327) YİĞİT LEYLA’NIN HAYKIRIŞI!

Yayin Tarihi 22 Aralık, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

“SİZDEN NEFRET EDİYORUM!”

Irak’ta “Ba’ad Harab Al-Basra?!” diye bir halk deyişimiz vardır.

Nasıl tercüme edilebilir bu deyiş?

Tam olarak şu anlama gelir: “Basra harap olduktan sonra mı?

Harap kelimesi Haraab olmak fiilinden gelir, anlamı ise işlev gören bir şeyin yıkılması, onarımı imkansız hale gelmesidir. Harban sıfatının anlamı; zarar görmüş, yıkılmış, çalışmayan, işlevsizdir. Tek başına yazıldığında Harraba, bir şeyi kullanılamaz hale getirmek anlamına gelir.

Bu deyim bir şeyleri itiraf eden, özür dileyen ya da büyük hasara yol açan bir yanlışı düzeltmeye çalışanlara yöneltilir. Irak halkı böylesi durumlarda “Basra yıkıldıktan sonra mı?” deyişini kullanır. Bu bağlamda eski Beyaz Saray sözcüsü McLellan ve bir CNN muhabiri sonunda Irak üzerine yapılan haberlerin gerçeklikten uzak olduğunu itiraf etmiştir. Bir başka deyişle, hepsi alçakça yalan söylemiş… CNN muhabiri devlet imajının zedelenmemesi için bu tarz yanlı yayınlar yapmak “zorunda” olduklarını ekledi.

Affedersiniz, şimdi kendimi daha mı iyi hissetmeliyim?

Beş lanet yıl boyunca, hayır! 18 yıl boyunca, yalanları satın aldınız ve birdenbire hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını itiraf ettiniz ve benden kendimi iyi hissetmemi mi bekliyorsunuz?

Ne yapmamı bekliyorsunuz?

Dürüstlüğünüz için sizi kucaklamaya mı koşayım?

Ya da yıkılmış hayatlarımızı ve tıka basa dolu mezarlıklarımızı unutmamı istiyorsunuz belki de! Ya da belki, bu lanet olası ikiyüzlülüğünüze karşın “güzel, her şeye rağmen bugün Amerika’da iyi insanlar var. Gerçekte suç bizimdi, onlar mecbur kaldılar…” dememi bekliyorsunuzdur. Aman, ne saçmalık!

Saçmalığınız sınır tanımıyor!

Bunlar bir yığın onursuz yalandan başka bir şey değil!

Aynı şeyi Vietnam’da da yaptınız. 10 yıl boyunca onca katliam ve vandalizmden sonra, ellerinize çiçekler ve barış simgeleri alarak sokaklara çıktınız ve “zavallı” Vietnam için ağladınız.

Tepki göstermek için kahrolası 10 yıl beklediniz. Ve sadece cesur çocuklarınız ceset torbaları içinde geri döndüğünde ve onları saymaya yetişemediğiniz noktada büyük şişko kıçlarınızı kaldırdınız. Bütün bu 10 yıl boyunca, napalmlerden yanmış çocukların resimleri sizi harekete geçiremedi, hayır kımıldatmadı bile. Çok “cool” olduğunuzu düşünerek Woodstock’larda (toplu eğlencelerde) şarkı söylemekle o kadar meşguldünüz ki, aksine kafası bellenmiş bir grup gerizekalı moron’dan başka bir şey değildiniz, halen de değilsiniz. Ve bir şeyler mi öğrendiğinizi düşünüyorsunuz?

Hiçbir şey öğrenmediniz ve asla öğrenemeyeceksiniz. Siz sadece zor yoldan öğrenirsiniz, kıçınıza tekme yiyince ve insanlar sizin dilinizden konuşunca bir şeyler öğrenirsiniz. Bu da ancak çürümüş kulaklarınızı açıp dinlediğinizde olur.

Halk olarak probleminiz, birçok kez deneyimlediğim gibi, ne insanlıktan ne laftan ne de medeniyetten anlarsınız. Anladığınız tek dil şiddettir. Bu yüzden kullanabildiğiniz tek dil de bu! “İyi bir Müslüman” olarak Peygamber’in şu cümlesini takip ediyorum:

 “İnsanlarla anladıkları dilden konuşun.”

Ve şimdi de gelip bize her şey bir hileydi diyorsunuz.

Ba’ad Harab Al- Basra?!”  “Ya awlad el Kelp.”  

Ama köpekler sizinle karşılaştırılmayacak kadar soyludurlar. Siz köpek bile değilsiniz. Hayvan olamayacak kadar aşağılıksınız. Aşağı… Çok aşağı… Siz pislik ve parazitsiniz.

