24) PİRAMİTLERİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ !

Yayin Tarihi 21 Şubat, 2008 
Kategori KÜLTÜREL

 

 

Piramitlerin Sırrı Çözüldü

image00178.jpg

Fizikçiler ve kimyagerler, bilim gündemine bomba gibi düşecek bir açıklama yapmaya hazırlanıyorlar. Yıllardır kesme taştan yapıldığı düşünülen Giza Piramitleri’nin aslında beton dökülerek inşa edilmiş olduğu iddia ediliyor. Ama işin asıl şok edici kısmı M.Ö. 2520 yılında inşa edilen bu yapıda beton blokların nasıl kullanıldığı ve o blokların nasıl döküldüğü.

Hayatını bu işi kanıtlamaya adayan bir fizikçinin söylemi iddiaların ne denli kuvvetli olduğunu gösteriyor: “Tora ve Maadi taş ocaklarından çıkarılan taşlarla, piramitten alınan parçaları karşılaştırdık ve bazı anormallikler bulduk. İlk olarak taş ocağından çıkarmış olduğumuz taşların yapısına göre piramitte kullanılan maddenin yapısı çok daha karmaşık. Diğer taraftan kullanılan madde kimyasal reaksiyonda kristalleşmiyor. Eğer kullanılan madde sadece taş olsaydı bu durumun hiçbir açıklaması olmazdı. Akla ve bilime uygun düşen tek açıklama piramitlerin beton yardımıyla inşa edilmiş olmasıdır.”

Taşın doğal yapısında sıva var mı?

Yapılan araştırmalar sonucu blokların etrafında bir sıva maddesine de rastlandı. Bazı bilim adamları bunun taşların doğal yapısından kaynaklandığını zamanla bütün taşların etrafından bir tabakanın ayrılabileceğini iddia ediyor. Böyle bir durum biraz imkânsız gibi… Çünkü yapılan incelemelerde bu tabakanın doğada hiçbir maddede bulunmayan bir değerde magnezyum ve silisyum içerdiği ortaya çıktı. Ayrıca gelişmiş mikroskobik araştırmalar da yapılmış. Bu araştırmalarda da ortaya çıkan sonuç bu blokların betondan yapıldığını kanıtlar nitelikte. Gilles Hug adlı bilim adamı ise “Tartışmaya gerek yok! Bu maddenin katkısız taş olmadığı açık ve seçik ortada” diyecek kadar kendinden emin.

Şok edici bir başka durum ise piramitlerdeki maddelerin, mikro   bileşenlerinin belirli bir kristal yapıya sahip olmaması. Doğada  bulunan her madde böyle bir yapıya sahipken piramitlerdeki bloklarda bu tarz bir şeyin olmaması son derece düşündürücü.

Bilim adamlarının fikir birliğine varamadıkları bir başka nokta ise beton blokların piramitlerin tepe noktasında mı yoksa temelinde mi kullanıldığı sorusu. Bu görüşlerin hiçbirine katılmayan bir bilim adamı var o da Joseph Davidovits. Ona göre piramitler baştan aşağı beton bloklardan inşa edilmiş. Gerçekten de Mısırlılar uzun zaman önce yığılmış taşların imalatına başlamışlardı. Sert, betonla karıştırılan kireç taşları… Davidovits’e göre bu blokların yüzde 95’i veya yüzde 97’si doğal kireç taşı, geri kalan kısmı ise bazı birleştirici maddelerden oluşuyor.

Maddelerin birbirinden farklılığını öğrenmek için bazı kimyasal incelemeler gerekiyor. Örneğin pH değerleri, bir gramında bulunan kil miktarı gibi değerler bir taşın suni mi yoksa katkısız doğal taş mı olduğunu gösteriyor. Kimyagerler ve yerbilimciler için de bu testler yol gösterici olmuş. Davidovits’e göre bu blokların içindeki birleştirici madde kireç. Kireç zaman içinde sertleşerek karbon atomlarını bağlıyor ve bu karışımın çok sert olmasını sağlıyor. Böylece oluşturulan blokların fiziksel olarak doğal taştan pek bir farkı kalmıyor. Ancak çok detaylı kimyasal tahliller sonucu doğal taştan ayırt edilebiliniyor. Bazı bilim adamlarına göre bu blokların taştan olduğu şüphe götürmezken bazılarına göre betondan veya betonla karışık taştan oluşturulmuş. Çünkü blokların içinde  bulunan kireç tamamen suni.

Bu blokların betondan olduğunu varsayalım. Peki tonlarca bloğu nasıl taşıdılar, nasıl organize oldular? Aslında bir bakıma taştan değil de betondan yapılmış olması işleri kolaylaştırmış. Doğada  bulunan taşları birbirine uydurmak, hepsini kusursuz bir biçimde dizmek, beton yapmaktan daha zor. Ayrıca bu koca taşları başka başka yerlerden bulup piramidin yapılacağı yere taşımaktansa yakınlarda bir yerde beton yapıp hemen orada kullanmak çok daha akıllıca. Beton blokların ve diğer malzemelerin taşınmasında ise Nil Nehri’nin büyük faydası olmuş. Nil’in taşma zamanlarında hemen hemen tüm malzemeyi istedikleri yöne taşıyabilmişler. Bunun dışında piramitlerin yapımında ise tahtadan rampalar kullanılmış.

Giza Piramitleri

Keops, Kefren ve Mikerinos adlı üç büyük piramitten oluşuyor. İçlerinden Keops Piramidi dünyanın yedi harikasından biri. Giza Piramitleri’nin M.Ö 3000 yıllarında eski krallık döneminde yapıldıkları düşünülüyor. Dünyanın en büyük piramitlerinden biri olmakla birlikte onları diğerlerinden ayıran farkların başında, içlerinde yazı bulunmaması ve nasıl yapıldıklarının hala çözüme kavuşturulamamış olması geliyor.

Piramit efsaneleri

-Piramitlerin içerisinde radar ve sonar gibi cihazlar çalışmıyor.

– Kirletilmiş su birkaç gün piramidin içinde bırakıldığında kendi kendini arıtıyor.

– Bitkiler piramitlerin içerisinde daha hızlı büyüyorlar.

– Kesik, yanık, sıyrık ve yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşiyor.

– Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda iki kez güneş giriyor. Bunlar firavunun doğduğu ve tahta çıktığı günler.

– Piramidin içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalıyor ve sonunda bozulmadan yoğurt haline geliyor.

 

BOXER DERGİSİ

Paylaş:

Yorumlar

“24) PİRAMİTLERİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ !” yazisina 18 Yorum yapilmis

 1. çagrı altın yorum tarihi 8 Eylül, 2008 06:02

  yok artık daha neler.ulan bu adamlar yememış içmemiş duvar mı örmüş

 2. çagrı altın yorum tarihi 8 Eylül, 2008 06:11

  baba adamlar yapmış işte ben bugun o firavunu görsem söylerdım..saygı duyuyorum die..ozamanda bızım türkler yasasaydı karıdan kız dan ugrasmaktan basını alamazdı kesın

 3. firavun ramses yorum tarihi 9 Temmuz, 2009 13:25

  ya boşuna uğraşmayın&/^^%=!^%&/()=? uzaylılarla ortak bir projeydi. arsayı ben verdim uzaylılar piramiteri yaptılar.=)()=/%+^^+& bittiktn sonra bana bir mezar odası, 3 daire, 2 dükkan verdiler. hem size ne kardeşim nasıl yaptıysak yaptık..batıyormu????

 4. rmysa yorum tarihi 10 Ekim, 2009 11:05

  bncede boşuna bilim adamları kafasını yormasın o insanların yapabilecegi bir yapıt diil firavun projeyi çizmiş;insanlarla beraber cinler ve büyücüler yapmışlar..benim fikrim bu zaten firavun üstün bi zekaya sahipmiş bence..neden böyle düşündügümüde söyleyeyim eger insanlar;köleler o rayı kedi başlarına yapdıysalar neden şu anda biz öyle muntazam bir yapıt yapamıyoruz….

 5. kbra yorum tarihi 2 Aralık, 2009 11:21

  1.si türklerle ilgili yoruma katılmıyorum ve türklerin daha iyisini yapacağına inanıyorum

  2.si bence piramitleri sırrı hala tam olarak çözülmüş sayılmaz.

 6. salih1159 yorum tarihi 10 Aralık, 2009 17:53

  Belki size saçma gelebilir ama kuranda hz süleymanın cinlerden ve insanlardan oluşan bir ordusu vardı.aynı zamanda çinleri yapı ustası olarak çalıştırırdı ve rüzgarı istediği gibi idare ederdi kunlar kuranda yazılı ayetler şahsen ben inanıyorum bir diğer konuda hz nuh gemi yaparken yine cinlerin yardım ettiğini yazıyor boş konuşmadan daha iyidir araştırmak.

