340) 10 SIR GÖRÜŞME!

Yayin Tarihi 18 Ağustos, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

10 SIR GÖRÜŞME

image00129.jpg

Türkiye’nin yeni dönemini, çoğunluğunda Başbakan’ın yer aldığı ve bugüne dek içerikleri tam bilinmeyen 10 buluşma şekillendirdi. Öyle görünüyor ki Türk siyasi hayatının son 5 yılına ait bütün kritik görüşmelerin üzerindeki sır perdesi Erdoğan’ın günlükleri yayınlandığı zaman kalkacak. İşte 10 sır görüşme:

image00211.jpg

1- BEYLERBEYİ BULUŞMASI

Erdoğan ile Baykal arasında Şubat 2003’te gerçekleştiği öne sürülüyor. İstanbul Beylerbeyi’nde gerçekleştiği iddia edilen yaklaşık 3 saatlik görüşmenin hemen ardından, Meclis’te Erdoğan’ın önünü açacak Anayasa değişikliği CHP’nin desteğiyle kabul edildi. CHP buluşmayı yalanlasa da “aracılar” ve Zülfü Livaneli, bu iddiayı doğruladı.

image0035.jpg

2- BÜLENT AĞABEY’İN MAKAMINDA

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayını açıklamasına birkaç gün kala, 2007 Nisanı’nda Erdoğan, dönemin TBMM Başkanı Bülent Arınç’ı makamında ziyaret etti. (Detaylar Erdoğan ile Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün Dolmabahçe görüşmesinde ortaya çıktı.) Başbakan “Ben istişareyi seven bir insanım. O günlerde yaptığımız bütün istişare, kamuoyu anketleri beni veya Abdullah Bey’i işaret ediyordu. Kendinizi benim yerime koyun. Bir siyasetçiyim. Ben o istikamette yürümezsem siyasi geleceğimi nasıl garanti ederim? Benim ismim üzerinde de Abdullah Bey’in ismi üzerinde de ittifak vardı. Evet, Bülent Bey dayattı falan dendi. Yok böyle bir şey. Abdullah Bey uluslararası camiada tanınmış arkadaşımız. Dışişleri’nde büyük tecrübe edindi. Genellikle Abdullah Bey’le, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Bey’le, Bülent Bey’le istişare ederdim.”

image0044.jpg

3- PUTİN’LE SOÇİ GÖRÜŞMESİ

Erdoğan 18 Temmuz 2005’te dönemin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Görüşme Putin’in yazlığının bulunduğu Karadeniz kıyısındaki Soçi’de yapıldı. Temasın sır perdesi 3 yıldır aralanmadı.

image0052.jpg

4- DOLMABAHÇE MUTABAKATI

27 Nisan’da yayınlanan Genelkurmay bildirisinden sonra Beşiktaş’taki Başbakanlık Ofisi’nde Başbakan Erdoğan ile Yaşar Büyükanıt program dışı bir araya geldi. Başbakan’ın davetiyle yapılan, 2 saatlik görüşmede taraflar açıklama yapmama konusunda mutabakata vardı. Bu görüşme hakkında en çok yorum yapılan zirve oldu.

image0061.jpg

5- ŞEMDİNLİ SONRASI GÖRÜŞME

Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı döneminde Büyükanıt ile 24 Mart 2006’da bir araya geldi. Şemdinli iddianamesinde adı geçen Büyükanıt, 2 saat boyunca Erdoğan’la baş başa görüştü. Ardından Büyükanıt’ın Genelkurmay Başkanlığı’na atanma kararnamesi imzaya açıldı.

image007.jpg

6- BUSH’LA OVAL OFİS TEMASI

Erdoğan, diplomatik alanda en kritik görüşmesini Kasım 2007’de Oval Ofis’te ABD Başkanı Bush’la gerçekleştirdi. Erdoğan, o güne dek Kuzey Irak’ta yuvalanan bölücü terör örgütüne yönelik operasyona yeşil ışık yakmayan ABD’yi ikna etti. Ardından örgüte yönelik havadan ve karadan son yılların en büyük operasyonu başlatıldı.

image008.jpg

7- KONUT GÖRÜŞMESİ

Erdoğan ile Org. İlker Başbuğ arasındaki “baş başa” görüşmenin ardından Org. Başbuğ’un açıklaması: “Sayın Başbakan ile bir görüşmemiz oldu. O görüşme, Sayın Başbakanımızın talebi üzerine gerçekleşti. Tabii bu görüşme, Sayın Genelkurmay Başkanımızın bilgisi ve müsaadesi çerçevesinde olmuştur. Görüşmemizin ana konusunu, özellikle önümüzdeki dönemde, tabii bunu kısa vade olarak almayın, uzun vade olarak düşünün terörle mücadele ve bölücü terör örgütüyle mücadele kapsamında gerçekleşebilecek durumlar ve tedbirler teşkil etmiştir.” “Uzun vade” sözünün şifresi çözüldü. Başbuğ’un Genelkurmay Başkanlığı’na herkes kesin gözüyle baktı.

