318) AKP’yi DURDURURUM!

Yayin Tarihi 31 Temmuz, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Efsane Komutan:

“PKK’yı durdurdum AKP’Yİ DE DURDURURUM”

31 Temmuz 2008 / 20:40

image00134.jpg

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Sinop Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, yeni bir parti kurma hazırlığında olduklarını belirterek, partilerinin isminin Hak ve Eşitlik Partisi olacağını kaydetti.

Hak ve eşitliğin olmadığı yerde başka hiç bir şeyden bahsedilemeyeceğini ifade eden Pamukoğlu, partinin temel misyonunun insan ve insanların huzuru ve güvenliği olduğunu vurguladı.

PARTİNİN AMBLEMİ HAZIR
”Bir ay içinde yeni kuracağımız parti için İçişleri Bakanlığı’na müracaat edeceğiz” diyen Pamukoğlu, parti ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, sarı güneşin içinden kanatları güneşin dışına taşan, özgürlüğü simgeleyen siyah Anadolu Kartalı olacağını belirtti.

PKK’YI DURDURDUM AKP’Yİ DE DURDURURUM
Görev yaptığı yıllarda PKK’ya karşı yürütülen başarılı operasyonlar yöneten Emekli  Tümgeneral Osman Pamukoğlu, emekliliğinin ardından yazdığı kitaplarla bölgede yaşadıklarını anılaştırmıştı. AK Parti’ye yönelik sert eleştirileri ile tanınan Pamukoğlu, AK Parti’ye alternatif bir siyasi hareket için kolları sıvadı. Osman Pamukoğlu CHP ve MHP gibi muhalefet partilerinin politikalarını yetersiz bulduğu için ‘Hak ve Eşitlik Partisi’ni kuruyor. Emekli Paşa yakın çevresine; “PKK’yı durdurdum, AKP’yi de durdururum’ diyerek siyasette ne kadar iddialı olduğunu da vurguluyor.  

ENSON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“318) AKP’yi DURDURURUM!” yazisina 23 Yorum yapilmis

 1. TÜRKMENBEY yorum tarihi 31 Temmuz, 2008 23:50

  SELAM MUHTEREM KARAHANLI,

  GÜNCEL HABERLERINIZDEN DOLAYI COK TERSEKÜR EDERIM.
  SAYIN KOMUTAN PAMUK OGLU BEYFENDI ((((Hak ve Eşitlik Partisi )))) PARTI KURACAKMIS LAKIN
  BU ISIMLE ASLA BASARILI OLAMAZLAR SIMDIDEN BELIRTEYIM.
  BEN OLSAM (IHTISADI-KALKINMA PARTISI)))’NI KURARDIM…
  BU MILLET ARTIK YORGUN VE BITKIN ESITLIK FALAN FILAND DUYMAKDAN YORULMUSDUR.’

  EKONOMIKSEL BAKILMASI GEREKIRKEN ((MHP))))NIN 60 YILDIR BIR TÜRLÜ IKTIDARI YAKALIYAMADI ISE SAYIN KOMUTAN PAMUKOGLUDA ASLA YAKALAYAMAZ.

  EGER SAYIN KOMUTAN PARTI ICINDE OLDUGUNDA O PARTI BASARILI OLAMAZ NEDENI ISE MILLET ARTIK REFAH ISTIYOR BU NEDENLE AKP’yi TERCIH EDMELERININ NEDENI BU ALTERNATIF ÜRETEMIYOR MILLIYETCI KESIM.
  AKSIYONLARI BITMIS BIR MERKEZI SAG PARTI VAR MALESEF ÖZÜLEREK YAZIYORUM BURDA ILK DEFA….
  BU MILLETIN SIKINTILARINA CARE OLACAK LIDER ARIYOR:

  TERÖR FALAN FILAN BUNLAR BU MILLETE VIZ GELIR ALTERNATIF OLUNMASI ICIN ALTERNATFI INSANLARA IHTIYAC VARDIR PARTIYE DEGIL
  SAYGILARIM ILE
  BÜYÜK-TÜRKELI

 2. Bülent Karakaş yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 00:41

  Sayın Paşamın,ideallerinin Atatürk’ün ilkeleri ışığında bu ülkenin refaha kavuşacağına inanmış
  bir vatanperver olduğuna sonuna kadar inanmaktayım.Bu kutlu yolda yolunun aydınlık ve açık olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.

  Bülent karakaş

 3. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 01:28

  *muhtesem olur.KURTULUS OLUR.AMA ABD.NİN ESARETINDEN,İNGİLİZİN,ARAPLARIN SERMAYESINDEN NASIL KURTULUNACAK?KUSATILMIS VAZİYETTE TÜRKİYE.
  -VE GELEN HÜKÜMETLER, HEP ÜLKE ADINA SÖZ VERIYOR!
  ESKİDEN OLSA İNSAN GÜCÜYLE DERDİK.AMA SİMDİ FÜZELERLE 2 DAK.DA TOZ DUMAN EDERLER HERHALDE.
  -ASLINDA YILLARDIR BÖYLE CESUR,ÜLKE DOSTU İNSAN GELSE KESKE DİYORDUK.
  *BELKİDE TÜRK MİLLETİNİN YÜCE ATAMIZDAN SONRA YILLARDIR BEKLENEN KURTARICISI ODUR.YARADAN NASİPLEMİSTİR.GERCEKLESMESİNİ YÜREKTEN DİLİYORUZ.

 4. karinca yazilim yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 02:22

  sayın paşaya açık ve net söylemek isterim ki bu milletin askeri birine verecek TEK bir yu bile yoktur… Kendisi PKK yı durdurmamışlar azdırmışlardır ..20 senedir bir PKK yı bitirememiş bir ordu nasıl olmuşta PKK yı durdurdum diyebilir.. ancan akp yide o akdar durdurabilir.. ama şuna inanıyorum ki ordu istese idi bir haftada PKK denen yaratığın bir tanesi bile kamazdı bu vatanda….
  artık millet uyandır .. paritinin adını islam partisi bile koysan paşa sana milletten TEK oy çıkmaYACAK.. SEÇİMLERE GİRMENİ ÇOK İSTİYORUM sebi rezil etmek bizi çok memnun edecektir.. Bu devleti gerçekten sevseydiniz şimdi bir amerika çoktan olmuştuk.. ama sizin işiniz gücünüz din ile uğraşmaktı bilim değil sayunmaktı… Gelin siyasetin size ihtiyacı olmasada halkın stres atmaya çok ihtiyacı var kendimi şimdiden çok rahatlamış hissettim… şimdiden halkı fişlemeye başlayın ……!!

 5. Ali Aslan DUMANOL yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 09:38

  Sn. Osman Komutan,

  Türk halkının büyük bir özlemine ve beklentisine direk cevaplar veriyorsunuz.

  Duymak istedikleri herşeyi söylüyor, yapılmasını istedikleri herşeyi vaad ediyorsunuz.

  Sizi dinlerken, izlerken heyecanlanmamak mümkün değil.

  Hiç şüphesizki Türk ve Türkiye düşmanı bir çok yerli ve uluslararası çapulcu çetelerinin büyük belası haline geldiniz.

  Belanız belamızdır.

  Yanınızdayız.

  Elimizden geldiği kadar,
  gücümüzün yettiği kadar,
  Aklımızın yettiği kadar,

  Cesaretimiz ise herkese yeter !

  Yolunuz açık, Allah yarımcınız olsun.

  VATAN SİZE MİNNETTAR

  Ali Aslan DUMANOL
  Eğitimci, Düşüür, Yazar

 6. Barış AYKUL yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 17:42

  Osman Paşam yanınızdayız,desteğe hazırız.

