452) HİTLER’İN GİZLİ SİLAHI

Yayin Tarihi 11 Aralık, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Hitler’in ‘gizli‘ silahı ortaya çıktı

image00131.jpg

Hitler’in İngiltere’ye karşı hazırlattığı gizli ‘bombardıman silahı’nın tasarımları ortaya çıktı.

Nazi lideri Adolf Hitler’in Alman bilim adamlarına hazırlattığı gizli bir ‘bombardıman silahı’nın tasarımları ortaya çıktı.

60 yılı aşkın bir süredir özel bir koleksiyoncunun arşivinde tutulan ‘sessiz dart’ adlı hava aracına ait çizimler 13 Aralık’ta Londra’da düzenlenecek bir açık artırmada satışa sunulacak.

Çizimleri inceleyen uzmanlar, Hitler’in İngiltere’ye karşı düzenlenen bombardımanlarda kullanılmak üzere tasarlattığı aracın yüksek irtifada seyreden bir uçaktan bırakılmasının planlandığını belirtiyor.

Hedefinin üzerine saatte bin 120 kilometre gibi aşırı bir hızla inişe geçen aracın altındaki tahrip gücü yüksek bombayı bırakmasının ardından, kuyruk bölümündeki paraşütü serbest bırakarak büyük bir hızla yükselmek üzere tasarlandığını kaydeden uzmanlar, roket benzeri aracın fark edilmeden hedefine ulaşmasının son derece kolay olacağını söylüyor.

Nazi Almanyası’nın 2. Dünya Savaşı’nın son döneminde müttefik kuvvetlerine karşı üstünlüğü yeniden kazanmak için sıra dışı silah tasarımlarına ağırlık verdiği biliniyor.

Alman bilim adamlarının geliştirdiği V1, V2 ve V3 roketlerinin tasarımları, daha sonraki yıllarda ABD ve Rusya tarafından füze teknolojilerinin geliştirilmesinde kullanılmıştı.

Kaynak: Gazeteport

image00213.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“452) HİTLER’İN GİZLİ SİLAHI” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 12 Aralık, 2008 00:29

    Malum, Hitler bir manyak.
    Kurban olduğum rabbim dilerse, dünyanın kanını emenlere bir manyağı musallat eder.
    Kötüyü kötüye boğdurur.

  2. sevgi ödlek yorum tarihi 12 Aralık, 2008 00:42

    tüh!keske gerceklesseymis..bugün dünyanın ing.gibi,suudi gibi,EPEY TEHLİKE ARZEDEN, sorunu kalmazmıs.elele, belalar;(

Yorum yap