474) İSLAM DÜNYASI’NI KARIŞTIRAN İLAN

Yayin Tarihi 26 Aralık, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

İslam Dünyasını karıştıran ilan

image00160.jpg

 

İKÖ ve Arap Birliği’nin verdiği ilan, İsrail bayrağından dolayı İslam ülkelerinin tepkisine yol açtı.

İKÖ ve Arap Birliği’nin, İsrail-Filistin sorununa çözüm için verdiği ilan, İsrail bayrağından dolayı İslam ülkelerinin sert tepkisine yol açtı. İKÖ ise, ‘İlan vermedik’ dedi

İsrail-Filistin sorununa çözüm bulmak amacıyla 20 Kasım tarihinde yayınlanan ve Altında Arap Birliği örgütü ve İslam Konferansı Teşkilatı’nın amblemlerinin bulunduğu bir ilan yayınlandı. Ancak İlanda yan yana duran İsrail ve Filistin bayraklarının yanı sıra, çözümü destekleyen ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 57 ülkenin bayrakları da bulunuyordu. İlan İsrail dahil olmak üzere Batı’da ve Doğu’da bir çok ülkede İngilizce Arapça, Türkçe, İbranice olarak basın kuruluşlarına dağıtıldı. Amaç Arap Barış Planını dünya kamuoyuna anlatmaktı.

İKÖ: İLANIN BİZLE BAĞLANTISI YOK

İran Büyükelçiliği’nin gazetelerde yayımlanan “Arap Barış Planı” ilanı nedeniyle İKÖ’ye (İslam Konferansı Örgütü) tepkide bulunduğu iddiası yalanlandı.

İKÖ yetkilileri, söz konusu ilanın FKÖ (Filistin Kurtuluş Örgütü) tarafından verildiğini, İran yönetiminin de bu gerçeği bildiğini ifade ettiler.

İKÖ yetkilileri, “Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve FKÖ tarafından verilen ilanlar önce İsrail’deki gazetelerde yayımlandı” dediler.

İlanda, Beyrut Deklarasyonu adı altında alınan kararlarını sıralandığını belirten İKÖ, FKÖ’nün bu ilanlar aracılığıyla İsrail kamuoyunu aydınlatmayı ve girişimle ilgili olarak “ikna etmeyi” amaçladığını ileri sürdü.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“474) İSLAM DÜNYASI’NI KARIŞTIRAN İLAN” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 27 Aralık, 2008 03:02

  Bu konunun gercegini kavrayabilmek mümkün degil!
  *zamanında israile orada toprak al! diyen,ingilizlermis.ve orada devlet kurULMUS.HATTA DÜNYADAKİ TÜM YAHUDİLER ÖZEL olarak EVLilik yapmıslar,israile GİTMİSLER!
  Bunu yapanlardan birinden dinledim.
  *SONRA HANGİ CIKAR İCİN..bu kavga yaptırılıyor?
  tüm avrupanın yaptıgı gibi..abd.basrolde olunca;( hepsi kenara cekiliyor..ingiltere ve abd.deki yahudi lobisimi bu dalasın olmasını istiyor?
  *yoksa,arap dünyasımı ,israilin daha fazla yayılmasını engellemek istiyor?filistindekileri öne sürüyor..vede sürekli genc,cocuk,kadın ölüyor;(
  *hayfa sehrinde kardesce yasıyorlar.
  nicin devlet söz konusu olunca ANLASMAZLIK rolü oynuyorlar..hersey..yalan görünüyor..HEP OLDUGU GİBİ..GARİBAN HALK;( ÖLDÜRÜLÜYOR..
  *BU İS BİTMEZ!
  -sonunda tüm dünyayı dahil etmemek icin..galiba iran, vede tabii bizim hükümetin bası,abd.deki kisi kanalıyla,abd.barıs istiyoruz seklinemi büründüler!
  *anlasılan artık dünyada lider kalmamıs..ciddiyet yok!herkes,bir basa getirtiliyor;vede dünyaya hakim oldum..sanıyor!
  *CAN SIKINTISINDAN..TAM SAVAS CIKARTACAKLAR..VAZGECİYORLAR.

 2. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 27 Aralık, 2008 15:51

  *ALIN İSTE!GAZZE BOMBALANMIS..ZATEN ANLASMA SONA ERMİS.NE OLDU SİMDİ?
  -GENE İNSANLAR ÖLDÜ..NE OLUCAK?
  H İ İ İ C C C …
  *DÜNYA BASINI MESGUL..HABER OLSUN!,
  -DEMEKKİ BİZDEKİ HÜKMETDE, AMERKDAN DERS ALIYOR!BASINA MALZEME VERMEKTE BÜYÜK USTALAR CÜNKÜ HEPSİ.
  **GERCEKTEN ANLAMAK COK PAHALI..YAW!BİRBİRİNİN ÜZERİNE,FÜZE BOMBA ATIYORLAR..ALLAH ALLAH!
  —NE KADAR ÖLDÜRME MERAKLISI BU ULUSLARARSI GÜCLER..
  GERCEKTEN İNSANLIK DISI;(
  —-O EU İNSAN HAKLARI MAHKEMESİDE GALİBA?!!
  –SADECE BİZE CEZA VERİYOR..TÜH!A..B…NIZI VERSİN.
  (ANNEANNEM ASLA BEDDUA ETMEYİN,BELA OKUMAYIN DEMİSTİR..BİZDE YASAKTIR..AİLEDE..AMA IRAKLI *LEYLA* GİBİ..KİBAR YAZAMIYORUM BEN..HAKSIZLIGA KARSI..DAYANAMIYORUM;(
  **COCUK ÖLÜYOR YAW!!COCUK..TÜM DÜNYADA M A S U M C O C U K L A R ölüyor..henüz yasamadan;(..yugoslavya daha UNUTULMADI!TÜRKİSTAN HALA IZDIRAP CEKİYOR..
  *VEDE DİGER TÜRKLER..VEDE İ N S A N L A A A A R!
  BENCE DÜNYA DERHAL YOK EDİLMELİ..cünkü birirleri ölürken seyredenlerden olmaktan USANDIK;(

Yorum yap