354) SÖMÜRGE ADALETİ!

Yayin Tarihi 30 Ağustos, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

image00149.jpg

 

Irak’ta 4 sivili öldüren Amerikan askeri, avukatının
Onlar zaten kimliksizdi” savunmasıyla beraat etti

Dünyanın her yerine demokrasi (!) götürme kararlılığındaki ABD’nin adaleti, özgürlük ve bağımsızlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Iraklı 4 sivili öldüren Amerikan askeri, serbest kaldı!

Suçsuzmuş!
Los Angeles’ta son duruşmaya çıkarılan çavuş Nazario’nun avukatı, müvekkilini, “Öldürülenler zaten kimliksizdi” diyerek savundu. Mahkeme beraat kararı verdi.

İşte işgalcinin adaleti
4 Iraklıyı öldürdü beraat etti!..
Amerika Birleşik Devletleri’nde görülen davada, Irak’ın Felluce kentinde 4 yıl önce 4 Iraklıyı öldüren eski bir Amerikan askeri beraat etti. Yargı kaynakları, ABD’nin Los Angeles kentinde sivil mahkemede yargılanan 28 yaşındaki Jose Luis Nazario’nun suçlu bulunmadığını duyurdu. Felluce’de 2004 yılında 4 Iraklının öldürülmesine karışmakla suçlanan eski deniz piyadesi Nazario, bir sivil mahkemede savaş suçu işlediği gerekçesiyle yargılanan ilk Amerikan askeri oldu. Ordudayken çavuş rütbesine sahip olan Nazario, 9 Kasım 2004’te Felluce’de 2 Iraklıyı öldürmek ve 2 Amerikan askerine diğer 2 Iraklının öldürülmesi emrini vermekle suçlanıyordu.

Sömürgecilerin sicili kabarık
İddianamede, “öldürülen Iraklılar silahsızdı, direnmediler ve ellerini kaldırmışlardı. Bu Iraklıları tutuklaması gereken Nazario, 2 Iraklıyı öldürdü ve 2 Amerikan askerine de 2 Iraklıyı öldürmeleri emrini verdi” ifadesi yer alıyordu. İşgalci Amerika 6 yıla yakın  Irak’ta sürdürdüğü işgal sürecinde 1 milyondan fazla sivili  katletmişti. Uluslararası insan hakları örgütlerinin raporlarında da ülkede 2 milyona yakın kadının dul, 6.5 milyon çocuğun ise yetim ve öksüz bırakıldığına dikkat çekilmişti.

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“354) SÖMÜRGE ADALETİ!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Samet Acar yorum tarihi 19 Eylül, 2008 15:01

    Türk gençlerin çok iyi bilmeleri gereken önemli bir konuyu belleklerinden çıkarmamalıdırlar.1-ABD kendi menfaatları gereği sahte demokratçılıkla ülkeleri işgal etmektedir.2-Aynı uygulama Ruslarda da aynıdır.Tarihte aynı olmuştur,bugünde aynı olmaktadır.Demekoluyorki her ikiside bütün milletlere zararlı oldukları gibi ülkemize de zararlıdırlar.Politikalar Atatürk çizgisi doğrultusunda olmalıdır,hazır kazınılmış deneyimleri tekrar etmenin bir anlamı yoktur.Ülkesini seven herkes mesafeği ayarlar.Gördüğünüz gibi Ruslar gümrük işlerini askıya almıştır.ABD de ticari ilişkilerimizde kota koymuştur.Artık Türk gençleri herikisinide aynı kefeye koymaladır diğe düşünüyorum.Acaroğlu

Yorum yap