467) GÜNEY AZERBAYCAN’DAN, BAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP!

Yayin Tarihi 24 Aralık, 2008 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na

açık mektup.

image00150.jpg

Zaatıalinize bu mektubu yazmak zorunda kaldıgımız için inanın çok üzgünüz. Şartlar bizi buna zorladı ama o şartları da siz “Sayın” Başbakanın icraa ettiği kararlar zorladı.

 Ermenistan Karabağ’da ve Azerbaycan’ın beş eyaletinde işgalci konumundayken sizler Batının isteği ile hava yolu trafiğini açtınız. Türklere yapılan soykırımı konuşmak yerine Ermeniye özrü tartışıyorsunuz! Bu işin “özrü kabahatinden büyük”.

 Eğer soykırım konuşulacak ise 1915lerde Güney Azerbaycan’da bizlere yapılan katliamı dile getirin. Çünkü kendi ana lisanımızı konuşturmayan İran adlanan yalancı İslam Cumhuriyyeti şu anda baskısı altında tutuğu insanlarin soykırımını konuşmaz. Konuşmuyor da. Hatta biraz daha gırtlağımıza basıyorlar ki, sezimizi tamamen kessinler.

 Bütün dünyada İslam kökenli diye geçinen ve bilinen A.K.P.’nin Ermenistan ile Türkiye’yi anlaşma yapmaya zorlayan siyasi kadroları olarak tarihin önunde hesap veremezsiniz. Hele İran 30 milyondan fazla Türk nüfusu türkçe konuşturmazken, Türk şehirlerinde türkçe isimlerle tabela dahi astırmazken, pençeleri bizlerin yüreğinde olan, sözde İslami asılda emparyalist Fars Şovonistliyi yapan İran ile siz, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak nasıl bu kadar rahat oturup anlaşmalar imzalayıp dünyaya onları savunursunuz? Tahran hakimleri Türkün ve İslamın en büyük düşmanlarıdır. Sizler ise o molaların kafasındaki iki metre beze ve hanımlarının kafasındaki bir metre beze bakıp onları kendinize yakın görüyorsunuz. Eğer öyle ise bizlerde Müslüman değil miyiz? Bizlerde Türk değil miyiz? Biz Güney Azerbaycan Türklerine İran adlanan yerde bırakın Müslüman hakkını, insanca yaşamak hakkını tanımıyorlar. Bu mudur İslami rejim? Ama siz onları Türkiye üzerinden her türlü propaganda imkanı tanıyorsunuz. Endişemiz işgalci İran Farslarının bize İran’da yaptığını sizinde Türkiye’de uygulamaya koyduğunuzu görmektendir. Türk milliyetçilerini ilgisiz bazı suç odaklari ile ortak gösterip yeni bir suç örgütü yaratmak ve o örgüte de Türklüğün kültür kaynaklarindan birinin ismini vermek bizi rahatsiz ediyor. Bu işlere dahlinizin olmadığını düşünsek dahi seyirci kalıyor olmanız bile bir hüsnü kabuldür. Ergenekon ismini terör ile özdeşleştirmek büyük bir gaflettir. Oysa bir Türk asla ve asla bu gidişata seyirci kalamaz. Siz Türkiye Türklerin Başbakanısınız. Bizim gönlümüz sizin de seyirci kalmamanızdan yanadır. Biz, bu mektubu Güney Azerbaycan İstiklal Partisi olarak sizden bir istek için değil, hamaset için hiç değil, burada boğazlandığımızı bilin diye ve vicdanen rahatsız olun diye zaatialinize bilgi için yazıyoruz.

Sizler Türkiye’de Türk milliyetçilerine karşı giriştiginiz her hamlenin arkasından bizlerin buralarda baskı rejimleri altında gördüğümüz zulmü duymanız için size bu mektubu yaziyoruz. Dünya bizi duymuyor, ama yanı başımızdaki öz kardeşlerimiz belki sesimize ses verir diye bu mektubu yazıyoruz. Bizim Güney Azerbaycan milletinden başka kimseye ümüdümüz yoktur. Ama tarih önünde sizlerin de sorumlu olduğunuzu düşünerek tarihe not düşmek için yazıyoruz.

Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin.

Güney Azerbaycan İstiklal Partisi

Saleh Ildırım

TÜRK GÜNDEM

HABER MERKEZİ

Paylaş:

Yorumlar

“467) GÜNEY AZERBAYCAN’DAN, BAŞBAKAN’A AÇIK MEKTUP!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. seyyit battal yorum tarihi 24 Aralık, 2008 06:57

  Bilinmez bir hale gedik, dışarda,içerde hatta mecliste bile ermeniyi besler hale geldik, yardım paketlerinden tutun , eğitim yardımlarına kadar ermeniyi besler olduk.Köstek olcak yeri bilemedik, destek olacak yeri bilemedik.

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 24 Aralık, 2008 10:02

  Amerika, AB şeytanlıkları karşısında, dik bir duruş sergileyen İran’a sempatiyle bakmaya başlamıştık.
  Heyhat…
  Yine de düşman çoğaltmaya gerek yok; fakat İranda yaşananlar da ortada.
  Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler, muhakkak ki çok derin bir tarih bilgisiyle mücehhez olmalılar.
  Ve usta bir siyaset.
  Şeytan,okyanuslar ötesinden gelir, sen terörü kaynağısın der, atom yapacaksın der tepene biner o haklı olur.
  Sen; adı adından, kanı kanından, dili dilinden kardeşini, soysuz bir sistemin baskısından kurtaramazsın.
  Bu bir cinayet.
  Hak karşısında da bir cinayet, kul karşısında da bir cinayet.

 3. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 24 Aralık, 2008 21:37

  *BOSUNA YAZMISLAR;(
  **CÜNKÜ BELKİDE ONLAR BURADAKİLERDEN DAHA ÖZGÜRDÜRLER?
  -BURADA NELER OLDUGUNU ANLATAN YOK ONLARA HERHALDE.
  KESKE ÜLKEMİZ BÜTÜN VEDE ÖZGÜR OLSAYDIDA..ONLARA YÜREKTEN YARDIM EDEBİLSEYDİK.
  *iCİMİZ ÖYLESİNE acıyorkii..
  -KİMBİLİR..BELKİ BU KABUSLA UYANDIRAN ALLAH..BİRGÜN güzel bir rüyaylada uyandırır?MİLLETİMİZİ.

 4. mustafa bozkurt yorum tarihi 4 Mayıs, 2014 23:44

  AKP HÜKÜMETİ HİÇBİR SURETLE TÜRK MİLLETİNİ TEMSİL ETMİYOR VE EDEMEZ ONLAR BİZDEN DEĞİLDİR AZERİ TÜRKÜ OLAN GARDAŞLARIMIZ BİZİ ONLARLA AYNI SAFTA SANMASIN

Yorum yap