN YÜREKLİ GÖĞSÜN BUNLARA MEZAR OLACAK

 60. mekke dayan yorum tarihi 18 Aralık, 2008 21:26

  ELİN GAVUR TOHUMUNDAN ÖZÜR DİLEYECEK BİRŞEY YAPMADIK Kİ BİZ. ONLAR BİZE YAPTIKLARI KATLİAM İÇİN BİZDEN ÖZÜR DİLESİNLER. SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İÇİN ÖZÜR DİLEYENLERİNDE ALLAH BİN BELASINI VERSİN HEPİNİZİ DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM…

 61. mehmet bilgen yorum tarihi 19 Aralık, 2008 00:48

  bu vatan kolay alınmadı tabiki senin deden karşı taraftan olup Türk milletini katlediyordu çünkü, şimdi de sen kalkmışsın bu ihanetine imza dayatıyorsun, hiç bilmezmisin sahte kahramanlık olur mu siz sadece çamur gibi sıçrarsınız ama bir suya dayanamazsınız günü gelir elbet o imza kampanyası için aldığınız mürekkep biter ve kimseden de bulamaz olursunuz sonrada KENDİNİZE VATAN ARAMAYA BAŞLARSINIZ…

 62. seda fidan yorum tarihi 19 Aralık, 2008 00:50

  burada evet dıyenlerın ozur dıleyenlerın hepsi şerefsizdır ve kanı bozuktur.bir çok ülkenın yaptıgı katlıamlar soykırımlar sayılmıyorda bızım sözde soykırımımızmı sayılıyormus yok cnm daha neler.kendınızı yalan tarıhlerle avutmayın bıraz TÜRKLÜĞÜN ne demek olduğunu bilinde ona göre konuşun!!!bunlar aydınız dıyıpte karanlıkta buyuyen tavuklar!TÜRKLÜĞÜN kavramını ögrenın önce!geçmişinizi öğrenin .sizinde üstünüzden ermeniler geçti galibada o yüzden böle özür diliyorsunuz.ermenıstanda yaşıyın bakıyım size nasıl zulum edıyorlar. burada özür dileyen kişilerin bizim topraklarımızda yaşama hakkı yoktur.

 63. Mikail OZPRNC yorum tarihi 19 Aralık, 2008 02:18

  Biz kendimizi savunduk ne pişmanlık duyuyoruz ne de vicdan azabı…

 64. murat torun yorum tarihi 19 Aralık, 2008 10:33

  MADEM Kİ ERMENİSİNİZ HEPİMİZE VERMELİSİNİZ…

 65. murat torun yorum tarihi 19 Aralık, 2008 10:36

  FATİH GAZETECİYİM DİYE GEÇİNİYORSUN ÜSTÜ KAPALI SENDE ÖZÜRMÜ DİLİYON LOLİŞ.ERMENİ DEN FARKIN YOK SENİNDE.

 66. alperen alp yorum tarihi 19 Aralık, 2008 12:27

  BU ŞEREFSİZ ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN SÖZDE AYDINLARIN ALLAH BELASINI VERSİN. VATANSIZ BAYRAKSIZ KİMLİKSİZ İNSANLAR….. NASIL TÜRK’ÜM DİYEBİLİYORSUNUZ ŞAŞIYORUM.HEPİNİZ CEHALET İÇİNDESİNİZ.ŞEREFSİZLER. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

 67. mahmut sevinç yorum tarihi 19 Aralık, 2008 12:59

  birileri kendi adına ermenilerden özür diliyor peki kendilerini aydın diye gösteren insanlar kimin adına kimden özür diliyor.
  SORARIM SİZ KİMSİNİZ KENDİ ADINIZA ÖZÜR DİLERKEN TÜRK YADA TÜRKİYE VATANDAŞI OLDUĞUNUZ AKLINIZA GELMEDİMİ?NASIL BÖYLE BİR GAFLETE DÜŞERSİNİZ?BU ÜLKEDE YAŞAYAN İNSANLARIN ECDADINA KARŞI YÜRÜTÜLEN BU ÇİRKİN KAMPANYAYA YATAKLIK YAPMAK DEĞİLMİDİR BU!BU ÜLKE ÇOK SAĞLAM BİR KÜLTÜR MİRASINA SAHİP BUNU DEĞİŞTİRMEK KİMSENİN ELİNDE DEĞİL, BOŞ İŞLERLE UUĞRAŞMAKTAN ÇOK ÇALIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR ŞİMDİ ÇEKİN ELİNİZİ NAMUSU VE ŞEREFİ İÇİN ÖLEN İNSANLARIN TARİHİNDEN RUHUNU BU VATANIN MÜDAFASINA ADAMIŞ İNSANLARI OLMAYAN BİR KATLİYAMIN ÜYELERİ OLARAK GÖSTERMEK

  Ş TİR

 68. fatoş hülya yorum tarihi 19 Aralık, 2008 14:08

  bu özür dileyenlerin allah belasını wersin.insan kendi ülkesine hainlik yaparmı.bunu söyleyenlere aydın deil insan bile denmez..gerçekleri görmekten acizler bunlar bunu destekleyenler de aptalların önde gideni.size yorum yapmaya bile değmezz.hadi sie

 69. hikmet avcıoğlu yorum tarihi 19 Aralık, 2008 14:45

  ATATÜRKÜN GENÇLİĞE HİTABESİNDEN.:(Gaflet dalalet __VE HATTA HIYANET_ içerisinde olabilirler)Dediği ve bize işaret ettiği insanlar işte bunlar görün tanıyın ve asla unutmayın MUTAÇ OLDUĞUNUZ KUDRET DAMARLARINIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR

 70. barıs dinler yorum tarihi 19 Aralık, 2008 15:34

  eger biz on lar dan özür diersen öbür tarafta osmanlı icin türkiye icin savasan lar biz lerin suratına tükürür on lar dan özür diliyen ler bu toprakların in sanı olamaz osman lının kemik lerini sızlatıtırız lüt fen arkadas lar bunu yapma yalım kendimizi kücük düsür meyelim saygılarım la cekmeköy b.b.p cekmeköy teskilatı

 71. maraşlı yorum tarihi 19 Aralık, 2008 16:30

  Bu ülkede azınlık konumuna düştük. yaniden türk milletinin üzerindeki ölü toprağını atarak kendine aslına dönme zamanıdır.

  NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE !

 72. Erdinç Tüzün yorum tarihi 19 Aralık, 2008 18:26

  ÖZÜR DİLEMİYORUZ ; ÖZÜR BEKLİYORUZ
  Diyoruzki !!!

  Söyleyin ey ahali söyleyin nerede ?
  Nerede o soyundan bihaber soysuz?
  Soysuzlukta bir soydur aslında !
  O soysuzluk yolunun yolcusu olan soysuz,
  Söyleyin nerede ?

  Hey soysuz duyuyormusun sesimizi ?
  Soylu seslenişidir bu iyi dinle !
  Biz soy soy çok suyunu içtik,
  Çok aşını paylaştık bı toprakların,
  Ve hala paylaşıyoruz.
  Ama bir seni ve senin gibilerini bildik,
  Böylesine soysuzca soysuzluktan kırılan.

 73. Mustafa Bildik yorum tarihi 19 Aralık, 2008 19:40

  Listede adı geçen, aydın geçinen (hrant)lar şüphe yok ki önümüzdeki yıllarda imralıdakindende özür dileyeceklerdir.

 74. nuray bektaş yorum tarihi 19 Aralık, 2008 19:44

  YA BİZİM Mİ ONLARA ÖZÜR DİLEMEMİZ GEREKİYO ONLARIN MI BİZE ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİYO ZAMANINDA KATLİAMI YAPMIŞLAR ŞİMDİ DE ÖZÜR DİLİYORLAR AMA Bİ ZAHMET KENDİ ADLARINA ÖZÜR DİLESİNLER

 75. EbRu Sağlam yorum tarihi 19 Aralık, 2008 19:50

  la bu milletden ne istiolar ya ….donu alınca napçaklar acaba şeref medurları

 76. murat karyağış yorum tarihi 19 Aralık, 2008 19:57

  özür dilemekmi???” özür dilemek suçlu durumda olan ların yapacağı birşeydir.” ortada böyle bişe yok ki özür dilemeye gerek duyalam salak salak işler işte onlardan özür dileyen vatan hayinidir biraz cık şerefi olan böyle bir şeyi bile düşünmezzz hep siniz canı cehenneme NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!! NE MUTLU KARDEŞCE YAŞAMAYI BİLENE!!! Türkün türkten başka dostu yoktur!!!……..

 77. zeki ibiş yorum tarihi 19 Aralık, 2008 20:10

  DEDESİNİN BİRİ GAZİ BİRİ ERMENİ UŞAKLARI TARAFINDAN ŞEHİT EDİLMİŞ ZEKİ İBİŞ ERMENİ CANİLERİNDEN (KARDESLERİNDEN) ÖZÜRDİLEYEN BANA GÖRE DÜŞÜNCE ÖZÜRLÜ KENDİLERİNE AYDIN DİYEN KARA CAHİLLERİ KINIYORUM VE LANETLİYORUM

  ZEKİ İBİŞ

 78. zennur calışkan yorum tarihi 19 Aralık, 2008 20:17

  bende şimdi universite okuyan genclerimize seslenmekistiyorum, özür dileyenler zaten türk diyil bu kesin , birilerinin itligini yapıp ona buna havlıyolar bunu bi gecelim, şimdi diyorumki ey universite okuyan genclik vede ey tvdeki en meşhur kanalları izleyen vatandaş, rektorunun ogretmeninin kim oldugunu bilki seni nasıl egitecegini bilebilesin ve ey hergun tv başında dogru soyledigine inandıgın habercileri izledigini sandıgın vatandaş sende kimi izledigini bil ki sana dogru haber mi yoksa yanlış habermi veriyor onu anlayasın.( bunu niye mi soyledim onuda soyliyeyim, ozur dileyenlerin başında yurdumun guzel universitelerinden birinin profosoru var ve bu profosorden yurdumun guzelim gencligi ders alıyo ben bu şerefsizlerin buralardan …..tir edilmesini istiyorum ikincisi, hergun haberine guvendigimiz aha bu adam iyi haber veriyo dedigimiz adamlardan birisi guzel yurdumun tv kanallarında haber vererek hepimizin kanına giren konuşmalar yapıyo bu adamlarında …..tir edilmesini istiyorum.bitane daha ekliyim guzel yurdumda kitap yazıp ta vatandaşın kafasını karıştıran ve pamukizm diye bişeyin cıkmasına sebep olan o yazarların da guzel yurdum dan …..tir edilmesini istiyorum…ey turk milleti ne izledigini , seni kimin yonettigini, kimin ogrencisi oldugunu ve en onemlisi ne oldugunu gecmişini sakın unutma.