 7. zafer türüt yorum tarihi 17 Şubat, 2010 18:39

  salih helal olsun dediklerine aynen katılıorum

 8. sevda sonmez yorum tarihi 23 Mart, 2010 21:23

  benceeee hakli buluyorumm…

 9. güllü alpgür yorum tarihi 16 Mayıs, 2010 16:45

  ben piramitlerin bukadar esrarengiz olduğunu bilmiodum…biz türkler atatürk bize bilime ve fene inanın dediğinde kaçmıştık ama diğer ülkeler inanmış ve bilim ve fenin içinde yaşamış sonra milyonlarca buluş…şimdi bu piramitler milyonlarca hastalığa çareeee.yani…dimi…aynı zamanda gerçektende piramitler cinler tarafından yapılabilir çünkü en küçük piramit bile 100 kat bina kadarmış bide en büyüğünü düşünün… insanlar aslında piramitleri gemi yoluyla taşıcakmış piramitleri ama ağır oldukları için gemi taşıyamamış galiba öyle duydum insanlar çok fazla bekliyememeliyiz deyip kendileri taşımış hemde çok kısa zamada taşımışlar işte simdide bilim adamları bunun sırrını öğreniolar bu kadar kısa zamanda nasıl piramitleri taşımışlar die
  BUNU OKUYUN DOĞRUYYA DOĞRU

 10. Ömer Faruk yorum tarihi 3 Haziran, 2010 21:32

  HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ GİZA PRAMİTLERİ VE AGARTA İLİŞKİSİ…

 11. edda yorum tarihi 17 Temmuz, 2010 14:35

  nuh tufanından sonra hersey sıfırdan baslamıs pıramıtlerse nuh tufanından once yapılan bır yapıt halen bu yapıtları cozemıyoruz cunku nuhtan oncekı bılıme sahıp degılız ewet mukemmeller ama cozecegız

 12. semih semih yorum tarihi 5 Ekim, 2010 20:29

  güllü alpgür
  piramitlerin hangi dönemde yapıldığını tam olarak şu tarihte yapılmıştır diyemiyorlar ki ne kadar sürede taşındığı hiç bilinmiyor. sen nasıl oluyorda blokları çok kısa sürede taşıdılar diyebiliyorsun sen nerden biliyorsun böyle olduğunu?

 13. günce deniz yorum tarihi 23 Ağustos, 2011 21:12

  arkadaşlar bu konuştugunu yada ima ettiginiz şeyler kanıtlana bilirmi kanıtlanıyosa bizede tam olarak yazın ögrenelim burda dogru olanın ne olsugunu ögrenmeye calışıyorum

 14. timur yorum tarihi 3 Ekim, 2011 02:17

  ne malum büyük bir kaya parcasını işleyerek yapmadıkları?

 15. ayşegül yorum tarihi 16 Aralık, 2011 20:30

  bence piramitlerin sırrı hiç çözülemiycek
  we artı o zamanın düşünce sistemi ve gücü çok farklıymış.O zamanın insan gücüyle şimdikinin arasında tirilyonlarca fark war.O zamanın simyacıları doğanın içinde doğup büyüyüp eğitim alırlardı ve aldıkları bu eğitimin sonucunda ortaya çıkanlar işte bu piramitler

 16. beyza yorum tarihi 5 Ocak, 2012 17:39

  ya bunun biraz kısası varmıydı çok uzun bu ödevim için…

 17. panpa bu piramitler nasıl yapılmış yorum tarihi 17 Nisan, 2013 19:50

  aga ben anlamadım bu nasıl yapılmıs heralde altın oranlada alakası var bunu bu zamandan sonra hangi insan ugrasırsa ugrassın bulamaz

 18. burcu yorum tarihi 29 Haziran, 2014 19:56

  ya uzaylıları çagırmışlar yapmışlar abi bazı insanlar uzaylı bulup sorgu odasında tutuyomuş yani peygamberimizden önce büyücüler cinler yapıyomuş öyle oldugunu biliyom.büyücüler uzaylıları çagırıyo yapıyolar
  GERÇEK BİLGİ KESİN OKUYUN GERÇEK BİLGİ

Yorum yap