  Umarım halkımız bulundugunuz özveriyi takdir eder ve hareketiniz vatan-millet icin hayırlı olur…

  En derin saygılarımla…

 7. Ahmet KIRIM yorum tarihi 1 Ağustos, 2008 17:46

  Sayın Paşam,

  Bu doğrultuda vermiş olduğunuz karardan büyük haz duydum.
  Her daim destekçiniz olacağımı,büyük bir gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

  Ellerinizden öperim.

 8. İnadına Ergenekon yorum tarihi 3 Ağustos, 2008 00:59

  Değerli paşam.Sizinle 1 ayda olsa görev yapmıştım.Sizin potansiyelinizi çok iyi biliyorum.Ancak belirtmek isterimki TÜRK siyasi yaşamı maalesef dönekler, hainler ve satılıklarla doludur.En yakın örneği bakınız KanalTÜRK.
  Ben nasıl satıldı neden satıldısına bakmam.Neticeye bakarım.
  Diyeceğim paşam aman dikkat partinize mümkünse BUDUN’cu düşünce ve felsefeye sahip kişileri alınız.Bu ülkeyi ancak ve ancak BUDUN düşüncesi kurtarır.

 9. AYHAN AYDIN yorum tarihi 3 Ağustos, 2008 11:26

  SAYIN PAMUK OĞLUNA AÇIK MEKTUP.
  MARMARA BÖLGESİ.EGE BÖLGESİ.İÇ ANA DOLU.AK DENİZ BÖLGESİ.GÜNEY ANA DOLU BÖLGESİ.DOĞU ANA DOLU BÖLGESİ.KARADENİZ BÖLGESİ.100 TANE İLİ İÇİNDE BARIN DIRACAK ANA DOLUNUN AYDINLIK İNSANLARI YÖNETİCİLERİ ADAY OLMAYA NİYETİ OLUPTA OLAMAYANLARA YETİMİN HAKKINI BİLE BİLE BERTARAF EDEN ZEVKE SEFAYA DÜŞEN SİZ YÖNETİCİ SIFATINDAKİ GARDAŞLARIM .MEVLANA HAZRET LERİNİN BİR SÖZÜ HEPİMİZE YETER(NE İNSANLAR GÖRDÜM ÜZERLERİNDE ELBİSE YOK.NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSANLAR YOK)BU VATAN BU MİLLET ARTIK TAHAMMÜLÜ OLMAYAN BİR YOLA SÜRÜKLENİYOR BUNU GÖREMİYEN BEN DAHİL YA AHMAKIZ YADA KORKUYORUZ BİLEMEM SİYASET POLİTİKA YAPMADAN KONULARA DİREK GİRELİM GERİDEN GELEN YAVRULARIMIZA CEVAP BİLE İLERDEKİ YILLARDA CEVAP VEREMEZ DURUMA GELİCEĞİZ SONRADA KAHREDECEĞİZ .SAYIN PAMUK OĞLU YAPMIŞ OLDUĞUNUZ GİRİŞİM ANA DOLUMUZA HAYIRLI OLSUN GELECEK VADEDEN TÜRK TOPLUMUNA EVERNSEL DÜŞÜNCE YANLIŞI GÖREREK DOĞRUYU GÖSRETEREK DEMOKRATİK LAİK KANUNLARA SAYGILI KENDİNE EMİN BİR KOMUTAN OLARAK KUARACAĞINIZ BU YENİ OLUŞUMA BİZLERİN DE KATKISI OLUCAK İSE 4 KIZ BABASI OLARAK MESAJINIZI BELİYORUM AHTAPOT GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI AYHAN AYDIN…………!

 10. Ahmet yorum tarihi 4 Ağustos, 2008 18:19

  AKP nin kilosu,boyu nedir ki…TSK ya meydan okuyor.Hic kimse AKP nin avukatligina soyunmasin.O soyunanlarda muhakkak ki AKP den ihaleler yada tayin yaptirmakla mesgul olan kisilerdir.
  TSK ne yaptigini iyi biliyor,TSK su anda AKP izliyor zamani gelincede ipini ceker Devletin Parasini hortumluyan Erbakan gibi dugmesine basar.

