438) YA GEREĞİNİ YAP, YA DA İSTİFA ET!

Yayin Tarihi 29 Aralık, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Ya gereğini yap, ya da istifa et!

image00134.jpg

GENELKURMAY Başkanı sürekli açıklama yapıyor, vurgu aynı: TSK’ya
karşı asimetrik bir savaş var!

Artık ezberledik; VAR… Birileri “TSK’ya karşı inanılmaz bir savaş içinde”!!
Peki var da “Sen ne yaptın” diye adama sormazlar mı? Ne yapalım; vatandaş olarak elimize kazmayı, küreği alıp askere yardıma mı koşalım?

Oturulan makam “ağlama” koltuğu mu? Amaç ne? Şu mesajı vermek mi: “Bize saldırıyorlar, bilin, sizler de bizimle birlikte ağlayın, bize yeter!”
Sevgili dostlar, Genelkurmay Başkanı kusura bakmasın ama tavrından bir vatandaş olarak hem sıkıldım, hem de umutsuzluğa kapılmaya başladım!

Soruyorum; size kim saldırıyor? Nereden yönetiliyor? Bu adamlar kimlere hizmet ediyor? Açıkla Sayın Başbuğ, açıkla! Sonu kime giderse, gitsin. Üstündeki üniformanın hakkını vermenin günü bugün değilse ne zaman? Gerektiğinde “gereğini yapamama” durumu nasıl açıklanabilir?
İşin bir de “anlaşılması gereken” başka tarafı var. Daha doğrusu benim
anlayışım şöyle: İddialar doğruysa da “çok ama çok vahim”, doğru değil ve asker kendini bu kadar “savunamama” konumundaysa da “çok ama çok vahim”.

Sevgili dostlar, lafı dolandırmadan, daha açık yazayım: İddialar “doğru” ve Başbuğ olaylardan bu kadar habersiz ve “kontrolü dışındaysa” da istifa etmelidir. Olaylar “komplo” ve iş bu kadar ileri gidebiliyor ve Başbuğ gereğini yapamıyorsa da istifa etmelidir.

Uzun lafın kısası: Oturduğun koltuk “şikâyet” makamı değil Sayın Başbuğ, ya gereğini yap “başkalarını karargâhlarına sokmadan” sen “olanların cezasını” ver ve çık, “Evet, bunlar oldu, ortaya çıkardık, yakaladık” mesajını kamuoyuna aktar. Ya da ikide bir “Asimetrik savaş var” diyerek karşımıza çıkmak yerine “ucu kime giderse gitsin çık, Türk halkına isimler vererek” anlat.

Şimdi yapılan en kötüsü; “8 ayım kaldı, aman radikal bir adım atmadan geçireyim” dersen, oturduğun koltuğa ve şanlı ordumuza büyük zarar verirsin.

YİĞİT BULUT

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=196983&cat=110&dt=2009/12/29

Paylaş:

Yorumlar

“438) YA GEREĞİNİ YAP, YA DA İSTİFA ET!” yazisina 13 Yorum yapilmis

 1. murat ayan yorum tarihi 29 Aralık, 2009 15:02

  evet doğrudur ilker başbuğ paşamın bir şeyler yapması lazım bu nedir arkadaş bu nasıl bir saldırıdır tsk yı bir dövmedikleri kaldı askerin üzerine T.C tarihinde böyle hayasızca saldırı görmedim biz mi yapalım.???

 2. zekeriya ünal yorum tarihi 29 Aralık, 2009 15:05

  Bravo Yigit Bulut Bey, icimizden gönlümüzden kopan feryada tercümanlik yapmis cok güzel analiz yapmissiniz…Vatandas olarak bizim boynumuzu bükmege,bizi bizden utandirmaga hic kimsenin hakki olamaz…Atatürk´ün Askeri iseler bu kepazelige izin verilmemeli,geregini yapmalilar. 2+2=4

