432) BASTON MİDE DE KALMAZ!

Yayin Tarihi 9 Aralık, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

BASTON MİDE DE KALMAZ!

Milli duygu

Milli duruş

Milli kimlik

Milli duyuş

Milli hassasiyet 

Milli ruh…

Onlar da ne öyle? Ne satıyorsun arkadaş? O senin sıraladıkların karın doyurur mu? Bak bizde fırından yeni çıktı. Hamburger var. Hem de Europası. Beğenmezsen Americancası. Sende bu kafa ve de  bu gidiş; bende bu kaval ve de bu piş piş olduktan sonra işin zor.

Sen, o çatalı kırık yüreğinle; çuval başlı, yassı dişli, yandan kirişli bileğinle çantada kekliksin artık. Kırk parçaya böldüğüm milletin ve de milliyetinle daha çok atlayanlara ip sallarsın bu kulvarda. Terzi de iğneye tövbeli… Hazır fason.

Ben de diyorum ki: Malı, mangalı yiyen, bulanık suda balık yemleyen sen; kimliğini yakanlara, yüreğinin gözüne mil çekilmiş insancıklara, insan kılıklı kancıklara bakarak karar verme hemencecik! Senin o yandaşların, yan cepli Candaşların ellerine tutuşturulan kazmalarla, küreklerle, bellerle; çamurlarla, çirkeflerle, sellerle ve de üflediğin yellerle koca çınarımı sökmeye güçleri yetmez.

Udun, kemanın, kanunun hükmünün kalmadığını söylesen de; geçti şarkının, türkünün zamanı şimdi zılgıt revaçta desen de; boyundan büyük nane çiğnesen de; kıçını başı sanıp düşünenlere serap da olsa -görmeden gölü- paçalarını sıvatsan da boş!

Susuyorsam eğer bu benim asaletimdendir. Yine de bilumum palyaçolarına kafadan tutsak yoldaşlarına, sırdaşlarına ve sırındaşlarına bir çift sözüm olacak:

Bastı bacak, kırıldı nacak, civciv çıkacak, kuş çıkacak.

Bir gün mutlaka Bent deresine salıncak kurulacak.

Demedi demeyin ha! Unutanlara yine de hatırlatayım: İleride sussan da olmaz. Unutma sakın! Baston mide de kalmaz.

HADİ ÖNAL

[email protected]

image0016.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“432) BASTON MİDE DE KALMAZ!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. sedat ÖZCAN yorum tarihi 9 Aralık, 2009 20:44

    YAZILARINIZDAN DOLAYI SİZLERİ KUTLAR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM…..

Yorum yap