442) BALYOZ!

Yayin Tarihi 26 Ocak, 2010 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

BALYOZ!

balyoz.jpg

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ soruyor:
«Darbe iddialarının gündemde kalmasından kim menfaat sağlıyor?»
İlginç değil mi, koskoca Türk ordusunun komutanı yanıtı belli olan bir soruyu neden sorar ki?

Son 7 yıldır iktidarda olan kim?

«AKP…»

Son 7 yıldır ülkenin geldiği durumun sorumlusu kim?

«AKP…»

Ülkenin içine saplandığı batağı gözlerden saklamak zorunda olan kim?

«AKP…»

O zaman gündemi meşgul eden, Türkiye’nin gerçek sorunlarının tartışılmasını engelleyen, kısacası AKP’nin günahlarını gözlerden saklayan darbe tartışmalarından yarar sağlayan da belli değil mi? Sormaya gerek var mı?

Peki, neden AKP?

Nedeni açık…

2009’a 10,4 milyar lira açık verme hedefiyle başlayan AKP hükümeti, yılı 52,2 milyar liralık bütçe açığı ile kapattı. Açık, hedefi beşe katladı.

Bugün Türkiye’nin 3,3 milyon işsizi var. İşsizlik, resmi açıklamalarda bile % 13’ün altına düşmüyor. 2009’da 569 bin kişi işsizler ordusuna eklendi. Genç nüfusta işsizlik oranı 2009’da % 2,2 artarak % 24 oldu. Her dört gençten biri işsiz…

Hazine, önümüzdeki yıl 200,3 milyar TL borç ödeyecek. Bunun 56,7 milyar TL’lik kısmı faiz… Bu çerçevede Türkiye, önümüzdeki yıl dakikada yaklaşık 107 971 TL, saniyede ise yaklaşık 1799 TL faiz ödemesinde bulunacak. Daha somut konuşmak gerekirse, fert başına yaklaşık 793 TL borç faizi ödemesi düşerken; bu rakam 4 kişilik bir aile için 3174 TL olacaktır. Bu para, Türk halkının cebinden çıkan net kaynaktır! AKP iktidarı döneminde iç ve dış borçlar, 82 yılda Cumhuriyet hükümetlerinin toplam borçlarının 2 kat üstüne çıkmıştır.

Türk İş’in yaptırdığı bir araştırmaya göre Aralık ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 795 TL, yoksulluk sınırı da 2 588 TL… Ama 2010 yılında asgari ücret sadece 577 TL…

AKP iktidara geldiğinde Türkiye «kalkınma hızı bakımından 149 gelişmekte olan ülke arasında 29’uncu, G-20 ülkeleri arasında 3’üncüyken, 2010’da G-20 ülkeleri arasında 17’inci sıraya, gelişmekte olan ülkeler arasında da 136. sıraya düşmüştür.» AKP iktidarının ortalama kalkınma hızı, Türkiye’nin 80 yıldır, 2002’ye kadar gerçekleştirdiği ortalama kalkınma hızının altındadır.

Türkiye ekonomisi, 2009’da yaklaşık yüzde 6 oranında küçülmüştür.

Sonuçta asıl balyoz Türk ekonomisi üzerine indiriliyor! Millet darbeler altında inliyor.

Genelkurmay Başkanı, ilk olağan görüşmede yukarıdaki tabloyu Başbakan’ın önüne koyabilecek mi? Kim bilir, Org. Başbuğ’un sorusunu belki de Başbakan Erdoğan yanıtlar!

