224) İKİ ÖZ TÜRK KADINI

Yayin Tarihi 7 Ağustos, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

İKİ ÖZ TÜRK KADINI

bayrak_2.jpg

Sizce hangi kesim ve kimler rahatsız olmuştur?

 

Kadın olmayı, ana olmayı, Türk dünyası için canını hiçe saymayı onlarda gördüm. Aydınlık yarınlara ulaşabilmek için, Türk milletini yüceltmek için, bilgiye kültüre doyurmak için var olmuşlar adeta…

İki kadın…

Bir tanesi Türkiye´de diğeri ise Azerbaycan´da..İkisi de Türk milleti için asker gibi, ana gibi, can gibi dosdoğru duruş sergiliyorlar. İki ayrı devlet olsa bile bir millet olmanın gururunu yaşıyorlar.

 

Evet..

Bahsettiğim iki kadın, hayran olduğum iki kişilik. Biri Doç. Dr Tenzile Rüstemhanlı, diğeri ise Banu Avar. Banu Avar Türk milletini savunup empeyalizmin ve onun uşaklarının iki yüzlülüğünü ortaya çıkardığı için TRT (Tayyip Radyo Televizyon) tarafından programına son verildi.

Peki bu programdan ve Banu Avar´dan rahatsız olan kesim kimlerdi?

 

Diğeri ise tam bir ana. Türk Dünyasının gözü karası. Gerek Türkiye gerekse Azerbaycan için, milleti için, Türklük için canını malını ortaya koyan Türk Dünyasının büyük anası Tenzile Rüstemhanlı. Özü sözü bir olan ender şahsiyetlerden bir tanesi.

 

Bugün kendini bilmez kimi yazar tayfası tarafından ona da iftiralar atılıyor. O da iktidarın bir oyunu olduğu 3 yaşında ki çocuk tarafından bile anlaşılan Ergenekon düzeni içerisine çekilmeye çalışılıyor.

 

İkisi de aydın, ikisi de Türk kadınının gücünü en iyi şekilde dünyaya gösteren değerli insanlar.

Sizce bu iki önemli insan kimleri rahatsız etmiş olabilir ki?

 

Banu Avar…

Dünyada gerçekten yaşanan soykırımları hem de medeni diye geçinen Avrupalıların yaptıkları soykırımları, yalanları, dolanları bizzat Avrupalı siyasetçilerle röportajlar yaparak ispatlamadı mı? Korkmadan çekinmeden ikiyüzlülüğün adının emperyalist güçler olduğunu haykıran bir Banu Avar´dan kim ya da kimler rahatsız olabilirdi?

 

Her fırsatta Türk Dünyasını bir araya toplayan, 31 Mart soykırımında, Hocalı´da şehit edilen atalarımızı anan, Kıbrıs için, Azerbaycan için, Türkiye için, İran´da yaşayan 30 milyon Türk için, Kerkük´te Amerikan askerleri ve Kürtler tarafından katledilen Türkmen kardeşlerimiz için  canını malını hiçe sayarak mücadele  eden bir Tenzile Rüstemhanlı kimleri rahatsız etmiş olabilir?

 

Açık konuşmak gerekir. Bu insanlardan rahatsız olanlar Türk olamaz. Türk´üm deyipde rahatsız oluyorsa bu insanın ´insanlığından´ şüphe etmek gerekir.

 

Neden mi?

 

Eğer birisi  ´Ben Türk´üm, ben Müslümanım´ deyip de Kerkük´te, Musul´da, Kıbrıs´da, İran´da yaşananlara ses çıkartmayıp çıkartanlara da tepki gösteriyorsa o kişinin Türklüğünden de, Müslümanlığından da şüphe etmek gerekmez mi? 

Bu yaşananlara ses çıkartmamak hangi dine hangi ulus anlayışına sığabilir?

 

Bu akıl dışı ve ahmakça eleştirileri yapanlar olsa olsa iki kuruşa ruhlarını sattıkları emperyalizmin kuklası olurlar ki böylesini değil Türk milleti dünyada ki hiçbir millet kendi ırkından saymaz.

Böyleleri para muslukları kapanmasın diye birgün ak kurt, diğer gün kara kurt  olurlar.

 

Bugünlerde liboş muhafazakar sağ, entel dantel özgürlükçü ve ayrılıkçı  sol, terör örgütü yandaşları ve tabi ki TSK ve cumhuriyet düşmanı  ikinci cumhuriyetçi ittifakı iktidarı savunuyor. Oysa iktidar bugün var yarın yok.

 

Yarın neyi savunacaksınız?

 

İşte iki kadın… Milleti için neferlik eden iki kadın. Yalanı dolanı olmayan akıllı ve bilgili iki aydın Türk kadını..

Ve diğer kadıncıklar. Nazlı Ilıcaklar, Leyla Zanalar, Yasemin Çongarlar…

 

Ve bir kadın kadar bile cesareti olmayanlar… Korkarak yalancı tanıklık yapanlar. Dün ak dediklerine korkarak bugün kara diyenler.

 

Düşünmeden ya da ´çok düşünerek´ yazan, konuşan oradan buradan üç kuruşluk menfaat için onurunu satanlarla işimiz var anlaşılan..

 

Onlar kadar olamasak ta bizde bu ülke ve bu millet için bir şeyler yapmalıyız.

Hepimiz bir Banu Avar hepimiz bir Tenzile Rüstemhanlı olmalıyız…

Şerife ÖZDEMİR

[email protected]

www.belturk.be

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap