476) EY GAZZE’NİN ÇOCUKLARI; BİZİ AFFETMEYİN! (video)

Yayin Tarihi 29 Aralık, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Ey Gazze’nin çocukları; bizi affetmeyin!

image00167.jpg

İsrail’in Gazze saldırısı, Arap dünyasında büyük infial doğurdu. Filistinli şairler ise tek silahlarını, sözlerini kalıba döktü.

2008 bedenlerimizden çıkarken, akıllarımızda iki iz bıraktı, biri Bush’a atılan pubuç, diğeri ise İsrail’in beklenmedik Gazze saldırısı ve hafızalara kazınan görüntüler; çocuklarını arayan analar, arkadaşları kucaklarında can verirken ağlayan Filistinliler, parmağıyla şehadet işareti yapan ve kelime-i şehadet getire getire şehadet şerbetini içen Filistin polisi…

İşte, Filistinli düşünür ve şair Nebil Tame, Cumartesi günkü beklenmedik saldırı sonrası, kendisine bu dünyada bahşedilmiş tek silahıyla, sözü silahlaştırmasıyla konuştu ve Gazze’nin çocuklarından artık kendisini ve Müslümanları affetmemesini istedi.

İşte Nebil Tame’nin şiiri…

Ey Gazze’nin çocukları

Bizi affetmeyin!

Affedilmek yakışmıyor bize.

Ey Gazze’nin çocukları!

Beni yoğurup

bir fırına atın,

size ekmek olayım.

Ben şahitlik ederim ki,

Ve de tarih;

Bugün

Sizi bombalıyorlar.

Ateş altında

Yaşıyorsunuz.

İhanet, düşmanlık ve Siyonizm

aletleriyle karşı karşıyasınız.

Ey Gazze’nin çocukları!

Bizi kendiniz için ekmek yapınız,

Dünyayı bize anlatınız, öğretiniz.

Dininiz zafer ve gurur olsun.

Sloganınız,

Kalemler ve defterlerdir,

Buna inanın.

Bizim üzerimize yazın!

Ekmeğinizin üzerine yazın!

Direniş…

Siz geliyorsunuz…

Ey Gazze’nin çocukları!

Bizi affetmeyin!

Affedilmek yakışmıyor bize.

Çünkü önünüzdeyiz

Ve de mağlup olarak.

Ey Gazze’nin çocukları.Şair: Dr. Nebil Tame

Çeviren: Abdullah Aydoğan Kalabalık

DÜNYA BÜLTENİ

İZLEYİN

Paylaş:

Yorumlar

“476) EY GAZZE’NİN ÇOCUKLARI; BİZİ AFFETMEYİN! (video)” yazisina 8 Yorum yapilmis

 1. Tegin Öztürk yorum tarihi 29 Aralık, 2008 16:38

  Çok iyi biliyoru ki; 1980 li yılların başında yani pkk ilk resmi eylemini(1984)yapmadan bir kaç yıl evvel bizim çok sevdiğimiz “din kardeşlerimiz” FKÖ,Hamas vb. Filistin direniş örgütleri Bekaa’da PKK’nın çekirdek kadrosuna yardım ve yataklık ederek aynı zamanda gerilla eğitimi vererek ülkemize kanlı eylemler yapmalarının desteğini esirgememişlerdir.Bu vermiş oldukları destek bir çok kaynakta biliniyor… O halde hep beraber Başbuğ Atatürk’ün bir vecizesini hatırlamalıyız…

  Kanını taşıyandan başkasına inanma.

  Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.
  M.Kemal Atatürk

  TTK

 2. Sedat ERGENÇ yorum tarihi 29 Aralık, 2008 20:43

  Bütün Dünya’nin gözlerinin önünde kadın çocuk demeden sivilleri katleden Israil’in yanı sıra, başta BM ve ABD olmak üzere, Israil’in süregelen bu acımasızlıgına destek veren veya seyirci kalan ülkemiz ve Dünyadaki tüm unsurları kınıyorum.

  Ayrıca Israil’in ülkemizi ve bölgemizi, içinde birgün boğulacakları kan’in içine çekme çabalarına dikkatlerinizi çekerken; başta TBMM’deki “Türk-Israil Dostluk Gurubu” olmak üzere hiçkimsenin bu katliamlara seyirci kalmamasını diliyorum..

  http://www.avrupa.org.tr

 3. Metin Yılmaz yorum tarihi 29 Aralık, 2008 20:57

  Cenab-ı Allah’ın “dost edinmememiz” konusunda Kuranı Kerimdeki açık emri ilahisine rağmen ; İsrail’i ve Yahudileri dost edinenler Gazze’ye yapılan alçak ve kahpe saldırı sonrası bakalım ne diyecekler ? Masum Müslümanlar Yahudilerden tarafından zalimce katledilirken bakalım kimin tarafında olacaklar ?İkiz Siyonist köpekler Amerika ve İsrail’i bu alçak saldırıdan dolayı lanetliyorum , elbette onların sahte dostluğuna itibar eden yalakalara da lanet olsun.Siyonist köpeklerin saldırısında şehit olan Müslüman kardeşlerimize Allah rahmet eylesin, yaralılara acil şifa versin.

 4. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 30 Aralık, 2008 00:03

  Katillere lanet…
  Katliama mani olmayan Dünya milletlerine lanet…
  onlarla ticari, siyasi antlaşmalar yapanlara da lanet…
  Lanet!

 5. canan arslan yorum tarihi 31 Aralık, 2008 21:18

  bu lanet katliama dur diyecek kimse yok mu?ırak filistin daha niceleri ve öncelerini hatırlayalım sıra bize de gelebilir…unutmayalım..bu ülkeyi bölmeye çalışanlar bunu başarmasın.türkiyemiz de her topragımıza sahip çıkalım ve birlik olup yapılan ve yapılacak bu insanlık dışı vahşeti elimizden geldigince protesto edelim.devrimin olacaganca ateşiyle herkesi selamlıyorum.

 6. nuran camuka sema camuka yorum tarihi 7 Ocak, 2009 13:39

  ben bingölden nuran henüs 13 yaşındayim gazze deki tüm yaşımdakilere slmlarimi gönderiyorum biliyorum ki allahın hep onların yanında olduğunu şehit aileline allah yartımcı olsun

 7. nuran camuka yorum tarihi 7 Ocak, 2009 13:57

  bazi günler yatdığımdan önçe düşünüyorum allahım ne olur gazzeye yartım et anneme soruyorum anne ne zaman gazzedeki şavaş bitecek annem istediğim cevapı veremeyip birmiyorum kızım der ama ben birmek istiyorum ne olur artık savaş bitsin barış doğsun

 8. Prof. Dr. Ata Atun yorum tarihi 30 Kasım, 2012 06:31

  Gazze Saldırısının Gerçek Nedeni
  http://www.ataatun.org/gazze-saldirisinin-gercek-nedeni.html

Yorum yap