 79. mehmet erdoğan yorum tarihi 19 Aralık, 2008 20:36

  bu olayı açan ve bu ülkeye ne yapılmak istendiği bariz ortada ve saadece söylüyorum eğer gerekirse bir defa daha 1915 yaşarız.bir avuç çakal size söylüyorum bakın bizlerin sabrını gerçekten taşırıyorsunuz size bu gazı veren dahil hepiniz fazlasınla karşılığını alacaksınız.ne mutlu türküm diyene ölümüne kadar kanımızın son damlasına kadar bize kim düşman ise bu mübarek ülkenin kim karşısında ise hepiniz hakkettiğinizden daha fazlasını alacaksınız and içiyor ve yemin ediyoruz bu mesaj türkiyede karnını doyurmuş bütün ermeni yanlısı çakallara ve bu ülkenin kerşıt olan bütün çakallar için.horasan yörüğü mehmet erdoğan ve arkadaşları bizler çokuzzzzzzzzz dikkatlerine

 80. yücel erdoğan yorum tarihi 19 Aralık, 2008 21:15

  önce orhan pamuk sonra bu hangi nesilden geldiği belli olmayan sözüm ona bizim cocuklarımızı eğiten ama kendilerini eğitememiş bu kişleri şiddetle kınıyorum.benim babamın dedesini erzurumda hançerleyen bu kişiler acaba bendende özür dileyeceklermi.bence millet olarak tepkisiz kalıyoruz bunların okullarına cocuklarımızı göndermeyelim yazdıkları gazeteleri satın almayalım.bir taraftanda bu kampanya iyi oldu diyorum içimizdeki irlandalılardan sonra ermenileri de tanımış oluruz.

 81. şaban gür yorum tarihi 19 Aralık, 2008 22:19

  ermenilerden özür dileyenler…uşak olduğunuzu biliyoruz ama siz kimlerin uşağısınız…delikanlıysanız onları da yazın…sizlerin topunu kınıyorum vatan hainleri…

 82. sinem işisağlam yorum tarihi 20 Aralık, 2008 00:25

  ya ermenilerden özürmü dilenir asıl olanlar bizden özür diliyecekler

 83. Yücel KONAK yorum tarihi 20 Aralık, 2008 01:12

  Bu kerameti kendinden menkul aydın müsvetteleri 100 yıllık geçmişin hayali olaylarıyla uğraşacaklarına KARABAĞ da ki VAHŞETİ görmedilermi,Katledilen BÜYÜKELÇİLER i mizi bilmezlermi? Elbette ki bilirler ama yakın geçmişteki kanı bozuk bir yazarın izinden giderek nemalanmak istiyorlar.1.Milyon ermeni öldürüldü dedi ardından bir çuval para verdiler.Bu zibidilerin dini imanı para.Lanet olsun, bunları aramızda barındırmayalım bu isimleri unutmayın izleyin ne mal olduklarını göreceksiniz.

 84. hasan dağlı yorum tarihi 20 Aralık, 2008 11:15

  ermenilerden özür dileyen sözde aydınları şiddetle kınıyorum

 85. Bir Garim Münin yorum tarihi 20 Aralık, 2008 12:18

  Selam vermek isterdim ama ne yazıkkı icimden bile gelmıyor Bu memleket Bu vatanın iNsanlarına ne oluyor Melketın ekmegını yıyenler cildiryormu yahudiler İsrail ogulları pkk yı Türkiyenin asına musallat edip büyük Yahudi devletini kurmayı amaclar iken ermenilerde bos durmuyor buradan sesleniyorum bunu okuyan kardeslerime ermenin yahudinin oynuna gelmeyin 3 kurusa kendinizi pazarlayip vatana ihanet etmeyin Ermeni soykırımından bahsedıyorsunuz ermenilerin neler yaptıgından neden bahsetmıyorsunuz ben askerlıgımı Erzurumda yaptım oradakı halka bır sorun dedelerını nenelerını nasıl katledıldıklerını ermenılerın neler yaptıgını O ermenilerden Özur diliyenler ALLAhın uzerrıne yemın ede bılırım kı Ne KaLPlerın de ıman neden damarlarında türk kanı vardır para kendılerını satan 3 5 acızdır bugun sen vatanını satar ısen senden korkarım yarın bır gun ANNANIda Satarsın 3 KURUSA EYYY MÜNİN VE MÜSLÜMAN KARDESİM EYYY TÜRK EVLADI AC GOZUNU BİRLİK VE BERABERLİKLE AT ICINDEKI KINI NEFRETI YAKLAS HOS GORU VE KARDESCE YAKLAS AMA YAHUDİYE DEGİL ERMENİYE DEGİL MUSLUMAN KARDESİNE YAKLAS..

 86. almanyadan h.b yorum tarihi 20 Aralık, 2008 13:03

  bu özür dileyen Aydinlar,dan ve onun gibilerden tiksiniyorum,
  Ermenilerden özür dileyen bir Insanin kanindan süphe ederim,bu Insanlarin damarlarinda Ermeni kani dolasiyordur,onlarin damarlarinda Asil,Türkkani mevcut degildir. Cünki, Ruslarla bir olup öldürülen Türk milletinden kim Özür dileyecek ? Peki Ermeniler neden özür dilemiyor Türklerden, bir kampanya acin Türklerden özür dilerim diye kac ermeni bizden özür dileyecek görün, eminimki birtane Ermeni bulamazsiniz.
  peki,nerde sizin Vatan ve Atatürk sevginiz,Atatürk bu vatani kurtarmasa idi bugün hepiniz ya Ermeni yada baska bir milletin evlatlari olacaktiniz.ben Türk,lügümle Grur duyuyorum,ne mutlu Türküm diyene.
  Türkiyede yasayan hangi irktan olursa olsun ,hangi meshepden olursa olsun Türk vatandasidir,onlar bizim kardeslerimizdir,kabul etmeyen ya sever, ya giderler.bunlar aydin degil, bunlar satilmis vatan hainleridirler.özür,ancak ben karsimdaki birisine vurursam,ona karsi bir suc islersem ozaman özür dilerim,
  yani özür dileyenler suclarini kabul edenlerdir,benim atalarim vatanini ve milletini savundu,beni öldürecek insani tabiiki öldürürüm,bu bir nefsi müdafaadir.TÜRK Milletine saygilarimla,Sevgilerimle.

 87. Lütfiye Sirka yorum tarihi 20 Aralık, 2008 14:11

  Özür dilemiyorum…Hele hele böyle saçma,mesnedsiz iddialardan yola çıkarak özür kampanyası başlatanlara asla aydın diyemiyorum.Onlar olsa olsa karanlık yayıcı olabilirler.Türkiye Cumhuriyetinde yaşayıp Türk vatandaşı olup böyle çirkin bir iftirayı kabul edenlere akıl erdiremiyorum.Bence hepsi vatan haini ilan edilip Ermenistan’a gönderilmeli.Nasılsa Hepimiz Ermeniyiz diyebilecek kadar Türk olmaktan uzaklar…

 88. salih tunç yorum tarihi 20 Aralık, 2008 16:32

  bütün özür dileyenlere,o kampanyayı başlatanlarında Allah belasını versin elbet bunların hesabını Türk Milleti Sorar.Geçmişte olduğu gibi.Bu vatanı bölmek isteyenlerin hepsi bir kanıbozuk hainlerdir.

 89. müge güler yorum tarihi 20 Aralık, 2008 16:39

  biz neden cavırlardan özür diliyoruz özür dileyenlerin allah belasını versin onlar ermeni taşnak hınçak südyun cemiyetlerini kurup müslümanları katliam etmeye çalıştılar asıl onlar özür dilesin eğer tarkan özür dilediyse allah belasını versin bu ermeniler cavır şerefsizin teki çok beklerler özür dilemeyiz

 90. müge güler yorum tarihi 20 Aralık, 2008 16:44

  lan o pisliklerden kim özür dilerse vatan hayinidir onların yaptıkları işkence soykırımlar bi aklınıza getirsenize birde utanmadan özür diliyorlar siz ne kadar şerefsizsiniz allah hepinizin belasını versin

 91. müge güler yorum tarihi 20 Aralık, 2008 16:47

  bu cavırların kanları bozuk hepsi pislikler lanet olsun size hepinizin kanları bozul

 92. kübra çalık yorum tarihi 20 Aralık, 2008 18:01

  artık bu kadarına dur demeliyiz anlamaıyorumj ya asıl onlar bize soykırım düzenlemiştir ve bizim onlara soykırım yapmadığımıuz ispatlanmış birşey nolur yapmayın ya asıl onlar bizden özür dilemeli bugün özür dileyenler ermebnistana gidip orda yaşamalı bence ..

 93. Mesut DOGU yorum tarihi 20 Aralık, 2008 20:21

  bu sozde aydinlar ne yapmak istiyorlar bunlarin etnik kökeninden süpeleniyorum ermenilerin Doğu Anadolda ve Azerbaycanda yaptiklarindan haberleri yok mu? bu canilere insan denemez bunlar insan disi varliklardir.1915 olaylarini düsünsünler sonra kim hakliysa ondan özürdilesinler SÖZDE AYDINLAR size sesleniyorum! toplumsal huzuru bozmayin zaten sizin gibiler yüzünden Türkiye bu hale geliyor..