 11. sami han yorum tarihi 5 Ağustos, 2008 08:54

  sayın paşam sonunuza kadar yanınızdayın gelişinzi hazmedemeyenler askerden siyasetçi olmaz naraları atıyor ama bu halk biliyorki en büyük yöneticiler türk ordularından çıkagelmiştir siz bu vatan için sayısız defa kurşunların altında sabahladınız vvatanın milletin kıymetini herkezden daha iyi bileceğinize inanıyorum oyum size paşam daima size şimdi birlik olma zamani arkadaşlar vatan için birlik lütfen duyarlı olun karalama kampanyalarına karşı halkı uyarın embesilce şeyler bunlar asker siyasetçi olamaz felan…

 12. ibrahim çakır yorum tarihi 31 Ağustos, 2008 11:49

  önclikle sizi saygıyla selamlıyorum degerlikomutanım görevyaptıgınız yıllarda şırnakve yüksekova olylarında sizin buvatana
  neleryaptıgınızı veayrıca cesaretinizi askere verdiginiz manevi cesaret taktireşayandır.

  onuniçin türkiye nin askerive siyasi konularını bildiginizive bubilginizden türkiye cumhuriyetinin bizlerinyararlanması gerektigini
  düşünüyorum sizi komutanım siyasiareneda görmek istiyoruz allaha emanetolun

 13. esraünal yorum tarihi 14 Aralık, 2008 21:20

  kkim kimin ipini cekecek.bekleyin görün.sonona bakın.bos sözler bunlar.niye cekilemedi yıllardır.okadar basitse.öyle eskisi degil hersey.eskiden kolaydı.ama simdi öyle kolay degil.üzülmeyin demokrasi geliyor.biliyorum cok istiyorsunuz.ak parti herseyi hallediyor.siz rahat olun.ozaman avrupa gibi tam demokrasi olacak.öyle ip cekmek kolay olmayacak.oyüzden palavra atmayın.sizde inanmıyorsunuz ama söylediklerinize.iste yediremiyorsunuz.alısmısınız diktatörlüge.gerci sizin gibilere demokrasi fazlada.neyse.

 14. Konyalı yorum tarihi 27 Şubat, 2009 04:03

  hocam sonuna kadar arkanızdayız bu milletin basına sizin gibi bir lider lazım wep sitenizde bakındım da tam memlekete hayırlı seyler var bu millete bi siz birde siz olursunuz yürütürsünüz ayrıyetten videolarınıza baktım gercekten sizin o anki tavrınız atalarımızdan kalan eser gibi ne mutlu!!!

 15. soner küçüker yorum tarihi 26 Mart, 2009 16:27

  sayın osman pamuk oğlunun sonuna kadar arkasındayız paşam senin izindeyiz önce mustafa kemal atatürk sonra siz bu ülke sizin gibi insanları çok nadir buluyor bu bizim için kaçırılmaması gereken bir fırsat sayın osman pamuk oğlunun kitabını mutlaka okumanız gerekir düşünceleri bağımsızlılığımızın işaretidir kurtar bizi paşam ALLAH yolunu açık etsin arkandayız saygılar.

 16. soner küçüker yorum tarihi 26 Mart, 2009 16:28

  pendik arkanızda paşam

 17. MUSTAFA KARATAŞ yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 19:57

  Sayın Osman Pamukoğlu’nın kurmuş olduğu Hak ve Eşitlik partisinin 1. olağan büyük kurultayında bulundum.

