466) ERMENİ DİASPORASI VE DİASPORA HAİNLERİ

Yayin Tarihi 17 Nisan, 2010 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, KATEGORİLENMEMİŞ

ERMENİ DİASPORASI  VE DİASPORA HAİNLERİ

ermeni_yalanlari.jpg

Türkiyede Ermeni diasporasının önde gelenlerinden biri olan Mehmet Ali Birand’ın Ermeni avukatlığı yetmemiş şimdi de Azerbaycan Türkleri ile Türkiye Türkleri arasında bir kırgınlık yaratmak için harekete geçmiş. Cümlelere bakın : “… Sonra etrafıma baktım ve ortada Türkiye’ye yardımcı olan ne tek bir Azeri gördüm, ne de bir sempati gösterisi. Sanki uzaktan kıs kıs gülüp bizimle alay ediyorlarmış gibi bir hisse kapıldım. (Hürriyet,14.04.2010)”

Yani Birand etrafına bakıp tek bir Azeri görmemiş ama görmediği Azerilerin uzaktan bakıp kıs kıs gülüp bizimle (kimi  kasdediyorsa?) alay ettiğini hissetmiş. Hiss-i kalbel vuku’ (önsezi) gücüne bakın hele…

Tahriklerine devam ediyor Birand “…Bütün bu kavga yaşanırken, hiç alınmasınlar, ancak Azeri kardeşlerimiz sadece uzaktan seyretmekle yetiniyorlar.

           

Sorarım sizlere, Azerbaycan bugüne kadar bir gün dahi, Soykırım  mücadelesinde Türkiye’nin yanında rol aldı mı? Kongre çalışmalarında destek verdi mi? Örneğin hangi PR şirketini tutup dolaylı bir kampanyaya katıldı?

           

Ben hiç hatırlamıyorum.

           

Varsa, lütfen söyleyin ve beni şaşırtın.

           

Bakü seyirci kaldı.

           

Hala da seyretmeyi sürdürüyor.

           

Türkiye’yi kendilerine muhtaç bir ülke gibi görüyorlar. Bazı konuşmaları, açıkça söylememelerine rağmen  “Biz zenginiz, siz de bizim istediğimizi yapmalısınız” anlamına geliyor. Bir afur tafur ki, sorma gitsin… ( Hürriyet,14.04.2010)

Azerbaycan ve Türkiye Türkleri arasında kışkırtıcılık rolüne soyunan Birand bakın Ermenilerle ilgili ne diyor: “… Hele Ermenistan ile aramız bozulsa, protokoller iptal olsa dahi, Türkiye’nin 100 bin Ermeniyi sınır dışı etmesi, imkansız denecek kadar zordur. Düşünebiliyor musunuz, kameraların önünde binlerce Ermeni vatandaşı polis tarafından toplanacak, adeta sürgüne gönderir gibi sınırdışı edilecekler.

           

Bizler istediğimiz kadar bunların yasadışı, kaçak işçi olduklarını söyleyelim, kimseyi inandıramayız.

 “İşte Türkler Ermenileri yine sürüyor” denecek.

Buna da “ikinci tehcir” damgası vurulacak…

           

Oysa bu insanlar yaşam kavgası vermektedirler. Ermenistan veya Diaspora ne kadar düşmanlık ederse etsin, bu insanları korumak, sadece Türkiye’yi yüceltmektedir.

Onlar bizim en güçlü ve inanmış lobimiz niteliğindedirler.

Onlar artık bizim kardeşlerimizdir.

Tam aksine kapıları açalım, gelip bizlerin canavar olmadığını görsünler. (Hürriyet,18.03.2010)

Birand’dan Azerbaycan lehine bir yazı beklemek elbette mucize gibi bir şey ama tahrikçiliğe soyunarak aynı soydan gelen iki toplumu hiçbir somut veriye dayanmadan düşman ilan etmesi affedilir gibi değil.

Amacım Birand’ın karakterini tartışmak değil elbette. O’nun kişiliği, mahkeme zabıtlarında kayıtlı .Merak eden gider bakar. Ancak Türkiye’de sayısı 3 milyonu aşan Azeri Türklerinin bu aşağılama ve tahrikçilik karşısında sessizliği beni düşündürüyor.

Türkiye’de yüzlerce Azerbaycan derneği var. Bu derneklerin görevleri ne? Her Nevruzda yumurta tokuşturmak mı? Başka görevleri yok mu? Azerbaycan sadece Nevruz ve yumurta tokuşturmak mı demek? Bizim toplum olarak başka özelliğimiz yok mu? Başka özelliğimiz yoksa o kadar derneğe ne gerek var? Varsa Birand ve Birandlar’ın tahrikçiliğini önleyecek gücümüz yok mu?

Türkiye bir hukuk devletidir ve Azeri Türkleri hukuka saygılı olduklarını her fırsatta göstermişlerdir. Neden derneklerimiz mahkemelere giderek bu Bu Azeri düşmanı Ermeni diasporacısına gereken hukuki dersi vermiyor?

