320) RUHUN UYANIŞI

Yayin Tarihi 19 Haziran, 2013 
Kategori SOSYAL

RUHUN UYANIŞI

image00110.jpg

Türkiye Cumhuriyeti “Uyanışı” yaşıyor… 31.Mayıs 2013 de başlayan aydınlanma sürecine birde Astrolojik açıdan bakmakta yarar var.

Astrolojik açıdan da Türkiye’nin değişim süreci 31 Mayıs 2013’te başladı ve bilinçlerde büyük bir aydınlanma getiren bu hareketin ilk dalgasının etkileri 26 Haziran 2013 tarihine kadar farklı boyutlarda yaşanmaya devam edecek gibi görünüyor.. Ezoterik alanda yer alan gezegen konumları bu hareketi açıklar nitelikte. Satürn akrep burcunda Kasım 2012 de ilk kez geldiği konumunu yeniden alırken (Türkiye’nin güneşi üzerinde) , İkizlerde ilerleyen Jüpiter Türkiye’nin haritasında Terazi’deki Merkür ve Satürn üzerinde etkisini yoğunlaştırdı. Güneş, MerkürVenüs ve tamda o gün Mars‘ın İkizlere girmesiyle değişim etkisini yaratan enerjiyi iyice arttı. 31.Mayıs saat 03:31 de Ay‘ın Balığa girmesi ile barajın kapakları açılmış oldu.

Türkiye Cumhuriyetinin burcu akrep yükselen burcu ise yengeç. Bu nedenle manevi değerleri açısından çok zengin ve duyarlı bir toplum. Manevi değerler içinde dini değerler olduğu kadar cumhuriyet, bilgi, sanat, aile, doğa, özetle insana ait tüm değerler yer almakta. Türkiye bütün bu manevi değerlerin bir bütününün oluştuğu eşsiz bir toplum. Yine bu toplumu diğer toplumlardan ayıran en önemli özellik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş haritasında kendisini açıkça gösteriyor. Bu toplum kendi kararlarını kendisi alan, görünmeyen yüksek iradesi ve sağduyusunun farkında, baskı ile yönetilmeyi sevmeyen, bağımsızlığı ilke edinmiş, bilgiye açık bir halkın bütünüdür.

Dünya tarihi içinde birçok kahramanlık destanlarıyla Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştiren bu ülke halkı son günlerde sadece kendi toprakları üzerinde yaşayanlara değil tüm dünyaya mesaj veriyor.

Kendi dengelerini yeniden kurmaya başladığı bu dönemde, bizler sizler ayırımının yapıldığı onca yılların ardından artık “biz bir, bütün halkız; biz insanız!” bilincinin daha da güçlenerek çıkmaya başladığı bir dönüşüm süreci bu. Kimsenin kimseye baskı yapmadığı bir iklimi yaşamayı hak etmiş bir halkın hareketi bu.

Çeşitli astrolojik hareketlerle 31 Mayıs 2013’te açığa çıkan ses bilinçlerde daha da güçlenerek devam edecek gibi görünüyor. Uzlaşma, dönüşüm gibi kavramlar, Türkiye Cumhuriyetinin gizli gücünün, kadınların ve gençlerin uyanışı ile gerçek oluyor. Biriken suların oluşturduğu barajın kapaklarının açılması gibi bir taşma söz konusu ki, bu oğulları-kızları meydanlara çıkan annelerin farklı duygular içinde sokaklarda camlarda tencere-kaşık çalmaları olarak somutlaşıyor.

Öte yandan 90 yıllık bilgi, birikim ve deneyim ürünü olan cumhuriyet ve demokrasi çok önemli bir sınavdan geçiyor. Türkiye devrimle cumhuriyetini kurduktan sonraki yılların ve geçmişinin hesaplarını da vermeye artık hazır gibi duruyor.

Yepyeni bir dönemin habercisi bu hareket, güneşin doğuşunun müjdesi. Her zaman baskının, zulmün karşısında özgürlüğü seçmiş bir halkın isterse özgürlüğü için sahte servetlerinden, zenginliklerden yada ekonomik sistemin bağlılıklarından bile vazgeçebileceğinin göstergesi bir ağaç…

Tüm dünyada yayılmış para-çıkar sistemi ile ruhun savaş verdiği en kilit nokta İstanbul… Para merkezli bir yaşam anlayışının karşısında direnen bir ağacın halkın bilincinde yarattığı çağrıya verilen yanıt.

Ruhun sahipsiz olmadığı ve küçük bir çağrının nasıl bir yoğunluk ortaya çıkardığının göstergesi bu…

Nicelik değil, niteliğin ortaya çıkışı… 

Spiritüalizmin hep sözünü ettiği “Büyük Anadolu Misyonu” kavramı şimdilerde daha anlamlı olmaya başlıyor.

Maneviyat ve aklın işbirliği içinde olacağı yeni bir dönem başlıyor. Para, kapitalizm ve baskıcı tüm kavramlar yerine, ruhun özgürlüğü, bilgi, hoşgörü ve sevginin ön plana çıkmaya hazırlandığı yepyeni aydınlık bir dönemin ilk ışıkları bunlar. İçinde olmaktan gurur duyduğumuz birbirimizi görmekten sevgi duyacağımız bir ülkeye doğru atılan ilk adımlar bunlar.

Yaşananlara her birey/kurum kendi gözlüğünden bakarken bir ağacın insan ruhunda yarattığı etkiyi görmeyen gözler daha çok konuşacaklar gibi ama o ağacın sessiz çağrısını duyanların yarattığı bu hareket bilinçlerde büyük değişimlere yol açmaya başladı bile…

Astrolog GÜRGÜN

ASTROSET

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap