29) ASKERLİKTEN MUAF OLMA TALEBİ

Yayin Tarihi 24 Ekim, 2009 
Kategori MİZAH

ASKERLİKTEN MUAF TUTULMA TALEBİ

tiyatro_1.jpg

(Aşağıda anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır.)

Saygı değer Hakim Bey…

Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz.

Şu günlerde askerliğe çağrılacağım.

Adım Cafer Keskinbıçak . 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim.

Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu.

Karım geçen sene benden hamile kaldı ve Kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu.

Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye’nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu.  Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular.

Arif’te ta babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu.

Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif’in erkek kardeşi oldum. Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum. Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum.

Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye’nin oğlu Arif’in de büyük babasıyım. Sayın hakim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.  Zira şu anda ben…

Babam Ferit Keskinbıçak’ın oğluyum. Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak’ın büyükbabasıyım.

Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak’ın babasıyım. Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar…

Saygılarımla.

Cafer Keskinbıçak.

KAYNAK:

Adıyaman ili … ilçesi … Asliye Hukuk Mahkemesince…. Adli Tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak’ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir.

NOT: Bu yazı değerli dostum sayın Barış AYKUL, tarafından gönderilmiştir.

Paylaş:

Yorumlar

“29) ASKERLİKTEN MUAF OLMA TALEBİ” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. AYDIN KOCADAĞISTAN yorum tarihi 31 Aralık, 2009 04:46

  Valla çok güldüm aynı zamanda kafamda bir hayli karıştı.

 2. onur aksüt yorum tarihi 8 Haziran, 2010 05:59

  =) güzel..

 3. ahmet yasar yorum tarihi 5 Aralık, 2011 17:00

  slm arkadaşlar benim sol gözüm hiç görmüyor küçükken havale geçirmişim. sağ gözümde çok aaz derecede görüyor acaba sonuç ne olur muaf olabilirmiyim sizce ne olur netice bileniniz varsa söylesin

 4. neco yorum tarihi 26 Aralık, 2011 03:44

  komik.. gerçi adamın kimin neyi olduğunu anlamadım.

Yorum yap