image009.jpg

8- KARARGAHTA GÖRÜŞME

Org. Başbuğ ile Anayasa Mahkemesi Başkan Yardımcısı Osman Paksüt’ün, Kara Kuvvetleri Karargahı’ndaki görüşmelerinin ardından, Org. Başbuğ 4 Mart 2008 tarihli teması doğruladı: “Görüşme yapıldı ancak Irak’ın kuzeyine icra edilen harekata ilişkin kutlamaların iletilmesi ile sınırlı kaldı.” Paksüt ise “Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildikten sonra Org. Başbuğ ile 2 veya 3 kez görüştüm. İlk görüşme Başbuğ Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na seçildiğinde tebrik niteliğindeydi, 2. görüşmeyi hatırlamıyorum. 3. ise TSK’nın Irak’ın kuzeyine başlattığı harekatın bitirilmesinden birkaç gün sonraydı. Kapatma davası açılmamıştı, başörtüsü davası yeni açılmış olabilir” dedi.

image010.jpg>

9- ÇUKURAMBAR BULUŞMASI

AKP kararı öncesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan Ankara Çukurambar semtinde gizlice buluştu. Görüşmede orada olması skandal olarak nitelenebilecek birinin daha olduğu öne sürüldü. Bir gazetede o kişinin Haşim Kılıç olduğu iddiası bile yer aldı fakat yalanlandı.

image011.jpg

10- KOŞANER’LE BULUŞMA

16 Ağustos 2008 Cumartesi günü Başbakan Erdoğan, Jandarma Genel Komutanı Org. Işık Koşaner’le görüştü. Bir açıklama yapılmadı. Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’deki temas 45 dakika sürdü. Org. Koşaner, 31 Ağustos’tan itibaren Kara Kuvvetleri Komutanı. 2010’un da Genelkurmay Başkanı…

VATAN

Paylaş:

Yorumlar

“340) 10 SIR GÖRÜŞME!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. Akay AKTAŞ yorum tarihi 18 Ağustos, 2008 12:23

  İçeriğini bilmeyecek ne var.Önüne gelene taviz vermiştir RTE.Başka türlü nasıl oluyorda hala ayakta durabiliyor.

 2. AYla Berkin yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 08:12

  Görüşmelerin olağan görüşmeler olmadığı açık. açık ama açıklaması da çok zor olan görüşmeler. ortada olan bir şey var ki her görüşme sonunda AKP güçlenmiş Ulus devletimiz zayıflamış. Buda hayırlı bir görüşme olmadıklarını ortaya koyuyor.

 3. YURDATURK yorum tarihi 19 Ağustos, 2008 09:44

  Bunlarin hepsi gozle gorunenler ve tesbit edilmis olanlar. Gozle gorunmeyen ve kayita gecmeyenlerin hepsi “MASON LOJALARINDA VE LIONS KULUPLERINDE VE FENER PATRIKHANESINDE KAPALI KAPILAR ARDINDA OLAN BULSMALARDIR. DEVLETIMIZI VE MILLETIMIZI SATAN VATAN HAINLERI SEREFIZ MURK’LERIN(MASON TURKLERIN)”TUSIAD” ILE PAZARLIGIDIR. BIZ TURKLERI KENDI CIKARLARI ICIN SATANLARDIR. BENIM YUCE TURK MILLETIMIN INSANI BU ALLAHSIZLIKLARI BIR GORSUN VE OGRENSIN BAKALIM ONLARI AVRUPA BIURLIGININ DEMOKRASISISI YADA “INSAN HAKLARI” YADA ABD NIN SUPER GUCU YADA “SIYONIST ISRAIL’IN MASONLARI BILE ONLARI KURTARABILECEK MIDIR TURK INSANIN ELINDEN !!!
  “IDAM SEHPASINDAN.”
  “ISTE O GUN HER SEY GECE VE GUNUZ GIBI ACIK VE NET OLACAK. GERCEK DOSTUMUZ VE DUSAMANLARIMIZ YINE HERKESCE,SEFFAFCA BILINECEKTIR.
  INANIN KI O GUNLER COK YAKINDIR. HATTA TUNELIN SONUNA GELDIK DIYEBILIRIZ. AZ KALDI BIRAZ DAHA SABREDIN. SABREDEN DERVIS MURADINA ERERMIS.
  HIC ACELE ETMEYIN KARDESLERIM, SOYDASLARIM ARTIK KIM NE EDERSE KENDINE EDER. HAK YOLUNU BULACAGI GUNLERIMIZ YAKINDIR. HER KOYUN YINE KENDI BACAGINDAN ASILACAGI, HR VATAN HAININ SURATINA TUKURULECEGI, SEYTAN TASLANDIGI GIBI TASLANACAKLARI VE SEHIT AILEERIMIZCE IDAM SEHPASINDA IDAM EDILECEKLERI GUNLER COK YAKINDIR.

