436) TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TASFİYE EDİLİYOR!

Yayin Tarihi 25 Aralık, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TASFİYE EDİLİYOR

Türkiye, son yıllarda sürekli olarak dıştan dayatılan reformlarla uğraşmak zorunda bırakılıyor. Birilerinin çok acelesi olduğu için, bir an önce istedikleri aşamaya gelebilmek için dışarıdan içeriye doğru sürekli olarak bir inisiyatif yönlendirmesi yapmaktadırlar.

Böylesi dış merkezli bir emperyalist oyuna bütünüyle Türk toplumu alet edilmek istenirken Türk ekonomisinin köşe başlarını tutan kadrolarla medyada etkili olan işbirlikçi mandacı gruplar, ülkemizi böylesi bir maceraya doğru el birliği ile sürüklemektedirler.

Yüzyıllar önceden hazırlanmış bir plan ve bu doğrultudaki proje uğruna büyük bir ulusal kurtuluş savaşı vererek kurmuş olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti tasfiye edilmektedir. Bu gerçek artık saklanamayacak kadar açık ve net bir biçimde Türk kamuoyunda kesinlik kazanmıştır.

Hiç kimse cumhuriyet yıkıcılığı ya da Türkiye düşmanlığı yaptığını kabul etmiyor. Her şey “değişim” kavramı içerisinde ve Türk devleti dıştan zorlanan bir plan dâhilinde çözülmeye mahkûm ediliyor. Değişim sözcüğünün sihirli görünümünün arkasına sığınan ikinci cumhuriyetçiler, maddeci işbirlikçiler, alt kimlikçi federasyoncular, ılımlı İslamcı görünümlü şeriatçılar, emperyalizm ve Siyonizm ile her türlü işbirliğine açık olan oportünistler (fırsatçılar) koalisyonu elbirliği ile Atatürk”ün cumhuriyetine saldırmaktalar ve kültürel alt kimlikçilik dış desteklerle hortlatıldığı gibi kayıt dışı ekonominin sağladığı olanaklarla yeraltı ilişkileri doğrultusunda birçok mafya ve benzeri hukuk dışı çıkar örgütlenmelerinin de gündeme geldiği görülmektedir. Kurtlar Vadisi gibi televizyon dizileri ile böylesine hukuk dışı bir yapılanma iç ve dış menfaat çevreleri tarafından hem özendirilmekte hem de desteklenmektedir.

Böylesine olumsuz bir süreç içinde ülkenin birliği ve bütünlüğü tehlike altına sürüklenmekte, yetmiş beş milyonluk bir milletin gelecek güvencesini sağlamakla görevli Türk devleti her gün biraz daha gerileyerek devre dışı kalmaktadır. Bu aşamada Türkiye”yi yöneten bir zihniyet, yeni dönemin plan çalışmalarında devletin küçültülmesini ana hedef olarak ilan etmektedir. Bu tür bir hedef belirleme, şimdiye kadar yarısı tasfiye edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin geri kalan diğer yarısının da tasfiye edilmek istendiğinin en açık göstergesidir. Sürekli olarak dış baskılarla iyice küçülmüş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceği ile ilgili planlama çalışmalarına devletin küçültülmesi ana hedef olarak belirlenirse, bu gelecekte Türkiye Cumhuriyeti”nin ulusal ve üniter yapısının ortadan kaldırılmak istendiğinin en açık göstergesi olarak anlaşılmasıdır. Çünkü OECD istatistiklerine göre; Avrupa ve Amerika gibi kıtalardaki batı ülkelerine oranla en küçük devlet Türkiye Cumhuriyeti”dir. Batı ülkelerinde devletin ekonomideki ağırlığı ortalama olarak yüzde 40 ya da 50 oranında olmasına rağmen, Türkiye”deki devletin ekonomideki büyüklüğü son yıllarda yüzde 20”lerden yüzde 10”lara doğru küçülmüştür. Kendi devletlerini güçlü ve büyük tutan batılı emperyal ülkeler sıra Türkiye”ye gelince, Osmanlı İmparatorluğu”nun bugünkü mirasçısı Türkiye”yi daha da küçültmenin yollarını aramaktadırlar. Avrupa Birliği sürecinde yani bir Yugoslavya modeli yaratarak Türkiye”nin ülkesini bir Sevr haritasına dönüştürmek isteyenler, bu doğrultuda devletin küçültülmesi için sürekli olarak baskı yapmaktadırlar. Avrupa Birliği”ne paralel olarak IMF ve Dünya Bankası gibi uluslar arası kuruluşlar da Türk devletinin küçültülmesi için devletin yetkili organlarını baskı altında tutmaktadırlar.

