33) KIZILDERİLİ EL SANATI

Yayin Tarihi 27 Kasım, 2007 
Kategori TÜRK DÜNYASI

KIZILDERİLİ TÜRK KARDEŞLERİMİZE AİT OLAN BU  EL SANATLARI, SATIŞA SUNULMUŞTUR. İRTİBAT ADRESİ:

www.miigi.com

[email protected]

flag.jpg

nishna.jpg

1ch1n2n3.jpg

1ch4n5.jpg

ch14_600.jpg

ch15_600.jpg

ch20_600.jpg

ch21_600.jpg

ch36detailed.jpg

ch12_600.jpg

ch13_600.jpg

arrw1.jpg

artie.jpg

bpl1big.jpg

bpl1detail.jpg

brc1.jpg

brc2.jpg

brc3.jpg

brc4.jpg

brc7.jpg

brc9.jpg

btn1.jpg

choker38detailed.jpg

crv6b.jpg

crv6f.jpg

crv6figure.jpg

crv6kayak.jpg

d5.jpg

hp3a.jpg

hp3b.jpg

inu1.jpg

mandela1.jpg

mmt1n2n3.jpg

mmt7to12.jpg

mnd2.jpg

mnd3.jpg

mw1.jpg

mw2.jpg

mw3.jpg

pipe2.jpg

pnt1.jpg

pnt2.jpg

pnt3.jpg

rattle1.jpg

 

silv1.jpg

silv1a.jpg

silv2.jpg

sld1.jpg

 

Paylaş:

Yorumlar

“33) KIZILDERİLİ EL SANATI” yazisina 11 Yorum yapilmis

 1. Samet Acar yorum tarihi 27 Kasım, 2007 16:48

  Kızıl Derililer Türk kökenli oldukları ,tarihin derinliklerinden getirmiş oldukları ,el dokuma motifleriyle Anadolu da ki motiflerin aynısı olduğu belgelenmiştir.Bir eksiyimiz vardır oda,ilgisizliktir.Yılmaz Kahran Bey Efendi sizi kutlarım.Bu çalışmanız ve düşünceniz Türk gençlerine ibret olsun.Acaroğlu

 2. ZORLU yorum tarihi 27 Kasım, 2007 20:24

  Mustafa Kemal ATATÜRK o günlerde Türk Tarih Kurumunu Kurmakla ne kadar Haklıymış Kayıp Kıta “Mu” yu araştırmakla ne kadar haklı olduğunu gün geçtikçe ortaya koymaktadır. Yani Dünya Tarihini Türklerle başlatmak bile Mümkün gibi gelmeye başladı bana Türkler (ben enaniyetten gelmekte olduğu için kullanmıyacağım ama) Tanrı Tarafından Dünyayı yön vermek için gönderilmiş bir soydur. Allah Dünya durdukça bu soyun asimilasyonuna izin vermiyecektir.
  “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU TÜRK GİBİ OLANA”

 3. Yılmaz Karahan yorum tarihi 29 Kasım, 2007 00:39

  miighan kurt bana adlı alıcılara
  ayrıntıları görüntüle 23:10 (25 dakika önce)

  Aziz Kardes, cok cok sagol. Tum buradaki arkadasler tesekurler ve selamlar goderiyorlar.
  – Metni genişlet –

 4. vehbiye yersel yorum tarihi 22 Şubat, 2008 01:21

  kızılderili el sanatları o kadar hoşuma gitti ki,bu sayfayı bizlere sunduğunuz için varolun,sağolun.

