51) OPERASYON İSİMLERİ

Yayin Tarihi 15 Temmuz, 2008 
Kategori SOSYAL

OPERASYON İSİMLERİ

“Tarih bir milletin nelere müsait olduğunu ve neler başarmaya muktedir bulunduğunu gösteren en doğru bir kılavuzdur.” ATATÜRK

Operasyon sözcüğü Fransızca kökenli olup; Türkçe karşılığı, “devlet görevlilerince bir dizi eylemi” ifade etmektedir.

Bu eylemler; askeri, mali, ahlaki, sağlık, emniyet ve çevreyi ilgilendiren alanlarda olabilir.

Devlet, Kamu’yu rahatsız edici her türlü icraatları engellemek, tedbirini almak ve hukuki çerçevede cezalandırmakla yükümlüdür. Gerektiği anda elbette operasyon denilen eylemlerde bulunacaktır.

Ülkemizde 13 aydır Emniyet Teşkilatınca yürütülen bir operasyon var! “ERGENEKON” adlı…

Bu operasyonun neden adı Ergenekon?

Açıklayıcı bir bilgi yok!

Medyadan edindiğimiz bilgiye göre, ilk tutuklananlar kendi aralarında “Ergenekon” adlı bir grup oluşturmuşlar ve kendilerine “Ergenekoncular” demişler miş!

Bundan dolayı bu isimle zikredilmiş!

Yazılı ve görsel medya ise, tutuklananlardan “Ergenekon Çetesi” olarak bahsediyor!

Tutuklanan ve gözaltına alınanların suçlu olup olmadığı, Yargı’nın işidir. Bizi ilgilendirmez… Bizi ilgilendiren çete ve mafya olarak nitelendirilen kişilere karşı yürütülen bu operasyona verilen isimdir.

Ergenekon; Türk Milleti’nin tarih sahnesinde var oluşunun adıdır.

Ergenekon; Türk Milleti’nin kültürüdür.

Ergenekon; Türk’ün kuvvet sembolüdür.

Ergenekon; Türklüğün demire hükmederek uygarlık yarattığı yerdir.

Ergenekon; Hürriyete kavuşmadır.

Ergenekon; “Türküm” diyenlerin kılavuzudur.

Ergenekon; Türklüğün Bayramıdır. (21 Mart)

Ergenekon; Türk’ün şerefidir.

Türk Milleti’nin tarihi; Çete, hırsız, ursuz, katil, mafya olarak izah edilemez!

Artık her yerde “Ergenekon” sözcüğünden bir kaçış başladı…

“Ergenekon” denilince korkuluyor…

Tarih bilinci tam gelişmemiş yurttaşlarımız ve körpe dimağlarda “Ergenekon” ismi bir umacı gibi karşılanıyor!

Türklük Bilincinin oluşmasında temel bilgilerden olan “Ergenekon Destanı” artık “Korku Masalı” oluyor!

Birkaç kişi bir araya gelip kendilerine milli ve manevi değerlerimizi hatırlatıcı isimler verebilir… Bunların yasal olmayan eylemlerinden  dolayı, yapılacak olan operasyonlara o grubun adı mı verilecek? Örnek olarak bu kişiler kendilerini “Atatürkçüler” olarak adlandırabilir! Ne olacak şimdi? Bu operasyona “Atatürk operasyonu” mu denilecek? Medya da “Atatürk Çetesi” mi diye bahsedilecek?

Olmaz! Olmamalı!

Milletimizin milli ve manevi değerlerini ifade eden isimler, halkın vicdanında kabul görmeyen eylemlerde kullanılmamalı! Yoksa bu iş istismara ve kin güderek karşılıklı hakaretlere yol açar…

Eğer bu “Ergenekon” ismi, Türklük Bilincinin yerine “Türkiyelilik” bilincinin yerleştirilmesi için yapıldıysa durum çok vahim demektir. O zaman bu operasyonlar hiç bitmeyecektir…

Çünkü, Türklük bilincinde olan her Türk, Ergenekon’dan gelmiştir…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

YILMAZ KARAHAN

 

Atatürk’ün 1928 yılında Türk Ocağı Genel Merkezi binası olarak yaptırdığı Cumhuriyet döneminin en güzel mimarîlerinden olan, günümüzde, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi olarak hizmet veren binanın üst katına çıkan merdivenlerin başına Atatürk’ün isteği üzerine ünlü ressamlarımızdan Ratip Tahir Burak’a yaptırtılmış ve duvara asılmıştır.

