441) ATATÜRK KATİLMİŞ(!)

Yayin Tarihi 20 Ocak, 2010 
Kategori ERMENİ SORUNU, KATEGORİLENMEMİŞ

YAZILMAK İSTENEN YENİ TARİH BUDUR!!

image00127.jpg


Amerikan meclisine sunulan sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının ilk maddesindeki “1915-1919 yılları arasında”  kısmı çıkarılmış onun yerine  “1915-1923 yılları arasında” ibaresi gelmiştir!! Bu değişiklik yenidir!! Yani sözde soykırım yıllarının zamanı Kurtuluş savaşını da içine alan yıllar arasına çekilmiştir.. Lütfen tarihi yeni düzenlenmiş dosyaya bakınız, kendiniz inceleyiniz:
http://frwebgate. access.gpo. gov/cgi-bin/ getdoc.cgi? dbname=110_ cong_bills&docid=f:hr106ih. txt.pdf

1919 yılını 1923 olarak değiştirmek kağıt üzerinde çok küçük ama tarihsel olarak cok büyük bir değişikliktir çünkü bahsi geçen olaylar Kurtuluş savaşı zamanında oldu demektir.. Kurtuluş savaşının baş kumandanı kimdir.. Atatürk’tür.. öyleyse kim sorumludur efendim? ATATÜRK.. evet ATATÜRK.. Sarkisyan 24 Nisan’da ne demistir? : “Türk halkını sorumlu tutmuyoruz. O dönem baştakiler sorumludur”. Tarih 1919′dan alınıp 1923′e taşınınca baştakinin kim oldugunu söylemeye gerek var mı?

Bu iki rakam değişikliğinden Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın haberi yok mudur? Onların ister olsun, ister olmasın bizim hepimizin haberi olmak zorundadır.. Lütfen yeni dökümanı okuyunuz, inceleyiniz ve arkadaşlarınızla paylaşınız!!
Görüldüğü gibi dokümanda iki rakam değiştirirsek Yarabbil Alemin sen nelere kadirsin.. Bir taşla üç kuş.. Hem Amerika ile sürtüşme bitecek, hem “Kemalizmin toplum üstündeki etkisini azaltmalısınız” diyen Avrupa mutlu olacak, hem Ermeniler’e ve bütün dünyaya “gördünüz mü gardaşlar sizi bizim atalarımız öldürmedi.. Aha sizi bu adam öldürdü.. Ona inananlar bize kendi ülkemizde 85 seneden beri zulüm yapıyorlar. Bize bunu yapan size onu yapmaz mi.. Ah gardaşlar ahh… düşmanımız ortakmış da bilmiyormuşuz..” deme fırsatı bulacaklar, birbirlerini kucaklayacaklar ve Türkler de nihayet Obama’nın da dediği ve istediği gibi tarihleriyle yüzleşecektir..  Zaten Türkiye Cumhurbaşkanı Obama’ya “Tarihimizle yüzleşmeye hazırız” demiştir.. Yaptı mı yapmadı mı diye şüpheye düşenlere de “Yapmıştır hem de vallah billah yapmıştır.. Bak onun müritlerinden oluşan Türk ordusu şimdi de Kürtleri öldürüyor.. Zamanında size yapılanı şimdi de Kürtlere yapıyorlar.” denildiğini duyar gibiyim..

Hatta durum öyledir ki Amerika’daki Türk toplumu biri “yapmıştır” dese bini de “hee yapmıştır tabii” diyecek kıvamdadır.. Zaten Türkler bunun doğru olduğunu kabul ettikten sonra Ermenistan’in bu yasa tasarısını kapı kapı bütün ülkelere götürmesinin bir gereği kalmayacaktir. . İstediği parayı istediği toprağı hak etme hakkı doğacaktır.. Bunun karşılığında da ATATÜRK 20. Yüzyılın ilk soykırımını yapan azılı katil ilan edilecek ve Kurtuluş Savaşımızın meşruluğu tartışmaya açilacaktır. İşte bu kimileri için “Dream come true” gibi birşeydir.. İyi de Atatürk’e mersiyeler düzen Obama buna nasıl izin verir.. Obama “Benim bu konudaki fikrim sabittir” deyip soykırıma inandığını ama faturanın kime kesileceği konusunda şüpheleri olduğunu belirtmiştir.. 24 Nisan konuşmasından da anlaşılacağı gibi Atatürk’ü ve Cumhuriyet tarihini savunma işinin Obama’ya bırakılacak hali yoktur…

