477) ÇANAKKALE SAVAŞINDA İNGİLİZ KALLEŞLİKLERİ

Yayin Tarihi 29 Haziran, 2010 
Kategori ÇANAKKALE, TÜRK DÜNYASI

ÇANAKKALE SAVAŞINDA

İNGİLİZ KALLEŞLİKLERİ

image00127.jpg

————————————————————————–

Çanakkale Savaşında önemli bir gün: “28 Haziran 1915”

Ne olmuştu bugünde?

Gelibolu Yarımadası Alçıtepe Köyü yakınlarındaki Sığındere mevkiinde yaralılara ilk yardımın yapıldığı açık sahra hastanesine İngilizlerin gece yaptığı top atışı ile 18.000 yaralı Mehmetçik şehit edilmiştir. Türk’ün merhameti gereği, bu hastanede yaralı İngiliz ve Anzak askerlerinin de tedavileri yapılıyormuş. Denilir ki; top atışları ile burada tedavi gören İngiliz ve Anzak askerleri de ölmüştür…

Düşünebiliyor musunuz? İngilizler kendi evlatlarının bile tedavi olduğu bir hastaneyi ve yaralıları sömürgeci çirkin emelleri için yok edebiliyor!

Sargıyeri Hastanesinde 18.000 şehit! Düşmana tek bir kurşun sıkamadan, Sargıyeri Hastanesinde birbirlerine sarılarak, vatan topraklarına serildiler!

İngiliz bu kalleşliği yapmakta haklı(!) Çünkü, Türk’ün yaralısından bile korkuyor!!!

Çanakkale’de, İngilizler uçaklardan Türk siperlerine zehirli çiviler atmışlar… Çivilere basan 12 bin Mehmetçik ayaklarını ve bacaklarını kaybetmiştir. Tek bacaklı da olsa, cephede şehadet şerbetini içmek için savaşan Türk Askerinden elbette korkacaktır!

İngiltere Denizcilik Bakanı Çörçil(Winston Churchill), Lordlar kamarasında Çanakkale Savaşında kimyasal gaz kullanılmasını teklif etmişti. Kendisine bunun bir insanlık suçu olduğu belirtilince, Çörçil şu alçakça sözleri söylemiştir:

“Türkler insan değildir. Bu yüzden gaz kullanmamızda bir sakınca yoktur”

Çanakkale’ye getirilen kimyasal gaz bombaları, rüzgar yönünde Türk siperlerine doğru çevrilmiştir. Ancak, rüzgarın yön değiştirmesi tüm İngiliz planlarını altüst etmiştir. Bundan da vazgeçmek zorunda kalmışlardır…

İngilizler’in, Seydibeşir esir kampında; 15.000 esir Türk Askerini, Ermeni tercümanların kışkırtması ile kör ettiğini de unutmayalım!

İngilizler, Türkler’le yaptığı tüm savaşlarda; hileye, kışkırtıcılığa, bölücülüğe, ihanete ve kalleşliğe müracaat etmiştir. Hicaz’ı, Filistin’i ve Irak’ı hep bu siyaset ile kaybettik!

YILMAZ KARAHAN

image0028.jpg

image0035.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“477) ÇANAKKALE SAVAŞINDA İNGİLİZ KALLEŞLİKLERİ” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. Hatice Şahin yorum tarihi 30 Haziran, 2010 23:11

  S.O.S Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
  S.O.S S.O.S

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 30 Haziran, 2010 23:29

  sayın Yılmaz hoca çok değerli ve düşündürücü bir yazı, insan geçmişten ders almalı ama tarihi kaç kişi bilir? kaç Türk genci o savaşta ne olduğunu biliyor? gençleri bırakalım üst başta oturan başkanlar, başbakanlar, cumhur başkanı ve bakanlar ve hükümeti yönetenlerin hangisi bu olayları okuyup ve biliyor?

  çok üzülüyorum Kendini Osmalnı Torunlaro olarak ve her fırsatta osmanlı lafını kullanıp onunla guru duyan AKP’liler Osmanlının parçalanmasına hiç acımadılar mı? yoksa acıdılarsa neden bilerek osmanlıyı yıkanlarla işbiriliği içinde ve ülkeyi bölmeye doğru götürüyorlar?

  Bu AKP’lilerin hangi sözlerine inanalım ? bir yandan osmnalıya benzer bir hükümet kurmak istiyorlar öteki yandan Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bölmeye çalışıyorrlar ve onun bütün milli miraslarını satıyorlar ve her şeyi özelleştirme adın altında yabancılara veriyorlar halbuki hangi Osmanlı padişahı bunların yaptığı hıyanetleri yaptı? hangi padişah silahlı kuvettlerini yıpratmaya çalıştı? hangi osmanlı padişahı ülkeyi kendi eli ile böldü ve yabancılara hedye etti?

  bunların hangi sözünü inanalım ki?

