315) KIBRIS BASININDAN…

Yayin Tarihi 29 Temmuz, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

AB – RUMLARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDEDİR

KKTC – Kıbrıs (RUM) Cumhuriyeti ilişkileri hangi koşullar altındadır, ”zorla yürütülen” bir ibret belgesidir. KKTC – Kıbrıs (RUM) Cumhuriyeti ilişkilerinin kimler tarafından, ”Kıbrıs Türklerini tek yanlı bağımlılığı” yönünde yürütüldüğünü, yıllardır bütün ayrıntıları ile yaşamaktayız. DENKTAŞ Bey bu hususu her zaman gündemde tutmuş, açıklamış ve açıklamalarına devam etmektedir. KKTC-  Dışarıdaki ve içerdeki bazı güç odakları AB’NİN Rum yanlısı propaganda ve uygulamalarını gözden kaçırmakta ve gündeme dahi getirmemektedir.

 
Sayın TALAT ve Sayın Hristofyasın bu gün anlaşarak başlatacakları görüşmeler göstermelik olduğunu” amacın Kıbrıs Türklerini, nüfus çoğunluğunda olan Kıbrıs (RUM) Cumhuriyeti içinde OSMOSİS yoluyla eritmek olduğunu Rumlar gizlemeden açıklamaktadırlar.

Hristofyas ENOSİSE giden yolda en küçük bir tıkanma olabilecek bir anlaşamaya imza atamaz.

Haykırıyoruz, TC – KKTC arasında MAL VE HIZMETLER SERBEST DOLAŞMALIDIR bu yapılmadığı takdirde KKTC EKONOMİSİNİN ayağa kalkması söz konusu değildir. 

On yıldan fazla bir zamandır haykırıyoruz. KKTC’NİN bu gün içinde bulunduğu EKONOMİK ÇIKMAZDAN çıkışının tek yolu TC – KKTC arasında Gümrük Birliği hiç ZAMAN KAYBEDİLMEDEN UYGULANMAYA KONMALIDIR.

Bu gün AB ülkeleri Türkiye’yi de içine aldığı GÜMRÜK BİRLİĞİ anlaşmasını uygulanmaktadır.

O halde KKTC’YE AB’nin BASKILARI İLE UYGULANAN TC – KKTC GÜMRÜK BİRLİĞİ derhal uygulanmaya konmalıdır. AB’NİN BU İSTEĞİ DERHAL REDEDİLMELİDİR.

 
AB KKTC’DEN ne istiyor? AB’nin isteği Kıbrıs Türkleri için bir felaket olacak olan ilk hareket Kurduğumuz KKTC’nin ortadan kaldırılması sonra da onun yerine UYDURUK KIBRIS TÜRK DEVLETİNİN ilan edilmesidir.

Bu Allah korusun başarıldıktan sonra çoğunlukta olan Kıbrıs RUM Devleti içerisinde Kıbrıs Türklerinin OSMOSİS yoluyla ERİTİLMESİ yürürlüğe konacak.

AB, KKTC’YE ve Türkiye’ye tek yanlı dayatmalarla BİZANS OYUNLARINI ortaya koyarak Kıbrıs’ı yutma oyunlarını oynamak için aralıksız çalışmaktadırlar.

Hedefe Yani ENOSİSE ulaşmak için Rumların sıradaki diğer bir isteği malumunuz olduğu veçhile. TÜRK ASKERİ ADADAN UZKLAŞTIRILACAK ve TÜRKİYE’NİN GARANTÖRLÜĞÜ DE ORTADAN KALDIRILMASIDIR.

Artık KIBRIS TÜRKLERİNİN ve TÜRKİYE’DEKİ İKTİDARIN akıllarını başlarına toplama zamanı gelmiştir, hatta geçmektedir.

 

TANJU MÜEZZİNOĞLU  ([email protected])                 
Yeni VOLKAN GAZETESİ   

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap