239) BANA GÖRE, SANA GÖRE!

Yayin Tarihi 6 Haziran, 2010 
Kategori SİYASİ

BANA GÖRE, SANA GÖRE!

yeniden-ergenekon.jpg

Ey Halkım!

Çok zor günlerden geçiyoruz. Olaylarla ilgili demeçler ve  açıklamalar, sinirlerimizi bozuyor. Milli Birliğimizin temeline dinamit koyuyorlar!

Geçen gün Şırnak’ın Cizre ilçesinde BDP bir miting tertip ederek hükümet’e hakaret, Devlet’i savaşla suçlamıştır. BDP’li milletvekillerinin şu sözlerine bak:

Birinci Habur meydan muharebesi…

Ne olmuştu da bu söylendi?

Silopi’de, BDP önderliğinde binlerce kişiden oluşan bir grup, Habur sınır kapısına PKK’ya karşı yürütülen askeri operasyonların durdurulması için yürüyüşe geçmişti… Güvenlik görevlileri de, bu izinsiz ve kışkırtıcı yürüyüşü engellemek için müdahalede bulunmuş ve grubu dağıtmıştı…

Bu olayı müteakip yapılan mitingde, BDP milletvekili Hasip Kaplan Habur sınır kapısına yürüyüşü ve engellemeyi “Muharebe” olarak nitelendirmiştir.

Muharebe nedir? Sözlük anlamı şudur:

Muharebe; savaşta iki ordunun karşılıklı göğüs göğüse vuruşmasıdır. Bir savaşta birçok muharebe olabilir…

Demek ki, Hasip Kaplan daha birçok muharebenin yapılacağını, yani Türkiye Cumhuriyeti güvenlik görevlilerine karşı BDP’lilerin kavgaya devam edeceğini açıklamaktadır.

Bu nasıl bir durum?

Türkiye Cumhuriyeti milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı muharebelerde bulunacağını belirtebiliyor?

Sayın Başbakan, Çorum’da Halk’a yaptığı konuşmada “Hamas bir terör örgütü değildir…” diye açıklamada bulunmuştur.

Başbakan, bu ifadesinde haklı olabilir. Ancak bu sözlerin bir taviz olabileceğini, ülkemiz aleyhine de kullanabilirliğini düşünmeliydi…

Bu açıklamaya BDP’den gönderme gecikmedi. BDP’li milletvekili Sebahat Tuncel; “Başbakan Hamas’ı terör örgütü olarak görmüyormuş. Bizde PKK’yı terör örgütü olarak görmüyoruz!”

Ne olacak şimdi? Böylelikle PKK meşruiyet mi kazanmış oluyor?

Her ülkenin terör örgütü tanımlaması farklıdır. Devletler güvenliğini ve bütünlüğünü tehdit eden unsurlara karşı tavır alarak, tedbirlerini uygularlar. Ayrıca dünya kamuoyunun desteğini almaya gayret ederler… İşte Devletler arası menfaatler çekişmesi burada su yüzüne çıkar. Bir ülkenin terör örgütü olarak kabul ettiğini, diğer ülke tanımayabilir.

Örnek olarak, Çin; Hamas’ı terör örgütü olarak kabul etmemiştir. Ama, bildiğim kadarı ile de PKK’yı da terör örgütü olarak görmemiştir…  Çin Doğu Türkistan Türkleri’ni ise, Terörist olarak ilan edebilmiştir. Şimdi Çin’in bu siyasi yaklaşımını kabul edebilmemiz mümkün mü? Türkiye’nin de, hürriyet için direniş gösteren Uygur Türkleri’ni terörist olarak kabul etmesi mi gerekir? Çin, binlerce yıldan beri Türklüğe zarar verecek her faaliyetin arkasında olmuştur. O halde, Çin ile Hamas’tan dolayı ortak görüşümüz ne olabilir? Çin; Ortadoğu’da Araplar üzerinde siyasi olarak nüfus kazanmaya çalışırken, Biz ise insani ve dini duygularımızdan ve Osmanlı döneminden kalan tarihi bağlarımızdan dolayı Filistin meselesi ile ilgileniyoruz… Türkiye’nin Uygur Türkleri’ni terörist olarak görmesi halinde, karşılığında Çin PKK’yı terörist olarak tanıyacağını belirtmiştir.

Devlet yönetiminde zafiyete yer yoktur. Merhum Dündar Taşer; Devlet’in halkına karşı şefkatini ve düşmanlarına karşı gücünü ise şu sözlerle açıklamıştır:

“Devlet, kadife eldiven içinde demir yumruktur”

Sabırlı ve çilekeş Halkım!

Biliyoruz ve biliyorsunuz ki; bu gelişmeler sizin esas sorununuz değil. Sizin aş ve iş kavganız, milli ve manevi duygularınız istismar edilerek gündemden uzaklaştırılıyor. Ancak; Devletimizin varlığı, Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birliği herşeyden daha önemlidir. Çocuklarımızın gelecek endişesini yaşamak ve yaşattırmak istemiyorsak, Yunus’un gönlü ve sözü ile konuş!

“Söz ola kese savaşı,

Söz ola götüre başı,

Söz ola ağulu aşı,

Bal ile yağ ede bir söz”

Konuş ki; “bana göre, sana göre” fitnesi Milli Birliğimizi yıkmasın!

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“239) BANA GÖRE, SANA GÖRE!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. şükrü adatepe yorum tarihi 6 Haziran, 2010 15:22

    HÜKÜMETİN TEK TANIMLAMASI ŞUDUR BANA GÖRE.AKP+PKK+APO+İSRAİL+ABD+BARZANİ= AKP’NİN TAM DESTEKÇİLERİ VE BU DESTEKÇİLERE SATILAN ŞEREFLİ ŞANLI TÜRK ULUSUDUR.EYALET SİSTEMİYLE FEDERASYONLARINI GENİŞLETMEK ORTADOĞU PROJESİNİ TAM SİSTEM OTURTMAK VE TEK GÜCE BOYUN EĞDİRİP KENDİ TOPRAKLARIMIZDA BAŞKALARININ ESARETİ ALTINDA KENDİ DEĞERLERİMİZE KÖLELEŞTİRİLMEKTİR.KALEMİNİZ DAİM OLSUN ALLAHA EMANET OLUN SAYGI DEĞER HOCAM.

  2. perle yorum tarihi 6 Haziran, 2010 16:01

    SAYET BİRGÜN BU HÜKÜMETKONDU GİDERDE ÜLKEMİZ SAGLAM KALIRSA?
    -TEK TALEBİMİZ VE MÜCADELEMİZ SİYASET BİLİMİ OKUMUS KİSİLERİ SECMEK OLMALIDIR.

Yorum yap