39) BAKIŞ FARKI

Yayin Tarihi 15 Mayıs, 2013 
Kategori MİZAH

 

BAKIŞ FARKI

Birgün bir antropolog, bir fizikçi, bir matematikçi, bir kimyacı bir de jeologdan oluşan grup bir bölgede araştırma yapmak için açık araziye çıkmışlar. Sonra bir anda yağmur başlamış ve bunlar ıslanıp hasta olmamak için yakınlarda bulunan bir dağ evine giderler. Evin sahibi onları odada oturtur ve sıcak bir şeyler getirmek için evin mutfağına gider. Odada oturan grubun ilgisi bir anda sobaya çevrilir. Çünkü adamın sobası yerden yarım metre yüksekte ve altında da taşlar diziliymiş. Hepsi bunu tartışmaya başlamışlar.
Fizikçi: “Köylünün sobayı yarım metre yükseğe kurmasının nedeni Konveksiyon sayesinde odanın daha çabuk ısınmasını sağlamaktır.” der..
Kimyacı: “Köylü, Aktivasyon enerjisini varsayarak sobayı daha çabuk yakmak için yarım metre yükseğe kurmuş.” der..
Jeolog: “Köylü, bu bölgenin fay hattına yakınlığını bildiğinden bir deprem esnasında sobanın yere değil de taşların üzerine devrilmesini ve dolayısıyla yangını önlemeyi amaçladığını söyler.”
Matematikçi: “Köylü odayı daha verimli ısıtmak için sobayı geometrik açıdan odanın tam ortasına kurmayı amaçlamış.” der..
Antropolog: “Bu köylü eski dönemlerdeki ateşe tapmak dinine bağlı olduğundan ateşe saygı mahiyetinde bu sobayı yarım metre yukarda tutmuş.” der..
Bu esnada Köylü içeri girer.. Hepsi birden Sobayı neden yarım metre yukarıda kurduğunu sorarlar.. Köylü gayet saf bir şekilde şöyle cevap verir:
– Boru Yetmedi

Sözün özü:

“Her insan ilmince amel eder”

image0012.jpg

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap