522) TADF BAŞKAN’IN MEKTUBU

Yayin Tarihi 9 Aralık, 2010 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

TADF BAŞKAN’IN MEKTUBU

image0014.jpg

Sevgili Dostlar,

Bizim gibi Amerika’dayaşayan, burada doğan, büyüyenler bilirler.
Derslerden őnce eller yüreklerin tam üzerinde “Amerika’nın birlik, bütünlük ve Bayrağına” bağlılık yemini edilir.

Biz Amerika’lı Türk vatandaş ve soydaşları, bir cok diğer etnik guruplar gibi aramızda Türkçe konuşuruz. Türkçe őğrenmek için haftasonu okullarımız vardır.
Türkçe televizyon ve radyolarımız da vardır, bilirsiniz.
Gazetelerimiz, bültenlerimiz.
Bunları devlet filan da desteklemez Türkiye’de olduğu gibi.
Çocuklarımızın isimlerini Türkçe koyabiliyoruz.

Dini inançlarımızı arzu ettiğimiz gibi yaşarız, burada kimse, kimseye karışmaz.
Adaylığımızı koyup da seçilirsek kongre veya senatoya, kimse bir şey sőyleyemez. Her Amerikan vatandaşı gibi gereken saygı gősterilir.

Akşam haberlerinde TBMM’nin yüce çatısı altında bir sőzde milletvekili çikmış, bağırıyor. “Ben Türk değilim kardeşim, neden varliğımı Türk varlığına armağan edecekmişim” diyor.  Bunu sőyleyen  ahlaksız bőlücü bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, bir milletvekili. Halkım dediği vatandaşların kanını sőmüreren bir kan emici.

TeCe diye küçümsemeye çalıştıkları ülkenin vatandaşları oldukları için seçilme hakkını kazanarak o yüce meclis çatısına girebilmiş kimseler bunlar.

Bir diğer şarlatan da büyük bir beldenin sőzde Belediye Başkanı.
O da kendi bayrağını istiyor, federal yapı istiyor, bağımsızlık istiyor.
Her devrin adamı bazı sőzde gazeteciler de bunlari haber yapıyor, kimini adam yerine koyarak duymayanlara da duyurmak için programlara çıkarıyorlar. Sorular hep daha őnceden hazırlanmış çanak sorular.

Hani marjinal bizdik?

Haydi gelin bir düşünelim şimdi.

Amerika’da Brooklyn New York’da Türkler olarak çoğunluktayız.
Seçilip Kongreye gidince biz Amerika’lı değiliz kardeşim, yeminimizi de Türkçe yapalım, zaten Brooklyn, New York’da federal bir yapı istiyoruz, gőndere Türk Bayrağı çekeceğiz desek ne olur?

Amerika yerine Fransa, Almanya, Rusya, Çin gibi dilediğiniz ülkeyi koyabilirsiniz.

Eli kanlı bir terőrist olduğu için içeri atılmış satılık bir caniye liderimiz desek, bizi de burada televizyon kanallarına çıkarıp adam diye dinletirler mi acaba?

Özgürlük ve dayanışma adına sőzde sanatçı, gazeteci ve politikacılar da mangal da kül bırakmıyorlar.

Hayatlarında bir tek kez bile şehit ailesine taziye sunmamış, gaziler için benzer bir dayanışma őrneği gősterme gereği duymamış medya maymunları.

Peki tüm bunlara alternatif olacağız iddiasıyla ortaya çıkanlar ne yapıyor?

“Türkler ve kőpekler giremez” diyen, PKK’ya para toplayan, bőlücülerin borazanlığını yapan muhterem zatın mezarına giderek ziyarette bulunuyorlar.

Bugün beni üzen ve daha da karamsar yapan başka bir haber ise artık okullarda Ístiklal Marşımızın sőylenmeyeceği yolunda alınan karardı.

Ne zaman, nasıl geldik biz buralara?

Yazık, çok yazık.


Kaya Boztepe

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı

http://tadf.org/tadf/index.php?option=com_content&view=article&id=227:baskanin-haftalik-mektubu&catid=1:latest-news&Itemid=93

Paylaş:

Yorumlar

“522) TADF BAŞKAN’IN MEKTUBU” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. zühal asma yorum tarihi 9 Aralık, 2010 16:06

  SN.YILMZ BEG(*
  *BU YAZIYI OKUDUM..HEMDE SABAH!
  *VE SU ANDA FEYS BUKDA BENDE GÖRÜNÜYOR!
  BİRSEY EKLEMEK İSTERİM..
  *ORADA COK DÜSÜNDÜM..ANGELA MERKELİN PARTİSİNİ..SONRA,DÜSÜNECEK ÖYLE COK SEY GELDİKİ AKLIMA..MESELA;BU YEMİN FASLI!
  ***EVET BİR TÜRK OLARAK ÜLKENİN LEHİNE OY KULLANICAKSAN..DEGER****YANİ HEM ORADA..HEM BURADA..İDEALİST OLMAYAN PARTİYE GİRMEYE..
  AMA İSTE BU YEMİN FASLI NASILDA CAYDIRICI DEGİLMİ?
  NE MUTLU YAPABILENE..NE DİYEYİM…

 2. sidar kılınç yorum tarihi 9 Aralık, 2010 17:31

  sayın boztepe dediklerinize kısmen katılıyorum.ben göçmenim babam aslen kazak,annem ise kürt.sürekli diyarbakıra akraba ziyaretlerine gittiğimiz için az çok ortamı görüyorum.bakın bu iki halk kardeştir bunu kimse ayıramaz.bi insan kardeşini nasıl yanlız bırakır nasıl terkedebilir kaderine.ben bunlarının amerikanın oyunu olduğuna inanıyorum.halkın içinde kesinlikle ırk ayrımı denen birşey yok.sorun hep mecliste.şahsen benim hristiyan yahudi arkdaşlarım var.ama ülkücülük bana ters geliyor.size bi soru sormak istiyorum.. ülkücülük türk-islam birliği demektir.ama dünyada yahudi ve hristiyan türklerde var hemde azımsanmicak kadar çok.hatta yahudi türkler belli bölgelerde büyük iş adamları ama ne güzel kimliklerni kaybetmemişler.ülkücülük yaparak bu farklı inançtaki insanlara ayıp etmiş olmuyormuyuz sizce?

 3. söhret kücükay yorum tarihi 11 Aralık, 2010 01:12

  Sayın Kaya Boztepe,
  40 yıldan beri Almanyada yaşamaktayım. Aynı sizin oralardaki gibi Bir çoklarımız derneklerde veya parlementoda gönüllü vazifeliler ve her fırsatta Türk lobisi yaratma peşindeler ama maalesef Vatanımızda Türk lobisi yaratmak istiyenler fişleniyor..AKP li yetkili nasıl demişti..onlar bir zamanlar bizi fişliyorlardı..Şimdi sıra bizde.

Yorum yap