Tanrım, bu fahişe çocuklarının, “ya awlad al sharmoota”, ikiyüzlülüğünden nefret ediyorum. Binlerce fahişenin çocukları, sizin becerilmiş McLellan’ınız ya da CNN’iniz 3 milyon dul ile evlenecek mi? 5 milyon öksüzü doyuracak mı? 5 milyon mülteciyi evlerine geri döndürecek mi?

Yasadışı kitle imha silahlarınız nedeniyle kanser olan hastalarımızı tedavi edecek misiniz? Ya da bombalarınız nedeniyle insanlardan kopan binlerce uzvu yerine koyabilecek misiniz? Ya da itiraflarınız 1 milyondan fazla ölüyü diriltecek mi? Ya da 7000 yıllık tarihsel kalıntılarımızı, evlerimizi, binalarımızı, tarlalarımızı, altyapı tesislerimizi, elektiriğimizi, suyumuzu onarabilecek mi? Ya da belki bu kısa ömürlü sahtekârlığınızla suçu üstlenmeniz, şimdi sayenizde bizi yöneten sekter, patolojik, sarıklı pislikleri silahsızlandıracak mı? Bu yazıyı bitiremeyecek kadar sinirliyim... Bitirecek bir şey de kalmadı… Sizi şerefsizler. Sizden tüm kalbimle nefret ediyorum…

Hepinizden!

LEYLA ENVER / IRAK

Paylaş:

Yorumlar

“327) YİĞİT LEYLA’NIN HAYKIRIŞI!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 22 Aralık, 2008 13:43

  ah!leyla..az bile..cok kibar bile yazmıssın..
  SENİN..SİZLERİN..ACISINI..O GÖNDERİLEN COCUK RESİMLERİNİ..UCUSAN KOL BACAK,KAFALARI..UNUTMIYACAGIZ..EMİN OLABİLİRSİN.
  S.LER,VE DİGERLERİ..VARSA?ZAMANINDA ALMNLARIN YAPTIKLARINDAN KURTULMAMALRINI SAGLIYORLAR..
  **YA ONLARIN BU YAPTIRDIKLARI?
  –KATİYYEN İNSANLIGA SIGMAZ;(
  *YÜREGİ YANAN..KAVRULAN LEYLACIK SENİ ANLAMAMAK MÜMKÜNMÜ..;KESKE ELİNE ALDIGIN İMHA SİLAHIYLA, BU KATLİAMLARA KARAR VERENLERİN BULUNDUGU YERİ YOK EDEBİLSEYDİN..
  ANCAK O ZAMAN RAHATLATIRDIN..ÖLÜLERİN GERİDE KALAN AİLELERİNİ..VEDE TÜM MÜSLÜMANLARI.
  SADECE ONLARMI?EU NE OLUYOR SANIYORSUN?SİNSİLER..
  YA DİGERLERİ?YANİ;ANLIYACAGIN!DİN ÜZERİNE KONUSLANMIS..ALTINDA IRKCILIGIDA BARINDIRAN BU HAİN YARATIKLARIN DÜNYAYA YANLISLIKLA BİR SÜRÜ P…DEN FIRLATILDIGINI DÜSÜNDÜRÜYOR..BUGÜNE KADAR YAPTIKLARI..İNSANOGLUNA.ONLAR DİNİ OLARAK BİRBİRLERİNİ YEMİSLER..HALADA ÖYLELER..HEPSİNİN AYRI BİR YOK EDİCİ DİNİ..VAR.NE GARİP DEGİLMİ?
  *OYSA DİN KUTSALDIR.İNSANLARI BİRLESTİRİCİDİR.HUZUR VERİCİDİR.
  *AMA ONLARIN HEPSİ BİRBİRİNİ YER!
  -BEKLEYELİM..İNANALIM.SONUNDA BİRBİRLERİNİ YESİNLER DİLEYELİM.
  *VAROLUNUZ Y.BY,BU SATIRLARA SES+CAN VERDİGİNİZ İCİN..

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 22 Aralık, 2008 17:58

  Onlara, domuz bile diyemiyorum.
  Domuz bile ne temiz bir hayvan.
  Şimdi, bu itirafla temize çıktınız öyle mi.
  Allah belanızı versin.
  Sizi sevenin de Allah belasını versin.

 3. seyyit battal yorum tarihi 22 Aralık, 2008 22:22

  Sizlerden Allah razı olsun, insanlara fikirlerinizle aydınlattığınız, ışık tuttuğunuz için, Allah yardımcınız olsun. islam halkı ,İNŞEALLAH Basra elden gitmeden ,uykudan uyanır da haçlı ordusunun karşısına durur.

Yorum yap