  1-AB’YE, ABD’YE VE SIYONIST MASON ISRAIL’INE ESIR OLMUS TURKIYE’YE HAYIR. BUYUK TURK BIRLIGINE KESINLIKLE KAYITSIZ VE SARTSIZ”NE MUTLU TURK’UM DIYEREK EVET.”ULU ONDER (BASBUG) ATATURK’UN IZINDE 1923 ‘E GERI DONEREK ATATURK ANAYASASI TUM DEVRIMLERINE, ILKE VE ULKULERIMIZE TUM MILLI DEGERLERIMIZE SAHIP CIKARAK LAIK CUMHURIYETIMIZE EVET ISTIKLAL E HAK EDECEGIZ BIZ DUNYA TURKLERI BIRLESEREK. ONLAR GIBI OLUMU DEGIL !!!

  2-) TUM MASON LOJALARI, LIONS KULUPLERI VE TUM ICDEN DISA BAGIMLI KOSTEBEK AJAN YUVALARI DERHAL MAL VARLIKLARINA EL KONULARAK KAPATILACAKTIR. UYELERI DERHAL SEHIT AILLERINDEN OLUSTURULACAK KOMISYONDA YARGILANACAK VE HAK ETTIKLERI CEZALARI ALACAKLARDIR.

  3-) “ISTE O GUN.” 12/12/2012 TARIHI ULU ONDER BABUG ATAMIZIN BIZDEN ISTEDIGI GIBI VE SAGLIGINDA DA BUNU GECE GUNDUZ PLANLADIGI GIBI “TURK BIRLESIK DEVLETLERI” YANI “BUYUK TURK BIRLIGI” ATATURK CUMHURIYET ILE TUM DUNYA’YA ORNEK OLACAK SEKILDE YONETILECEKTIR.

  4-) TUM DUNYA DINLERI ISLAM DINI CATISI ALTINDA BILRLESTIRILECEKTIR. ISLAM DINININ DEGIL DIGER DINLERIN ASIL TERORU KORUKLEDIKLERI GERCEGI DE-SIFRE DILECEK VE TUM INSANLIK “ISLAMIN” HAK DINI OLDUGUNU OGRENECEK VE HAK YOLUNU TURKLERE GUVENEREK ALLAH’A IMAN EDEREK YINE TIPKI ATALARIMIZIN YAPTIGI GIBI SECECEKLERDIR. KILICLA, SILAHLA DEGIL GONUL RIZASI ILE SEVGI VE ANLAYIS ILE. HEMDE SADECE VE YALNIZCA, KAYITSIZ VE SARTSIZ OLARAK BUNDAN BOYLE…

  5-) TUM DUNYA TURKLERI VE TUM DUNYA MILLETLERI DUNYA UZERINEDE SEYTANLIK YAPAN TUM ALLAHSIZ RUHUNU SEYTANA SATMIS “SATANIST” MASONLARI BU DUNYADAN ARINDIRACAKTIR. DUNYA DEVLETLERINE VE MILLETLERININ BASINA BELA “DERIN DEVLET’LERI OLAN BU KOSTEBEK SEREFSIZ HAINLERIN HAKKINDAN GELECEKTIR. “ISTE O GUN” 12/12/2012 CUNKU “ISTE O GUN.”

  “BIR TURK DUNYA’YA BEDEL OLACAKTIR.” ALLAH SAHIDIM OLSUN EY DUNYA TURKLERI !!! TIPKI RAHMETLI ATAMIN BIZLERE SAGLIGINDA SOYLEDIGI GIBI OLACAK VE TUM DUNYA GOZLERI ONUNDE BU “ISTE O GUN.” ISPATLANARAK. YETERKI SEN UYUMA ! UYUTULMA BU SEYTAN’A TAPAN ALLAHSIZ MASONLAR TARAFINDAN!!!
  DEV MEDYA SIRKETLERINI, DEV KAPITALIST, EMPERYALIST SIRKETLERINE GEREKEN DERSI DERHAL HEP BIRLIKTE TEK FIKIR, TEK BILEK VE TEK YUREK OLARAK VEREREK GELECEGINE SAHIP CIK ARTIK.
  VE…
  UNUTMAYIN… ISTIKBAL GOKLERDEDIR. “GOKTURK UYDULARI 1,2,3,4,5 ” VE YER YUZUNDEDE BIZ TURKLER INTERNETI ELBIRLIGI ILE COKERTECEK VE YERINE DERHAL BIZ TURKLERE VE DUNYA INSANOGLUNA YAKISIR, HAYIRLISI OLAN VE EN DOGRUSU OLAN “GOKTURK” ILE “TURKLER DUNYA’YA KIMLER OLDUKLARINI ISPAT EDECEKLERDIR.”ISTE O GUN.” ISE “12/12/2012 DIR.”

  COK AMA COK ACILEN BILGILERINIZE ARZ EDER, GEREGI ICIN DERHAL MUMKUN OLAN EN KISA ZMANDA YARDIMLARINI CENAB’I ALLAHDAN NIYAZ VE SIZLERDEN DE RICA EDERIM.

  BEN BURADAYIM. YA SIZLER ????

  Yurdakul CEKER (IZMIR-1956) T.C. VATANDASI. “TAM 35 LI.”
  YURDATURK
  “ISTE O TURK.”
  “NE MUTLU TURK’UM. NE MUTLU TURK’UM DIYENE.”
  [email protected]

  [email protected]

Yorum yap