image00131.jpg

image0023.jpg

Ergenekon 2

Atatürk’ün arzusu ile ünlü Türk ressamlarından Ratip Tahir Burak tarafından yapılan Ergenekon 1 adlı tablonun devamı olan, Ergenekon 2 adlı eserde, Türk milletinin en zor, en kara günlerinden birinde bir “Bozkurt” çıkıp, Türk milletine aydınlık yolu gösteriyor…

Her iki tablo Eski Türk Ocağı Genel Merkezi, günümüzde ise Ankara Resim ve Heykel Müzesi olarak kullanılan binada sergilenmektedir.

 

Paylaş:

Yorumlar

“51) OPERASYON İSİMLERİ” yazisina 18 Yorum yapilmis

 1. akitilop.tesayis yorum tarihi 15 Temmuz, 2008 03:42

  SAYIN KARAHANLI BIR KAC OPERASYONDA BEN EKLEYI VEREYIM NE CIKARKI……………..
  AKP OPERASYONLARI BECERIRDE BIZ BECEREMEYIZMI BAKN OPERASYONLARIN EN KRALI BIZDE :-)))

  OPRASYON SEKILLERI………..
  ERGENEKON::: AKP CURCURUNASI(hayal perestler)

  MALAZGIRT.1071 OPERASYONU DÜZENLENMEK ICIN SUANDA SENARYOLAR YAZILIYOR BU ERMEYDANI SAVASINA LIDERLIK YPACAK OLASI KISILER KIMLER AKLI YAKIN HEPIMIZDE KESDIREBILIRIZ…….

  KARPUZ OPERASYON(icleri kirmizi-dislari yesil)

  YESIL CÜBBELI OPERASYON BIZIM PARTI

  (TÜRKIYE- IHTISADI- KALKINMA- PARTISI)

  IKDIDARA GELDIMI DÜZENLENECEKLERDEN HIC KUSKUNUZ OLMASIN.

  NE HAYALDI AMA GERCEKLESMESIDE COOOOOK YAKINDA

  ALLAHA EMANED OLUN…………

  AKITILOP.TESAYIS

 2. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 15 Temmuz, 2008 19:31

  EFENDİM,GÖRÜNÜRDE BİR TERSLİK YOK.BU İSİMDE GAYET UYGUN DÜSMÜS.NE VAR BUNU KONU YAPACAK ANLIYAMIYORUM.ANLAMIDA,SON DERECE ULVİ,BELLİKİ AMACIDA ÖYLE.
  *ESAS YAIKSMAYAN CETE KELİMESİ.
  VEDE BİR ARA HABERLERDE ZORLA EKLETTİRDİKLERİ!!TERÖR CETESİ SÖZCÜGÜ:( CÜNKÜ PKK.YA ÖYLE DENİYOR!
  -BU YÜZDEN VEDE DENGİ Mİ?DENGİ DEGİLMİ?NASIL DENDİGİ!VEDE ANLAMI BİLİNMEZ!O SAHSIN MUTLULUGU İCİN TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİKLERİNİ DÜSÜNDÜRÜYORDU İNSANA..NEDENMİ?BU SAHIS O TUTUKLANMALARIN HEMEN ARDINDAN BİR ACIKLAMA YAPMISTI!!SANIRIM BAKANDI DEGİLMİ?NE YAKISIKSIZ SEYLER YAPTILAR:( TÜRK İNSANINA NELERİ REVA GÖRDÜLER..İNANMAK GEREK;YARADANA HAVALE ETMEK EN DOGRUSU.

 3. selin yegen yorum tarihi 16 Temmuz, 2008 15:50

  BİR İNSANIN YÜREĞİNDEKİ RAHATSIZ EDİCİ DUYGULAR BU KADAR GÜZEL ANLATILIR… İŞTE BÖYLE ER KİŞİLERİN SAHİP ÇIKMASI LAZIM VATANA ÇÜNKÜ SAHİPSİZ OLAN VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BATMAYACAKTIR DEMİŞ ŞAİR…

 4. Enes Şengönül yorum tarihi 26 Temmuz, 2008 14:56

  Yüzüne karşı satılık kalem olduğu söylendiği halde M. Ali Birand neden sessiz kaldı anlamış değilim. “Türkiye’ye tanık olarak çağırılırsam bana saygısızlık olur” derken kendini Türkiye Cumhuriyeti’nden üstün görecek cesareti kimden alıyordu bu adam? Fethullah Gülen cemaatinde büyüyen sebatayist ve “Tanrının İsrail’ine inanıyorum ve Musa’nın kitabına inanıyorum” diyen bu şahıs Türkiye’yi kaosa sürükleyecek gücü kimlerden alıyordu.

  Bunlardan önce asıl sorulması gereken soru bu adamın sözlerine bakarak birçok saygın kişi yaka paça gözaltına alınıyor. Sevr seraplarında ki bazı kişilerin yönlendirmesiyle o kadar acele bir şekilde bir operasyon başlatılıyor ki bu operasyonda Cumhuriyet Gazetesi’nin sahibi konumundaki İlhan Selçuk ile gazeteye bomba atan kişi, aynı örgütün mensupları olarak gözaltına alınıyor. Tutarsızlıklar serisi hiç bitmiyor. Milli Görüşçüler, Sosyalizm sevdalıları, Cumhuriyetçiler… aynı yapılanma içinde gösteriliyor. Darbe günlükleri kamuoyuna sunuluyor fakat iddianamede buna yer verilmiyor. Eş zamanlı olarak Sırbistan da büyük bir savaş suçlusu yakalanıyor. Tabi bunlar olurken kendini Dünya’nın Jandarması olarak gören Devlet ise her seçim arifesinde olduğu gibi yine iç siyasete yöneliyor.

  Neyse biz tekrar Tuncay Güney’e dönelim. Yakın tarihte kaos düzenlerinin mimarları kim ise odur bu adamı yönlendirenler diyor oradan birileri. Bende öyle düşünüyorum. Fakat bu adamın Fethullah-CIA-MOSSAD ilişkisi akıllarda soru işareti yakıyor. Fethullah Gülen’in özel kalemliği yaptığı söylenen Güney bugün bir rabay olarak karşımızda. Hem de ezelden beri dini görüşünün bu yönde olduğunu söylemekten çekinmiyor. Fethullah Gülen Cemaatinde yetişip özel kalemliğine kadar yükselen bu adamın ne olduğunu acaba sayın Gülen anlayamamış mıydı? Yoksa kaos düzeninin mimarlarının Gülen Cemaati üzerinden İslam’ı ılımanlaştırmaya çalıştığı dedikodusunun haklılık payı mı var? Tabi bir soytarı için Sayın Gülen ve Cemaati hakkında bunları söylemek bazı çevrelerce tepki gösterilecek olsa da bu tepki gösterecek çevrelerin bu soytarının sözleri üstüne bu hükümetin Agarta(Ergenekon kelimesini çete kavramıyla kullanmak istemiyorum) operasyonunu başlattığını düşüneceklerine inancım vardır.

 5. serocan yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 19:14

  AYAK DEĞİL BAŞTA DEĞİL DİZ OLDUK
  ELLİ DEĞİL ALTMIŞ DEĞİL YÜZ OLDUK
  BİR ARPA BOYU YOL GİTTİK DERKEN
  AYAK SEKTİ BAŞ KESİLDİ SORUMLUSU BİZ OLDUK

  BAŞKA TÜRKİYE YOK

 6. serocan yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 19:21

  AYAK DEĞİL BAŞTA DEĞİL DİZ OLDUK
  ELLİ DEĞİL ALTMIŞ DEĞİL YÜZ OLDUK
  BİR ARPA BOYU YOL GİTTİK DERKEN
  AYAK SEKTİ BAŞ KESİLDİ SORUMLUSU BİZ OLDUK

  BAŞKA TÜRKİYE YOK

  SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP ÇIKARSAN BATMAYACAKTIR

  UYANIN UYKU HAPINI ALMA VAKTİNİZ GELDİ

  BİNDİK BİR ALAMETE GEDEYOZ KIYAMETE

  ERGENEKON BAHANE CAMBAZA BAK MAVALI BAŞIMIZA KİM GEÇİRDİ ÇUVALI BİR GÜNDE DÖRT MEVSİMİN YAŞANDIĞI EN ENDEMİK ORMANLARIN VE TARIMIN BULUNDUĞU DÜNYANIN EN STRAEJİK VE JEOPOLİTİK OLARAK ÖNEMLİ YERİNDE YAŞAMAMIZA BİR ZAMANLAR KENDİ KERNDİNEZ YETEN ENDER ÜLKELERDEN OLMAMIZA RAĞMEN BUGÜN HALA GERİ KALMIŞLAR LİGİNDEN ÇIKAMIYORUZ YA HELAL OLSUN BİZE VE YUH OLSUN BU ÜKEYE BU KADERİ REVA GÖRENLERE BİLMEM BÖYLE NEREYE KADAR GİDER BU HALK UYANIRMI BELKİ UYANDIK AMA BİR TÜRLÜ KALKAMIYORUZ ALLAH TÜRKÜ KORUSUN