  Ruhum okşandı, yüreğim coştu, gözlerim doldu. Özellikle konuşma kürsüsü’nün arkasında yazan bugün 11.Kasım 1938 yazısı! Gözlerimi kapattım ve kendimi huzurlu bir Türkiye de buluverdim, sıkıntıdan arınmış, ekonomik kriz olmayan, terör değil terörün adı bile geçmeyen bir Türkiye de buldum kendimi. Hayal değil gerçekler bunlar! Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra vatanı, milleti seven, vatan uğruna her şeyi yapan, hiçbir devlet adamı gelmedi! Ama o geliyor hem de gümbür, gümbür geliyor. Vatanın milletin dilinden kim anlar? Elbette hiçbir çıkarı olmayan, vatanı, milleti için canını ortaya koyan ASKER anlar.

  O kimi? O OSMAN PAMUKOĞLU! O bir ASKER, milli duygularımızı okşayan, Türkiye’ye yakışan, Türk’e, Türk gibi yaşama fırsatı sağlayacak bir lider! Gece başımızı yastığa koyduğumuzda, korunduğumuzu bilerek huzur içinde korkmadan uyuyacağımız dönem geliyor. Vatan satılıyor mu, bize ne olacak diye düşünmeden, onurla gururla başımız dik olacağımız dönem geliyor.

  Milli ruha sahip, demokratik, sağı, solu olmayan, ne varsa vatan için diyen Osman Pamukoğlu yüzümüzü güldürecek!

  Siz değerli okurlar pekâlâ bilirsiniz ki benim hiçbir siyasi görüşüm yoktur, öncelikle insanım ve insanların insan gibi yaşamasını isterim, elimden geldiğince de mağdur duruma düşmüş veya düşürülmüş insanlarımıza yardımcı olmaya çalışırım. Gönlümde yatan kartal ise vatan millettir, vatanım için yapamayacağım hiç bir şey yoktur! Vatan için her kim bir adım gelirse ona canla başla sarılırım. Yüreğim coşar.

  Sayın Osman Pamukoğlu, kurultay da çok güzel konuştu, nasıl tarif edebilirim ki o duygularımı, yaşamak lazım. Ankara’da 10 bin kişilik spor salonu dolmuştu, yürekler bir olmuş, vatan, vatan diye haykırılıyordu.

  Özellikle şehit ailelerinin üzüntülerini hafifletecek sözleri; 365 günde terör bitecek! Dedi.

  Bazılarının kafalarındaki soru işaretlerini de yanıtladı, 30 yıldır bitmedi 365 günde nasıl bitecek diye? Pamukoğlu cevabını verdi, her gün benimle beraber geleceksin gün, gün kayıt edeceksin, 365 ci günün sonunda nasıl bittiğini göreceksin dedi. O bir Asker, o çok iyi bilir neyin nasıl halledileceğini, yeter ki önüne engeller konulmasın.

  ATATÜRK asker kökenli devlet adamıydı, şimdi Atatürk’ün izinde, yine asker kökenli olan devlet adamı OSMAN PAMUKOĞLU geliyor. Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun. Sözlerin yapacaklarının aynasıdır. Seni canla, başla, destekliyoruz.

 18. MUSTAFA KARATAŞ yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 19:58

  Osman Pamukoğlu kimdir

  Hayatı

  1947 yılında Sinop’un Gerze ilçesinde doğmuştur. Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Milli Güvenlik Akademisi’nde öğrenim yapmıştır. 11 yaşından itibaren 43 yıl üniforma giymiştir. On yıl piyade subayı, 16 yıl kurmay subay olarak, kıta komutanlıkları ve karargah subaylığı görevlerinde bulunmuştur. 1993′de Tuğgeneralliğe terfi etmiş, 1997′de Tümgeneralliğe yükselmiştir. 2002′de Tümgenerallikten emekli olmuştur. 1990-1992′de Edirne-Uzunköprü’de 42′nci Piyade Alay Komutanlığı, 1993-1995′de Hakkari’de Dağ ve Komando Tugayı ve Güvenlik Komutanlığı, 1998-2000′de Kıbrıs’ta 28′nci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı, 2000-2001′de İstanbul’da Piyade Okul Komutanlığı vazifelerini yapmıştır. Osman Pamukoğlu, 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

