329) BU ŞOK SÖZLER KİMİN?

Yayin Tarihi 24 Aralık, 2008 
Kategori ERMENİ SORUNU, KATEGORİLENMEMİŞ

“Ermenistan Ankara’nın Göbeğine Yerleşmiştir!…”
Bu Şok Sözler Kimin?

Geçen hafta nasıl da patlamıştı Ahmet Taşgetiren üstad;“Askeri vesayetten kurtul, liberal vesayet altına gir!..”

Bu sözlerin muhatabı, “liberal” geçinen ama bana göre, faşizmin en alasını yapan, marka düşkünü, Türkiye düşmanı“sözde aydınlar”dı. İşte bu zatlar şimdi de,“Ermenilerden özür” sırasına girdiler. Onları artık Allah’a havale edelim, bizim için önemli olan devletin tepesinin ne söylediği, ne yaptığıdır.

AKP iktidara gelene kadar, Ermenistan denince Gül’ün kılıcından kan damlıyordu. O kanları birkaç yazımda aktarmıştım. Çankaya Köşkü’ndeki Gül ise, kısa zamanda bir sürü gelişmeyi tetikleyecek olan, bu faşist sözde aydınların kampanyasını, anlayışla karşıladı, ifade özgürlüğü saydı. Tabii herkes şok!..Dile kolay, görev başlarken, “Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumaya, Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusu ve şerefi üzerine” ant içen Gül, Sultan Abdülhamid’e, “kızıl” diyenlerin, şimdi de koca bir millete “Kızıl Millet” damgasını vurma gayretlerine, fiilen destek mi veriyordu ne?!..Ya Gül’ün aile dostu Fehmi Koru; Yerin 7 kat altındakini biliyor ama bu konuda, “Ben tarihçi değil, gazeteciyim” deyip, “Doğru yöntem, benim özür ifade etmem mi, yoksa bu işi devletin yerine getirmesi midir? İki devletin eş zamanlı özrü mümkün olabilir mi?”sorularıyla, topu tavana fırlatıyor. Bu neyin nesi?..

Çankaya, şu yazılı açıklama ile durum düzeltmeye çalıştı;

“Sayın Cumhurbaşkanımız, konuyla ilgili görüşlerinin bilinmesine rağmen, konunun küçük siyasi hesaplarla çarpıtılmakta olmasından üzüntü duymuşlardır.”

İşte burada zınk diye durdum. Demek ki, “Sayın Cumhurbaşkanımızın konuyla ilgili görüşleri biliniyor”!.. Hangi görüşleri, eskisi mi, yenisi mi? Herhalde yenisidir, o halde kısa bir bilanço çıkaralım:

-Dışişleri Bakanlığı döneminde bu “sorun”a, tıpkı Batılılar gibi “1915 olayları” adı verilmedi mi?

-Nasıl sonuçlanacağı bugünden belli değilmiş gibi, soykırım iftiralarının Uluslararası Lahey Adalet Divanı’na götürülmesi için gizliden gizliye hazırlık başlatmadı mı?

-Batılıların, “Türklüğe hakareti önlüyor” dedikleri TCK 301′in değiştirilmesini, hatta tümden kaldırılmasını savunmadı mı?

-17 Aralık 2004 AB Zirve kararında ve 3 Ekim 2005′te Müzakere Çerçeve Belgesi’nde yer alan, “tüm sınır komşularıyla” yani Ermenistan‘la da “ilişkilerin normalleştirilip, iyi komşuluğun gereğinin yapılması” şartlarını kabul etmedi mi?

-Ermenistan tezlerinde bir adım kıpırdamadığı halde, Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un ifadesiyle, “kendi takdiriyle” Ermenistan’a gitmedi mi?

Gelelim Başbakan Erdoğan’ın tavrına. Bir kez daha şapka çıkarılacak bir tavır koydu. Birinci cümlesiyle, biz gibi Türkiye sevdalılarına selam çakmak için, “Herhalde onlar böyle bir soykırımı işlemiş olacaklar ki özür diliyorlar”dedi. Yeniçağ Gazetesi bile yutup, “Nihayet Uyandı”manşetini attı.

Oysa açıklamasının devamı vardı ve tamamen “liberal vasiler” ile onların vasilerine yönelikti. AKP iktidarının, “Ermeni açılımlarını” tek tek sıralayıp, şunları söyledi:

“Ortalığı karıştırmak, huzurumuzu kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. Ve atılan adımları da terse çevirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Şu anda bazı sorunları çözmeye yönelik atılan adımlar var. Burada şimdi tam tersine bazı adımlar atılıyor. Bunlar yanlış şeyler, yanlış girişimler diye düşünüyorum”

Erdoğan, “Şurada işleri yoluna koymuşuz. Milleti uyandırıp, ne diye pişmiş aşa su katıyorsunuz”demeye getiriyordu. Ama bizim sözde demokratlar meydanı o kadar boş bulmuşlar ki, beklemeye de, kimseyi dinlemeye de tahammülleri olmadığından, bu mesajı algılayamadılar. Erdoğan’ı, “kantarın topuzunu kaçırmakla” suçladılar, hatta “AK kurt” yaptılar.

