335) GÜNEY AZERBAYCAN İÇİN İMZA ÇAĞRISI

Yayin Tarihi 4 Şubat, 2013 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, SİYASİ

GÜNEY AZERBAYCAN İÇİN İMZA ÇAĞRISI

image0016.jpg

Bu, Güney Azerbaycan-Amerikan toplumunun Obama yönetimine bir mektubudur. Burada 25000 bin imza toplanırsa, Amerikan sena meclisinde, Güney Azerbaycan’a uygulanan sistematik insan hakları ihlali müzakere olacak. Güney Azerbaycan’lıların kısıtlanan temel hak ve özgürlükleri, insanlara uygulanan haksız tutuklamalar ve işkenceler vb. tanınıp ve bunların durdurulması istenecek. Daha doğrusu Güney Azerbaycan meselesi dünya çapında konuşulacak. Lütfen bu çağrıya kayıtsız kalmayalım. Aşağıda linki verilen sayfadan imza desteğimizi verelim:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/recognize-islamic-government-iran-violating-fundamental-rights-irans-azerbaijani-ethnic-minority/gR2mqw7b#thank-you=p

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“335) GÜNEY AZERBAYCAN İÇİN İMZA ÇAĞRISI” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. Sercan AY yorum tarihi 5 Şubat, 2013 00:26

  Kardeş ülke.

 2. M.Nihat YILMAZ yorum tarihi 8 Şubat, 2013 12:42

  Güneyiyle,kuzeyiyle Azerbaycan bizimdir.Kuzeyi Rus boyunduruğundan yeni kurtuldu.Güneyi ise Fars egemenliği-baskısı altındadır.Er geç bu iki kesim birleşecektir.Bu mücadelede onların yanında olmalıyız.
  Ancak;Bu birleşme aşamalarında,ABD’nin içinde olduğu hareketlere şüphe ve endişe ile bakmak zorundayız.Çünkü Amerika’nın Büyük Orta Doğu Projesi’nin içinde İran’ın bölünmesi de vardır.Amerika hiç bir işi “hayrına” yapmaz.
  Çok dikkatli olunmalıdır.
  Tüm dünyada gülen veya ağlayan tüm TÜRK KARDEŞLERİMİZ bizi yakından ilgilendirmektedir.
  “TÜRK BİR MİLLET BİR ORDU.!”

 3. Tahir Alekberov yorum tarihi 24 Şubat, 2013 22:01

  Guney Azerbaycan xalql Azadllglna qovusmalldlr.min illerle Azerbaycan xalql Iran,Persiya deyilen erazide dovlatler qurmus,onu idare etmisler.Bu erazini vahid,tam olarag qoruyub saxlamlslar.Azerbaycan xalqlnln gen yaddaslnda,Qanlnda zengin dovletcilik enenesi vardlr.Bununla beraber Iranda her zaman Saz soz dili Inqlab dili Turk dili olub.Buna gore Guney Azerbaycan mutleq Azadllga qovusmalldlr.Butun millet bir Azadllq Cebhesinde birlesmelidir.Teskilatlanmaq LAZlMDlR.Siyasi,Iqtisadi, Herbi Teskilatlanmaq Lazlmdlr.

Yorum yap