 7. serocan yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 19:31

  HOROZU ÇOK OLAN KÖYÜN SABAHI GEÇ OLURMUŞ NE ÜLKEYMİŞİZ KENDİNİ KURTARAMAYANLAR ÜLKEYİ KURTARACAKLARMIŞ HERKESİN BİR HESABI VAR ODA ASLINDA KÜPÜNÜ DOLDURMAK VATAN MİLLET SAKARYA KILIF BUNCA AÇ GÖZLÜ YETKİYİ KİMDEN VE NEREYE KADAR ALDILARSA MALESEF GÖZLERİ DÖNMÜŞ BİR ŞEKİLDE BU MİLLETİN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİ İSTİRMAR ETMEYE UTANMIYORLARDA ARKADAŞ YALANLA İMAN BİR ARADA OLURMU SUÇ İŞLEYEN ATATTÜRÇÜ OLURMU BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

 8. MUAMMER İLHAN yorum tarihi 20 Ağustos, 2008 08:55

  TÜRKÜM DEMEKTEN KORKANLARDAN HİÇBİRŞEY BEKLEMEYELİM
  SELAM VE SAYGILARIMLA

 9. serocan yorum tarihi 14 Eylül, 2008 16:06

  dandini dasdana dinolar bostana iyi bak hastana sor beni ustana yalan dünya ne dar imiş yar sevmesi ne zor imiş biz bu vatanı bu ülkeyi ve de bu ülkeye çağdaş ve modern cumhuriyeti armağan eden düşünceyi seviyoruz bizim en çok sevmediğimiz bu ülkenin mili ve manevi değerlerini kullanarak küpünü doldurmak isteyenlerdir bu ülkede daha doğrusu kendine demokrasi adını layık gören her rejimde olmazsa olmaz bazı değerler vardır ki onlar partiler üstüdür ve öyle olmak zorundadır. Eğer bu prensip görmezden gelinirse o zaman yaşanan rejim sözde demokrasidir. Ülkemiz için partiler üstü olması gereken değerler şöyle sıralanabilir başta milli ve manevi değerler dini değerler hiç bir parti ben diğerinden daha dindarım dememelidir dindarlık insanın şahsına münhasırdır. İşin aslı tüm partiler dini düşüncelere saygı duymalı din üzerinden siyaset asla yapılmamalıdır. Hiç bir parti ben diğerinden daha çok Atatürkçüyüm diyememelidir bir kere Atatürkçülük bu ülkenin olmazsa olmazıdır tüm partiler önce Atatürkçü düşünceyi özümsemelidir yani her ne ad altında olursa olsun insanları bölmeye matuf düşünceler partileşmemelidir çok ilginç bu gün CHP’li iseniz dindar olamazsınız dindarsanız CHP’li ateistseniz AKP’li Kürt iseniz MHP’li Türk iseniz DTP’li nedir bu rezalet herkes sahanın bir kenarını parsellemiş top koşturmaya çalışıyor bu kadar ahmak bu kadar aptal dünyanın başka neresinde var Allah aşkına sizin derdiniz ülkeyi bir adım ileri götürmek mi yoksa yerle bir etmek mi bu bölük pörçük duruş ve görünüş kimseye hizmet etmez ancak bu ülkenin iç ve dış düşmanlarına bal gibi hizmet eder bu kafayla giderseniz kendisine lider diyen ahmaklara sesleniyorum bölecek ülke kategorize edecek halk da bulamayacaksınız aklınızı başınıza alın henüz gövdenizin üzerideyken

 10. Mahmut CANPOLAT yorum tarihi 1 Mart, 2009 21:58

  ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN .

  Söz ola kese savaşı ,
  Söz ola götüre başı ,
  Söz ola ağulu aşı ,
  Bal ile yağ ede bir Söz .
  SELAMÜN ALEYKÜM
  Allah-ü Teala’nın , güzel SELAM ismi ile sizlere, yazılarımı sunmaya geldim…
  Selam, Rahmettir…
  Selam, Berekettir…
  Selam, Kurtuluştur…
  Selam, Kötülüklerden kaçıştır…
  Selam, Ayıplardan korunmadır…
  Selam, Sevdiğinle Bir olmadır…
  Selam, Güzel SÖZ dür…
  Değerli Türk Milliyetçisi Kardeşlerim,
  Her Türk; Bir Oğuz’dur, Alparslan’dır, Fatih’tir, Yavuz’dur, Abdülhamit’tir, Atatürk’tür, Yesevi’dir, Yunus’tur, Hz. Ebubekir’dir, Hz. Osman’dır, Hz. Ömer’dir, Hz. Ali’dir,
  Hz. Muhammed (S.A.V.)’ in askeridir.
  Ey Çilekeş Türk !
  Başka Vatanımız yok !
  Başka Devletimiz yok !
  Başka Bayrağımız yok !
  Başka Kitab’ımız asla yok !
  Gaflet uykusundan uyanmanın zamanı… Vakit geçmeden toparlan… Küskün komşun ve arkadaşın varsa barış…Gün dayanışma ve Birlik günüdür…
  Artık, Ergenekondan Yeniden çıkalım…
  ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN .

 11. Mahmut CANPOLAT yorum tarihi 1 Mart, 2009 21:59

  BİZ! NAZLI BİR VATANI SEVDİK USANMADIK. NOBEL ÖDÜLLERİ UĞRUNA TÜRKLÜĞÜMÜZDEN UTANMADIK. MASALARDA OTURUP BİZ BU VATANI SATMADIK.25 YAŞINDA GEMİ ALMADIK NE ANA KUCAĞINDA NE DE ASKER OCAĞINDA YAN GELİP YATMADIK. BİNLERCE ÖLDÜK MİLYONLARCA DİRİLDİK… UĞRUNA YARDAN ANADAN GEÇTİK… BAYRAK AŞKINA, EZAN AŞKINA, KURAN AŞKINA PEYGAMBER AŞKINA ALLAH AŞKINA SAĞ OLAN BİZ DEĞİL VATAN OLSUN

  BİR MİLLETİN ŞEREFİDİR, NAMUSUDUR.
  ____♥♥♥_____♥♥♥_____> TEK DİL
  __♥_____♥_♥_____♥___ >TEK VATAN
  __♥______♥______♥___ >TEK BAYRAK
  ___♥__TüRKiYE__♥____ >EZAN DİNMEZ
  _____♥_______♥______ >BAYRAK İNMEZ
  _______♥___♥________ >ŞEHİTLER ÖLMEZ
  _________♥__________>VATAN BÖLÜNMEZ

  BİRLİK İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BERABERLİK İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ŞEREFİMİZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ÜLKEMİZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  VATANIMIZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BAYRAĞIMIZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ATAMIZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  DİNİMİZ İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  VATANI SAHİPSİZ SANDILAR HERALDE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  7 den 70 e VATANIMIZI SAVUNURUZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ( BİZ ÇOK SAKİN BİR MİLLETİZ; FAKAT İŞ VATANA GELİNCE, YERİ GÖĞÜ TİTRETİRİZ )

  VATAN__________________________SANA !!!!!!!!!!!!!!!!!
  CANIM__________________________FEDA !!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. mehmet polatoğlu yorum tarihi 8 Nisan, 2009 13:26

  nitekim ergenekon tertibaı ulusalcılarında dedikleri gibi bir siyasi teoriden öte bir siyasi davadır aslında atatürkü orada yargılıyorlar ktidar parti dünyad aeşi benzeri olmayan bir seneryo çizmiş haham müptezeli tuncay güneyin saçma sapan itraflarıyla baş başa.biz bu hale düşecek ülkemiydik birliğimizi buzamaya çalışmaktadırlar yani kaleyi içten fetetmek gibi bişey evet gittim gördüm ordaki kahramanları bir izliyici olarak katıldım çok değer verdiğim bir dostumda orda yargılanıyordu aklım durdu böyle bişey olamaz dedim bütün ulusalcı kardeşlerime saygılarımla allah kurtarsın

 13. sezer ceylan yorum tarihi 22 Mayıs, 2009 16:30

  ERGENEKON İSMİYLE GURUR DUYUYORUM.
  BU İSİMDEN RAHATSIZ OLAN VARSA BİLKİ KANI BOZUKTUR
  YAŞASIN YENİDEN ERGENEKON

 14. feyzullah tokmak yorum tarihi 29 Mayıs, 2009 21:06

  kimsenin gücü yetmez ergenekon ata yurdun adı.ana yurda bizim ata yurt da

 15. ilker YILMAZ yorum tarihi 27 Haziran, 2009 10:46

  şimdi bu genclık bu sacmalıga ınandıgınımı soyluyor.bu dalganın adı ergenekon operasyonları degıl AKP DARBESİDİR.aynısı 70 lerdede yapmadılarmı.80lerde de gorduk bu sahneyı ve nıhayet 30 yıl sonra bır daha.asker ve halk karsı karsıya getırılmeye calısıldı.yıne boyle yapılıyor.TURK mılletının en cok guvendıgı kurum dunya barıscısı TÜRK SİLAHLI KUVVETLERININ guvenilirligi azaltılmak istenmıstır.hala istenıyorda.turk ıonsanının sahıpsız kalması beklenıyor.rotaları belli.önce akp kuruldu.sonra buna ınanan kandırılmıs ınsanları kesfettıler.bu oran %48 lere varan bır orandı.bundan guc alarak cahıl olan bu %48 e guvenerek askere leke surduler.buna ınanan ınsanların sayısıysa yaklasık olarak %55 cıvarında yanı yaklasık olarak 3 insandan 2 sı artık bılmeden vatan haınlıgı yapıyor.medya nın gıdısı zaten bellı.ne oldu akp nın Dogan Yayın Holdınge kestıgı ceza.kımse hatırlamaz ort bas edıldı.2003 secımlerınden onceR.T.ERDOGAN aydın doganın helıkopterıyle mıtıngden mıtınge gıttı.secım medya sayesınde kazanıldı ve dogan gurubu uzun sure vergıden muaf edıldı.bunlar belgelerlede sabıtlenmıstır.
  sayın arkadaslarım sızce kocamam T.S.K. AKP VE Gülenı bıtırme dıye bır rapor hazırlar ve bunu ortada bırakırmı.ne kadar basıt yalanlarla kandırılıyoruz.
  ve sızlere sız degerlı turk genclıgıne tek bır sorum.gercekten ERGENEKON dıye bır orgutun olduguna ınanabiliyormusunuz.lutfen benımle ırtıbata gecı[email protected]

 16. esraünal yorum tarihi 24 Temmuz, 2009 22:51

  inanmakmı.tabiki inanıyoruz.acık gercegi ancak aptallar reddeder.bukadar basit.kusura bakmayın ya aptaldır.ya kendini kandırıyordur.

 17. mahmut dindaroğlu yorum tarihi 26 Kasım, 2009 15:27

  ARKADAŞLAR İSİM BURDA İSİM ÖNMELİDİR ELBETTE AMA BİR BAKALIM ERGENEKON NEDİR ERGENEKON TÜRKLERİN TARİH SAHNESİNE YENİDEN ÇIKIŞLARININ DESTANIDIR BİZDE 300 YILLIK ARADAN SONRA YENİDEN TARİHE DAMGAMZI VURACAZ NASIL OLCAK Bİ R DEVLET DÜŞÜNÜNK İ GENARALLERİ TOPRAK ALTINA SİLAH SAKLIYOR NEDDEN DARBE YAPACAKMIŞ E SEN BU ADAMLA SAVAŞA GİRSEN NE OLUR ANINDA KAYBDERSİN BU BİR FELAKETTİR BU ATLATILIYOR BUDA BİZİM TARİH SAHNEMİZDE YENİDEN GÜNEŞİMİZİN PARLAMASI DEMEKTİR BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ GENEL KURMAY BAŞKANI ÇETECİLİKLE SUÇLANIYOR VE YARGILANIYOR BENCE BU DA BİR ERGEKONDUR YENİDEN DOĞUŞTUR SAYGILARIM LA

 18. 201) YENİDEN ERGENEKON, 2009 YILI HİZMET DUYURUSU : Yeniden Ergenekon yorum tarihi 1 Ocak, 2010 18:28

  […] Sitemizin adından ve hizmet anlayışından dolayı, hukuki süreci devam eden “Dava” ile hiçbir ilgisi yoktur…  (http://www.yenidenergenekon.com/51-operasyon-isimleri/) […]

Yorum yap