 3. şükrü adatepe yorum tarihi 29 Aralık, 2009 15:58

  istiklal savaşıyla kazanılmış tek cumhuriyet ve kan ile yıkanmış tek bayrak bizlerindir.tarihimize dönüp bakıldığında türk ordusunun neler yapabileceğini tüm dünyaya kanıtlamış bir milletiz yanlız ergenekon saçmalıklarında bu vatan toprakları için kendilerini feda eden askerlerimiz subaylarımız güneydoğudaki pkk ya yardım ve yataklık eden şahısların bölücülerin önlerini kesmişlerdir şimdiki ergenekoncular dedikleri bu memleket için canlarını ortaya koyanlardır.elbetteki kendi çıkar ve menfaatlerini düşünüp elindeki imkanları başka yönlere kullanan olmuştur böyle kişiler istisna.bir paşa o mevkide milletin baş örtüsü ünüversitelerin sorunları bilmem daha nelerle uğraşır durumdayken şanlı türk ordusu yıpratılıyor neden suskun yoksa oturduğu koltuğun makamın kendi şahsiyetine ait olduğunumu düşünüyor.makam ve mevkiler gelip geçicidir bu memleketin ekmeğini yiyen bir paşa önce kendi çıkarlarını değil bu vatan topraklarının çıkarlarını düşünmeli.şimdiki hükümetin zihniyetine paşamızdamı saygı duyuyor eğer öyleyse diyeceğim şudur.şehit analarını ağlatan şehadet şerbetini içen yiğitlerin manevi değerlerini hiçe sayan din bahanesiyle manevi değerlerle milleti kandırıp abd ve israil gibi şerefsiz pisliklerin çıkarlarını düşünen zihniyetleri şiddetle kınıyor ve paşamızın ya kendine gelmesini yada şereflice istifa etmesini diliyorum o elbiseyi giyince kendilerini birşey zannedip nasılsa ben paşayım deyip milletin ahlarını almasınlar orduda varsa bu memleket için yapılmış yanlışlar yapanlarda o mevkiyi terk edip gitsinler hangi güçlere hizmet veriliyor anlayamadık yiğit bey sizlerin bu konuları gündeme getirmenizden dolayı teşekkür ederim sizinde ordumuzu yıpratıcı bir tavırda olduğunuzuda zannedenler olabilir bu yazınızla bence gereği budur halkımız artık doğruları bilmeli ve değerlerine sahip çıkmalıdır.

 4. mustafa kenanoğlu yorum tarihi 29 Aralık, 2009 16:35

  1.GAZETECİLER.COM | Elif Şafak’ın Gazete Habertürk’teki ilk yazısı4 May 2009 … Elif Şafak Gazete Habertürkr’e bugün ‘merhaba’ dedi… İlk yazısını kaleme aldı. Bir romandan örneklemeler yaptı. Bakın neyi yazdı?
  http://www.gazeteciler.com/elif-safakin-gazete-haberturkteki-ilk-yazisi-news1775.html – Önbellek – Benzer
  2.İLKER PAŞA’NIN AĞLAMA DUVARI ÖNÜNDE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARININ …Hürriyet Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Vakit Gazetesi’nde “Ağlama duvarı önünde bir bürokrat” konulu fotoğrafların İlker Başbuğ’a ait olduğunu, …
  http://www.gasteci.com/haber13302.htm – Önbellek – Benzer