 94. Tacettin VATANSEVER yorum tarihi 20 Aralık, 2008 20:23

  Dr. Ahmet İnsel, Dr. Baskın Oran,Dr. Cengiz Aktar, Ali Bayramoğlu,Sizler varya Hem bu ülkenin ekmeğini yiyorsunuz hemde hainlik ediyorsunuz. Gidin ermenistana anlarsınız… ermenilerin nasıl bir asalak olduklarını.
  Hadi ordan ermeni çocukları

 95. Mesut DOGU yorum tarihi 20 Aralık, 2008 20:24

  KÜRTÜYLE TÜRKÜYLE AZERİSİYLE LAZIYLA ARABIYLA ÇERKEZİYLE ZAZASIYLA KARAPAPAĞIYLA GÜRCÜSÜYLE NE MUTLU TÜRKİYELİM DİYENE

 96. türk yorum tarihi 20 Aralık, 2008 20:48

  özür deliyen şerefsizlerde ermeni dir….

 97. mehmet mutlu yorum tarihi 21 Aralık, 2008 00:52

  ben bir kürt olarak bu özür kampanyasını başlatanlara sadece yazıklar olsun diyorum ve kınıyorum türk milleti böyle vahşeti rüyasında bile yapmaz bu zavallıların belliki zurriyetleri ermenilere dayanıyor,işte dahili düşman sizlere uyanın eyyyy müslüman türk kardeşlerim uyanın yıllardır irtica irtica diye şu asil milete neler yapıldı baş örtülü diye kamuda iş verilmedi halada verilmiyor işte bu yasakçı zihniyetlerde bu özürcülerden hiç bir farkı yok yaşasın allaha hakkıyla kul olanlar

 98. ulaş yücel yorum tarihi 21 Aralık, 2008 01:12

  Bu nasıl bir zihnıyet ne özürü özür dıleyecek bırı var sa o da ermenılerdır .Özür dıleyen zıhnıyetsiz yartıkları nefretle kınıyorum unutmasınlarkı yedıklerı ekmek,içtıkllerı su ve aldıkları hava hepsı bu vatanın TÜRKİYE nın yedıklerı yere ıhanet edenler bu dunyada hesabı sorulmasa bıle ahırette mutlaka sızden bunun hesabı sorulacaktır .

 99. isa korkmaz yorum tarihi 21 Aralık, 2008 14:47

  ben ermenilerden özür beklemiyorum çünkü yaptıkları affedilebilecek birşey değildir. ancak ben bazı insanların yaptıklarından dolayı diğer insanların yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyorum. tarihte yaşananlar onların atalarının şucudur. benim onlardan istediğim ise atalarının ne tür yanlışlıklar yaptıklarını anlamalarıdır. ne yazıkki kendini aydın sanan bazı maddeler ( dikkat edilecek olursa diplomaları ya fransızdır yada ABD)türk milletini soykıyım yapmakla suçluyo. adama sormazlar mı sen o diplomayi almak için kimlerin kıçını yaladın acaba bu soykıyım tezini reddetseydin mezun olabilirmiydin. bu insanlar en az 1915 yılındaki ermeni çeteleri kadar zavallı insanlardır.

 100. hüseyin POLAT yorum tarihi 21 Aralık, 2008 15:23

  Özür dileyen lere (isim bulamadım !) hala ısrarla aydın denmesi zoruma gidiyor.Bu karanlık güruh kendilerinin Türk olmadıklarını açıklama cesaretini dahi gösteremezler

 101. burcu gezgin yorum tarihi 21 Aralık, 2008 15:43

  hiç bir TÜRK soykırım yapıcak kadar aşağalık diildir.yapılmayan bişeyin özürünü dileyenler kişisel çıkarları uğuruna kendilerini satan kompleksli insanlardır…ALLAH önce ümmetti sonra TÜRKü korusun ve yüceltsin

 102. yaşar xx yorum tarihi 21 Aralık, 2008 16:30

  Dünyanın, ermeni tehciri konusunda TÜRK devletine karşı haklı bir ithamda bulunamayacağını belirten Atatürk ayrıca ermeni doktorlarının 15 bin TÜRK askerini kör ettiğinide kaynaklarına baş vurarak belirtmiştir onlar savaş yapabilmek için bu konuyu sürekli irdelemekete ve TÜRK MİLLETİNİ kışkırtmaya çalışmaktadır ben özüe dileyen kişilerinde TÜRK olduğuna inanmıyorum ve hiç bir zaman da özür dilemem

 103. sefaa yorum tarihi 21 Aralık, 2008 16:34

  bu kampayayı başlatanları şiddetle kınıyorum we yaptıklarından utanmalarını istiyorum.TÜRK olamaz bunlar insan bile olamazlar.kesinlikle böyle bişeyi kabul etmiyorum sonuna kadarda kabul etmiycem.ermenilerden ne özür dilerim nede onlarla muatap olurum.onlar insan olamaz

 104. şedoş yorum tarihi 21 Aralık, 2008 16:37

  bence bu saçma oyunlarla (((TÜRK MİLLETİ))) hiç bir zaman stratejisini bozmaz ve kaldığı yerden devam eder ancak bu saçmalıkları ortaya atan kişilerse sadece yalancılıklarıyla itibarlarını kaybederler …

 105. tuğçe cürebal yorum tarihi 21 Aralık, 2008 17:04

  yapılan vahşetleri okuduğumda kanım dondu.. daha niceleri var kimbilir kaç bin katı korkunç ve insanlık dışı.. bunlara insan demek içimden gelmiyor doğrusu. aramızda ne kadar alçak karakterli insanlar var senin vatandaşını yıllar önce acımasızca katletmiş olan bir sırtlan sürüsünden utanmadan özür dileyeceksin! YAZIKLAR OLSUN GERÇEKTEN BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM! ONLAR KENDİNİ BİLMEZ YALTAKÇILARDAN BAŞKA HİÇBİRŞEY DEĞİLLER! HEPSİNE LANET OLSUN! HEPSİNE BİNLERCE LANET OLSUN!!!!

 106. Hüseyin B... yorum tarihi 21 Aralık, 2008 17:12

  bu,özür dileyenler nasil bir aydin kisiler,bunlar olsa, olsa ancak örümcek beyinli olabilirler.

  bir Insan,hele,hele bir Türk,nasil olurda islenmemis bir sucu kabul eder. siz o aydin denilen müsvetteler,siz bu Diplomalarinizi, Atalarinizi suclamak,Ermenileri hakli cikarmak icicnmi aldiniz.

  siz Türk olamazsiniz, siz Atalarinizi yargilama hakkini nerden buluyorsunuz,
  siz kimsiniz ? size bu hakki kim veriyor.

  ancak olsaniz,olsaniz Vatan hainleri olursunuz,gidin Ermenistan vatandasligina gecin,orda daha rahat konusursunuz Atalarinizin hakkinda.

  ya,neden hic birirnizin aklina gelmiyor ? Kibristada,Yugoslawya,da,da daha bir cok yerde Türkler ve Müslüman Din kardeslerimiz Soykirima ugradi,coluk,Cocuk demeden,kadin erkek demeden, genc,yasli demeden katledildiler.

  bunlari yapanlari neden suclamadiniz ? Neden bu Devletleri Soykirim yaptiniz diye kimse suclayip dava acmadi,bize yapilan her zulme,her haksizliklar karsisinda sustunuz,da neden Ermenileri savundugunuz kadar kendi hakliligimizi savunmadiniz,

  ey Gözü kör, Kulaklari sagir Aydin denilen
  müsvetteler,bize yapilanlar Soykirim degilmi,neden bunlari savunmuyorsunuz da eli kanli Ermeni katillerini savunuyorsunuz. bunlar degilmi yurt disinda Büyükelcilerimizi öldürenler,Osmanli,nin zamaninda, genclerin Askere gidipte bosalan Köyleri basip,yaslikadin,yasli erkeklerimizi köyleri müdaafasiz bulup,hepsini öldüren bu Imansizlari nasil koruyorsunuz,hemde akla gelmeyen iskence ve zulümlerle,yaziklar olsun sizin Türklügünüze,siz Türk olmazsiniz,olsaniz,olsaniz Ermeni Gobilleri olursunuz Serefsiler.

  ben öyle tahmin ediyorumki,Siz TÜRK,Aydin denilen ne oldugunuz belli olmayan mahluklar,dan daha fazla Türk olan Ermeni vardir.Özürü ancak sucunu kabul edenler,kabul eder,ve gecmisi yargilamak size düsmez,bu hakki size hic bir TÜRK milleti vermedi,vermezde.ALLAH,inizdan bulun ?.ATALARINIZA saygili olmaya davet ediyorum sizleri, Sizlerin bu VATANDA yasamaya bile hakkiniz yok.lütfen Ermenistana gidin,o bastiginiz Toprak bile sizden ve sizin gibilerde hesap soracak.Kö……

 107. mehmet cem dönmez yorum tarihi 21 Aralık, 2008 17:35

  BU VATAN TOPRAKLARINI TÜRK KANI İLE SULAYAN ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEYEN VATAN HAİNLER:SİZLER HİÇ BİR ZAMAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANLAYAMAMIŞSINIZ,SİZ HİÇBİR ZAMAN ÜZERİNE BASTIĞINIZ BU TOPRAKLARIN DEĞERİNİ BİLMEYEN,BU HALE BU GÜCE BU VATAN TOPRAKLARININ BAĞIMSIZLIĞININ GÜCÜNÜ HAZMEDEMEYEN DAHİLİ BEDHAHLAR ALÇAKLARSINIZ,SİZİN BURDA BU TOPRAKLARDA YAŞAMAYA HAKKINIZ YOK LAYIK OLDUĞUNUZ MEMLEKETLERE DEFOLUP GİDİN.

 108. tuğçe cürebal yorum tarihi 21 Aralık, 2008 17:40

  herşey ortada gün gibi
  görmeyen göze ne demeli
  Hak gönderir kara musibeti
  her bir gözü kırk bin karga deşmeli!!!!!!!