Kabuk devlet suçlamaları ile medyadaki papağanlarını Türk devletinin üzerine süren emperyal merkezler kendi devletlerini daha da büyütmenin arayışı içindedirler. Bu doğrultuda dünyanın her bölgesini sömürge durumuna düşürürlerken, Türkiye’yi de iyice küçülterek çeşitli eyaletlere bölebilmenin çabası içindedirler. Büyük Avrupa, Büyük Ortadoğu, Büyük İsrail gibi dünyanın merkezini içine alacak bölgesel federasyon planlarına Türkiye’nin ülkesini merkez yapmak isterlerken, bu ülkenin üzerinde kurulu bulunan Türk devletinin ortadan kaldırılmasına giden yolu açmak istemektedirler.

Demokrasi, küreselleşme, değişim gibi sihirli sözcüklerle Türk Devleti yavaş yavaş ortadan kaldırılmakta, gelecekte bir dış destekli federasyona giden yol açılmaya çalışılmaktadır. Batılı merkezlerin hepsi bu doğrultuda çalışırken, Yugoslavya’dan sonra dünyanın merkezinde kurulmuş olan Türk devleti de tasfiye edilmek istenmektedir. Son yıllarda reform adı altında gündeme getirilen bütün yasal düzenlemelerinin devletin merkezi gücünü ortadan kaldırdığı, parçalı bir yapıyı ortaya çıkarabilmek üzere merkezin yetkilerinin sürekli olarak yerel yönetimlere devredildiği artık iyice görülmektedir.

Tablo kesin hatları ile belli olduğuna göre, Türk devletinin geleceğine bir büyük ulusal kurtuluş savaşı vermiş olan Türk milleti karar verecektir. Türk milleti ulusal ve üniter cumhuriyet devleti tasfiye edilirken, bu gidişe bir dur diyecek, ulusal egemenliğine sahip çıkarak yeni yüzyılda da bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin çatısı altında yaşamını sürdürecektir. Artık devleti ve cumhuriyeti ortadan kaldırmakta olan bu reform görünümlü deforme sürecine Türk Milleti acilen “dur” demelidir.

Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN

Kaynak: http://www.kemalistyaklasim.info

Paylaş:

Yorumlar

“436) TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TASFİYE EDİLİYOR!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. mustafa kenanoğlu yorum tarihi 25 Aralık, 2009 19:21

  sn.anıl çeçen hocama saygılar.

 2. AYDIN KOCADAĞISTAN yorum tarihi 26 Aralık, 2009 03:22

  Yüzyıllardır TÜRKİYE üzerine oynanan oyunlar belli
  zamanlarda tekrardan gündeme geliyor,gelecektirde.
  OSMANLI’nın muhtelif dönemlerinde harekete geçti
  ler başarılı olamadılar,OSMANLI’nın son döneminde
  tekrar denediler CUMHURİYETİMİZİN kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,SİLAH ARKADAŞLARI VE YÜCE TÜRK MİLLETİNİN kararlı karşı duruşu karşısında geri çekildiler.Ve bugünde ortamı uygun bularak
  tekrar failiyete geçmişlerdir.Bügünde bu hain plana karşı durmak bizlerin ASLİ GÖREVİDİR.ATATÜRK’ün de dediği gibi MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET,DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.YETERKİ BİZLER BU KANI HAREKETLENDİRELERİM.

 3. M.Nihat Yılmaz yorum tarihi 26 Aralık, 2009 21:59

  Maalesef doğru,
  Yılan sokar,hırsız çalar,kötü de kötülüğünü yapar.Bu dünyanın düzeni icabı bu iş böyle.Sayın Hocamızın teşhisi,acı ama gerçek.
  Ancak şu var; çaresi nedir?Aydınlar ne yapmalı? Vatandaş ne yapmalıdır? Bü ülkeye,bu cumhuriyete,bu güzel millete nasıl sahip çıkmalıyız? Bu soruların cevabını vermemiz lazımdır.
  “Sahipsiz olan memleketin batması haktır.Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.”sözü önem kazanıyor.
  Kendimizi,güvendiklerimizi..sorgulama zamanı gelmiştir.
  M.Kemal Atatürk’ü yeniden keşfetme zamanıdır.
  Saygılarmla.

 4. esraünal yorum tarihi 30 Aralık, 2009 23:13

  Türkiye cumhuriyeti nasıl kimler tarafından kuruldu.evet kahramanca mücadele edildi.evet sonuna kadar türk halkı mücadele etti.ama yeterlimiydi.TC ülkesini gercekten bizmi kurduk.yosa bize katkı yapanlar siyasi güc dengelerinin önemi.Yunanistanın egemen güc olmasını istemeyen güclerin dengeyi saglamak için bize yardım saglamaları.bunların hiç etkisi yokmudur.vardır tabiki.ne önemi var simdi bunun sonucunamı bakalım diyorsunuz.Bence cok önemi vardır.cünkü kimse kimseye cıkarsız yardım etmez.evet simdi bize tc cumhuriyetini kurarken yardım edenler simdide yıkmak istiyorlar.aslında onlar yıkmak istemiyorda amerikadaki yönetime itiraz edemiyorlar.daha dogrusu suan TC cumhuriyetini daha farklı bir yapıda istiyorlar.asıl amac yıkmak degil.yapısını degiştirmek.

Yorum yap