Bu ve bunun gibi diasporacılar her fırsatta kimliğimizle alay ediyor, korkaklığımızdan dem vuruyor, Türkiyeyle alay ettiğimizi iddia ediyor (üstelik hepimiz kimliğiyle gurur duyan Türkleriz), her fırsatta romantik onurlu Ermeni imajının yanında aşağılık Azeri Türkü imajı yaratıyorlar… Acılarımızı, uğradığımız soykırımları görmezlikten geliyorlar; zulme uğrayan bizleri zalim, katilleri mazlum gösteriyorlar… Hiçbir esasa dayanmayan soykırım iddialarını destekliyorlar ama 31 mart veya 26 şubat soykırımlarını görmezlikten geliyorlar. Öldürüldük dememizi bile hoş görmüyorlar…

Burası bizim ülke bu diasporacıların önünde utanacak bir şeyimiz mi var? Bu kadar kolay mı aşağılanacağız?… Tüm dernekleri bu tahrikçi diasporacıya karşı mahkemelere davet ediyorum…

İki yolumuz var:

Ya milli onurumuzu koruyacağız.  Ya da her Nevruzda sırıtarak yumurta kıracağız…

Seçim sizin… Seçim bizim…

İRFAN MURAT YILDIRIM

[email protected]

        

        

Paylaş:

Yorumlar

“466) ERMENİ DİASPORASI VE DİASPORA HAİNLERİ” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. Ali Aktaş yorum tarihi 17 Nisan, 2010 20:32

  Alman ARD televizyonu Ermeni yanlısı bir film yayımlamıştı geçenlerde. Protesto etmek için Köln’de WDR binasının önüne koşmuştuk. Orada toplananların yarıdan çoğu Azeri kardeşlerimizdi. Ve tek bayrak vardı; Azerbaycacan bayrağı. Bizim dışarıda gerçek düşmanımız yok; bizim gerçek düşmanımız içimizdeki bu hainler.

 2. perle yorum tarihi 18 Nisan, 2010 16:30

  ÜLKEMİZDEKİ POLİTİKACILAR;
  *LTFN.EU.YA BİR BAKINIZ!NASIL ORADAKİ VATANDASLARIMIZI BURAYA GELMEK ZORUNDA BIRAKIYORLAR?
  **SİZDE AYNISINI BİZLERİ ZORR..DURUMDA BIRAKAN ÜLKELERİN VATANDASLARINA UYGULAYIN!
  BU EN kolay cözüm olurdu..
  YANİ;BİZİM VATANDASLARIMIZA YAPILIYORDA..nicin digerlerinede BİZ UYGULAMAYALIM?**BÖYLELİKLE AC KALAN VATANDASLARININ TEPKİLERİ O ÜLKELERE ne yapmakta olduklarını nicinini ÖGRETİCEK,HATIRLATICAKTIR!
  —SİNSİCE UYGULADIKLARI..demokrasi?ADI,YALANI ALTINDA ENTRİKALARIDA BÖYLELİKLE KENDİLERİNE dönerdi.
  *P O L İ T İ K A C I L A R!
  ordamısınız?

 3. AZERI yorum tarihi 4 Haziran, 2010 01:30

  Sozde kardes diyorsunuz ama internet sitelerinden bizim hakda yazdiklarinizi okuyunca kardeslige suphe ile bakiyorum…Ali birand kendi rus rum oldugunu itiraf etdi Azerbaycanda…ans den izleyebilerseniz..2 al birand diyorki amerikada bir tane bile azeri yokdu ya kardesim zaten Azerbaycan amerikaya davetli degildi ..davetli kahpe ermenistan ve kardes dedigimiz turkiyeydi ..simdi ali birand amerikada azeri aktarmaga devam etsin …Ilham Aliyev kkct turkiyeni yarida burakdi bu tum azeri halkinin yaptigi anlamina gelmez…beni her zaman bir sey dusunduruyor …KARABAGH SAVASINDA AFGHANISTANDAN 1000 KISI AZERILERE YARDIMA GELMISDI ONLARIN BUYUK HISSESI AZERILERLE BIRLIKDE SEHIT OLDULAR…AMA TURK KARDES DEDIGIMIZ INSANLAR BIZE HIC YARDIM ETMEDI !! BAK BU BENI DUSUNDURUYOR !!

 4. fikret tatar yorum tarihi 6 Kasım, 2010 18:38

  Türk milleti nin ekmeğini yiyip hainlik yapıyorsunuz Azerbaycan bizim canımız bunu kim se.sende dahil olmak şartıyla yıkamadı yıkamazda .İçindekileri kusuyorsun buda Allahın bir lutfu ermeni katillerini bize duygu sömürüsü yaparak acındırıyorsun. unutmaki Türkiye 70 lerin Türkiyesi deyil kandıramazsınız kendinizden başkasını !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Yılmaz Dikbaş yorum tarihi 24 Haziran, 2015 07:52
 6. Mustafa Aydın yorum tarihi 25 Haziran, 2015 20:29
 7. Doç.Dr.Şenol Kantarcı yorum tarihi 2 Temmuz, 2015 04:16

  http://www.turksam.org/tr/makale-detay/762-yahudi-lobilerinin-ermeni-iddialarini-sahiplenisi
  Ispanya Kraliçesi Isabella’nin 1492’de çikardigi sürgün fermanina bütün Avrupa’nin destek vermesi, dolayisiyla Bati’da anti-semitist hareketlere ziyadesiyle maruz kalan Yahudilere, Türkler kucak açmisti. Hitler’in elinden bir çok Yahudi’yi, hayatlarini kurtarmak için kendilerini de tehlikeye atip, alelacele pasaportlar düzenleyerek Türkiye’ye gönderen Türk Büyükelçiligiydi, Türklerdi. Ama bugün Ermenilerle birlikte Türkiye’ye, Türklere karsi düsmanca tavir sergileyen veya bu tavra alet olanlar ise Amerikali Yahudiler.
  (Doç.Dr.Senol Kantarci)
  Sözde Soykırım Tasarısını Destekleyen Etnik ABD Örgütleri
  http://www.acikistihbarat.com/Sayfalar/haberdetay.aspx?id=7014

Yorum yap