479) BİZ HAKLIYIZ! BİZ KAZANACAĞIZ!

Yayin Tarihi 2 Temmuz, 2010 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

BİZ HAKLIYIZ! BİZ KAZANACAĞIZ!

image0013.jpg

“Hangi görüş, parti, klikten, olursa olsun, BU VATANI SEVEN herkesin, batıdan gelen tehdide karşı TEK SES olma zorunluluğu vardır. Çünkü batı o toprağın insanlarının tümüne karşı, o toprağın altında duran hazine için savaşır.İran’a bir Amerikan müdahalesi, aslında Türkiye’ye müdahaleyi de ardına takacaktır… Tıpkı Irak’da olduğu gibi.. Türkiye Irak’ın işgaliyle kan kaybetmeye başlamıştır”

Türkiye kan kaybediyor! Siirt’te Şehitler…

Ekranda ‘PKK ile masaya’ diyenler! TÜSİAD’da ‘bölgesel özerklik’ önerenler… Bir türlü sorgulanamayan PKK holdingleri.. Yüzlerce hayali ihracat belgesi! Ve katillerin ellerindeki en modern silahlar! Silahlar, Amerikan malı, ya da İsveç, Norveç markalı, onlar da zaten Amerika’nın ortakları!
Türkiye kan kaybediyor ve işsiz! Türkiye’nin tüm fabrikaları satılmış.. Türkiye gençlerine iş bulamıyor! Türk halkı, emeklisi, esnafı, köylüsü, memuru aç ve borçlu.

Yıl 2010. Haziranın sonu!

Devlet bakanı Çağlayan, 200 kişilik işadamı heyetini peşine takıyor, Kuzey Irak’a, Türk halkının parasıyla, yatırım yapmaya gidiyor..

Bu arada, Amerikan büyükelçiliği Anadolunun büyük kentlerine İL GÖREVLİLERİ atıyor, İzmir,Konya, Kayseri’den sonra Erzurum ve Bursa’da da American Corner’lar açılıyor.
Kalkınma ajanslarıyla koordine, şehir devletciklerin tohumu atılıyor. Diyarbakır elde var bir, diğer ‘özerk bölgeler’ ‘psikolojik’ olarak hazırlanıyor, fakirleşen bölgelere elde ‘fonlar’ gidiliyor!

‘Operasyon’

Bu tablo size ne diyor? …

Bir operasyon yapıldı… Küresel çetenin uzmanları, istihbarat elemanları başımıza geleceklerin tüm adımlarını önceden açıklamışlardı. Önce başa gelen ya da getirdikleri yöneticilere kendi gözlüklerini taktılar, onları ‘kendilerinden’ yaptılar.. Sonra operasyona başladılar..

Operasyonun ilk adımı ‘Amerikan yardımı’ydı..

İMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin tüm servetini küresel çetenin başı çokuluslu şirketlere peşkeş çekmesiydi. Başarıyla tamamlandı.

İkinci adım Türkleri ‘eğitmek’ti. Mustafa Kemal Atatürk’ü ‘kalplerden, zihinlerden silecek’ bir ‘eğitim’ planı, atanan hükümetlerce gerçekleştirildi..
12 Temmuz 1947 Amerikan yardım anlaşmasını 1949’da Eğitim anlaşması takip etmişti. Türk halkına önderlik edecek aydın kadrolar, Fulbright burslarıyla, Amerikan vakıflarının himayesinde devşirildi. Kültürel tecavüzleri gerçekleşmişti.

Sonraki adım Atatürk’ün ordusunu, bir halk ordusunu NATO’ya, küresel haydutların zorba teşkilatına, sokup, başını bağlamaktı..

NATO’nun kirli elleri Türk Ordusuna girecek, NATO gizli örgütleri, ülkenin tüm kılcal damarlarına sızacaktı.

Batı Türkiye’ye ‘Açık kapı’ stratejisini dayatmıştı, her şey ‘açık’ olacaktı. ‘Açık bir toplum’ açılımdan açılıma koşacak sonunda yorulup ayrışıp yarılacaktı!

Ama açılacak ilk yer KİT’lerdi. Kamu serveti yok edildi.. Türkiye fakirleşti, insanını eğitemedi.

Eşzamanlı olarak basın, batının denetimine geçti. Halk kültürsüzleşti, kimlik krizine girdi!

Son aşamada, dini ve etnik olarak bölünecek, ülke iç savaşa sürüklenecek, sonra batının ordularına ‘gel bizi ayır!’ denecekti..

ABD Savaş gemileri İran körfezinde!

Peki Başbakanın G20 zirvesinde, ‘NATO Kandil’e gelsin!’ çağrısı biraz erken değil mi?!

Belki de bu halkın feraseti sabırları zorluyor. Birileri, ‘daha fazla bekleyemeyiz,’ diyor. Başbakan NATO askerini Kuzey Irak’a davet ediyor!
Tam o sırada, PKK karargahının ev sahibi, destekçisi, besleyeni Barzani’yle ekonomik bütünleşme adımları atılıyor. Amerikalı uzmanlar ‘ekonomik bütünleşmenin siyasi bütünleşmeye kapı açacağını rapor ediyor.…

Başbakan’a göre bölgenin ‘yıldızı’ Diyarbakır’ı, ‘Kürdistan’ın başkenti’ olarak gösteren NATO haritaları her yana saçılmışken, Rasmussen’in ordusuna davetiye çıkarılıyor!

Acaba tüm bu kötü kokular, bölgede açılacak bir başka ‘cephe’nin habercisi mi?
Çünkü, tam da bugünlerde ABD donanmasının en büyük uçak gemisi Truman, yanında İsrail fırkateyni ve 10 denizaltı ile , İran Körfezinin kapısına konuşlanıyor!.. Gürcistan limanlarına Amerikan silahlarının yığıldığı ve İsrail savaş uçaklarının Kafkasya’ya mevzilendiği haberleri basında dolaşıyor. (Akhbar el Khaleej gazetesi)

İran’a 4 temmuz, Amerikan Bağımsızlık ve ‘çuval geçirme’ gününde bir ‘sürpriz’ yapılacağı haberi yayılıyor …

Küresel güçler, kolay kolay pes etmeyen milletleri ‘yola getirmek’ için bölgesel bir savaşın ateşini yakarlar.. Bölgede istedikleri düzene kavuşmak için nasıl bir yöntem düşündüklerini şöyle açıklarlar: CIA istasyon şefi Paul Henze diyor ki:

“…. temel bir düzenlemenin (federasyonlaştırmanın) yapılabilmesi için 20. yüzyılın sonunda Türkiye’nin içine sürüklendiği bunalımın biraz daha (da) kötüleşmesi gerekecektir.’(Mustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında)

Bunalımlar krizler, küresel çetenin, çokuluslu şirketlerin, kendi yarattıkları kaosta debelenmeleri sonucudur.. Onlar tek kalmış dişlerini gösterip sırıtarak, zaman zaman birbirlerini, çoğunlukla da hedefteki petrol gaz coğrafyasını kemirirler.

Hatırlayın, bütün bu çetenin baş aktörlerinden Morton Abromowitz, 1995’de ‘Türkiye parçalanacak!’ buyurmuştu…

Bir olmak, bütün olmak!

Ey Türk halkı , sen bir kez ateşle imtihan edildin.. Büyük bir sınavı büyük bir başarıyla verdin. Bu Türk’ün ikinci kez ateşle imtihanıdır…

Gazi paşa’nın evlatları olarak, halk insiyatifi, NATO’ya ABD ve AB’ye ve onların içerdeki işbirlikçilerine (hangi partide olurlarsa olsunlar) gerekli cevabı vermelidir!

Gazi paşa’nın çözüm yolu bellidir. Bölgede aynı tehditi alan ülkelerle ittifak etmek, tehdit eden emperyalizme karşı elele vermek!

Hangi görüş, parti, klikten, olursa olsun, BU VATANI SEVEN herkesin, batıdan gelen tehdide karşı TEK SES olma zorunluluğu vardır. Çünkü batı o toprağın insanlarının tümüne karşı, o toprağın altında duran hazine için savaşır.. İran’a bir Amerikan müdahalesi, aslında Türkiye’ye müdahaleyi de ardına takacaktır… Tıpkı Irak’da olduğu gibi.. Türkiye Irak’ın işgaliyle kan kaybetmeye başlamıştır.

Hiç kuşkum yok böyle bir aşamada, bu milletin genetik hafızası ona ne yapması gerektiğini hatırlatacaktır!

Banu AVAR
[email protected]
www.banuavar.com.tr

Paylaş:

Yorumlar

“479) BİZ HAKLIYIZ! BİZ KAZANACAĞIZ!” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. M.Nihat Yılmaz yorum tarihi 2 Temmuz, 2010 23:31

  SAYIN BANU HANIM,OLANLARI DOSDOĞRU İFADE ETMİŞ. AVRUPA’NIN,AMERİKA’NIN BİZİM YURDUMUZDA
  BİRLİĞİMİZDE GÖZÜ – PARMAĞI OLDUĞUNU HERKES İYİ ANLAMALIDIR.
  ASLINDA BURADA YORUMA DA GEREK YOK.
  ELİNE,YÜREĞİNE SAĞLIK,ÖMRÜ UZUN OLSUN.
  TÜRKİYE TAM BAĞIMSIZ OLMAK ZORUNDADIR. DÜŞÜNMELİ,TERLEMELİ ve TEPKİLİ OLUNMALIDIR..
  HÜRMET VE SAYGILARIMLA.

 2. perle yorum tarihi 14 Temmuz, 2010 13:39

  KIYMETLİ BANU AVARIN ‘HANGİ ….’KİTABINI ALMISTIM.VEDE GECEN AY, GÖTÜRDÜM,OKUMASI GEREKEN DEVLET BAZINDA İNSANIMIZA ULASTIRDIM.
  *TABİİ 2 KİTAP DAHA VARDI BİRİ KIYMETLİ KOMUTANIMIZIN’İHANETİ GÖRDÜM,DİGERİ BİR ASKERİMİZİN KİTABIYDI..
  –SİMDİYSE YAPILMAKTA OLANLAR SANIRIM BİRAZ OLSUN,KESİN!EMİRLE,TERÖRÜN CÖZÜMÜDÜR.
  *DÜNYA DÜZELMELİKİ BANU HANIMIN BİZİMDE ONAYLADIGIMIZ TÜM FİKİRLERİ UYARLANABİLSİN.
  ***TEK OLMASI GERKEN ASLA!OYUNA GELMEDEN!BU YOLDA CAN PAHASINA İLERLEMEK+NÖBETCİ OLMAK!
  *VE BİRDAHA SON 20 YILDA 2 PARTİ VE TARAFTARLARININ YAPTIGI GİBİ;(
  *UYUMAMAKTIR.

Yorum yap