335) AVUSTRALYA’DAN MEKTUP VAR!

Yayin Tarihi 30 Aralık, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

NEDEN AYNI HASSASİYETİ KENDİ ÜLKEMİZ

İÇİN GÖSTEREMİYORUZ ACABA ?..

Sevgili okuyucular,

Eğer internet kullanıyorsanız elektronik posta adresinize çok sayıda İsrail’i kınayan iletiler almış veya almaya devam ediyorsunuzdur. Bunları gönderenler masum insanların öldürülmesine duyarlı bazı saf kimseler olabilir.

Ancak benim merak ettiğim bu kadar duyarlı olan bu insanlar, Doğuda-Güneydoğu’da her gün askerlerimizi, polislerimizi şehit eden, ülkemizi bölmeye çalışan PKK’lıları, yandaşlarını ve bizi Ermeni katliamı yapmakla suçlayan Özürcüleri protesto etmek gibi böyle bir hassasiyeti, duygusallığı neden göstermezler acaba ?..

FİLİSTİN’E İLAÇ OLUN

Şimdi size aldığım “FİLİSTİN’E İLAÇ OLUN “ başlıklı  bir ileti örneği sunuyorum ki, ne kadar hassasiyet ve duygusallık dolu;

“ Son üç gün içinde Gazze’de İsrail saldırılarında (şu an itibariyle) 320 kişi öldü, 1000 den fazla yaralı var ve her geçen saat bu rakamlar büyüyor. Bu rakamların önemli bir kısmını çocuklar oluşturuyor. Bomba, füze, şarapnel ve kurşunla yaralanmaların yanı sıra içecek temiz su ve yiyecek bulunamadığı için salgın hastalıklar da ciddi bir tehdit. Bölgedeki sağlık ekipleri çaresiz. Çünkü yeterince ilaç ve malzemeleri yok ve insanlar göz göre göre ölüyorlar. Tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu soykırıma seyirci kalmamak için biz de bir şeyler yapabiliriz.

Gazze’ye ilaç olabiliriz. Yaralı ve hasta çocuklar için siz de bir kutu ilaç yollayabilirsiniz. Unutmayın “zulme seyirci kalmak ortak olmaktır.”
LÜTFEN BU MESAJI TÜM TANIDIKLARINIZA YOLLAYIN “

İletiyi okudunuz, ne kadar hassasiyet  ve duygusallık dolu…  Doğuda-güneydoğuda PKK’lılarca öldürülenlerin sayısı 40 bini geçti. Peki bunlar insan değil mi ?.. Biz ne yapıyoruz; ülkemizi bölmek isteyenlere, bizi soykırım yapmakla suçlayanlara, sahip olduğumuz devleti yıkıp parçalamaya, Humeyni stili bir yönetim kurmaya çalışanlara aynı hassasiyeti göstermiyor, sessiz kalıyoruz !..

Bugün “ zulme seyirci kalmak ortak olmaktır “ diyenler, önce kendi ülkesini bölmek, parçalamak isteyenlere, rejim düşmanlığı yapanlara, 40 binden fazla insanımızın ölümüne neden olan PKK’ya, Ermeni Diaspora çetesinin yalanlara ortak olan Özürcülere,  Kıbrısta Türkleri Hıristiyanlaştırmaya ve Rumlaştırmaya çalışanlara, Irak’ta Türkmen kardeşlerimize zulüm yapan Barzani çetesine, Doğu Türkistandaki Uygur kardeşlerimizi yok etmek isteyen Komünist Çin’e  karşı olmalılar.

İşte bunlara karşı olmayanlar da bu hainlere, zulümcülere, düşmanlara ortak olmaktalar...

………….

Sevgili okuyucular,

Filistin konusunda aşırı hassasiyet gösterenler, Filistinlilerin Müslüman olmaları nedeniyle “ Din kardeşi “ gözüyle bakmalarıdır. Yalnız onların pek bilmedikleri ama bilinmesi gereken bazı gerçekler var ki, o da 1960 askeri darbesinden  sonra 1980 yılına kadar Türkiye’ye komünist bir rejimi getirmek isteyenler Moskova yoldaşları kızıl silahlı militanlara ve ülkeyi bölmek isteyen PKK’lı terörüstlere bu din kardeşi denilen Filistinliler hatta Suriyeliler tarafından eğitim verildiğidir.

