492) ERMENİSTAN, KAHRAMAN ŞEHİD’İN CENAZESİNİ VERMİYOR!

Yayin Tarihi 13 Ağustos, 2010 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, ERMENİ SORUNU, KATEGORİLENMEMİŞ

Mansimov: Şehidimizi para karşılığı satarlarsa ben alırım

PALMALİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov, Ermeni askerleri tarafından çatışmada şehit edilen ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in “milli kahraman” ilan ettiği Azeri Uzman Çavuş Mübariz İbrahimov’un ölü bedeninin fotoğraflarının Rus internet sitelerinde yayınlanmasını “insanlık dışı” olarak değerlendirdi.

Azerbaycan ve Uluslararası Kızıl Haç Örgütü’nün baskılarına rağmen Ermenistan’ın “bizde yok” diyerek şehidin cenazesini geri vermediğini belirten Mansimov, askerin cesedinin fotoğrafları bir internet sitesinde paylaşıldı. ‘Tüm Azerilerin sonu böyle olacak’ başlığı ile yayınlanan fotoğraf Ermeni vahşetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu fotoğraf onları yalanlıyor. Derhal şehidimizi geri versinler. Yok para karşılığı satacaklarsa, şehidimizin cesedini alırım” dedi.


İSMİ GEMİYE VERİLECEK
Mubariz Mansimov, Yalova’daki Beşiktaş Tersanesi’nde yapımı devam eden ve Ekim’in ilk haftası suya inecek olan gemiye de Şehit Uzman Çavuş Mübariz İbrahimov’un ismini vereceklerini belirterek, “Şehit askerimizin ailesine de her türlü desteği vereceğiz. Onların yanında olacağız” dedi.


ERMENİLER SERVİS ETTİ
İnternetteki fotoğrafları Ermeni Ordusu’nun servis ettiğini belirten Mansimov, şunları söyledi:
Bizim İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı’nın tespitine göre vurulan kardeşimizin cesedini alıp başka bir yerde bu fotoğrafları çekmişler. Bu fotoğrafı Ermeni Ordusu servis etmiş. Bu doğru bir şey değil. Azerbaycan halkının sabrıyla oynamasınlar. Bu gün şehit düşeli 55 gün oldu. Cenazesini vermiyorlar. Bütün Azerbaycan ve Türk halkı hatta bütün dünya bunu protesto ediyor. Ermeni faşistleri şehidin elleri bağlı fotoğraf ile yerde vurulmuş haldeki fotoğrafını koyup dalga geçiyorlar. Dünyanın neresine giderseniz gidin, savaş olabilir ama insanlık ve insan hakları denilen bir şey var. Tüm Azerbaycan halkı ve ailesi cesedi bekliyor. Vatan uğrunda şehit düşen adam, vatanında toprağa verilmeyi hak ediyor. Bir an önce askerimizin cesedini vermeleri lazım. Ermeniler, Azerbaycan halkının sabrıyla oynuyor.

Şerefli Azerbaycan halkı, dostluk, komşuluk ve misafirperverliğiyle bilinir ama gerektiğinde de savaşmayı çok iyi bilir. Azerbaycan halkı ayaklanırsa, Ermenilerin binlerce böyle şehitleri olur. Bu olay buralara kadar gelmemeli. Savaşta şehit olan asker hangi taraftan olduğuna bakılmadan ülkesine verilir. Ermeniler bana göre faşist ve teröristtir. Aksi halde ölen bir askeri tutmaz, geri verirler. Bu onların iç yüzünü ortaya koydu. Tamamen terörist olduklarını gösterdiler. Nasıl Azerbaycan ve Türk dünyasına kin beslediğini gösteriyor. Adam ölmüş daha ne yapacaksınız.”


DOLAPTAN ÜNİFORMAMI ÇIKARIRIM
Azerbaycan devletinin kanunlar çerçevesinde her türlü girişimi sürdürdüğünü belirten Mubariz Mansimov, “Yok satacaklarsa cesedi alırım ben. Bu çok kötü laflar ama Ermeniler’den böyle bir şey de bekliyorum. Bütün dünya cesedin Ermeniler’de olduğunu biliyor. Ne kadar zaman daha ellerinde tutacaklar. Cesedin üzerinde oynayan Ermeni faşistlerin hepsi umarım Allah’tan cezalarını bulurlar. Diğer taraftan da bu artık barış yoluyla çözülmeyecek. Bir gün sabır taşacak. Her şeyin bir sınırı var. Ben kendi adıma, eski bir asker olarak, dolabımdan üniformamı çıkarıp giyip ben de o savaşa katılırım” diye konuştu.


