320) İNGİLİZ İSTİHBARATI KÜRT AJAN ARIYOR!

Yayin Tarihi 2 Ağustos, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

İngiliz istihbaratı Kürt ajan image0012.jpgarıyor!

İngiliz istihbaratının ajan alım ilanı, önümüzdeki dönemde dünyanın nerelerinin karışacağını açıkça işaret ediyor!

İngiltere iç istihbarat servisi MI 5, çeşitli gazetelere verdiği ilanlarla Somali, Peştu ve Kürtçe ile Arapça’nın Kuzey Afrika şivelerini iyi bilen elemanlar aradığını duyurdu. Elemanların, toplumu, terörist tehditlere karşı korumak için istihdam edilecekleri belirtildi!

MI5’ın internet sitesinde de yer alan ilanda, “Güvenlik servisimiz toplumumuzu terör tehdidine karşı korumaktadır. Bunu daha iyi yapabilmek için çeşitli etnik toplumdan olanlarla çalışmamız gerekiyor. Şimdilik teşkilat olarak, özellikle Somali, Peştu, Kürtçe ve Arapça’nın Kuzey Afrika şivelerini anlayan kişilerle görüşme arzusundayız” denildi.

Başvuracak kişilerin anlama, konuşma ve yazma konusunda dile hakim olmaları, çevirilerin siyasi ve kültürel arka planla vakıf olarak yapılması isteniyor. Müracat edecek kişilerin ayrıca 18 yaşından büyük ve İngiliz vatandaşı olmaları, İngilizce’yi de sözlü ve yazılı olarak iyi kullanmaları gerektiği belirtiliyor.

MI5’in dil departmanında görevlendirilecek elemanlara yıllık 23 bin 500 pound maaş ve prim ile sosyal haklar vaat ediliyor. Kurumun internet sitesinde aynı serviste görev yapan Sara adlı elemanın günlük iş notlarına da yer veriliyor. Sara, Kuzey Afrikalı bir terör şüphelisinin telefon görüşmelerini tercüme ettiğini belirtiyor. Şüphelinin yurtdışından gelecek bir misafiriyle buluşacağı bilgisini elde eden Sara, istihbarat yetkilisi Helen’e bunu ilettiğini kaydediyor. Sara, telefon konuşmaları haricinde ajanların ele geçirdiği dokümanları da tercüme ettiklerini yazıyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

“320) İNGİLİZ İSTİHBARATI KÜRT AJAN ARIYOR!” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. TÜRKMENBEY yorum tarihi 2 Ağustos, 2008 14:41

  SELAM,
  SAYGI DEGER KARAHNLI BEYFENDI
  BU HABERI OKUDUKDAN SONRA AKLIMA SU SORU GELDI………….!!!!!
  DÜNYA SIYASETI LITERATORUNDAKI TÜRKIYENIN HANGI KATOGORISINDE BULUNMAKDA…………..???

  TÜRKIYE CUMHURIYETININ BIR ULUSAL SIYASETI SADECE GÜYYA RAHMETLI BASBUG KEMAL ATATÜRK SÖYLEMIS GIBI BENLIKLERIMIZE KAZIDIKLARI
  CIHANDA SULH YURTTA SULH……….

  ZIHNI ILE KÖHNELESMIS BEYINLERIN HALA TÜRK SIYASETINE MÜHÜR VURMALARINA SASKINLIK ICINDE OLDUGUMU KENDI DÜSÜNCELERIMI SAHSIM ADINA BELIRTIYORUM
  BÜYÜK-TÜRKELI

Yorum yap