331) MOSSAD, 350 BİLİM ADAMINI ÖLDÜRDÜ!

Yayin Tarihi 9 Ağustos, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

MOSSAD, Iraklı 350 nükleer bilimciyi öldürdü

image00113.jpg

Mossad’ın tehdit olarak gördüğü yüzlerce Iraklı bilim adamını, işgalci ABD kuvvetlerinin yardımı ile öldürdüğü ortaya çıktı.

İsrail istihbarat örgütü Mossad’ın Irak’ta 350 Iraklı nükleer bilim adamı ve ayrıca 200’den fazla çeşitli sahalarda çalışan üniversite profesörünü öldürdüğü bildildi.

Dar Babl adlı bir Arap yayın organının bildirdiğine göre, Mossad bu cinayetleri Amerikan işgal kuvvetlerinin yardımı ile gerçekleştirdi. Habere göre, Mossad bu cinayetleri, ABD’nin bilim adamlarını kendisi için çalışmaya ikna çalışmalarında başarılı olamamasının ardından gerçekleştirdi.

Arap yayın kuruluşuna göre, yaklaşık bin Iraklı bilim adamı hedef alındı. İsrail bu “vahşete”, söz konusu bilim adamların hayatta kalmalarının kendisi için bir tehdit oluşturacağını tahmin ettiği için başvurdu.

MOSSAD TİMLERİ 2003’TEN BİR GÖREV BAŞINDA

Irak’ta Amerikan işgalinin başladığı Nisan 2003’ten beri Mossad suikast timleri görev yapıyor.

İşgal sonrasında, birçok Iraklı bilim adamına Amerikan araştırma merkezlerinde çalışmaları teklif edildi. Bunların çoğu ise bu teklifi reddetti. Ve Irak’ı terketmeye başladılar. Bunun üzerine Pentagon, bu bilim adamlarından kurtulmanın en iyi yolunun onları ortadan kaldırmakla mümkün olabileceğine karar verdi ve Mossad’ın ‘ortadan kaldıralım’ teklifini kabul etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ABD Başkanı için hazırladığı bir rapora göre, Amerikan güvenlik servisi, bilim adamlarının tam biyografilerini İsrail’e temin etti. Ardından Mossad suikastlere başladı ve bugün de hala sürüyor.

Dr. İsmail Celili, Madrid Uluslararası Konferansı’nda Iraklı bilim adamlarının Mossad tarafından öldürülmesi hakkında 23-24 Nisan 2006’da bir sunum gerçekleştirdi.

İşte Dr. Celili’nin bu konferanstaki konuşmasından bazı bölümler:

“Birçok suikast girişimi bilim adamı veya yakınlarının ölümü ile neticelendi. Suikast girişimleri devam ediyor. Tekrarlanan tehditler sonucunda insanlar Irak’tan ayrılmaya zorlanıyor. Bir çok ölüm tehdidi kayıtlara geçmedi. 2006 Nisan’ının son haftasında Musul’da doktorlara ülkeyi terketmeleri tehditleri yaptıkları ortaya çıktı. Iraklı bilim adamlarına suikastler Irak’ta yeni bir olay. Nisan 2003’ten önce yoktu. Suikastler, kaçırmalar ve ölüm tehditleri akademisyen ve doktorları, Irak’tan ayrılmaya zorluyor. Öldürülenlerin büyük bir çoğunluğu etnik olarak Arap.”

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

“331) MOSSAD, 350 BİLİM ADAMINI ÖLDÜRDÜ!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Ahmet yorum tarihi 11 Ağustos, 2008 20:35

    Bu balon bir haber………MOSSAD o kadar da gozde buyutulucek bir teskilat degil.

Yorum yap