295) KIBRIS RUMLAR’A VERİLİYOR MU?

Yayin Tarihi 2 Temmuz, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Tek egemenlik tek vatandaşlık”

 

Lefkoşa ara bölgede 4.5 saat görüşen KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum yönetimi lideri Dimitiris Hritofyas’ın, “tek egemenlik ve tek vatandaşlık konusunda prensipte anlaştığı” açıklandı.

Talat ile Hristofyas’ın, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve BM Barış Gücü (UNFICYP) Misyon Şefi Taye-Brook Zerihoun’un Lefkoşa ara bölgede görüştü.

Zerihoun, 4,5 saat süren görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, görüşmenin “pozitif ve işbirliği havasında geçtiğini” belirterek, liderlerin, “tek egemenlik ve tek vatandaşlık konusunda prensipte anlaştığını” bildirdi. Temsilci, liderlerin, bu konuları uygulama detaylarını, kapsamlı müzakerelerde ele alma konusunda da uzlaştığını açıkladı.

Liderlerin 25 Temmuz’da yeniden bir araya geleceğini kaydeden BM yetkilisi, bugünkü görüşmede ilk kez teknik komite ve çalışma gruplarının faaliyetlerinin gözden geçirildiğini, 25 Temmuz’daki görüşmede ise bu konuda son kez değerlendirme yapılacağını belirtti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Talat ve Hristofyas el sıkışarak basına görüntü verdi. Zerihoun’un ikametgahından önce Talat, sonra da Hristofyas ayrıldı

HÜRRİYET

Paylaş:

Yorumlar

“295) KIBRIS RUMLAR’A VERİLİYOR MU?” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. yaşar toptaş yorum tarihi 2 Temmuz, 2008 08:30

    1974 kıbrıs barış hareketi yapıldıktan sonra başa geçen rauf denktaş türk kesimine bir çivi bile çakmamıştır milliyetçilik sadece dille olmuyor beyler hanımlar manevi alanda hiç bir şey yapmamıştır gelen adam da adayı rumlara peşkeş çekmiştir

Yorum yap