333) KATLİAMCI FRANSA

Yayin Tarihi 12 Ocak, 2013 
Kategori SİYASİ

 KATLİAMCI FRANSA

image00113.jpg

————————————————————————————————-

Kendilerini sevimli, dost ve değerli anlamları içeren “monşer” kelimesi ile tanımlayan Fransızların, acaba yönetim anlayışı da dostça mı?

Sömürge zihniyeti ile girdikleri ülkelerde yaptıkları katliamları unutmak insanlığa yapılacak en büyük zulümlerden biridir. Fransa’nın kahpe siyasetini bilmeli, anlatmalı, unutmamalı ve gelecek kuşaklara hafıza olarak devredilmelidir.

Sevr antlaşması ile güney illerimizi ve Suriye’yi işgal ettiklerin de yaptıkları katliamları unuttuk mu?

Dersim isyanı tetikleyicileri ve destekleyicileri oldukları unutulur mu?

Cezayir de yaptıkları soykırım unutuldu mu?

“Ermeni soykırımı olmamıştır” diyenleri tutukladıklarını unutur muyuz?

Cumhurbaşkanı François Mitterand’ın eşi, Danielle Mitterand’ın PKK’ya destek vererek ‘Fransa Kürt Halkı ile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu Başkanlığı’ yaptığını ve Türkiye’nin bölünmesi için hizmet verdiğini unutacak mıyız?

Paris’te öldürülen 3 kadın PKK terörist için Cumhurbaşkanı Hollande’ın “Dostumuzdu. Sürekli görüşüyorduk” demesini nasıl unutacağız?

Son olarak Mali’de yaşayan Tuaregler’in kamp ve yerleşim bölgelerini, Fransız savaş uçakları bombalamıştır. Hem de Başbakanımızın Nijer ziyaretinde, Tuaregler’in Başbakanı karşılama töreni esnasında bu katliama girişmiştir…

Tuaregler kim? Tuaregler; Cezayir, Libya, Mali ve Nijer ülkelerinin sahrasında yaşayan Osmanlı Devleti’nin yönetimini kabul etmiş Müslüman halktır. Bu halkla Abdülhamit Han’ın göndermiş olduğu Türk Askerleri ve yöneticileri kaynaşmıştır. Bundan dolayı da Tuaregler’e “Mavi Türkler” de denilmektedir. Okullarında Osmanlı Tarihi okutulmaktadır. (http://www.yenidenergenekon.com/156-unutulan-turkler-3-sahra-colunun-turkleri/)

 

Fransa’nın, katliamları sevdiğine dair bir hatırlatma daha yapalım:

Ruanda!

1994 yılında Ruanda yönetimini elinde bulunduran Hutu’ların Tutsiler’e karşı giriştiği katliamda resmi rakamlara göre 800 bin kişi öldürülmüştür. Bu katliam girişiminde ateşli silah kullanılmamıştır. Ruanda Hükümeti Çin’e çelik pala ve balta siparişi vermiş, savunmasız masum Tutsiler kesilerek öldürülmüştür.

BM’de Ruanda katliamının önlenmesi gündeme geldiğinde Fransa bu kararı veto ederek “soy kırım” olmadığını iddia etmiştir. Bu katliama seyirci kalamayan Ruanda Yurtseverler Birliği Kuvvetleri ülkeye girerek Tutsiler’i korumaya almışlardır. Bunu gören Fransa, hemen Ruanda Yurtseverler Birliği’ne karşı müdahale de bulunmuştur. Bu zamana kadar 600 bin Tutsi öldürülmüşken kendi sorumlulukları altındaki bölgede ise, 200 bin Tutsi’nin daha öldürülmesine sessiz kalmışlardır…

Monşeri unutmak mümkün mü?

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“333) KATLİAMCI FRANSA” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. NAZAN YALÇİN(almin) yorum tarihi 13 Ocak, 2013 00:51

    Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Fransızların geçmişinin temiz olmadığını görüyoruz. Yapmacık demokrasi nutukları ile dünyayı kandırabilirler ama asla bizi istedikleri noktaya getiremezler.. çok haklısınız Yilmaz Karahan hocam..Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde, insan haklarından bahseden bir kısım arsız utanmaz milletler dönüp bir aynaya, dönüp bir tarihlerine bakmalı. Utanmadan, iğneyi de çuvaldızı başkalarına batırmayı, demokrasi ve insan hakkı görüyorlar. Ermeniler Türklere, Bulgarlar Türklere, Sırplar, Bosnalılara, Fransa Cezayir halkına, İtalya Libya halkına, Amerika zencilere – kızılderelilere vb… her türlü katliamı yaptı. Ve bugünde arap ülkelerinde ve Afganistan da buna devam ediyor. Ondan sonra çıkıpta bugün yüzsüzce demokrasinin beşiği olmakla övünüyorlar. Ortada ne beşik var ne demokrasi. Tamamen insan hakları ihlali, tamamen katliamlar, tamamen sömürgecilik var.tesekkürler bu paylaşim için saygilar hocam. Bu katliamları unutmadik unutmayacağız..

  2. ercan taş yorum tarihi 13 Ocak, 2013 02:38

    Benim o bölgede gördüklerim,insanların beyinleri alınmış,anadilleri Fransızca yapılmış..Fransızları efendileri görmekteler.ama fransaya bir afrikalının gitmesi hayal ,ancak yetiştirmek için vize verdikleri kişiler var.genelde müslüman nüfüs fazla,kaldımlarda bile namaz kılıyorlar.fransızlar bizdeki gibi şeyh denilen kişilerle toplumu yönlendiriyorlar.şeyhlere müthiş bağlılıkları var.şeyhlerde müthiş varlıklı,rüşvet oranın bir kuralı gibi olmuş artık..sanayi zaten hiç yok.Taurengler içinde kaddafi yardıma çağırmış,onlarda kaddafinin silahlarını alıp mali de darbe yapmış deniliyor..ülke zaten bölünmüş,
    gıda maddeleri fransız..tüm doğal kaynaklar fransız veya yabancı menşeyli şirketlerin elinde..yönetim diye birşey yok..duygu yok..insanları robot haline getirmişler.Taurengler kuzey bölgesinde darbe yapınca fransızlar saldırmak için alt yapılarını hazırlamışlar.yok mali hükümeti istedi falan.yalan.zaten hükümet fransızların kontrolunda..yurtdışından gelen varsa hemen takibe alındığını söylediler..Türk çok az.ama Horizon isimli bir okulumuz var.50 ye yakın Türk ,o okulda görevliymiş..fransız Afrikalıların herşeylerini almış,çok yazılıcak konu var.. Aslında Türk insanı buraları görmeli,ve haline şükretmeli..

Yorum yap