  Askeri Kariyeri

  1990-1992 yılları arasında 42.Piyade Alay Komutanlığı, 1993-1995 yıllarında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı ve Hakkari Güvenlik Komutanlığı yapmıştir. Hakkari’deki görevi sırasında PKK’ya karşı yapılan en büyük harekât olan Çelik-1 Operasyonu’nu yönetmiştir. Çelik-1 harekatı 19 Mart 1995 günü başlamış ve toplam 37 gün sürmüştür. Operasyona 6 Tugay’dan 35 bin asker ve 10 bin korucu katılmıştır.

  Güneydoğu görevinden sonra KKTC Paşaköyde 28.nci Tümen Komutanlığı’nı üstlendi. 2000- 2001′de Piyade Okul Komutanlığı görevinden sonra 4 Ağustos 2002 yüksek askeri şura tarafından emekli edilmiştir. Pamukoğlu Türk Ordusunda 5 tane Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı’na sahip tek kişidir.

  Kitapları:

  Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok

  — Kara Tohum

  — Ey Vatan Arkadaşlar Uykulardan Uyansın

  — Ayandon

  — Yolcu

  — İnsan ve Devlet

  — Angut

  Saygılarımla

  MUSTAFA KARATAŞ
  GEBZE HEPAR

 19. kadri özdemir yorum tarihi 14 Ağustos, 2009 21:54

  paşam inşallah allahın izni ile bu yolda başarılı olursunuz bende siirt eylence karakolunda vatani grevini seve seve yapmış biri olaraktan her zaman ailem ve tanıdıklarımla yanınızdayız bu vatanın artık türk milletinin içinde bulunan yenilmezlik duyguzunu açıga çıkaracak bi lidere ihtiyacı var inşallah bu yolda başarılı olursunuz

 20. taner aytuğu yorum tarihi 3 Ocak, 2010 18:33

  komutanım canı gönülden okadar çok istiyorum ki şu devletin başına geçmenizi
  komutanım çevremdeki arkadaşlar hep sizi beyeniyor ve destekliyor

 21. Ökkeş Curacoğlu yorum tarihi 28 Ocak, 2010 21:37

  Paşam sizin ilk seçimde TBMM sine gireceğinize canı gönülden istiyorum.Çalışmalarınızı başarılı buluyorum.İnşaallah vatansever biri olarak İktidara gelirsiniz.Hak ve Eşitlik Partisini desdekliyoruz.Allah yolunuzu açık etsin.Allah Türkü korusun.

 22. Ökkeş Curacoğlu yorum tarihi 10 Haziran, 2011 17:48

  Hak ve Eşitlik Partisi Tertemiz bir parti.Lideri pırıl pırıl Adayları halk içinden Tertemiz insanlar.Bu Ülke için en iyi işleri yapacağımızdan hiç şüphem yoktur.Kartalın altına Evet Mührünü pasın ki ülke kalkınsın.Tek çare HEPAR.

 23. ankaradan emre yorum tarihi 20 Haziran, 2012 21:38

  yorum yapan arkadaşlara öncelikle şunu söylemek ıstiyorum sağcısı solcusu kurdu türkü partilisi diye insanları artık bir bölmeyin siz insansınız artık bi önce bunun farkına varın bir bütün olarak davranın mucadelenizi de buna göre verin bu vatanın suyunu içip bu bayrağın altında gölgeleniyorsunuz hiç bir şeyin arkasına sığınmayin artık tavanı bir bütün yapalım yiyicilerine hainlere karşı umuyorum ki paşam haklarından gelecek umuyorum ki geldikten sonrada kendi kesesini değil halkının menfaatini korur kollar inşallah ben inanıyorum inançlı bir ülkede yapıyoruz kimseden medet beklemiyoruz türk akımını başarabilir bir komutan bekliyoruz artık saygılarımla paşam…

Yorum yap