521) EĞER BU HABER DOĞRUYSA!

Yayin Tarihi 10 Şubat, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

ÖZGÜRLÜK RADYOSU ORTALIĞI KARIŞTIRDI

image00116.jpg

ABD kökenli Radio Liberty, Ankara’nın Karabağ‘dan vazgeçtiğini, artık sadece 1915 Ermeni olaylarını araştıracak ortak bir komisyon kurulmasında ısrar ettiğini ve Sarkisyan’ın buna sıcak baktığını ileri sürdü

Ermenistan’dan yayın yapan Radio Liberty, Türkiye’nin Ermenistan’la ilişkilerini normalleştirmek için Erivan’ın Karabağ işgalini sona erdirmesi şartından artık vazgeçtiğini öne sürerek, Ankara’nın tek şartının 1915 olayları konusunda Ermenistan ile ortak bir araştırma komisyonu kurulması olduğunu iddia etti. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın göreve geldiği 2008 Nisan’ından itibaren Ankara – Erivan ilişkilerinin çok hızlı gelişmekte olduğunu ve bunun da Azerbaycan’ı son derece rahatsız ettiğini belirten Radio Liberty, Erivan-Ankara görüşmelerinde yer alan bir yetkilinin, Ankara’nın artık sınırları açmak ve ilişkileri normalleştirmek için Dağlık Karabağ’ın işgalinin sona erdirilmesi şartından vazgeçtiğini ileri sürdü.Ankara’nın buna karşılık Ermenistan ile Türkiye arasında 1915 olaylarını araştıracak bir komite kurulmasında ısrar ettiğini savunan radyo, Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan’ın da bu öneriye sıcak baktığını ve bunun işaretlerini verdiğini belirtti.Radio Liberty, bunun da Ermenistan içinde özellikle Taşnak Ermeni Devrimci Federasyonu’nu rahatsız ettiğini ve Taşnaklarla ABD’de yaşayan diaspora Ermenilerinin Sarkisyan’ı uyardığını kaydetti.Radyo, ABD’deki Ermeni kuruluşlarının bu konudaki gerçek niyetini açıklaması için Sarkisyan’a baskı yaptığını iddia etti.

TÜRK DÜNYASI HABER MERKEZİ

YENİDEN ERGENEKON YORUMU:

HAMAS ve Filistin için; yağmur getirmeyen gök gürültüsü gibi siyaset yapanlar, Eğer bu haber doğrultusunda görüşler belirtiyorlarsa “Türklük” bitmiş demektir.

Türk Dünyasında ki zulüm, sömürü ve haksızlıklara tepki gösteremeyen bir zihniyeti, Allah’a  ve  Türk’üm diyebilenlerin vicdanına havale ediyorum…

İnşallah bu haber, ABD ve Ermenistan tarafından kışkırtıcılık mahiyetinde uydurulmuştur!

Hükümetimizin bu haber ile ilgili yorumlarını bekliyoruz…

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“521) EĞER BU HABER DOĞRUYSA!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Zafer yorum tarihi 10 Şubat, 2009 11:39

  İNŞALLAH DOĞRU DEĞİLDİR.

  TARİHİMİZE YAPILANLARA HAKARETLERE ARTIK TARİHİMİZ DE DAYANAMADI.

  Tarih erken tekerrür edecek gibi.

  Allah Türk Milletinin yardımcısı olsun

  Şavşat Söğütlü Mah.sinde Tarihi Kilise ve Tarihi Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Şehitlik Mezarlıkları
  Kaynak:
  http://www.artvinliyiz.com

  2- KADİR ŞİNAS ŞAVŞAT HALKINA TARİHTEN BİR GERÇEK SUNUYORUM.
  http://www.hamsiogullari.com

  Saygılarımla.

 2. Turan yorum tarihi 10 Şubat, 2009 18:07

  Mən Azərbaycan TÜRKÜYƏM. Bu xəbərin doğru olmadığına və ermənilərin uydurması olduğuna bütün qəlbim ilə inanmaq istərdim. Əgər bu xəbər doğru isə Türk dünyasının gələcəyi ilə bağlı bütün ümidlərim çökər. İNŞALLAH TÜRKİYƏ bizi atmamışdır! İnşallah bu xəbər doğru deyildir!

 3. Nuriye Özdinçer Karakurt yorum tarihi 10 Şubat, 2009 20:11

  Bu hükümetten daha ne bekliyorsunuz..Ben Türküm diyemeyen hükümet üyeleri ancak başkaları için çalışır..
  Bir an önce bu hükümetten kurtulunmalı,ulusal,milli bir hükümete kavuşmalıyız..

 4. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 12 Şubat, 2009 00:01

  ABD VE AB’YE YARANMAK UĞRUNA,BİR MAÇ BAHANESİYLE ERMENİLERE KUCAK AÇAN ZİHNİYET,BAKALIM BAŞIMIZA DAHA NE GAİLELER AÇACAK?TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURU,İSLAM AHLAK VE FAZİLETİ’NDEN YOKSUN ZAVALLILAR, KDV’Sİ SIFIRLANMIŞ,PIRLANTA TİCARETİ İLE MEŞGULLER.İSTİKLAL MARŞIMIZIN,BIRAKIN BESTESİNİ,GÜFTESİNİ BİLE BİLMEYEN ZAVALLILARIN YER ALDIĞI HÜKÜMET,VATANIMIZI DA KARIŞ KARIŞ,BABALAR GİBİ SATMIYOR MU???

Yorum yap