İyi de nasıl olmuştur da geçen sefer tasarı Amerikan meclisine geldiğinde sert yeller estirip Amerika’nın Türk başkonsolosu’nu hışımla çeken Türk hükümetinin tutumu ve duruşu birden değişmiştir? Bir iki sene gibi kısa bir zamanda neler olmuştur? Çok önemli bir şey olmuştur.. Türkiye Cumhurbaşkanı Ermenistan’a gitmiştir.. Orada görüşmeler sürerken Ermenistan başkanı çok akıllıca bir cümle kullanmıştır.. Söyle demiştir Sarkisyan : “Türkiye Ermeni soykırımını kabul ederse Türkiye’de laik sistem yıkılır”. Açın bakın işte aynen böyle demiştir.. Bu cümle, çok üstün bir zekanın ve son derece güzel bir analizin damıtılmış öz sözüdür.. Sarkisyan Türkiye’de olan olayları son derece güzel analiz etmiş, bundan faydalanmıs ve iki ülke tarihinde görülmemiş bir yakınlaşmanın temeli suçu ATATÜRK’un üstüne yıkmak kaydıyla oluşmus ve ilk defa iki ülke Amerika’nin güdümünde ortak bir paydada buluşmus ve yol haritasını çizmiştir..

Bu arada Aliyev “Türkiye Azarbaycan arasındaki ilişki Atatürk’un bir mirasıdır” gibilerinden demeçler vermektedir. . Tamam işte.. tam da bu yüzden Türkiye Azerbaycan ilişkileri kötüleşmektedir sayın Aliyev.. Bir de hatırlatmaya gerek var mı Azerbaycan ünlü Türk okullarını ülkesinden çıkaran tek Türki cumhuriyettir. . Eee tabi yaptığının cezasını çekmelidir Aliyev.. okulları ülkeden atarken aklı nerdeydi?

Türkiye ve Ermenistan’in Amerikan güdümünde ve Avrupa onayında kurdukları plan güzeldir de acaba gerçekten bu yalan tutacak midir? Tarihçiler durumun böyle olmadığını biliyorlar.. Hoş bir kısım tarihçilerin bunun illah vallah böyle olduğu üzerinde görüş bildirmeleri an meselesidir. Eldeki belgeler durumu doğrulamıyor. Eldeki belgeleri kim takar?.. Takılsaydı bugüne gelinir miydir? Ters tepebilir.. Ama eğer Türk halkı da soykırım tasarısını onaylarsa ve Atatürk’un katil olabileceğine inanırsa ters tepmez.. Türk halkı buna hazır mıdır? Hemen bir kamu oyu yoklaması yapmak için “Ermenilerden özür diliyorum” kampanyası olacak ve halkın bu masalı kabul edip etmeyeceğinin sosyal deneyi yapılacaktir.  Deney sonucunu veriyouz: toplumun tepkisi sert değil, toplumsal baş kaldırı, aşırı reaksiyon gösterilmedi, olumlu bakanlar çoğunlukta.. geçiş döneminde olunduğunu düşünüyoruz.. Güzeeel… Durum iyidir de, daha da iyileştirmek için bir kaç Atatürk evladı terörist, katil, hırsız, din düşmanı gibi ağır suçlamalarla halk gözünde hakir ve suçlu gösterilmelidir. Haklarında karalamalar suçlamalar ve saldırılar kimi gazetelerde tam manşetten verilmelidir. . Atatürk adı terörist faaliyetlerle beraber anılmalı, halkın çoğu Atatürk’ün katil olabilme fikrine iyice alışana kadar ve Atatürk’ü içten içe terörist görene kadar bu hareket dalga dalga ve dozajı arttırılarak devam etmelidir.. Mümkünse Türk halkı istenilen kıvama geldiğinde bu yasa tasarısı kabul edilmelidir. .