 5. Haydar Okur yorum tarihi 29 Aralık, 2009 20:14

  Bizler Türk milleti olarak ordu milletiz.. Bu nedenle Türklüğünün bilincinde olan her Türk insanı Kendi ulusal ordusunun ardında sur gibi duracaktır… durmak zorundadır da… Etnik ırkçı Kürtüçüler bu ülkede ırkçılıklarını meydanlarda haykırabiliyorsa Türk insanının da Türk ırkçısı olarak meydanlara çıkma hakkı doğmuş demektir. Diyeceğim o ki yıllardır bu ülkede oynanan PKK oyunu Ukusal cumhuriyetimizi temelinden sarsmaya başlamış, bunlara gizli ittifak içinde olan beyni gövdesi dışardan güdümlü cematlar da Kürk irkçıları ile elbirliği içinde Cumhuriyetimizin güvenilir kurumlarına karşı elbirliği içinde bir savaş başlatmış durumdadırlar. Bunun adı dışardan güdümlü sivil devrimdir… Ordu ihtilal yapacak saldırısıyla başlayan devrim sonuçta emekli kuvvet komutanlarını bir takım bilim adamlarını, kanaat önderlerini, siyasi parti başkanlarını terör suçu altında tutuklatırken, artık iş aleniyete dönüşerek ordunun içinde görev yapan muazzaf subaylara uzanmaya başlamıştır bu saldırı ve komplolar.ULUSAL ORDUNUN TESLİMİYETİ ULUSUN TESLİMİYETİ DEMEKTİR. şimdi burada orduya anayasl bir görev düşmüyor mu?Nedir bu görev ? İç ve ış güvenliği, cumhuriyeti ve anayasl düzeni koruyup kollamak adına harekete geçmek… Sayın Genel Kurmaybaşkanı bu görevinin ve sorumluluğunun bilincinde mi değil yoksa.. Bilincinde ise askeri icra makamında olan bir genelkurmay başkanı o yüce makamı ağlama duvarına döndürmesini ben anlamıyorum, sizler anlyormusunuz.
  Yiğit Bulutun yazısına imzamı ben de atarım. Ya görevini yap, yada istifanı ver…
  ama unutmaınlar ki… Türk milleti ordusuna duyduğu bu yüce güveni kayıp etmeye başlamıştır.
  Bülent Arınç ne demşiti” İYİKİ BU ORDU İLE SAVAŞA GİRMEMİŞİZ”’ Ecet Sayın Genel Kurmaybaşkanı ya görevini yap… yada Arınçın bu sözlerini haklı görmek durumunda kalacağız artık

 6. Barış AYKUL yorum tarihi 29 Aralık, 2009 23:54

  Genelkurmay Başkanları zaten gereğini yapmaktalar…

  Her zaman her biri hükümetle uyum içindeki ilişkilerinden bahsetmiyormu?

  Allah uyumlarını daim etsin…

 7. KEREM BAYAR yorum tarihi 30 Aralık, 2009 16:38

  ordu ya kımse saldırdıgı falan yok bu ucuz demogolojilerden halkmız yemek yemiyor sizde ucuz miliyetcilik edabıyatı yapıpta milletimize yön vereceğinizi zannnetmeyin millete yararlı olmak ıstıyorsanız ileri uc nokta teknolojisi yapmaya çalışın şanlı tsk ordusu sizin gibi sokak takımlarına ihtiyacı yok ordu bağırsaklarını temizliyor sizin gibi parazitlerden arınıyor maşallah ordumuz devletimiz bakı dir baki olmayan ergenekon cular da bataklıkta kurudugu için rahatsız oldunuz . allah devletimize beka sizede hidayet versin amin..

 8. abdurrahman aksıt yorum tarihi 30 Aralık, 2009 23:53

  VATAN GAZETESİNDE YAZARKEN BÖYLE KONUŞMUYORDUN SADECE ADI YİĞİT KENDİ KORKAK ADAM.PKK’LI FATİHİN YANINA GİDİNVE SEN DE SALDIRMAYA BAŞLADIN BAKIYORUM DA. AMA DURUMLAR MUTLAKA BİR DEĞİŞECEK MUTLAKA UUTMAYIN

 9. AYDIN KOCADAĞISTAN yorum tarihi 31 Aralık, 2009 03:27

  Okuduklarıma hala inanamıyorum.Biri çıkıyor GENELKURMAY BAŞKANIMIZ hakkında bir şeyler söylüyor ve insanlarımızda birden patlama noktasına geliyor.Meğerse nekadarda söylemek istedikleri şeyler varmışta söyyleyememişler,yiğit bulut u beklemişler.Peki Yiğit Bulut kim.Yiğit Bulut, ekonomist, köşe yazarı.
  1972 doğumludur. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Mezunudur. Aynı zamanda Aydın Doğan’ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek’in kızı, Kanal-D spikerlerinden Şule Bulut ile evlidir.
  Yiğit Bulut, CNN Türk ekonomi yorumcusudur. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı yapmışdır.
  İngilizce ve Fransızca bilmektedir.Halen HaberTürk
  kanalının başındadır.

  Bu kelimeleri sarf etmek için niye bukadar bekledi.Niye Başbakana yada Diğer kişilere bukadar sert ifadelerle yaklaşmadı.Arkadaşlar şu an herkesin gözü birileri tarafından TÜRK SİLAHLI
  KUVVETLERİ nin üstüne çevrilmeye çalışılıyor.Bu durumda SAYIN GENEL KURMAY BAŞKANIMIZ ne yapacak
  sert bir tavır gösterip sert bir açıklama yapsa hemen diyecekler bakın biz dedik ASKERİYE darbe
  hazırlığı içinde diye.Körün istediği bir göz ALLAH verdi iki göz.Daha mantıklı ve sakin düşünmeliyiz,ekmeklerine yağ sürmeyelim.TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ neyi,nasıl,nezaman yapacağını
  gayet iyi bilir.Yeterki onlara güvenelim.

