369) ZİHNİYET BU!

Yayin Tarihi 12 Eylül, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Bu kadarına da pes!

 

image00114.jpg

 

Vakit’in Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, akıllara durgunluk verecek bir yazı kaleme aldı. Dünkü köşesinde “Ben Isırırım Ama Köpeklerin Yalamasına Bile Müsaade Etmem” başlığını kullanan Arseven, “Önyargılıyım. İtham Müslüman’a yönelikse ‘iftira’ derim, kafire yönelikse ‘doğru’ derim” dedi. Köşesine “Deniz Feneri meselesiyle niye ilgilenmediğimi soruyorlar” diye giriş yapan Serdar Arseven’ın yazısındaki bazı ifadeler şöyle:

MÜSLÜMANI YIPRATMAM: Haksız servet artışı varsa, bunun acısı mutlaka çıkacaktır. Ahirette de dünyada da. O hesapları kendi içimizde sorabiliriz. Bu benim tavrımdır. Ben bir Müslüman’ı, hele bir fasık saldırıyorken, asla yıpratmam. Üstadın anlayışındayım. Belki kendim ısırırım Müslüman kardeşimi. Lakin köpeklerin yalamasına dahi müsaade etmem. Hele tarassut köpeklerinin asla.


‘İFTİRA’ DERİM: Çifte standartlarım var. Bu çifte standartlar nasıl mı işler? Basit itham Müslüman’a yönelmişse ‘iftira olduğu önyargısından’ hareketle çıkarım yola. Deniz Feneri benimdir, Ergenekon terör örgütü kahrolası darbe düzeninin.


AZILI DİN DÜŞMANLARI

Arseven’in Ergenekon hakkındaki görüşleri ise, şu şekilde: Ergenekon söz konusu olduğunda ise, bu adamların ne azılı din düşmanı olduklarını bilmemden ve dahası, bu ülkenin kurtuluşunun ancak bu darbeci zihniyeti ortadan kaldırmakla mümkün olacağına dair idrakimden dolayı olayın üstüne giderim. İddianameyi esas alır bindiririm. Bu  çifte standardı uygularken karşılaştığım birtakım çirkin tavırları göz önünde bulundurmam.

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“369) ZİHNİYET BU!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. yaşar toptaş yorum tarihi 16 Eylül, 2008 12:09

  ne yani serdar arseven yapınca niye kıyamet koparıyorsunuz sanki sizler çifte standartçı değilmisiniz kendi fikrinizdekilere farklı müslümanlara farklı bakalım adı geçen dava sonuçlandımı içinde doğrular var kafirin veya fasıkın sözünemi inanayım sonuçta almanlarda kafir

 2. isa can yorum tarihi 16 Eylül, 2008 14:21

  Bu zevatın yaptığı ve zihniyeti; din adı altında en alçak, en namussuz, en kahredici dinsizliği sergilemiş olmasıdır.

  din denince kur’anın getirdiği islam dinini anlıyacaksak ; bu şerefsiz mahluk,kur’anın en nefret ettiği, islam dininin yıkmak istediği cahilliye yada atalar dinini tarif ediyor.hatta onu islam dini diye tanıyor, tanıtıyor. farkında değil din diye yaşadığı emevi ve beni israil uydurmalarından oluşan dini yaşıyor.
  haşa islam dini bu şerefsizin anladığı ve anlattığı zihniyetten münezzehtir.

 3. sinan şahin yorum tarihi 16 Eylül, 2008 21:52

  ne yani adam dürüst davranmaya çalışmış (dikkat edin davranmış demiyorum) açık açık bu hırsızları benim zihniyetim yarattı besledi bende savunuyorum diyor ama burada bir yalana başvuruyor ergenekon meselesinde iddianemeyi baz alırım diye yahu iddianeme daha yazılmadan vakitte manşet olan bilgiler neyin nesi

 4. Temel ANIK yorum tarihi 28 Eylül, 2008 03:50

  İLK ÖNCE ADAMA BAKARIM BEN SONRA SÖYLEYECEĞİ SÖZE.ATALARIMIZ MÜSLÜMAN OLMAYANADA SAYGI GÖSTERMİŞ AŞŞAĞILAMAMIŞ.NE DEMİŞ MEVLANA NE OLURSAN OL YİNE DE GEL.MÜSLÜMANA YAKIŞMAZ YALANCIYI KORUMAK.HASTALANIP YATAKLARA DÜŞTÜĞÜNDE KAFİR DİYE AŞŞAĞILAMAYA ÇALIŞTIĞIN İNSANLARIN İCAT ETTİKLERİ TIBBİ MAKİNELER TUTUYOR İNSANI HAYATTA.KULLANDIĞIN BİRÇOK TEKNOLOJİK ALETİ YAPANLARDA ONLAR.YAKIŞMAZ MÜSLÜMANA KURU SIKI SALLAMAK İFTİRA ATMAK.YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI YEME.İNSANLARI KANDIRARAK CEPLERİ DOLDURMAKMI SİZCE MÜSLÜMANLIK.

 5. Temel ANIK yorum tarihi 28 Eylül, 2008 03:57

  BAHSİ GEÇEN ADI AĞZA ALMAYA DEYMEYECEK VE ÇİRKİN TABİR KULLANARAK GÜNAHA GİRMEYE DEYMEYECEK KENDİNİ GAZETECİ OLARAK LANSE ETMEYE ÇALIŞAN BU GÜZEL İSLAMLA ALAKASI OLMAYAN SAHTEKAR SADECE VE SADECE LAİK CUMHURİYET DÜŞMANIDIR ATATÜRK DÜŞMANIDIR ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜŞMANIDIR.BEN HUNDAN SELÇUKLUDAN OSMANLIDAN GELME GAZİ CUMHURİYETİ ÇOCUĞUYUM BENİM DÜŞMANIMDIR.

Yorum yap