Başka konularda aralarında sorun olabilir, ama Ermeni meselesinde Gül ve Erdoğan arasında “yöntem ve zamanlama” dışında fark olduğuna inanmıyorum. Biri, “alıştırma”, diğeri “uyutma” rolünü oynuyor, o kadar!..Hatırlarsınız, Aralık 2002 Kopenhag Zirvesi öncesinde dönemin Almanya Dışişleri Bakanı Fischer, Danimarka Dışişleri Bakanı Möller’e,“Türkiye’yi önce uyutalım, sonra unutalım” demişti. İşte böyle bir şey!..

Ermenistan Ankara‘nın Göbeğine Yerleşmiş Vaziyette
Bu kadar girizgahtan sonra geliyorum, heybemdeki büyük turpa…

Şimdi mesela CHP‘li Canan Arıtman çıkıp, “Biliniz ki, Ermenistan Ankara‘nın göbeğine yerleşmiş vaziyettedir” dese, ne olur? Herhalde kıyamet kopar…Ya Tayyip Erdoğansöylerse?.. Evet, Erdoğan söylüyor.

Hani RP İstanbul İl Başkanı iken 1992′de Rize‘de bir tv’ye çıkmış, buradaki konuşması da 2002′de Show Tv’de yayınlanmıştı. Hani bu konuşmasında,

TV ekranlarından mankenlerin vücutlarını teşhir etmek suretiyle adeta devlet her eve bir kerhane kurmuş durumda… 2000′li yıllar dine dayalı sistemlerin iktidar olduğu yıllar olacak…Bunların zihniyetinde Batı’ya kulluk var, ineklere kulluk var…Savulun İslam geliyor

falan demişti.

İşte orada bir şey daha söylemişti, demişti ki;

Biz kendi içimizde bile büyük iman birliğini, bir milli heyecanı yeniden yaşamak istiyorsak, nasıl Kıbrıs‘ta yaşadık. Yeniden Karabağ’da, Nahçivan’da yaşamalıyız. Ermenistan biliniz ki, şu anda Rize‘de,Ankara‘nın göbeğine yerleşmiş vaziyette.

AKP iktidarı boyunca olanlar ortada…Çankaya Köşkü’nün tavrı da…Eeee, şimdi bizim ne dememiz gerekiyor?

Yok arkadaş; karşımızdaki babamızın oğlu da olsa, bu güzel, bu garip-gureba milletin alnına, “Kızıl Millet” damgasını vur-dur-ma-yız!..

Meyyal UYGUR

 

Paylaş:

Yorumlar

“329) BU ŞOK SÖZLER KİMİN?” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 25 Aralık, 2008 02:38

  *ÖNÜNE NE KONURSA ONU OKUYOR BAZI İNSANLAR.
  BU İSLER ÖZALLA BASLAMIS.80 LERDEN SONRA..EMPERYALİZM.DISA ACILIM+BAGIMLILIK+
  BORCLAR..BORCLAR..FAİZLER..ÖDE ÖDE..TERÖRE YEDİR YEDİR..
  HAYRET!DEGİLMİ?BİR GRUP,BURADA..DİGERLERİ DISARIDA!
  AMA HELAL OLSUNMU DEMELİ?
  *TAHTI BASKASINA KAPTIRMIYORLAR YA!
  -ÜLKEDE M.CİLİK YOK!BÖYLE BİR PARTİ YOK!
  **VE..GÖRÜNEN O Kİ;HİCBİRİRNİN DİGERİNDEN FARKI YOK!=;;((
  *OLSAYDI..ÜLKE BÖYLE OLURMUYDU?
  **SANIRIM CNN.DEYDİLER..BİRKAC KİSİ..ÜLKEDE DEGİSİKLİK YAPILMASI GEREKTİGİ..TARZINDA KONUSMAYDI..GECTİGİMİZ 2 YIL İCİNDE..ALATON+ESKİ LİBERAL PARTİ BASKANI..VS..ZEVAT VARDI..
  ONLARIN SATRANC OYNAMASI BÖYLE DEMEKKİ..GERİSİDE MECLİSDE!yoksa..baska türlü olması MÜMKÜNMÜYDÜ?

Yorum yap