 109. Alparslan Türk yorum tarihi 21 Aralık, 2008 19:13

  BEGENMEYEN KANI BOZUKLAR DEFOLUP ERMENİSTANA GİTSİNLER Biz Türk milleti sözde aydınların özür diliyoruz kampanyasını kabul etmiyor,Yüce Türk milleti olarak bu kanı bozuk soysuz aydınları esefle kınıyor,onlardan utanıyoruz…Ne Mutlu Türküm diyene..Allah Türkü korusun ve yüceltsin.

 110. Yücel ARAS yorum tarihi 21 Aralık, 2008 23:10

  Kendını bılmez kanı bozuk kansız aydın nusveteleri Karsta Ardahanda Erzurumda Vanda ermenilerin yaptığı katlıyamları bılıyormusun Rusların ve İngılızlerın koruması altında ermenılerın Doğudakı yaptığı katlıyamları biz TÜRKler unutmadık unutmayacağız beyınsız aydınlar kacparaya satıldınız satılıklar taşıdığınız nufuz cuzdanları devletımıze iyade edin ve ermenıstana gıdın

 111. NAZIM KIRBIYIK yorum tarihi 21 Aralık, 2008 23:38

  ÖZÜRDİLEYENLER ULU ÖNDER ATATÜRKE , SİLAH ARKADAŞLARINA VE ŞEHİTLERİMİZE VE YÜCE TÜRK MİLETİNE İHANET ETMİŞLERDİR.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 112. özgün öncü yorum tarihi 22 Aralık, 2008 14:09

  biz ATATÜRK GENÇLİĞİ öncelikle nesnel tarihimizi çok iyi bilmeliyiz.haklı olduğumuz bir konuda,bizi haksızkonuma getirmek isteyen çıkarcılara karşı tarihimizin gerçek belgeleriyle topyekün mücadele etmeliyiz.tarihçilere sesleniyorum!uyandırın bizleri,bize özümüzün özünün ne olduğunu bildirerek;çarpın belgelerle yüzlerine,dünyayı kandırmaya çalışan soysuzlara. ARKANIZDAYIZ. TÜRK GENÇLİĞİ. . .

 113. Mine Güney yorum tarihi 22 Aralık, 2008 14:40

  Ben bir Dadaş torunu olarak..
  Soysuz köpeklere sesleniyorum!!! Bu topraklardan defolup gidin analarınıza, bacılarınıza tecavüz edip kirleten pisliklerden mi özür diliyorsunuz, bacaklarını kafalarına bağlayıp işkence eden
  ” e r m e n i” köpeklerindenmi özürdiliyorsunuz.. Ben O acımasızca katledilen analarımızdan, babalarımızdan, kardeşlerimden özürdiliyorum. Sizin gibi köpeklerin itlerin soysuzların bu topraklarda yaşamalarına izin verdikleri için ÖZÜR DİLİYRUM…. Bu aydın görünümlü vatan hainlerini idam edin!!!!

 114. ali Mert_ yorum tarihi 22 Aralık, 2008 18:36

  mineye katılıyorum bacım senin ve senin gibilerin namusu vatandaşlarımız korunması için biz TÜRK erkekleri olarak bu vatanı bu milleti siz kardeşlerimizi sonuna kadar korumaya savunmaya yeminliyiz.ATALARIMIZ ne bir ermeni ne bir yahudi ne bir farklı din dil irk taşıyan hiçbir bacıya bırakın el sürüp namuslarını kirletmeyi gözleri ile bile yanlış yapmamışlardır.hiç bir TÜRK askeri bugünden önce suçsuz insan öldürmemiş hiç bir kız kadın yaşlı çocuk öldürmemiş vahşileşmemiştir ki bugünden sonrasındada olmayacaktir boyle bir durum. Herşey belgelerle bellidir herşey kazılarda ortaya çıkmaktadır VE ÖZÜR DİLEYECEK BİRSEY VAR EVET ODA SİZİ BU VATANDA BULUNDURDUGUMUZ YAŞATTIĞIMIZ İÇİN ATALARIMIZDAN ÖZÜR DİLERİZ. BİZİ AFFEDİN İNTİKAM ALMADIK SİZİN GİBİ VİJDANLI DAVRANDIK SİİN GİBİ ONURLU OLDUK HER İNSANI YARATANDAN DOLAYI SEVERİZ DEDİK.AFFEDİN BİZİ BİZ ONLAR GİBİ HAYVAN OLAMADIK .ÇÜNKÜ SİZ BİZE İNSANLIĞI ÖĞRETTİNİZ .TÜRKÜM ONURLUYUM HİÇ BİR MİLLETİN OLMADIGI KADAR.

 115. zafer tarakçı yorum tarihi 22 Aralık, 2008 18:38

  SEREFSİZ EVLATLARI AHMET İNSAL. BASKIN ORAN. CENGİZ AKTAR VE ALİ BAYRAMOĞLU NE SİZİN NEDE SİZİN GİBİ SEREFSİZLERİN BU DEVLETİ BU MİLLETİ KARALAMA KAMPANYASI BAŞARILI OLAMAZ ÇUNKU SİZLER GİBİ SEREFSİZLER BU ASİL MİLLETİN KUCAĞINDAN ÇOK GELİP GEÇTİ ONUN İÇİN BİZ SİZLERİDE ŞEVKATLE KUCAKLIYACAĞIZ

 116. mesut demir yorum tarihi 22 Aralık, 2008 18:48

  ermeni soykırımından özür dileyecek olan vatan hainleri sizin ananızı bacınızıda zamanında götürdüler.DAMARINDA AZBUCUK TÜRK KANI OLAN KİŞİ ÖZÜR DİLEMEZ.BU VATANI YA SEV YA TERKET…

 117. ercüment kınacı yorum tarihi 22 Aralık, 2008 20:22

  YORUM DEĞİL

  ARKADAŞLAR BU ÖZÜR DİLEYEN ŞEREFSİZLERİN TAM LİSTESİNİ NEREDEN BULABİLİRİM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

 118. CcC_ASIPRENS_CcC yorum tarihi 23 Aralık, 2008 15:44

  VALLA YORUM YAPIPDA BUNLASRIN HAVALARA GIRMESINE NEDEN OLUURM BU YUZDE SOLICEK TEK KELIME VAR …VATAN SANA CANIM FEDA …KIM NEKONUSURSA KONUSUUN….VATAN HAYIENLERINE LANET OLSUN

 119. AZİZ ARSLANA yorum tarihi 23 Aralık, 2008 17:34

  KANSIZLAR ÖZÜRDİLER ???? DAMARINDA TÜRK KANI DOLAŞANLAR TÜRKLÜĞÜYLE ONUR DUYANLAR ERMENİ SOYKIRIMI İÇİN ASLA ÖZÜRDİLEMEZ

 120. müge güler yorum tarihi 23 Aralık, 2008 18:40

  yeter be ben bu kampanyayı yapanın hangi hakla böyle birşeye kalkışır asıl biz özür bekliyoruz onlar çok bekler allahın belaları şerefsizler siz ne sanıyorsunuz kendinizi sizler pislik kanları bozuk iğrenç insanlar cavırlarsınız hangi sebeble özür bekliyorsunuz terbiyesizler insanda biraz utanma olur bu özür dileyenler bizden değil bu özür dileyenler bie şerefsiz

 121. müge güler yorum tarihi 23 Aralık, 2008 18:42

  yaptıkları işkenceleri yaptıkları soykırımları ne çabuk unutu bu cavırlar

 122. ahmet balık yorum tarihi 23 Aralık, 2008 18:49

  bu ülkenin geçeklerini bilmeyen sözde aydınları kınıyorum,acaba o aydınlar bu ülkeye hangi katma değeri katmışlar ki buğünde millet adına yol göstericiliğine soyunuyorlar. bu vatan onların sadece arpalıkları yer içer ceplerini doldurur gereksiz ahkam keser,milletin moralini bozarlar
  çünkü saros babaları onlara onun için maaş veriyordur.

 123. M. TM yorum tarihi 24 Aralık, 2008 11:58

  BİR TEK KİŞİ DAHİL KALSAK BU VATANI SİZE BÖLDÜRMEYECEĞİZ, ÇÜNKÜ ARKAMIZDA YÜZ BİNLERCE ŞEHİDİMİZ VAR. ONLAR YİNE DİRİLİR VE SİZİ YOK EDERLER. BU KAMPANYAYA KATILANLARI ŞİDDETLE KINIYOR, VE “KAHROLSUN ERMENİLER, KAHROLSUN ERMENİLERİ DESTEKLEYENLER”.

 124. Seçkin KİŞİSEL yorum tarihi 24 Aralık, 2008 15:16

  Kendini aydın diye tanıtıp geçinen büyük bir karanlığın içinde bulunan tüm soysuz ve vatan hainleri asıl aziz TÜRK MİLLETİ’nden özür dilemeli.Buradan söylenecek çok şey olmasına rağmen tüm vatan hainlerine cevap niteliğinde bir şiirle cevap vermek istiyorum.

