312) ATATÜRK SUÇLU(!) ATATÜRK’E SÖVEN SUÇSUZ..!

Yayin Tarihi 25 Temmuz, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Atatürk suçlu(!)

Atatürk’e söven suçsuz..!

 3-lu-ata.gif

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin namuslu düşünce insanı Rahmetli Ahmet Taner Kışlalı’nın, alçakça bir saldırıya kurban edilmesi, elbette doğruları yazması, Atatürk Devrimlerini savunması yüzündendir…

Şimdi O’nun şehadeti de “Ergenekon”a bağlanıyor!.. Atatürkçü olduğu için Kemalist çete!”tarafından öldürülmüş(müş!)

Bu derin kuşatma altında ne diyebilirz ki!!?

Denileceği, Ahmet Taner Kışlalı, kitabında şu satırlarla anlatıyordu sanki…

“Eğer Türk işçisi, batı’daki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14-16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi, 59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda kalmamışsa bunun suçlusu odur! Eğer Türk kadını yasal olarak erkeğine eşitse, “köle” değilse, seçme ve seçilme hakkını, Fransız kadınından bile önce elde etmişse; kadınlar bugün Türkiye’de vali, bakan, başbakan bile olabiliyorsa bunun suçlusu odur!

Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini on binlerce genç izliyorsa bunun suçlusu odur! Eğer 1923′lerde ortaçağ karanlığında yaşayan bir toplum, bugün 21. yüzyılın aydınlığına bir ölçüde yaklaşabilmişse bunun suçlusu odur!”

Atatürk‘ün suçları saymakla bitmez. “Ben Atatürkçüyüm ve laikim” diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü anayasaya koydurtan, Alevi’nin, Hıristiyan’ın, Yahudi’nin,“Sünni inancı”nı öğrenmesini zorunlu hale getiren, Marmaris’teki emekli adam suçsuzdur! Sokaktaki adama küfreden suçludur.

“Atatürk’e küfreden suçsuzdur…”

İşte o “suçsuzlar” bugünlerde etekleri zil çala çala bekliyorlar… (Bekledikleri de, internet ortamında yazdıkları yazılarda şöyle tezahür ediyor; Eğer Ergenekoncular yargılanır ve hüküm giyerse, terörün yelpazesi genişleyecek. Atatürk, Cumhuriyet, laiklik, vatan, bayrak gibi değerler adına da suç işleyen, adam öldüren, demokrasiyi yok etmeye ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan insanlar olabileceği ortaya çıkacak.

Ve böylece bir anlamda Kemalizm‘in şaşmaz-yanılmaz bir yol gösterici değil, aynen diğer “izm”ler gibi yanlış yola sapması mümkün bir ideoloji olduğu tescillenecek.

“Mutlak doğru tek ideoloji” yerine, “ideolojilerden bir tanesi” olacak…
Atatürk, bir çete bahanesi ile imha ediliyor ve seyrediliyor bu durum!..

Artık Anıtkabir’e gidip mozole önünde defteri imzalamakla olmuyor Atatürkçülük, ey değerli büyüklerim!..

“Cumhuriyet Devrimlerinin yılmaz bekçileriz…” sözleri de havada öyle askıda gibidir şimdiden sonra sanki!..

İcraat?..

İcraatı artık rahatça yapan düşmandır!..

Hadi buyurun hep beraber “sindirelim” içimiz kaldırıyorsa, habere bakın;
“Diyarbakır’da 1925 yılında devlete karşı isyan başlattığı için idam edilen Şeyh Sait ve 46 arkadaşı için anma töreni düzenlendi. Kendilerine “1925 Kürdistan Hareketi” adını veren grup…”

Neyi tartışıyoruz ki artık, mesele bu noktaya geldi ise!?.  Düşmanın sesinin daha gür çıkan bir vatanda yaşamak ne kadar mutluluktur!!!

Bütün bunlara sebep, 1938 11 Kasım’ında başlatılmasına izin verilen tasfiye harekatıdır ve günahkarları malumdur!.. Hiç öyle Şeyh Sait avanesini, PKK‘lıyı, yobazı, ABD devşirmesi din ağası cemaat tacirlerini, içi boş, ruhu satılık işbirlikçileri suçlamayalım, onlar işlerini icra ediyorlar, vatanı boş bırakan bizler suçluyuz…

Behiç KILIÇ / TERCÜMAN

 

Paylaş:

Yorumlar

“312) ATATÜRK SUÇLU(!) ATATÜRK’E SÖVEN SUÇSUZ..!” yazisina 4 Yorum yapilmis

  1. yerden göğe haklı yorum tarihi 26 Temmuz, 2008 01:36

    abi hakaten sen haklısın ya..
    biz bole daha nereye kadar bende merak adiorum allah sonumuzu hayretsin……

  2. Enes Şengönül yorum tarihi 26 Temmuz, 2008 13:49

    Diyecek söz yok.Bu öyle bir operasyon ki Cumhuriyet Gazetesini bombalayanından Cumhuriyet gazetesine kadar,milli görüşçüsüyle zamanının dev solcuları aynı örgütte..

  3. Behiç KILIÇ yorum tarihi 24 Ekim, 2012 08:00
  4. Behiç Kılıç yorum tarihi 1 Mayıs, 2013 08:48

Yorum yap