Serdar ANT

[email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“442) BALYOZ!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Haydar Okur yorum tarihi 26 Ocak, 2010 16:07

  CEVABI GAYET AÇIK BİR SORU… BALYOZ KİMİN İŞİNE YARIYOR… Q0 YILDIR İKTİDARDALAR.. HALA MAĞDURİYET SENDROMUNA TUTULMUŞ, BUNDAN SİYASİ RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORLAR.. HÜKÜMETİN UMURUNDA MI EKONOMİ ŞÖYLE-BÖYLE OLMUŞ… VAR GÜÇLERİ İLE KENDİLERİNE BİR MAĞDURİYET MALZEMESİ YARATARAK KUSURA BAKMAYIN ŞU APTAL HALKI KANDIRMAYA ÇALIŞMAK İSTİYORLAR… ÇALIŞIYORLAR VE BAŞARILI DA OLUYORLAR…
  ÇÖZÜM MEVKİNDE OLANLARSA PASİF SAVUNMALARLA BU SENERYOLARLA İYİCE GERİLEN YURTSEVER HALK KESİMİNİN HAVASINI ALMAK İÇİN UĞRAŞIYOR.
  AMA SÜREÇ KESİLMİŞ, UYDURUK SENARYOLAR BİTMİŞ DEĞİL.. DEVAM EDİYOR… PEKİ BÜTÜN OYUNLAR, BÜTÜN SALDIRILAR TSK ÜZERİNDE OLMUYOR MU. ASKERİN DİLİYLE ASİMETRİK SALDIRI OLMUYOR MU? OLUYTOR.
  BU SALDIRILAR, ŞEREFSİZLER, ALÇAKLAR, LANETLİYORUM DEMEKLE BİTECEK Mİ? HAYIR KESİNLİKLE BİTMEYECEK DAHA DA CEVVALLAŞACAKLARDIR.
  ŞİMDİ BİZE SORMAK HAKKI DOĞMUYOR MU. GENEL KURMAY BU İŞİN SUSARAK, PASİF SAVUNMALARLA BİTECEĞİNİ Mİ SANIYOR? BENCE SANMIYOR AMA PEKİ BU BORAZANLARI KİM NE ZAMAN VE NASIL SUSTURACAK?
  BİZ BUNUN BEKLENTİSİ VE GERGİNLİĞİ İÇİNDEYİZ.. GÜR BİR SES DUYMAK İSTİYORUZ… YETERRRRRRRRRRR !!! YETTİ ARTIK.. ŞİMDİ HESAP VERME EVRESİ BAŞLAMIŞTIR DİYECEK GÜR BİR SES…

 2. esra ünal yorum tarihi 29 Ocak, 2010 20:25

  balyoz planını ortaya getirenleri degil yapanları lanetliyorum.evet artık hesap verme zamanı gelmiştir.Bende G.Kurmay baskanınımıza katılıyorum.ve aynen onun gibi bu planı yapanları nefretle lanetliyorum.

 3. gerçekler yorum tarihi 5 Şubat, 2010 14:37

  Gerçekleri kabullenmek bazılarına zor gelsede herkes bir gün kabullenecek. Güzel ülkemizin üzerinden çekin artık bu hain planlarınızı. Ülkem insanı artık uyanışa geçmiştir.

 4. adem atmaca yorum tarihi 24 Şubat, 2010 04:36

  bu mesaj kimin işine yaradı …
  kenan evrenin darbesi kimin işine yaradı ABD YUNANİSTAN …
  AKP nin saklayacak neyi var bak yazıyonya işte gazteye de yazarsın istersen
  ama saklayacak bişeyleri olanlar var tabi (kozmik oda bilmem ne)
  solculuk kisvesine bürünmüş ot kafalı faşist chpliler mahvetmeyin ülkemizi
  bunlar UĞUR MUMCU yu, ABDİ İPEKÇİ yi daha nice yiğitleri yediler katlettiler
  siz soldan ne anlarsınız insan sevgisinden kardeşlikten barıştan pkknın mitle ilişkisini araştırırken vuruldu MUMCU bize de keskin kalemle kırık gözlük bıraktı; gerçek düşmanı görelim gerçek düşmanı yazalım diye…
  ATATÜRK görevini layıkıyla yaptı ülkeyi ot kafalı saltanatçılardan kurtardı. bu defa bu ot kafalı kendini ATATÜRKÇÜ zanneden beyinsizler taladı ortalığı GÜZEL BİR TÜRKİYE İÇİN DARBEYE KATİLLİĞE HAYIR İNSAN HAKLARINA SEVGİSİNE EVET
  svegiler yudum insanları

Yorum yap