45 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRDÜ
Palmali Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Nebioğlu da Uzman Çavuş Mübariz İbrahimov’un 45 Ermeni askerini öldürdüğünü ve bu nedenle Ermeni Ordusu’ndan iki generalin görevden alındığını iddia etti.

Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL,(DHA)

İLGİLİ YAZI: http://www.yenidenergenekon.com/491-ve-kahramanlar-olur-yurdu-yasatmak-icin/

 

image00110.jpg

image0024.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“492) ERMENİSTAN, KAHRAMAN ŞEHİD’İN CENAZESİNİ VERMİYOR!” yazisina 26 Yorum yapilmis

 1. “...ve kahramanlar yorum tarihi 16 Ağustos, 2010 23:33

  […]

 2. RASİM CAFER yorum tarihi 27 Ağustos, 2010 00:03

  ŞEHİDMİZE ALLAHDAN RAHMET DİLİYORUM.MİLETİMİZİN BAŞI SAGOLSUN.ŞEHİTLER ÖLMEZ KALBİMİZDE YAŞAYACAKLAR

 3. Av.Fuat Turgut yorum tarihi 29 Ağustos, 2010 01:36

  Ermeniler ve Yahudiler, insanlığın kanını emen “SÜLÜK”lerdir! İnsanlığın sırtındaki “KAMBUR”lardır! Onlara lânet olsun!!!

 4. rüfet hacızade yorum tarihi 29 Ağustos, 2010 14:32

  alah rahmet elesin ruhu şad olsun o herzaman bizimle

 5. yaman dunya yorum tarihi 24 Eylül, 2010 21:35

  bütün azeri kardeşlerim şehid MUBARİZ İBRAHİMOV ALAHTDAN RAHMET ALESİNE BAŞ SAGLIGI DİLİYORUZ.

 6. SALEH MEMMEDOV yorum tarihi 6 Kasım, 2010 22:24

  ŞEHİDİMİZİ ALLAH REHMET ELESİN AİLESİNİNDE BAŞI SAĞOLSUN ERMENİ ŞEREFSİZLER DE BİR AZERİ ASKERİ ÖLDÜRDÜ DİYE SEVİNMESİNLER AZERBAYCANDA MİLYONLARCA MUBARİZ VAR………..

 7. önder öztürk yorum tarihi 10 Aralık, 2010 22:40

  azerbaycan ve türk halkınının başı sagolsun, böyle vahşeti sadece ermeniler yapar yüce mevlam onları kendi pis kanlarında bogsun onlara lanet olsun.

 8. hırçın bozkurt yorum tarihi 29 Aralık, 2010 23:46

  Allah bu şehidimize rahmet eylesin ve tüm türk islam aleminin başı sağolsun bu pislikler kararlı türk ırkını ve yurdunu haritadan silmeye ama unutmasınlar bozkurtlar dağların hakimidir korkusuzdur ne pkk ne ermeni belası amacına ulaşamayacaklardır tabi buda bizim gibi türk gençleri var oldukça Allah askerlerimze kuvvet ihsan eylesin ( amin )

 9. Tahir yorum tarihi 21 Şubat, 2011 18:14

  VAR OLSUN QEHREMANIMIZ,ALLAH RAHMET ELESIN,ermenileri bele mehv edecik,rusun elalti ermeni donuzlari

 10. Feyzullayev Qalib yorum tarihi 23 Şubat, 2011 01:24

  bize be ogullar lazimdi ve bele ogullarimiz coxdu Allah bize furset versin

 11. ALi yorum tarihi 27 Şubat, 2011 18:15

  SEHIDLER OLMEZ VATAN BOLUNMEZ

 12. AHMET GÜRKÖK yorum tarihi 17 Temmuz, 2011 18:43

  NEDİR BU TÜRKLERİN BİR AVUÇ ERMENİLERDEN ÇEKTİKLERİ .BİR ASKERİ HAREKAT YAPILIP BU İŞ TEMİZLENSİN BİZ YAPAMIYORUZ ÇÜNKÜ BAŞIMIZ YOK.TÜRKİYE SAHİPSİZ EGER AZERBAYCAN DA SAHİPSİZ DEĞİLSE TEPELERİNE BİNSİNLER BU ERMENİLERİN OLSUN BİTSİN .