 5. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 17 Eylül, 2008 02:51

  SAGOLSUN GÖNDEREN,YAYINLAYAN.İNSANI NASILDA HERTÜRLÜ KARGASADAN SOYUTLUYOR!DOGANIN DİNGİNLİGİ VURMUS YÜZELRİN TÜM PARCALARIN!
  *O KURT RESMI:)..VEDE O OK!:)NASILDA İNCELİKLİ DEGİLMİ EFENDİM.
  NASIL BİR GÖRSEL EMEKTİR!NASIL BİR RUH AYDINLIGI Kİ;HEPSİNE YANSIMIS:)OH!DÜNYANIN CİRKİNLİKLERİNDEN KURTULMAK NE BÜYÜK ONUR.
  BUNU İNSANLARA SUNMANIZ,SİZİN FARKLILIGINIZI ORTAYA KOYUYOR SN.K.HAN.YARADANIN MELEKLERİ SİZİ HER DAİM GÖZETSİN.YAKINLARINIZIDA.VAROLUN.
  *SOYADI KURT OLAN,DOSTUMUZ,ELLERİN VAROLSUN.
  *BU YASAKLAMA ”HAYATTAKİ EN BÜYÜK ACİZİYET!”
  KİM NEYİ,NEDEN YASAKLADIGINA BAGLI..AMA;İNSAN YASADIGI ÜLKEYE NASIL!!HIYANETLİK İCİNDE OLUPDA!GAFLET,DELALETLE..SALDIRILARDA BULUNUR!PES YAW=
  ALLAH,BEYİN VE ELLERİNDEN,AYAKLARINDAN VEDE SEVDIKLERINDEN BASLASIN CEZALANDIRMAYA..DİLERİM.
  -SANATI,ONU İCRA EDENİ,ARACI OLUPDA ETRAFINA ISIK SACANLARI ENGELLEYENLERİ!GERCEKTEN BÜYÜK!BUGÜNLER GECİCEK!DİLERİZ BÜYÜK FELAKETLERE GARKOLSUN!BU ÜLKEYE/TÜRK+MÜSLÜMAN HALKA ZULMEDENE..BUNU DÜSÜNENE..HEPIMIZIN VÜCUDU, TOPRAK OLUCAK..YÜCE ATATÜRK GİBİ..BELKİ HEPIMIZIN ONUN KADAR SESİ KALMASADA, KUL’A ZULMEDENİN CEZASININ VERİLDİGİNE!MUTLAK GERİDE KALANLAR SAHİT OLACAKTIR.
  ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALICAKTIR’
  MÜSTERİH OLUNUZ.İNANINIZ.BU UGURDA CANINI VERENLERLE DOLU BU TOPRAKLAR.
  –AZ ÖNCE NORMAL OLAN ANTİ VÜRÜS PROGRAMIM 2 DAKİKA İCİNDE PÜSKÜRTÜLMÜS!!BURAYA YORUM YAPIYORUZ,OKUYORUZ DİYE!SIKINTIDALAR!GERCEKTEN COK GÜLÜNESİ HALDELER:(OKUYORLAR..İZLİYORLAR!!AMA HİİCC UTANMIYORLAR:(YAZIK..

 6. M.Cengiz KAYHAN yorum tarihi 17 Eylül, 2008 04:34

  Nekadar içimizi ısıtıyor yaptıkları.Onların bizden yani Türk olduklarının bir örneği yaptıkları resim ve elişleri.Bu çalışmayı bizlere iletenlere şükranlarımla…

 7. ayten eriş yorum tarihi 17 Eylül, 2008 09:28

  Ne kadar güzel,ne kadar bizden.insan bakarken gözleri yaşarıyor, yapan eller dert görmesin bu güzellikleri bize getirenlerde dert tasa görmesin. tüm dünya Türklerinin birliginin ne kadar gerekli oldugunun bir delili. büyük ön derimiz ATATÜRKümüz ne kadarhaklı geniş bir aileyiz fakat birbirimizle ilişigimiz kesik. Birleşmemiz lazım
  istemiyenlerin inadına. tekrar teşekkürler. Ne mutlu TÜRKÜM DİYENE VE DİYEBİLENE

 8. salilh tekbıçak yorum tarihi 17 Eylül, 2008 12:18

  sevgili yılmaz gerçekten güzel bir çalışma ancak bazı güzellikleri bazıları engelleyebiliyor benim kardeşim olan kızılderilileri görmemi ilgi göstermemi kim engelleyebilirki…kızılderili kardeşlerimizin sitesini eyer maddiyaddan dolayı deyilse,abd nin isteğiyle, ne idüğü belirsiz AKP zırtabozları kapatmıştır başka altarnatif şimdilik göremiyorum eline yüreğine sağlık kardeşim rabbime emanetsin.

 9. gamze hekimoğlu yorum tarihi 17 Eylül, 2008 12:31

  selam ve saygılarımla;hani din kardeşiyiz deriz ya aramızda.Türk kardeşliği ve dostluğu da konuşulur ve de önemlidir.kardeş kardeş geçiniriz tüm Dünya’da.diğer milletlere nispet olsun.bende birleşmeli ve kaynaşmalıyız diyorum tabi.Görmüş olduğum bu birbirinden güzel çalışmanın burada ve tüm dünyada sergileri olmalı bence.Çok sade ve anlamlı şeyler.Renkleri insanın içini ısıtıyor.Rahatlıkla kullanabileceğimiz şeyler.Kızılderililer hakkında pek bilgim yoktu daha önce.eskiden gördüğüm filimleri dışında.Sevdiğim birisinden gelen bu mail ve de ata sözleri maili de göndermiş sağolsun.biraz daha tanımama yarcımcı oldu.Hele de sanatlarını çok beğendim ve yaratıcı buldum.Akıllı ve hoş insanlarmış.Çalışkanlar besbelli.Uzun lafın kısası değerli insanlar.Her Türk değerlidir.Dünya’da birtaneyiz.Müslüman ve de Türk olarak doğduğum için mutluyum,gururluyum.Daha ne olsun…Tüm Türk kardeşlerime sevgi,saygı ve selamlarımla.Kalın sağlıcakla.

 10. ilhan dülger yorum tarihi 17 Eylül, 2008 23:08

  ABD’de pek rastlamadım ama Meksika’nın müzelerinde Kızılderili boylarının Orta Asya’nın hangi noktalarından çıkıp, Bering Boğazı Amerika Kıt’alarına hangi yolları izleyerek yayıldıkları, nerelerde hangilerinin yaygın olduğu, Asya’dan Amerika’ya götürüp tanıttıkları ve yetiştirdikleri bitkiler vb ayrıntılı haritalarla veriliyor. (Monterrey Müzesinde bile vardı.) Bu gibi haritaların bizim okul kitaplarımızda ve genel bilgi kitaplarında yer alması lazım. Güneş Dil Kuramı’nın ne kadar doğru olduğunun ispatları bunlar. Atatürk ölür ölmez onu alaya alıp büyük Türk tarihini ve kültürünü ört-bas edenler utansın. Emperyalizmin büyük milletlere aşağılık duygusu aşılama programına İsmet Paşa’nın tavizleri ve yarı-aydın kesiminin aymazlıkları yüzünden Türkiye dahil olunmuş, Atatürk’ün “kültür politikası” ters-yüz edilmiştir. Atatürk iki müze kurmuştu – tarihimizin hem doğuyu, hem de Aanadolu’yu kapsayan kadim birikimi için: Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnoğrafya Müzesi. Etnoğrafya Müzesi nerede? Neden buharlaştırıldı. Mevcu olsaydı, bugün Kızılderililerle akrabalığımızı biliyor olacaktık. Atatürk’ün bu araştırmalar için kendi mirasını bıraktığı Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarihi görevlerini yapmamış durumdadırlar. Atatürk’ün parasının çoğu o günkü bazı üyelerin dünya seyahatlerinde yenmiştir. Bu bir vebaldir. Bari, bu kurumlar bugünden sonra bilinçli üyeleri sayesinde bu zaman kaybını telafi edecek bir çalışma içinde bulunsalar.

 11. Mehmet YENER yorum tarihi 18 Eylül, 2008 07:54

  TÜM CAHALETE, GAFLETE, İHANETE, DELALETE, VE DÜNYAYI CEHENNEME CEVİREN YAŞANMAZ HALE GETİREN HER TÜRLÜ EMPERYALİZME VE UŞAKLARINA KARŞI BÜTÜN TÜRKLER BİRLEŞMELİ. BİRLİK OLMALI, DİRLİK OLMALI. GÜÇLÜ OLMALIYIZ, UYANIK OLMALIYIZ, BİLGİLİ OLMALIYIZ, BİRLİK OLMALIYIZ, HER TÜRLÜ TEKNOLOJİYE SAHİP OLMALIYIZ, VARLIKLI VE ZENGİN OLMALIYIZ, KENDİMİZDEN OLANLARI VE OLMAYANLARI, KENDİMİZDEN GİBİ GÖZÜKENLERİ AYIRT ETMELİĞİZ. DÜNYAMIZ ANCAK BÖYLE CENNET OLUR. YÜCE YARATANIN İZNİYLE BU DÜNYAYA ANCAK TÜRKLER HUZUR VE BARIŞI GETİRE BİLİR. DAHA ÖNCE HAKİM OLDUKLARI BÖLGELERDE OLDUKLARI GİBİ. BU YÜZDEN TÜRK DÜNYASI TÜM MEDENİYETLERİN ORTASINDA. VE DÜNYANIN MERKEZİNDE. BU ESERİ BİZE SUNANLARIN. VE TÜM DASTLARIN ELİNE EMEYİNE SAĞLIK. HEPİMİZ BİRİZ. BİR BÜTÜNÜN PARÇALARIYIZ. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Yorum yap