Obama’nin da dediği gibi “yangına körükle gitmenin bir yararı yoktur”, Gün gelip de yasa tasarısı Amerikan meclisinden geçip Atatürk katil ilan edildiğinde Türk halkı da bu fikre iyice alışmış olmalıdır ki tepki göstermesin.. Bu arada tepki gösterme ihtimali olanlar da bir şekilde terör örgütü üyesi falan gibi yakıştırmalarla toplatılmalı, ve halkın güven duyduğu ne kurum varsa teker teker karalanmalı, etkisiz hale getirilmelidir.

Bu arada, tüm bunlara paralel Türkiye’de Ergenekon davası sürmektedir.. Bu davada “Bir Numaralı Adam” fellik fellik aranmaktadır. . Zamanlama da müthiştir (Ergenekon davası, tasarıdaki tarih değişikliğinden kısa bir süre sonra ortaya çıkmıştır) Allah’in izniyle Amerika yeni değiştirilen tarihle soykırımı kabul edip faili belirlediğinde, Türk halkı da Atatürk’ü katil, Kurtuluş savaşını yersiz görme kıvamına geldiğinde ve biz de Avrupa’nın ve Amerika’nın istediği doğrultuda nihayet tarihimizle yüzleşme fırsatı bulduğumuzda, Ergenekon olayı bakın görün kendiliğinden nasıl da güzel çözülecek, bir numaralı adamın kim olduğunu cümle alem öğrenecektir..

Bu ahval ve şerait içinde sormamız gereken önemli bir soru vardır: 1919 yılını 1923 yılına kim, kimden destek alarak ve hangi amaçla değiştirmiştir?
Sanıyorum ki bu sorunun cevabını bulabilirsek bir çok şey kendiliğinde aydınlığa kavuşacaktir..

Prof. Dr. Hande ÖZDİNLER
Chicago North Western Üniversitesi

www.turkpolitika.com

Paylaş:

Yorumlar

“441) ATATÜRK KATİLMİŞ(!)” yazisina 8 Yorum yapilmis

 1. Deniz TUNCER yorum tarihi 21 Ocak, 2010 01:31

  Bu nedir ya.. Başbakan Cumhurbaşkanı neredesiniz. Abd hiçbir zaman bize dost olmadı. Pkk da abd nin avrupanın eseridir.. yazacak çok şey varda ..

 2. perle yorum tarihi 21 Ocak, 2010 05:29

  **ZATEN EU,DA,KİTAPCILARI GEZDİGİNİZDE,
  ULU ÖNDERLE İLGİLİ OLARAK,SADECE,ONU EZEN FİKİRLERE SAHİP;( ONLARCA!BÜYÜK?OLARAK NİTELENDİRİLEN! KİSİLERİN KİTAPLARI DISINDA ATATÜRKÜ ÖVEN(* KİTAP BULUNAMIYOR PEK.
  200 Lİ YILLARDA BONN DA TESADÜFİ BULUNDUGUMDA,YAZIKKİ,BULAMAMISTIM;(
  *BULDUGUM KİTAPDA YAZANLAR İSE NASIL YÜREGİMİ DAGLAMISSA!hala daha icimde derin bir SIZI hissediyorum;(
  -HADİ ONLAR DÜSMAN..NORMAL DİYELİM..
  -YA BİZDEKİ BU MANZARALAR NEDİR?
  –BU LANETLER HİC EKSİLMİYECEKMİ…
  –YABANCILAR-BES KURUS ETMEZLERİNİ DÜNYAYA NASIL PAZARLIYORLAR!
  *BİZDEKİLER BUNDAN HİC HİCAP DUYMIYACAKMI?

 3. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 21 Ocak, 2010 11:44

  Katil ha!
  Alçak katillerin yediği haltlara bakın.
  Bilgi.
  Her şey bilgi.
  Düşmanın senden bilgiliyse yandın.

 4. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 22 Ocak, 2010 23:54

  ABD Atatürk’ün anti amperyalit biri olduğunu iyi biliyor, Avrupalılar da bunu iyi biliyorlar nede olsa bu Avrupalılar tarihin tek ve en büyük sömürgecisi, ABD de yeni sömürgeci… bunların karşısında kım durdu peki??? o dönemde ki batılılar bütün dünyayı savaş alanına çevirip amaçlarına ulaşmak için masum insanların kanını düküyorlardı Yalnız ATATÜRK onlara karşı çıktı ve tek başına Türk milletin İman ve geçmişteki şanlı Tarihine dayanarak onlarla savaştı ve sonuçta hepsini bu kutsal topraklardan kovdu…

  o gün düşmanlarımız silahla topu tüfeği ile ülkemize saldırdı ama anladı ki silahla bizi yenemez….

  ve bu gün ne yapıyorlar??? geçmişten ders alıp artık silahla değil başka bir yolla yenmeye çalışıyorlar… nasıl sorarsanız apaçıktir güneş gibi parlıyor bu sorunun cevabi.. ABD ve AB bizim içimizden kendi halkımızdan kullanıp bizi yenmeye çalışırı.AKP kimin uşağı bilir misiniz? elbette ABD uşağı.. kim Türkiye’de AKP kadar Atatürkten nefret ediyor? hiç kimse, yalnız Atatürkün düşmanı içerde bizimle oturup dururken artık ABD ve AB’ye gerek yok… medem AKP Atatürkü sevmiyorsa ve hatta kinle ve nefretle onu alçakça küçük düşürüyorsa ABD ve AB amaçlarına ulaşmışlar o kadar….

  Tanrı Türk milletini bu beladan kurtarsın…

  aydın
  Güney Azerbaycan

 5. Aybeniz Salu yorum tarihi 24 Ocak, 2010 00:07

  Sayin hande Ozdinler,

  azerbaycandaki Turk okullarinin kapanmasindan soz ediyorsunuz. Ama Aliyevin 1 millet, 2 devlet diye bahs ederek kardes oldugumuzu soylediyi Turkiyede cok ama cok zoruma giden bir olayla karsilastim… Hangi bankaya gittiysem paramizi tanimadiklarini, bu hangi devletin parasi diye sorduklarini gordum. Farkindaysaniz 1 devlet bayragi ve parasiyla taninir ilk olarak. Demek ki, kardes sandigimiz turkler devletimizi tanimiyorlarmis. Bunu yapanlar siradan bir halk olsa, okumasi yazmasi olmayan, dunyadan habersiz, zoruma gitmezdi. Bankalarda boyle acayip acayip paraya bakip da bu nerenin parasi, almiyoruz demeleri sanirim her seyi acikliyor. Biz sizden daha hosgoruluymusuz, bu kesin!

 6. levent kapçık yorum tarihi 25 Ocak, 2010 01:06

  Ben bu yazıyı okuduktan sonra çok üzüldüm bir soru sormak istiyorum bu yorumu okuyan kardeşlerime millet diyorsunuz nedir millet yada türk milleti biz kimiz biz nerden geldik biz türk milletiyle neden budakadar uğraşıyorlar evet bu dünyayı 700 yıl yöneten osmanlı torunlarıyız çünki avrupa bu osmanlı torunlarının tekrar dirilip dünyayı yönetmesinden korkuyorlar yazık çok yazık arkadaşlar

 7. Nurgül Söğüt yorum tarihi 25 Nisan, 2014 16:49

  Bu senaryo Türk Milleti’nin felaketi olur ;(

 8. Ömer celik yorum tarihi 24 Nisan, 2021 13:57

  Milletler Devletler tarihinde 100 yıl bir satırla geçilir. Türkiye gerçek kimliğine donarak olaylara Türk gözüyle bakmazsa milliyeti ve vatani sadece iki kelime gören zihniyet bu ülkeyi yovermeye devam ederse dışarda düşman aramaya gerek yoktur.

  Titre ve kendine dön Türk Milletinin evladı

  Bize zorla ermenistanı ve yunanistandaki Türk beldelerini kerkük musul sileymaniyeyi aldıracaklar

  Tarih Türk Fetihlerine susamıştır.

  ABD icin son yakındır. Çünkü eceli gelen köpek cami duvarına iser. Türkiye ABD içindeki Müslüman halkı sistemli şekilde organize etmelidir

Yorum yap