 13. ramiz mamedo yorum tarihi 25 Eylül, 2011 22:32

  ALLAH rehmet elesin mekanı cennet olsun AMİN. ALLAH ailene sebr versin esl azeri ogluna yaraşanı etmisen ruhun şad olsun böyük qehreman AMİN

 14. Sevil Rehimova yorum tarihi 29 Eylül, 2011 16:39

  Allah rahmet eylesin…

 15. koray günay yorum tarihi 23 Aralık, 2011 20:30

  aslanım benim ruhun şad olsun 45 köpek leşi almışın helal olsun Allah belasını versin taşnak köpekleri

 16. ferhad yorum tarihi 13 Ocak, 2012 20:54

  Allah rahmet eylesin aslinda Mubariz 100 den cok ermeni kopegi oldurup. fakat ermeniler bunu gizlemeye calisiyorlar 3 seneye yakin ermenilerle sinirda cok catismalara girmistir.

 17. emre oruc yorum tarihi 18 Mart, 2012 02:42

  Allah rahmet eglesın mekanın cennet olsun,türk ve azerı halkı senınle gurur duyuyor

 18. emrah tuğrul yorum tarihi 14 Mayıs, 2012 10:12

  Allah rahmet eylesin kardeşim benim, senin başlattığını ben sürdürecem cenazani vermesinler ben senin bedenininde intikamini almasını bilirim HERŞEY VATAN İÇİN

 19. Edalet Suleymaniv yorum tarihi 15 Mayıs, 2012 19:48

  Allah rehmet elesin.Mubarizimiz sehid oldu…amma milyonlarca mubariz qardaslarimiz var…Neyi qozleyirik men bunu anlaya bilmirem.avrovizion 2012 yoxsa qarabagimizin qayitmasini

 20. KARAMANOĞLU yorum tarihi 16 Temmuz, 2012 17:57

  ŞEHİDİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN.TÜRK HALKININ BAŞI SAĞOLSUN.YOLUMUZ İSLAM YOLU OLDUKÇA ALLAH TÜRK’ÜN KILCINI KESKİN EDECEKTİR.YÜCE RABBİM DİRLİĞİMİZİ VE BİRLİKTELİĞİMİZİ BOZMASIN

 21. Talat KARAKAŞ yorum tarihi 3 Nisan, 2013 21:05

  Allah onun ve onlar gibi olan İslam askerlerinin sayısını artırsın. Allah ona rahmet eylesin. şehitlerin efendisi Hz Hamza r.a onu cennette karşılasın. 45 tane Mübariz olsa Ermeni diye bir şey kalmaz.

 22. Anar Mirzayev yorum tarihi 12 Nisan, 2013 02:24

  Ermeniler kadar o.ç bi millet daha tanımıyorum. Şerefsizler ne istiyo şehitimizden..

 23. gökhan yılmaz yorum tarihi 5 Ekim, 2013 18:54

  Tpragı cennet olsun ama ben biliyorum şuan o cennetin en güzel yerlerinde şehit olmak her baba yigidin hakkı degil yeniden başımız sagolsun

 24. 48) MÜBARİZ İBRAHİMOV : Yeniden Ergenekon yorum tarihi 16 Nisan, 2014 18:01
 25. ahmad yorum tarihi 18 Nisan, 2015 14:24

  tanri ruhun sad elesin yolun devamli

 26. Samil Binpolat yorum tarihi 1 Mart, 2016 11:33

  Asil Sehitlermi ölü, yoksa…
  En ilk “Müslüman” Sehidi Yani ister hangi Dindense olsun, bu Sartlan Kùrani Kerim ilen Islamiyet Dininden evelkiler degistirilmemis oldugu müdetce, o Dinlerde Gercek Dinlerdendi Yani Zebur ile gelen; Tevrad ile Gelen Yahudilik; Incil ilen gelen Christiyanlik.
  …Bu yazmis oldugum siradan ilk Sehit bile halen Yasiyor! Ve ondan cok Binlerce Yilardir sonra ölmüs olan asil öldü!!!

Yorum yap