359) ERDOĞAN, “TANIMAM” DEMİŞTİ!

Yayin Tarihi 7 Eylül, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Erdoğan’ın tanımam dediği tutuklu ile fotoğrafı çıktı…

image0012.jpg

Başbakan Erdoğan, Deniz Feneri davası iddianamesinde kendisine para gönderdiği iddia edilen tutuklu sanık için ´´ Tanımam´´ dedi ancak Gazeteport Mehmet Gürhan ile Erdoğan´ın birlikte fotoğrafını ortaya çıkardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Deniz Feneri davasının tutuklu sanığı Mehmet Gürhan´ın birlikte fotoğrafları ortaya çıktı. Erdoğan bugün Güngören´de parti kongresinde yaptığı konuşmada, ´´Başbakan Erdoğan Deniz Feneri´nden para mı almıştır? Eğer bunu ispat edemezseniz, ahlaki değerler noktasında nasibini almamış birisiniz. Tayyip Erdoğan ne böyle bir para almıştır, ne böyle bir paranın sahibiyle tanışmıştır. Asla!” dedi.
Dava iddianamesine göre, Deniz Feneri Derneği yöneticilerinden Mehmet Gürhan ve Firdevsi Ermiş, Başbakan´a para verdiklerini kabul ediyor. Gürhan ile Ermiş´in bir başka ortak noktası ise Başbakan´ı tanımaları oluşturuyor. Defalarca bankadan para çeken ve 50 işlemde toplam 9 milyon 978 bin Euro aldığı belirlenen Deniz Feneri´nin Avrupa´daki en önemli ismi olan Mehmet Gürhan ile Başbakan Erdoğan´ın beraber çekildikleri fotoğraf 30 Aralık 2007 günü Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Fotoğrafın, Almanya´daki bir etkinlikte çekildiği belirtilirken, fotoğrafın, Kanal 7´nin Almanya temsilciliğinde çekildiği vurgulanıyor.
Alman savcıların iddianamesinde de Başbakan Erdoğan konusunda   ´´´02.02.05 tarihli  ´´Empfangsbestitigung 2´´ olarak nitelendirilen alındı belgesinde (Empfangsbescheinigung) herhangi bir meblağ yazılı olmamasına rağmen Mehmet Gürhan, Firdevsi Ermiş´ten parayı, Türkiye Başbakanı´na, (2003 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan) Doğu Asya´daki Tsunami´ den zarar görmüş, yardıma muhtaçlara dağıtması için, vermek üzere, aldığını tasdik etmiş. Bu konu, sanık Ermiş´ in 7. kez ifadesi alınırken sorulmuş ve doğruluğu tasdik edilmiştir´´ deniliyor.

Mehmet Gürhan´ın kayınpederi Şükrü Kurum da bir dönem Almanya´da YİMPAŞ yöneticisiydi. Deniz Feneri´nin en büyük sponsoru olan YİMPAŞ´ın tutuklu patronu Dursun Uyar da belediye başkanlığı döneminden bu yana Erdoğan´ı yakından tanıyor. Yimpaş´ta bir dönem yöneticilik yapan bazı isimler AKP´nin iktidara gelmesiyle birlikte bakan, milletvekili, belediye başkanı, il başkanı olmuştu.

YUSUF SAHİCİ/GAZETEPORT

 

Paylaş:

Yorumlar

“359) ERDOĞAN, “TANIMAM” DEMİŞTİ!” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. Muazzez İlmiye Çığ yorum tarihi 7 Eylül, 2008 20:10

    Bu ne din,bu ne iman? yalan dolan sardı hertarafı. Ülkeyi idare edenler bunları yaparsa, halktan ne bekleyecekler? Ah Atatürk vah Atatatürk. sen bütün malını ülkene bıraktın, şimdikilerse ne bulurlarsa tıkınıyorlar, Bir gün burunlarından fitil fitil geleecek bunlar eğer benim inandığım allah varsa ve haktanırsa

  2. Ercan Aydın yorum tarihi 9 Eylül, 2008 10:24

    YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR DEMİŞLER ATALARIMIZ ELBETTE ÇIKACAK ORTAYA BÜTÜN YOLSUZLUKLAR. BAŞBAKAN(ÇALIK GRUBU)ATV’Yİ ALDI AYDIN DOĞANLA İŞİ BİTTİ ŞİMDİ BİRBİRLERİNİN PİSLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYOLAR ELLEMEYİN ÇIKARSINLAR BELKİ GÜNDEMİ DEĞİŞTİRECEK AMA BU ARADA BİRSÜRÜ GÜNDEM OLUŞACAK YOLSUZLUKLARLA İLGİLİ. DÖKÜLECEK ORTAYA HERŞEY HALKIMIZ GÖRÜRDE UYANINIR BELKİ

  3. Metin Yılmaz yorum tarihi 10 Eylül, 2008 02:22

    Zehir zıkkım olsun! Olsun da, bu millette yumuk gözlerini açsın artık! BU adamlar ne kadar pişkin ve utanmaz hayret doğrusu. Olayı aydınlatmak yerine , karartmaya çalışıyorlar…Deniz fenerinin ışığı yatsıya kadar yandı!

Yorum yap