  DAĞDA ÜÇ BEŞ DOMUZ SÜRÜSÜ
  TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ
  ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ
  SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ
  SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE
  İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEY’İNE
  ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE
  DUY ULAN SOYSUZ ” NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE “

 125. huseyin tanı yorum tarihi 24 Aralık, 2008 19:37

  DIŞARDA VATAN MİLLET DÜŞMANI ARAMA İÇİMİZDEKİ HAİNLER VAR YA ALLAH HEPSİNİN BELASINI VERSİN ERMENİ UŞAKLARI VATAN HAİNLERİ BU VATANI SİZE BIRAKMAYIZ HEVESLENMEYİN PKK İLE İŞBİRLİGİ YAPAN SÜNETSİZLER

 126. TÜRKIYE AFYON yorum tarihi 24 Aralık, 2008 20:14

  Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmaktan Gurur Duyuyorum Kimsedende Özür Dileme Geregini Duymuyorum Gecmisde Atalarimlada Gurur Duyuyorum Utanilacak Hic Bir Sey Yapmadik Ve Yapmadilar Özür Dileyen Serefsizlerin Atalari Gibi Katliamlar Yapmadilar Kani Bozuk Serefsizlere Hatirlatmak isterim ÖZür dilencekse Yüce Türk Milletinden özür Dilesinler Yetmedi Serefsizlere Hatirlatmak isderim Hocali Katliamlarindanda özür Dilesinler Bizlerden ve Azari Kardeslerimizden siz Bu Katliamlari unuta Bilirsiniz Ama Tarih ve Yüce Türk Milleti Hic Bir Zaman Unutmayacaktir NE MUTLU TÜRKIM DIYENE

 127. atilla güngör yorum tarihi 25 Aralık, 2008 14:58

  SÖZDE SOYKIRIM İDDİASINDA BULUNAN ERMENİLERDEN
  Ö Z Ü R D İ L İ Y O R U M
  BÖYLE SÖZDE AYDINLARIMIZ OLDUĞU İÇİN
  İNŞALLAH ONLARINDA BÖYLE AYDINLARI OLSUN

 128. BurAk ÇAkaL yorum tarihi 25 Aralık, 2008 22:21

  ermenilerden özür dileyenler bizden deyillerdeir…

 129. alper canulu yorum tarihi 26 Aralık, 2008 01:32

  ya şimdi bu ermeni denen soysuzların bir tarafını kaldırmakta neyin nesi onlarca ataşemiz ve bir o kadarda aile fertleri asala tarafından şehit edilmiş vatan evlatları varken asıl onlar bizden özür dilesin bu gün bunları inkar edenleri tarih elbet bir gün yargılıyacak ve gerekli cezayı verecektir kamu civdanını bu kadar rahatsız etmeye kimsenin hakkı yoktur.VATAN TOPRAĞI BİZ VAR OLDUKÇA MUKADDERATINI DEVAM ETTİRECEKTİR..

 130. gülnur güzel yorum tarihi 26 Aralık, 2008 23:57

  Biz bu vatanın ne zorluklarla karşılaşıp, o zorlukları nasıl bir güçle yendiğini çok iyi biliyoruz.BİLMEYENLERE VE BÖYLE SAÇMALIKLARA İNANANLARA GÜLE GÜLE.Kendilerini inandırıyorlar bu na.Biz asla inanmayız.Onlar bizden değil.onlar olsa olsa şerefsizdir.defolup gitsinler.bu vatanda,şehitlerimizin kanıyla sulanmış canım topraklarımızdan uzaklaşsınlar.SİZ KİMDEN NE DİLERSENİZ DİLEYİN BİZ ALLAHTAN YARDIM DİLERİZ…SOYSUZLAR

 131. ayyüce kulaksız yorum tarihi 27 Aralık, 2008 00:21

  ERMENİ ÇETELERİNDEN ÖZÜR DİLEYİP GERÇEKLERİ GÖRMEZDEN GELEN SÖZDE AYDINLARIN ÖZÜRLERİNE KARŞILIK ATALARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM.MERAK ETMEYİN,İÇ VE DIŞ HER TÜRLÜ HAİNİN PLANLARINI BOŞA ÇIKARTACAK BİZ TÜRK GENÇLERİ VARIZ

 132. ayyüce kulaksız yorum tarihi 27 Aralık, 2008 00:35

  siz aydın geçinen türk olmanın şerefinden mahrum hainler, sizler her fırsatta ekmeğini yediği vatana ihanet içinde bulunan ermenilerden farksız değilsiniz. özür dileyerek aşağılık bir milletten daha da aşağılık olduğunuzu kanıtladınız yalnızca. onlar utanılacak tarihlerini ancak şerefli türk atalarıma attıkları iftiralarla ağızlarına alabiliyorlar, peki siz aydın geçinen cahiller siz hangi perdenin, hangi yalanın arkasına sığınarak ermenilerden özür diliyorsunuz?hiiiiçç kusura bakmayın ben atalarımın üzerine yapmadıkları ağır bir suçun yüklenmesine , bu çamurun onlara atılmasına seyirci olmayacağım(cumhurbaşkanımızın tarafsız kalarak yaptığı gibi) çünkü benim türklüğüm buna el vermez , el verenlerde türklüklerinden şüphe etmelidirler zaten

 133. ayyüce kulaksız yorum tarihi 27 Aralık, 2008 00:50

  bunların oyun olduğu çok belli yaa. neden bir cezayiri gündeme getirmiyorlar.soykırım mı bilmek istiyorlar rusların kırım türklerine yaptıklarına bir baksınlar o zaman.. hristiyan milletlerin müslüman milletlere çektirdikleri zulümlere baksınlar .çok merak ediyorum bizi temsil edenler neden bunları söylemiyor da tarafsızlıklarını ilan edip ya da desteklemiyoruz deyip kenara çakiliyorlar? yoksa korktukları bişey mi var?düşünün

 134. SnakeB yorum tarihi 29 Aralık, 2008 14:36

  SEREFSIZ BUNLAR TURK DEGILDIR IMZA ATANLAR

 135. KEMAL TASCİ yorum tarihi 29 Aralık, 2008 14:58

  VATANNINI DUNDE BUGUNDE SATANLAR HER ZAMAN İCİN PİSMAN OLACAKTIR HELE BU İHANET EDİLEN DEVLET SANLI ADALETLI OSMANLIYSA ERMENILER HAİN İT OLSADA OSMAANLİ ONLARİ SONUNA KADAR KEND TABASINDA GORMUS EN USTUN DEVLET KADEMELERINE GETIRMİŞ BAKAN PASA YAPMİŞ KARSILIK OLARAKDA HAİNLİK İHANMET GORMUS TEKŞİ İTLERIN YAPTIGI GIBIL KATLETSEYDILE BU GUN BASIMAZA BELE OLMAZLARDI AMA BILIYOZKI İSYAN CIKAN ASKERI VE HALKI KATLEDEN ERMENILERE KARŞİ VALİLER PADISAHDAN KABA KUVVET KULLANMAK İCİN İZİN İSTEMİŞ AMA PADISAH OLSUN ERMENILER BIZIM TABAMIZDIR DEMIS VE İZİN VERMEMİŞTIR DUN İTTAHAT VE TERAKKI SIRPLARI YUNANN LARI TA KENDI TABAMIZDAN BILMIS AMA BALKAN SAVASLARINDA İSTANBUL KAPILARINA BUNLAR DAYANINCA AKLARI BASINA GELMISTIR NE YAZIKKI PADISAHIN YAPMİŞ OLDUGU HATTA ERMENILERI HALA KENDI VATANDAŞİMİZ GORMEK OLMUSTUR VE BUNUN CEZASINI PADISAH DEYIL ERMENILER TARFINDAN KATLEDILER MASUM HALK CEKMISTIR
  ŞİMDİ OZUR DİLEYEREK NOBEL ODULU PEŞİNDE KOSANLAR ORDA OLEN MASUM HALKIN ETLERI UZERDEN PAZARLIK YAPIYORSUNUZ AMA SIR ZATEN ALİŞMİŞ SINIZ DUN PKK NIN YANIDA BUGUN ERMENILERIN YARINDA VATANI KIME SATARSINIZ AMA BU VATAN SIZİN ELINIZE KALMAYACAK KADAR BUYUKTUR NE İTLIK YAPDIGINIZ EMPARYALIS LER NEDE ERMENILER TURK ULUSUNU KOKLERI TAAA ORTA ASYADA ANADOLUYA KADAR UZANIR SANİMİZ LA GURUR DUYDUK OSMANLIMIZLA,SELCUKLULUMUZLA GOKTURKLERIMIZLE KARAHANLI LARIMIZLA TUKR ULUS NE GECMİŞİNDEN NDE GELECEGINDEN UTANIR

 136. mücahit seçmen yorum tarihi 30 Aralık, 2008 20:14

  Bakın tepkilerinezde kendinizce haklı olabilirsiniz,yada öyle düşünebilirsiniz.medeni bir şekilde yorum yada tepki göstermek varken barbar bir şekilde küfür etmek size yakışıyormu.bu sokak ağzıyla hiç bir yere varamazsınız sisin gibi düşünsem bile uslubunuzda nefret ediyorum.

 137. izzet ve hacer AYDEMİR yorum tarihi 1 Ocak, 2009 17:14

  SEVGİLİ ARKADAŞLARIM EYERKİ BU SACMA VE Bİ OKADAR İHANET DOLU KAPANYAYI BAŞLATAN HAYİNLER TÜKİYE CÜMHURİYETİ VATANDAŞI OLAN VE AYDIN OLDUKLARINI SOYLÜYORLARSA BEN TÜRK DEYİLİM M.KEMAL ATATURKÜN ECDADI OLARAK BEN UTANIYUORUM. TÜRKLÜGÜMDEN DEYİL ASLA AMA BU HAYİNLERİN TÜRK KİMLİGİ TAŞIMASI BENİ KAHREDİYOR EN ÖNEMLİSİ BU HAYİLİGİ YAPANLARIN BAŞINDA ATAMIZIN KURDUGU SİYASİ BİR PARTİLİ VEKİLİN OLMASI
  LANET OLSUN ÖZÜR DİLEYENLERE

  ATAM SEN DEN ÖZUR DİLİYORUM BUNLARIN MECLİSEKADAR GİRMESİNE İZİN VERDİK

 138. zafer demir yorum tarihi 2 Ocak, 2009 06:18

  ebedi istigaratlarında yatan dedelerimizin büyuklerimizin kemikleri sızlıyor

 139. muharrem köse yorum tarihi 9 Ocak, 2009 20:43

  o ermenilerden özür dileyenler gelsin bayburt tarihini okusun da bayburt taşmağazalarına doldurulup da yakılan halkın yakınlarından bu zulümü dinlesinler

 140. gamze yesşilbag yorum tarihi 19 Ocak, 2009 20:06

  eger ermenılerden özur dıleyorsanız Seydibeşir Usare Kampından ozur dılemek zorundasınız orada kor olan 150.000 askerdende o askerlerın aılelerınden de ozur dılemek zorundasınız sıze buyuk hakaretler etmek ısterdım ama o askerlerımız ıcın susuyorum

 141. sırrı yalçın yorum tarihi 20 Ocak, 2009 13:28

  BU UNUTULUR MU?
  (Unuttuk Maalesef…)

  ********

  Birinci Dünya Savaşı’nda
  İngilizlere,
  150 bin askerimiz esir düştü.
  Bu askerlerden bir kısmı da Mısır’ın
  İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı’na
  Hapsedildi.