Bir başka önemli noktada; bu din kardeşlerinin 1974 Barış Harekatı öncesi Kıbrıs’ta Rumların Müslüman Türkleri katlederken sessiz kalıp tepki göstermemeleri ve kurulan K.Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’ni de bugüne kadar tanımamaları… Bir de Erivan’da yapılan sözde Ermeni soykırımı törenlerine katılan bazı Müslüman liderlerin Ermeni yandaşlığı yaparak Türkleri soykırım yapmakla suçlamaları…

Bu arada ülkenin yönetimine gelen ve Müslümanlığı kimselere bırakmayan bazı siyasilerin-Liderlerin İsrail ve Amerika ile yaptıkları gizli antlaşmaları, aldıkları madalyaları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi büyük bir devletin temsilcilerini Irak’ın kuzeyindeki bir avuç Peşmerge aşiretinin lideri Barzani’nin ayağına gönderip onu muhatap alanları ve bazı hocaların-imamların Amerikadaki İsrail ileri gelenleriyle ve Vatikan’da Papa ile  kurdukları bir takım ilişkileri de unutmamak gerek…

Yeni yılda,  milletimize ve tüm dünyadaki Türk topluluklarına ve haktan, adaletten ve barıştan yana olan herkese mutluluklar diliyorum.

Hulusi ŞENEL

AVUSTRALYA

E.Posta- [email protected]

……………………………………………….

SEVDİĞİM SÖZCÜK

“ Türk’lüğüm batmakta rezillerin gözüne,

   Acırım tükrüğe tükürsem yüzlerine “

Paylaş:

Yorumlar

“335) AVUSTRALYA’DAN MEKTUP VAR!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 31 Aralık, 2008 01:23

  yukarıdaki SON cümlenize hayran olmamak elde degil.
  de..TÜRKİYEDEDE asagı yukarı aynı uygulamalr var;(
  *NE OLACAK..BU GİDİSAT?BİLİNMİYOR.
  -COK ACI VERİYOR..RUHEN BASKI ALTINDA HERKES.
  *AMA GİDİP,BASKA ÜLKENİN EZİLMİSLİGİNE ORTAK OLUYORLAR!YÖNETEN POZİSYONUNDA GÖRÜLENLER.COK TUHAF!BU SATIRLARI OKUYABİSELER..KİMBİLİR NELER GELİRDİ?BAS’LARA.

 2. Tegin Öztürk yorum tarihi 1 Ocak, 2009 21:44

  Anlayamıyorum bu felsefeyi..
  Yada ben realite dışında düşünüyorum.
  Yukarıda gösterilen hassasiyet yardım kampanyaları;

  Doğu Türkistan Uygur Türk’leri için;
  Musul-Kerkük-Telafer Türk’leri için;
  Gürcistanda bulunan Kırım-Tatar Türk’leri için;
  İran işgalindeki Güney Azerbaycan’da yaşayan Azerbaycan Türk’ler için;
  Moldovya-Ukrayna bölgesinde yaşayan Gagauz Türk’leri için;

  Aynı hassasiyeti özveriyi ve hümanist duyguları besliyormusunuz???

 3. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 8 Ocak, 2009 10:08

  İbret..
  Katıldğım bir yazı.
  İşte biz Türkler böyleyiz.
  Çabuk unuturuz.
  Hatta, bugünkü Gazzelilerin, dün son dünya savaşında Mehmetçiği arkadan vurduğunu da unuturuz.
  Fakat onlar cezalarını çektiler.
  Allah belalarını verdi; fakat yeter.
  Biz Türküz, böyle düşünürüz.
  Dede yapmış, torunun günahı ne deriz.
  Fakat, milletlerin devamlılığı prensibini gözardı ederiz.
  Adam bizden, 1453’ün hesabını soruyor.
  Biz de sormalıyız.

  Doğuda güneydoğuda ölen kırkbın canımız için tepkisizliğe gelince…
  Evet, çok doğru.
  Başkası için gösterdiğimiz hassasiyeti kendimiz için göstermiyoruz.
  Şu İsrail canavarının yaptığının milyonda birini Mehmetçik yapsaydı, dünya başımıza yıkılırdı.
  Ders:
  Amerika, Avrupa, Haçlı kılıflı canavarlar.
  İsrail, onların kılıcının Türk islam coğrafyasındaki kılıçlarının ucu.
  Türk devletini yönetenlerin hemen tarih hocalarını toplayıp, hızlı bir tarih bilgisi bombardımanı altında bırakılmaları gerekir.

Yorum yap