  AKP’nin yaptıkları babamın bir eski hikayesini hatırlatır bana ki artık bir deyim haline gelmiş bu hikayeyi söylemekte bir yarar var:

  bir gün bir kişi bir horuz çalır ve kaçmaya başlar horuzun sahibi hırsızın peşinden koşarak onu yakalar hırsız horuzu gömleği altına sokar, fakat horuzun kuruğu gömleğin dışında kalır, bu arada horuzun sahibi hırsıza der ki: sen mi benim horuzmu çaldın? hırsız ALLAH’a and olsun ki ben çalmadım diye cevap verir. horuzun sahibi de şöyle söyler: SENİN ANDINA MI İNANAYIM yoksa GÖMLEĞİNDEN DIŞARIYA ÇIKAN HORUZUN KUYRUĞUNA MI?

  o zamandan beri bu söz bir deyim haline gelmiş. AKP’nin de yaptığı aynı buna benziyor.
  AKP’nin vatan severliği iddalarına mı inannalım yoksa vatanı parçalatmalarına mı????

  Aydın

  Güney Azerbaycan

 3. M.Nihat Yılmaz yorum tarihi 1 Temmuz, 2010 09:41

  TÜRK MİLLETİ’NİN YENİDEN ŞAHLANMASI!

  İçimiz dolu,acımız derin ancak bir şey var;

  Rahmetli Atsız hocamızın ;

  “Istırap çek inleme,ses çıkarmadan aşın,
  Bir damlacık aksa da,bir acizdir göz yaşın,
  Yarı yolda ölse de,en yürekten yoldaşın,
  Tek başına,dileğe doğru at salmalısın.”

  şiiri hep yüreğimizde..
  ………….

  Bu yüce Millet bileniyor.Hayırlara vesile olması
  ümit ve inancıyla..
  Ne mutlu!Türkçe düşündüm,Türk gibi davrandım diyene..
  Saygılarımla..

 4. Cengiz KAYHAN yorum tarihi 27 Haziran, 2014 18:03

  Sayın;KARAHAN Çok teşekkür ederim.Bu yazınızla Yüce Rabbimizin TÜRK Milletinin yanında olduğunu beynime nakşettirdiniz.Sağ olun var olun.

 5. sevgi nesil turksu yorum tarihi 27 Haziran, 2014 21:17

  Ilk kez okudum cok tskler.

 6. Mojekler Mekany: Turkmenistan yorum tarihi 13 Haziran, 2015 10:18

  bu turk milletlerinin kahraman ogullari ve kahramabcilikli savaşlari yeterince halka duyurulmuyor.. Şu Çanakkale varya??? Çanakkaleden başka turk tarihinde 3 kahramancimikli direniş desyani var: Birincisi 1804 Gence azerbaycan kardaşlarimizin direnişi, Ikincisi Irandaki kaşkay turklerinin ingilizlere karşi alip baran destansi direnişi, üçuncisi 1879 ve 1881’deki turkmenlerin ruslara karşi direniş hikayeleridir.. ne yazik ki bu dort direniş hikayesini bilenler çok az. mesela Turkmenistanda Gokdepe direnişini biliyorlar Çanakkale hakkindada az çok biliyorlar, ama diger iki direnişi bilmiyen çok. Çanakkaleni Kut ul Amare savaşini Turkiyede bilmiyen yok, ama Irandaki soydaşlarimizin içinde bunu bilen var zannetmiyorum, Turkiyedeki soydaşlarimizin içindede Kaşkaylarin mucadelesini Gokdepe savaşini Gence direnişini bilenlerin çok azligini biliyorum.Celaletdin Harzemşanı Ozbekistanda ve Turkmenistanda bilmiyen yok ve bu şanli adami bir birimizden bile kiskaniyoruz, ama tüm turk cumhuriyetlerinde onu dunyaya tanitmak icin ne yapildi?? hiç bir şey.. bu gun tv’lerde luzumsuz milleti yalniş yerlere götüren hiç bir manasi milli şuuru olmayan dizileri çikarabildigine çikariyorlar sunuyorlar millete.. Ama şu Celaletdin Turkmen, Gök turkler ve Kürşadın ihtilali, Hindiatani ayaklarinin altina seren Gazneviler, dunyaya at salan selçuklular, Misiri yoneten memluklar,Timur Kagan, yukarida adi geçen dort mucadele hakkinda, Enver Paşa, Atatürk, Alaş Ordanin kuruluşu ve yikilişi, Hive Buhara hanliklarinin yikilişi, Turkistan devletinin hayalet olmasi, Yakup han Bedevlet, Kaygusuz Atabayev….. diger onlarca temalar hakkinda yazilmiş yuzlerce cilt kitaplar araşdirmalar gormuyoruz, butin bunlar hakkinda ses getirecek dizi çalişmalari yok. eger bunlar hakkinda ses getirecek diziler olsa Orta Asya halklari dahada turk milletine yakin olur ve onlara guvenilir hozle bakardi. eger bu soylenenler hayata geçirilirse turk milletlerinin yeniden dirilişine belli bir oranda vesile olacagina yurekden inaniyoruz

Yorum yap