  ********

  Kampın tam adı,
  ‘Seydibeşir Kuveysna Osmani Useray-I Harbiye Kampı’ idi.
  Bu kampta,
  1918’de
  Filistin Cephesinde esir düşen 16. Tümen’in 48. Alayı’na bağlı
  Osmanlı Askerleri
  Tutuluyordu.

  ********

  12 Haziran 1920’ye kadar
  Iki yıl boyunca
  Her türlü işkence, eziyet, ağır hakaretler ve aşağılamaya maruz kaldılar.

  ********

  İnsanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi…

  ********

  Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların
  Yalan yanlış çevirileri ve
  kışkırtmaları nedeniyle,
  kampların İngiliz komutanları,
  azılı Türk Düşmanı haline
  gelmişlerdi.

  ********

  Savaş bitmişti.
  Ancak,
  Kamptaki ağır koşullar nedeniyle
  ölenler dışındaki askerleri
  Teslim etmek,
  İngilizlerin işine
  Gelmiyordu.
  Çünkü,
  olası yeni bir savaşta,
  Bu askerlerin
  Yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Ermeniler tarafından,
  İngilizlerin beyinlerine işlenmişti.

  ********

  Çözüm
  Toplu katliamdı…
  Askerlerimiz,
  Mikrop kırma bahanesiyle,
  süngü zoruyla
  Dezenfekte havuzlarına sokuldu.
  Ancak;
  Suya normalin çok üzerinde
  ‘krizol’ maddesi
  katılmıştı..
  Mehmetçik,
  Suya daha ayağını soktuğunda,
  aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyordu.
  Ancak,
  İngiliz Askerleri,
  dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı.

  Mehmetçikler,
  Bellerine kadar gelen suya başlarını sokmak istemediler.
  Ancak,
  Bu kez İngilizler havaya
  (başlarının üzerine)
  ateş etmeye başladı.
  Askerlerimiz,
  ölmemek için,
  çömelerek başlarını suya soktular.
  Ancak,
  başını Sudan kaldıran artık göremiyordu.
  Çünkü gözleri yanmıştı…

  ********

  Dışarı çıkanların halini gören
  sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi
  Ve 15 000 (15 bin) askerimiz
  kör oldu.
  Bu vahşet,
  25 Mayıs 1921 tarihinde
  TBMM.’ de görüşüldü.
  Milletvekilleri Faik ve Şeref Beyler
  Bir önerge vererek,
  Mısır’da esirlerin
  Krizol banyosuna sokularak,
  15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini,
  Bunun faili olan
  İngiliz doktor,
  Garnizon Komutanı ve
  Askerlerin
  cezalandırılması için,
  TBMM’ nin teşebbüse geçmesini istediler.

  ********

  Ancak,
  Yeni kurulan devletin bin türlü derdi vardı.
  Ağır sorunlarla uğraşan TBMM’ de
  Bu hesap sorma işi
  Unutuldu gitti.
  Ama onlar
  Unutmuyorlar…

  Kendi ihanetlerini bile
  soykırım ambalajına sarıp,
  dünya kamuoyuna
  Sunuyorlar.

  En üzücü olanı da
  Malum birilerinin,
  Bu karalama kampanyalarına
  çanak tutması…

  ********

  ERMELİLER SOYKIRIM YAPILDI DİYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR.
  BİZİM
  TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.!!!

  Not:
  EĞER ŞEHİTLERİMİZE SAYGINIZ VARSA;
  3 dakikanızı almaz
  Bu yazıyı
  arkadaşlarınıza göndermek…

 142. MU/RO yorum tarihi 23 Ocak, 2009 20:54

  ÇETO:
  -BAŞKANIM ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLİYORLAR BU AYDIN DENEN ŞAHISLAR NE DERSİN?
  MURO;
  -BUNLAR BURJUVANIN BİZE KİTLEMESİ ÇETO, DERİN İŞLER?
  RECEP İVEDİKDE ORDADIR O DA GÜLER;
  -YOĞĞĞĞ YAAA PIŞŞŞIKKKKK BAĞ BAĞİMMMM İNDİRAGANDİ YAPACAN DELMİ ÇAGALLARRRR,

 143. dilek sargın yorum tarihi 28 Ocak, 2009 01:17

  ermenilerden özürdilemek mi?bu vatan uğruna canını vermiş şehitlerimiz bunlardan haberdar mı acaba?orhan pamuk bu isme şaşırmamak gerek çünkü türk milletine ve topraklarımıza ilk hayinliği değil eminim son da olmayacak.hepsini kınıyorum bu insanların ALLAH CEZANINIZI VERSİN HEPİNİZİN.ubu insanların ben türk olduğuna inanmıyorum ama benim yurdumda yüksek mevkilerde makam sahibiler benim topraklarımda para kazanıp afiyetle yiyor o kadar hırslıyim ki param parça etmek istiyorum bizler onların yazdığı kitapları alıp okumayalım çocuklarınızı onların görev yaptığı okullara göndemeyin bir şekilde beyin yıkıyorlar son sözüm vatanıma canım feda ahirette nasıl hesap verecekler?gerçi bunlar ALLAHA inanmadığı için öyle bir şeyden korkuları yoktur

 144. sevda yorum tarihi 12 Şubat, 2009 22:45

  ***HALA ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEMEYİ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ ? ***

  Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars’ta Ağrı’da Van’da Erzurum’da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.

  Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı…Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

  :-Akçik, manç?..
  (Kızmı, oğlan mı?)

  -Akçik…
  (Kız)

  Bu cevap üzerine ‘oğlan’ diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

  -Tun şahetsar,ınger…
  (Sen kazandın, yoldaş)

  -Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana…
  (Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

  -Mayrigı bedge gişdatsine.
  (Annesi besleyecek elbette)

  Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

  -Mayrig yerahayin zizdur.
  (Çocuğa meme ver)

  Aynı dakikalarda Hocalı’nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

  -Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek…
  (Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın…)

  Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü…

  Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

  Bu iki olay Hocalı’da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

  Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

  Türkiye’de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

  26 Şubat’ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi’nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366’ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı’ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

  26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

  Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı’da dehşet verici olaylar yaşandı.

  Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

  Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

  Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

  Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

  Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

  Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

  Peki neydi bu düşmanlık?

  Ermenistan’daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye’nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan’ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı’nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı’nda ‘Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün’ denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

  Dağlık Karabağ Bölgesi’nde bulunan Hocalı’ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri’ne ait 366.Alay’ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk’ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

  56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

  Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

  Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

  Fakat katliam sonrası Hocalı’ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı’da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet’nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

  ‘Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı’daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz’ Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996’da Ermenistan Başbakanı oldu.

  Karabağ’da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,’Hocalı Katlia! mı’ baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

  Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

 145. Ramazan özsoy yorum tarihi 13 Şubat, 2009 09:04

  Akif ne demiş:Şu cihanda en çok sevdiğim meslek
  sözüm odun olsun hakikat olsun tek
  şimdi ben cahil haliminen bu özür kampanyasını başlatan merkeplere soruyorum.hayatınızda Allah rızası için bir doğru iş yapın, oyaptınız işde zararı yok odun gipi olsun,ama Allah katında dimdik olsun…benim dedemi haçında(saimbeylide)ermeniye esir düştünde vahşice kesen artin çavuşla ,serkiz çavuşun isimlerini hiç unutmadım.unutmayacamda.o zaman mutlak gelecek vede bu kan otada kalmayacak DEVELİDEN Ramazan

 146. şahin kılıç yorum tarihi 10 Mart, 2009 00:38

  ben türküm özüm sözüm uludur

 147. MURAT ERTÜRK yorum tarihi 16 Mart, 2009 05:36

  ben tek bir şey den özür dilerim.o da BU VATANI BİZE BIRAKAN ŞEHİTLERİMİZDEN.BEN ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLEDİGİMİ HATIRLAMIYORUM.ÖYLEYSE BİZİM ADIMIZA KİMLER ÖZÜR DİLEYİP KAMPANYA ÇKARTIYOR.BUNLAR HANGİ GRUPTAN… EY ATAM SEN GENÇLİGE HİTABEDE “ARADIGIN KUTRET DAMARLARIN DAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR”DEDİN BEN O ASİL KANI BULAMIYORUM.İŞTE BUNUN İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM. BU SOYKIRIMA DEGİL SOYTARILIGA .ŞEHİTLERDEN AF DİLEMEK İÇİN

 148. fatoş yorum tarihi 8 Nisan, 2009 18:14

  yaa arkadaşlar agzınıza sağlık söylenmesi gereken herseyi söylemişsiniz ATATÜRK bugün yaşasaydı ve olanları görseydi zaten kahrından ölürdü ATATÜRK bu vatanı bizlere emanet etti bu vatan kolay kazanılmadı ki böyle ucuz kampanyalarla kaybedilsin heyy kampanya sahipleri size söylüyorum çabalarınız boşa boş yere uğraşıyorsunuz sizin kampanyanıza katılanlara ise zaten söyleyecek sözüm bile yok ATAM sen ve bu vatan uğruna gözünü bile kırpmadan ölüme giden bütün sehitlerimiz askerlerimiz yattığınız yerde rahat uyuyun çünkü bu vatanı üş beş kendini bilmez soytarıya bırakmaya niyetimiz yok emanetinize ihanet etmeyecez ve etmeye kalkanı aramızda bulundurmayacaz ermeni soykırımını asla kabul etmedim bunun içinde kimseden özür dilemeyecegim özür dileyecek olanlar türkler değil ermenilerdir.çünkü türk milleti hiç bir millete dininden dilinden yada görüs farlılığından dolayı zulüm yapmamıştır tam tersi kerkesin görüşüne saygı duymuştur.TÜRK MİLLETİ NE SAVAŞLAR ATLATTI BEN İNANIYORUM Kİ BU SÖZDE SOYKIRIM DİYE BAS BAS BAĞIRANLARIDA SUSTURACAKTIR TÜRK MİLLETİ ŞİMDİYE KADAR ASLA BOYUN EĞMEDİ VE EĞMEYECEKTİR EĞER BU ZULMÜ ALKIŞLIYOR VE BU TİP KAMPANYALARI DESTEKLİYORSA ZATEN BİZDEN DEĞİLDİR

 149. kenan yorum tarihi 28 Nisan, 2009 14:49

  O aydın, sanatçı dediğiniz insanlar zaten bir azınlığa yavşaklık yapmasalar dı sanatçı ve aydın olamazlar dı..

