362) MİLLİ EĞİTİM’DE BU KAÇINCI SKANDAL?

Yayin Tarihi 10 Eylül, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

image0016.jpg

8. sınıfların İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi kitabında bölücü başının da yer alması, Atatürk’e, şehitlere ve Türk milletine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendirildi.

Karara tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Buna asla göz yumulamaz. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı bu hatadan derhal dönmelidir” dedi. 

Terörist başı Öcalan’ın emriyle saldırıya geçen hainler yüzlerce masum yavruyu delik deşik ederek katletti.

Bebek katili ders kitaplarına girdi
Türk Eğitim-Sen tarih kitaplarında Öcalan’ın isminin yer almasının Atatürk’e, şehitlere ve Türk milletine saygısızlık olduğunu belirtti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ilköğretim müfredatlarının yenilenmesi projesi kapsamında değiştirilen 8. sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında bebek katili terörist başı Abdullah Öcalan’ın yer almasının, eğitim camiasını şoke ettiğini kaydetti. Koncuk, “Türkiye’de büyük katliamların sorumlusu olan, gözünü kırpmadan kundaktaki bebekleri öldüren, terör belasını başımıza saran Öcalan’ın adının ders kitabında geçmesi Türk milletinin onurunu zedelemiştir. 8. sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında terörist başının adı ’1990’lı yılların en önemli olaylarından biri de Suriye’de saklanan bölücü örgüt başının 1999’da Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesidir’ şeklinde yer almıştır. Bu ifade bile terör örgütünün propagandasının yapılmasına vesile olacaktır” dedi.

Büyük bir hata
Türkiye’nin terörden dolayı büyük acılar yaşadığını anlatan Koncuk, bugün hala şehitlerin ve masum vatandaşların ardından gözyaşı döküldüğünü ifade ederek, “Dünyaya bile PKK terörünü yeni yeni kabul ettiriyoruz. İşte böyle bir ortamda terörist başının olumlu ya da olumsuz ders kitabında yer alması PKK konusunda geri adım attığımızın göstergesi olacaktır. Buna asla göz yumulamaz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın böyle bir hataya nasıl düştüğünü anlayabilmek mümkün değildir” açıklamasında bulundu. 

Tarih affetmeyecek
Koncuk, Öcalan’ın ders kitaplarına girmesine nasıl karar verildiğini sorarken, “Bu topraklarda 1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü” diyen Orhan Pamuk’un da ders kitaplarında yer aldığına işaret ederek, “Bu, hükümetin Ermeni politikasında havlu attığını göstermektedir. Peki şimdi hükümet terörist başının yakalanışını ders kitabına alarak, PKK konusunda da mı havlu atmaktadır?” sorularını sordu. Koncuk, tarih kitaplarında Öcalan’ın isminin yer almasının Atatürk’e, şehitlere ve Türk milletine büyük bir saygısızlık olduğunu belirterek, “Bakanlık derhal yaptığı hatadan dönmeli” dedi.

Haber: Sümeyra YILMAZ
YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“362) MİLLİ EĞİTİM’DE BU KAÇINCI SKANDAL?” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Metin Yılmaz yorum tarihi 10 Eylül, 2008 02:18

  “Bakanlık derhal yaptığı hatadan dönmeli” ne demek?
  Bakan istifa etmelidir!

 2. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 11 Eylül, 2008 01:38

  HABERTÜRK’DE DİNLEDİM.MURAT BARDAKCIYDI SANIRIM.KONCUKA KARSI FİKİR YÜRÜTTÜ.
  ASLINDA ORADAKİ CÜMLE, YAPILAN EYLEMİ ANLATIRKEN,PARTİ ADI ANILMAMISSA,COK EVLA;CÜNKÜ PARTİNİN ADININ ACILIMI;ONLAR ICIN OLDUKCA SEVİMLİ MANA TASIYOR.
  SONRA ABBAS GÜCLÜ DAHA UYGUN KONUSTU GİBİ..
  -EFENDİM,KİMBİLİR NELER OLUYOR, HABERTÜKÜN HERGÜN GÜNDEM YARATMASIYLA:( ARKADAN NE İSLER DÖNÜYOR?
  ARTIK BANA ÖYLE GELİYORKİ;BU KANALDA DEDİKODULAR YARATIP:( BİRİRLERİNİ SORGULUYORLAR:(
  -BU KİTAPLAR DAHA SONRA TEKRAR BASILMAZMI?YENİLENMEZMİ?ESKİMİS ÜNİVERSİTE SİSTEMİNDE OKUYAN KOCAMANLARIN KİTAPLARI DAHA MÜHİM DEGİLMİ?

Yorum yap