 10. AYDIN KOCADAĞISTAN yorum tarihi 31 Aralık, 2009 03:53

  Sayın Haydar Okur yorum tarihi 29 Aralık, 2009 20:14.
  Yazınızda Bülent Arınç’ın söylemiş olduğu “İYİKİ BU ORDU İLE SAVAŞA GİRMEMİŞİZ”
  sözünü örnek göstermişsiniz ve Türk milleti ordusuna duyduğu bu yüce güveni kayıp etmeye başlamıştır ve Yiğit Bulut’un yazısına imzamı atarım demişsiniz.Ne yazıkki onların dolduruşuna gelmişsiniz Sayın Haydar.Umarım bu düşünceleriniz o anki kızgınlığınızdan kaynaklanmıştır.
  1)Türk Milleti kesinlikle Ordusuna olan güvenini kaybetmemiştir ve kaybetmeyecektir.Kaybedenlerde aramızdaki safralardır.
  2)Keşke Yiğit Bulut ve Bülent Arınç Başbakanın Çiftçinin,işçinin anasından başlayıpta bilmem neresinden çıkan sözlerine karşıda bu tepkilerini gösterselerdide,sen kimsin de bu hakaret eden sözleri sarf ediyorsun,kendine gel ey Başbakan deselerdide bende imzamı atsaydım o sözlerin altına.

 11. recep avcı yorum tarihi 31 Aralık, 2009 22:59

  Yukarda sayın Y. BULUT2un görüş düşünce ve tespitlerine sonuna kadar katılıyorum. Eğer sorumluluk makamlarının zirvelerinde oturanlar hala birşeyleri halka işaret buyuruyor ve gereğini yapmıyorsa sanmasınki mutlu emeklilik hevesiyle bekliyor ya da “demokratik ve hukuki yolla fırtınanın geçmesi bekleniyorsa” bu kasırga beklediği gibi bitmeyecek. asude bir emeklilik ona nasip olmayacak. biri janti arabaya kesti sesini milletin gözündeki itibarından ibret alsın derim. Eğer ibiş liboş ve sahte demokratların hain malum şüphelerine “33 er- 7 er katli olayları” çanak tutup en mahrem yerlerine karargahı güya yargıya açıyorlarsa oradan sızacak-deşifre olacak bilgileri edinenlerde sunanlarda yanacaktır. başkomutan ya ordunun başına geç ya da kafana sık.

 12. esraünal yorum tarihi 1 Ocak, 2010 00:00

  gergi nedir.darbe ortamımı hazırlasın.geregi nedir acık ve dürüst söyleyinde bilelim.kavgamı etmesi.krizmi cıkarması.bence tam bir devlet adamına yakısır sekilde olması gerktigi gibi davranıyor.cok ülkesini vatanını düsünen bir durus sergiliyor.sogukkanlı.gerktigi yerde uygun tepkiyi veriyor.gergi budur.sizce nedir.küfürmü yapsın

 13. yuksel elmali yorum tarihi 5 Ocak, 2010 11:54

  herkes diyorki asker birseyler yapsin egerki asker birseyler yaparsa suan hukumette olan cikarcilar tarafindan cok agir bir sekilde elestirilecektir akp hukumeti geldiginden beri surekli yok suikast olacakti onledik yok darbe olacakti onledik kendilerine cok guzel zemin hazirlayarak buralara geldiler gerek acilimda yapmis olduklari hatalari gerekse fettullah gulende verilen kararda gerekse emniyet icindeki adamlarinda aciga ciktikca darbe soylemleriyle milleti askerden sogutup korkutup sindirme eylemidir bunlarin akil hocalari abd den ozallardan biri arinc a suikast diye bir sey tutturdular arinc in varligi ne ki onu oldurup ortadan kaldirsinlar abdesinde namazinda gorunup millete soven tek efendiler bunlardir

Yorum yap