361) VAZİYET…

Yayin Tarihi 9 Eylül, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 Vaziyet…

Millet yoksul, aç.

Tarikatlar baş tacı.

Halkın din duygularını sömüren bezirgánlar, bir taraftan “Allah, Kitap” diyor, bir taraftan memleketi peşkeş çekiyor, bir taraftan küpünü dolduruyor. Ne liman kaldı, ne tarım arazisi… Ekonomi komple yabancının eline geçti… “Satmayın memleketi” diyen ulusalcılar, “vatan haini” ilan ediliyor. Generallere açıkça küfrediliyor; kıstırılan içeri atılıyor… Konsolosluk partilerinde fink atanlar, bizi ancak Avrupa’nın, olmadı ABD’nin kurtaracağını söylüyor. Ahaliye salak muamelesi yapılıyor, gerçekleri görmesin, duymasın, okumasın, bilmesin isteniyor. Hükümet yanlısı gazeteler, tarumar olmuş ülkeyi, güllük gülistanlık gösteriyor. İktidar yalakaları “şahane yönetiliyoruz” manşetleri atıyor.

Namuslu gazeteciler, lanetleniyor.

İftiralar atılıyor.

Özellikle Sabah Gazetesi…

Mesleğin yüz karası.

Utanç verici yayınlar yapıyor.

*

Sonra?

Sonra, 9 Eylül oldu.

*

Bugün, yukarıdaki vahim tablodan

kurtuluşumuzun 86’ncı yıldönümü…

*

Rotasını kaybedip, takip ettiği “deniz feneri”yle kayalıklara bindiren bir milletin, eninde sonunda doğru yolu bulacağının kanıtıdır, 9 Eylül…

Umudun yaş günüdür. Kutlu olsun.

Yılmaz ÖZDİL

Paylaş:

Yorumlar

“361) VAZİYET…” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Gökhan BOZKURT yorum tarihi 12 Eylül, 2008 13:47

    Konunun içeriği muhteşem. “Düşmez kalkmaz bir Allah” Kutlu olsun bu gün.

    Gemi değil de; bu sefer fener çarptı gemiye. Kimse kurtaramayacak bunları, Eyy hacı, hoca Tanrıdan korkmaz kuldan utanmazlar. Benim “Tanrı” dememe bile bir kaşık suda fırtına koparanlar!
    Siz bilmez misiniz ki, bir de öbür dünya var. Sizlerle orada karşılaşmayı o kadar çok istiyorum ki. İşte orada hiç bir kuvvet sizi benim elimden alamayacak, buna inanın. Hiç bir şeye inanmadığınız kadar inanın.

Yorum yap