 150. nevra tüzün yorum tarihi 29 Nisan, 2009 18:25

  allah bunu soracak ğavurlar obama gibi neymiş büyük felaket yapan sensin obama amerika arkada olunca danalar itler sıçan deliğine girenler hadi defolun yattığınız yerde geberin

 151. HASAN SANCAK yorum tarihi 13 Mayıs, 2009 09:53

  Şair Hasan Sancak, Ermeni İhaneti Şiir Kitabına Destekçi Arıyor!..

  ERMENİLERİN İHANETİNİ 3000 MISRA İLE OKUMAK İSTER MİSİNİZ?

  http://www.edebiyatdefteri.com/siir/177852/millet-i-sâdika’nin-vatana-ihaneti..html – 185k –

  HABER İÇİN RESİM AŞAĞIDAKİ SİTEDEDİR.
  http://milletisadikavehocalikat.blogcu.com

  Eğer yukarıdaki ilişimler çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız.

  MİLLET-İ SÂDIKA’NIN VATANA İHANETİ…
  VE
  HOCALI KATLİAMI !..

  Alçaklık… Ayaklanma… Bölücülük… Canilik…
  Casusluk… Cinayet… Çanağa Pisleme… Dehşet… Döneklik… Düşmanla İşbirliği… Hainlik… Hıyanet… Irza Geçme… İstismar… İsyan… İşkence… Kahpelik… Katliam… Kışkırtma… Kıyım… Öldürme… Pusu… Sabotaj… Saldırganlık… Soykırım… Şerefsizlik… Tahribat… Tahrik… Vahşet… Vefasızlık… Zulüm…

  Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak “Millet-i Sadıka’nın Vatana İhaneti ve Hocalı Katliamı” isimli şiir kitabına destek olacak belediye başkanları ve işadamlarından ilgi ve destek bekliyor.

  Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak:’ Ermeni İhanetini 3000 mısra ile anlattım.1015 yılından 21.yüzyıla kadar Türklerle münasebetlerini 7+7=14’ lü hece ölçüsüyle şiirleştirdim. Bu şiir kitabım çok farklı bir şiir kitabıdır.İlk defa böyle bir şiir kitabı yazılmıştır. Bu uzun şiirimi 3 haftada bitirdim. Bunun çocuklar ve gençler tarafından özellikle okunmasını ve Türkiye’deki bütün kütüphanelerde okuyucuların bilgisine sunulmasını istiyorum.Böylelikle okuyanların şiire karşı bir ilgileri olacaktır.Geçmişlerini de öğrenmiş olacaklardır. Bütün olayları en ince ayrıntısına kadar tarih sırasına göre anlattım.

  Ermeniler, tarih boyunca başka devletlerin yönetimi altında kalmışlar ve bağlı oldukları devletlerin himayesinde bulunmuşlardır. Onlarla ilk tanışmamız 1015-1020 yılları arasında olmuştur. Hepsini Bizans’ın zulüm idaresinden kurtaran ve onlara insanca yaşama hakkını veren, Selçuklu Türkleri olmuştur. Ermeni’nin yerine-yüzyıllar “Hayk” sözcüğü kullanılmıştır. Köle bir toplumdular. Osmanlı Devletinde 600 sene özgürce yaşamışlardır.Kendi kiliseleri vardı. Hepsi Hıristiyan’dılar. Dilleri, dinlerine hiçbir zaman müdahale olmadı. Osmanlı ile uyum içerisinde yaşadıkları için “Millet-i Sadıka” ismi verilmiştir. Yönetim kadrosunda tercümanlık, danışmanlık ve bakanlık bile verilmiştir. İçlerinden müzisyen, edebiyatçı, bürokrat, tıp adamları çıktı. Kuyumculuk, doktorluk, yapı ustalığında uzman kişi olmuşlardır.

  Fatih döneminde ise, Ermenilere din ve vicdan hürriyeti en üst düzeyde verilmiş, Ermeni cemaati için dini ve sosyal faaliyetlerini yönetmek üzere Ermeni Patrikliği kurulmuştur. Osmanlı idaresinde Ermeniler dini görevlerini tam bir hürriyet içinde yerine getirirlerken, kendi din adamlarını da yine kendilerinin tayin etmelerine izin verilmiştir.Aynı şekilde Anadolu’nun Türk idaresine girmesinden sonra burada yaşayan Ermeniler, kendi dillerini de tam bir serbestlikle konuşmaya devam ettiler. Osmanlı yönetimi, diğer cemaatlere uyguladığı politikayı onlara da uygulayarak Ermenice’yi ve Ermeni adlarının kullanılmasını serbest bıraktı. Türk matbaasının kurulmasından 160 yıl kadar önce Venedikte matbaacılık eğitimi görmüş olan Sivaslı Apkar adındaki bir papaza 1567de İstanbulda bir Ermeni matbaası açması için izin verildi. İstanbuldan başka İzmir (1759), Van (1859), Muş (1869), Sivas (1871) gibi taşra şehirlerinde de yeni Ermeni matbaaları faaliyete geçmiştir. 1908de bütün ülkede Ermeni matbaası sayısı 38e ulaşmıştır. Nitekim 1910 yılında İstanbulda Ermenice 5 gazete ve 7 dergi çıkarılmaktaydı.Osmanlı idaresinde Ermeniler, Türk insanının hoşgörüsünden de yararlanarak, adeta altın çağlarını yaşamışlardır. Askerlikten ve kısmen de vergiden muaf tutulan Ermeniler, ticaret, zanaat ve tarım ile idari mekanizmalarda önemli görevlere yükselme fırsatını elde etmişlerdir. 19. yüzyılın son çeyreğine kadar Osmanlıların bir Ermeni sorunu olmadığı gibi, Ermeni halkının da Türk yöneticileriyle halledemedikleri bir mesele mevcut değildir.

  Osmanlı Devleti zayıflamaya başlayıp, misyoner okulları kurulup, hemen her konuda Avrupa’nın müdahalesine maruz kalınca, Türk-Ermeni ilişkilerinde de bir bozulma devri başlamıştır. İngilizler, Fransızlar ve Ruslar Osmanlı Devletini bölerek, bölgesel çıkarlarına ulaşabilmek için, Ermenileri Türk toplumundan koparmayı hedeflemişlerdir. Özellikle “ıslahat” adı altında bir yandan Osmanlı Devletinin iç işlerine karışırken, bir yandan da Ermenileri Osmanlı yönetimine karşı teşkilatlandırmışlardır. Böylece ülke içinde ve dışında teşkilatlanan ve silahlanan Ermeni komiteleri ile Ermeni kiliselerinin kışkırtıcı faaliyetleri sonucunda, Ermeni toplumu yavaş yavaş Türklerden uzaklaşmaya başlamıştır.Türklerin iyi tutumuna karşın, yabancı devletlerle işbirliğine girmek suretiyle Türklerle mücadeleye başlayan Ermeniler, Batının desteğini alabilmek için kendilerini “ezilen bir toplum” olarak göstermeye ve “Anadolu üzerindeki egemenlik haklarını Türklerin gasp ettiği” iddiasını dile getirmeye başlamışlardır.

  Islahat Fermanı ile Müslümanlar ve Gayr-i Müslimler hukuk önünde eşit statüye getirilince ayrıcalıklarını kaybeden Ermeniler, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sonunda Rusya’dan, “işgal ettiği Doğu Anadolu topraklarından çekilmemesini, bölgeye özerklik verilmesini veya Ermeniler lehine ıslahat yapılmasını” istemişlerdir. Ermenilerin bu talebi, Rusya tarafından kısmen kabullenilmiş, Osmanlı-Rus Savaşının ardından imzalanan Yeşilköy, eski adıyla Ayastefanos Anlaşması ve daha sonraki Berlin Anlaşmasıyla Ermeni sorunu uluslar arası bir boyuta taşınmıştır. Böylece, Türkiye’yi bölmek isteyen yabancı güçler, Türk-Ermeni ilişkilerine müdahale etmeye başlamışlardır. İngiltere ve Rusya tarafından tarih sahnesine sunulan Ermeni meselesi, aslında emperyalizmin Osmanlı Devletini yıkma ve paylaşma politikasının bir uzantısıdır. Sözde Ermeni soykırımı iddiaları ve yalanları da işte bu politikanın propaganda ürünüdür.

  Hocalı Katliamı Karabağ Savaşı sırasında 25 Şubat 1992 ve tarihinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kentinde Azeri sivillerin, Ermeniler tarafından katliamı olayıdır. Azeri kaynaklarının ve Memorial, İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi bazı uluslararası insan hakları kuruluşlarının bildirdiklerine göre katliam, Rus 366. Motorize Piyade Alayı’nın desteğindeki Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından gerçekleştirilmiştir.İnsan Hakları İzleme Örgütü, Hocalı Katliamını Dağlık Karabağ’ın işgalinden bu yana cereyan eden en kapsamlı sivil kırımı olarak nitelendirmiştir. Saldırıda ölenler hakkında Azerbaycan resmî kaynaklarının bildirdiği rakam 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 kişi olmakla birlikte katledilen toplam Azeri sayısının bin 300 kişi olduğu tahmin ediliyor .

  Katliamın ardından Azerbaycan, Hankendi’ndeki 366. Motorize Piyade Alayı’nın saldırıya katıldığını açıkladı. Çünkü saldırıda gelişmiş konvansiyonel silahlar kullanılmıştı. Bunlar değil bölgedeki yerel gruplarda, yeni oluşmaya başlayan Azerbaycan ve Ermenistan ordularında bile yoktu. Rus tarafının tersini söylemesine karşın alaydan firar eden üç Rus askeri 3 Mart 1992’de düzenledikleri basın toplantısında, Hıristiyan Ermeniler yanında Müslüman Azerbaycanlılara karşı savaşmalarının istendiğini itiraf etmiştir.Hocalı’ da yaptıkları vahşeti, insanım diyenler yapmaz. İhanetin büyüklüğü hiçbir zaman bağışlanmaz…Ermenilerin bu kadar yaygara kopartmaları, kendi ihanetlerinin duyulmaması içindir. Onlar bu vatanın ekmeğini yediler, suyunu içtiler, havasını teneffüs etmişlerdir. Bunun yanı sıra yaptıkları en büyük olay, Türk Milletini arkadan hançerleyerek, ihanet etmeleridir. Şerefsizlikleri ve ölüm kusmaları kolay kolay bağışlanmaz ve unutulmaz.

  ’Bir şiir kitabını kalemle deftere yazmak, bilgisayara geçmek, sayfa düzenini yapmak, yanlışları düzeltmek, kelimeleri yerli yerine yerleştirmek… Büyük bir sabır ve çaba gerektirmektedir. Bunlar yapıldıktan sonra şiir kitabının okuyucuya ulaşması için paraya ihtiyaç vardır. Benim gibi maddi gücün yerinde değilse, beklemek mecburiyetindesin. Benim durumumda olan binlerce kişi bulunmaktadır. Eğer gücünüz yerindeyse, şiiri seviyorsanız, reklâmınızı yaptırmak istiyorsanız bize ulaşınız. Destek olacakların şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında, renkli olarak tanıtımı olacaktır. Faturası kesilerek, kendinizi, şirketlerinizin tanıtımını ve yaptığınız çalışmaları kamuoyuna istediğiniz şekilde duyurabilirsiniz. Milli kültüre destek olacak iş adamlarımız ve belediye başkanlarımızdan destek bekliyorum’ dedi.

  Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi Reklâm Yazarı Eğitimci Gazeteci Hasan Sancak Kimdir?

  Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. 24 senedir basının içindeyim.53 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 yılında doğdum. Aslen Trabzon’un Köprübaşı İlçesindenim. Bize burada Hacı Dedeoğlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacı Seyit Dedeoğlu’ nun-Merhum) en büyük oğlu Yakup Sancak’ın oğluyum. Dokuz kardeşiz. Annemin ismi Emine, (Merhume) babamın Yakup’tur.

  Alaçam’da sırasıyla Fatih İlkokulu’nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kısmını tamamladım. 06.11.1980’de Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldum. Aynı sene Ankara’da kurayı çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öğretmenliği görevinde bulundum. 14. 01,1981’de ayrıldım. 19.01.1981’de Antakya Şenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öğretmeni olarak tayin edildim. 21.06.1981- 02.01.1982 yılları arasında müdür vekilliği üstlendim.
  19.01.1982’de stajyerliğim kalktı.15.12.1983 yılında Antakya Hassa Salmanuşağı Ortaokulu’na gönderildim.15.01.1984’te Isparta 40’ıncı Piyade Alayı’nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleştirdim.

  15.12.1985’te eş durumu dolayısıyla Samsun’un Alaçam İlçesi İmam Hatip Lisesi’ne tayinim çıktı. Burada 15.09.1999 yılına kadar görev yaptım. Aynı tarihte Alaçam Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım. Birinci dönem görev yaptıktan sonra Kaymakamlık oluruyla ikinci dönem Fatih İlköğretim Okulu’na atandım.
  Millî Eğitim Bakanlığı’nın çıkarmış olduğu ‘Norm Kadro’ dolayısıyla 06.07.2000 yılında Alpaslan İlköğretim Okulu’nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım.15 saat Alpaslan İlköğretim Okulu, 15 saat Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda Türkçe dersine girdim. Millî Eğitim Bakanlığı’nın çıkartmış olduğu ‘Norm Kadro’yu Danıştay’ın değiştirerek, meslekteki kıdeme göre tayinlerin yapılması esasına dayanarak, tekrar tayin istedim.2001 yılının ilk 6 ayında Karşıyaka İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu’nda görev yaptıktan sonra 31.07.2001’de Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda asil öğretmenlik görevine döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptıktan sonra bu okuldan 2005–2006 yılının Temmuz ayında emekliye ayrıldım.

  Ben,1 Aralık 2000 de,44 yaşında gördüğü gerçek rüya reklâm senaryosunu notere onaylatan ve bu tarihten sonra da rüyalarında reklâm senaryoları gören dünyadaki ilk ve tek kişiyim. O tarihten itibaren de düşümde reklâm senaryoları görerek, notere onaylattım. Bu tarihten sonra da reklâm senaryoları yazmaya başladım. Notere onaylattığım ilk gerçek rüya reklâm senaryom ile birlikte, reklâm yazarı oldum. 5 Aralıkla, 12 Aralık 2000 tarihleri arasında ulusal televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaş haber olarak duyurdular. Coca Cola benden beş sene sonra noter onaylı gerçek rüya reklâm senaryomu dünya ve Türkiye’deki ulusal kanalların reklâm kuşaklarında aynen oynatmıştır. Coca Cola ile mahkememiz şu anda devam etmektedir. Samsun yerel mahkemeyi kaybetmiştim. Yargıtay’a itiraz ettik. Samsun Yerel Mahkemesinin verdiği kararı Yargıtay bozdu. Dava yakında Samsun’da tekrar başlıyor.

  Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARIM, Notere onaylattığım “Televizyonlar İçin 300 e yakın İlginç Yarışmalarım ile kamuoyunun gündemine geldim.Bu reklâm senaryolarımı RÜYALARIMI ÇALDILAR!..Kitabımda okuyucularla buluşturacağım. Google’den Rüyalarımı Çaldılar, Blogcu Hasan Sancak, Noter Onaylı Rüya diye yazarsanız,yüzlerce sayfamla karşılaşırsınız. Çok ilginç alternatif reklâm senaryo önerilerim vardır. Şiir kitaplarıma desteklerinizi bekliyorum. Faturası kesilerek, şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında renkli olarak, reklâmlarınızı yaptırabilirsiniz.Çıkan üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarla birlikte basıma hazır 50 tane şiir kitabım ve 5000 tane şiirim bulunmaktadır.50 tanesi notere onaylatılan 400 taneden fazla reklâm senaryom bulunmaktadır. Belirli yıllarda Alaçam’da (T.R.T-A.A.-İ.H.A.-D.H.A -HÜRRİYET-GÜNEŞ-ORTADOĞU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi’ nin muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.
  ÇIKAN ŞİİR KİTAPLARIM:
  (O’ DUR) ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ATATÜRK ŞİİRLERİ (2000)
  ONLAR A N ALARIMIZ -ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ.
  (2003)BENİM ANNEM MELEKTİ (‘2005)

  http://milletisadikavehocalikat.blogcu.com

  HASAN SANCAK
  ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
  REKLÂM YAZARI
  (EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
  TEL: 0362–621 27 79
  0506–2730465 (Öğretmen Hattı)

  E-mail: [email protected]

  Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11
  55800-ALAÇAM-SAMSUN

 152. salih AYDIN yorum tarihi 12 Haziran, 2009 10:26

  Bugün Bir Savaş Çıksa da Bir Koşsam Onlara Doğru. Biliyorumki Asaletimizden kaçacak Delik Bile Bulamadan O Anda Korkudan Canverecekler. Bu Şerefsiz Onusuz Haysiyetsiz Ermeni Milleti. Savaş Çıkmasın Eger Çıakrsa Bilsinlerki Bu Artık Onların SON SANİYELERİDİR….

  Sivil Bordo Bereli…

 153. ahmet kömürcüoğlu yorum tarihi 26 Ağustos, 2009 14:18

  bunların derhal ermenistana gönderilmelerini ve burada 1 sene müddetle iskan edilmelerini,döndüklerinde kendilerine şu sorunun sorulmasını istiyorum..”fikirlerinizde bir değişiklik oldu mu?”

 154. damla yorum tarihi 2 Eylül, 2009 17:22

  allaah ermenilerin belasini versin ben onlara d.e.r.t. nin mademki türksün şarkısını dinlemelerini tavsiye ediorum. atamıza laf eden bu açıklanamaz terbiyesizliklerden sonra nasıl olurda bir de özür dilersiniz .eğer özür dilerseniz zaten türklüğün gerçek tadına varamamışsınız demektir ben bu ermenilerin suratına bile tükürmek çünkü o kadar bile değerli değiller bi gün gelecek soylarını tüketeceğiz atamızın kaharamanları olarak DAMLA ve FATMA

 155. damla yorum tarihi 2 Eylül, 2009 17:24

  SALİH KARDEŞİMİZE SON DERECE KATILIYORUM TEŞEKKÜRLER SALİH ABİ

 156. mugebingul yorum tarihi 2 Eylül, 2009 20:48

  Başta ermenilerin ve o pisliklere yüz veren siyasilerin Allah belasını versin..

 157. kubilay karaşahin yorum tarihi 3 Eylül, 2009 01:49

  tüm şehitlerimizin laneti kıyamete kadar üzerinizde olacak.

 158. Şükrü Ergenekon yorum tarihi 3 Eylül, 2009 17:30

  şahsım olarak şunu belirtmek isterim.. kabul etsenizde etmesenizde bu hayinler insan gibi konuşarak değil infaz edilerek… susturulması gerekir… neden olarak şunu derimki. yıllardır masada halledelim bu sorunları diye diye hayinler çoğaldı ve azdı.. son 20 yıla bakarsanız bana hak vereceksiniz…

 159. HALİL CENK BİLGİN yorum tarihi 21 Haziran, 2010 00:40

  Hadi ordan bunlar yani sözde aydınlar kendi diplerini bile aydınlatmaktan aciz olsa olsa çukurlar sizemi kaldı türk milleti adına özür dilemek siz kim köpeksinizki benim yerime karar veriyorsunuz şerefsizler atalarım neyaptıysa doğru yapmıştır aslında az bilşe yapmışlardır NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yorum yap