209) TÜRKİYE’NİN KÜRESEL KUŞATILMASI

Yayin Tarihi 22 Temmuz, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

TÜRKİYE’NİN KÜRESEL KUŞATILMASI

Bugün yaşadığımız Ergenekon çatışmasının arkasındaki gerçekleri iyi görmek şart. Böylece milli birlik ve bütünlüğümüzü daha iyi koruyabiliriz. Ergenekon çetesi veya örgütü denilen örgüt; AKP hükümeti ile ona yön veren küresel güçlerin yarattığı, hayali bir örgüttür.

Geçmişte; devlet içine sokuşturulmuş bulunan NATO’ya bağlı antikomünist birimin, bugün tarif edilen Ergenekonla bir ilgisi yoktur. Bazı mafya üyelerinin adının bu Ergenekon’a eklenerek ortada yeni bir suç örgütü varmış havası yaratılırken; aslında kamuoyu kandırılmak isteniyor. AKP’ye bağlı tarikatçı medya da dezenformasyon yoluyla (Haberleri kirleterek, çarpıtarak) vatandaşın kafasında bu hayali örgütü gerçek örgütmüş gibi canlandırmak istiyor.


AKP şakşakçısı yazarların yazılarını incelediğinizde de Ergenekon işini 5 Kasım 2007’de bizim Başbakan’a, ikili görüşmede ABD Başkanı Bush’un emrettiğini anlıyoruz. Fehmi Koru’nun yazıları bunu ispat ediyor.
Avrupa Birliği ise açık açık ‘Devletin içine yuvalanmış olan cinayet örgütü Ergenekon’u temizleyin!’ diye emir verdi. Yani; AB tarafı, hem savcı hem hakim oldu. Bizim mahkemelerden önce cumhuriyetçileri mahkum etti.


AKP hükümeti, kendi iktidarına da karşı olan bu kesimleri susturmak için operasyon başlattı. (Konunun ayrıntıları belgeleriyle bu haftaki Aydınlık Dergisi’nde yer alıyor.)

İKİ TÜR PAŞA
Hükümet; Ergenekon operasyonu ile bazı emekli paşaları da gözaltına aldırdı. Bunların 2003-2004 yıllarında darbe planladıkları iddia ediliyor.
O dönemin Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral Hilmi Özkök, şimdi ‘Ceza çekmek insanı rahatlatır!‘ diyerek, içeri tıkılan silah arkadaşlarını dolaylı olarak suçlu ilan ediyor.


Soru şu: O zaman darbe girişimleri var idiyse; Bay Özkök de bunu öğrenmiş idiyse neden duruma el koymadı? Demek ki görevini ihmal etmiştir; suçludur.
İkincisi; Ergenekon üzerinden darbe gündeme getirildiğine göre ünlü savcı Zekeriya Öz, neden Bay Özkök’ü sorgulamamıştır?


Hatırlayın: 12 Nisan 2003 tarihli gazetelerde yer alan bir haberde, dönemin Genelkurmay Başkanı Özkök; ‘Hükümetle aramız şiir gibi!‘ diyerek; tavrını ortaya koymuştu. Bu süreç sonunda da Bay Özkök; ordu içinde itibar kaybına uğramış birisi olarak üst düzey subaylar arasında görünemez hale gelmişti. Şimdi işte bu itibar kaybına uğramanın hesabını soruyor olmalı.
***
İkinci paşa, Özden Örnek…
Bir zamanlar; Deniz Kuvvetlerimiz’in komutanlığını yapmış birisi…
Bay Örnek; anılarını yazmış; burada da darbecilerden söz etmiş. Bunun günlüklerini birileri ele geçirmiş; Fethullahçı basına sızdırmış. Bu iddialar doğru ise Bay Örnek darbecileri niye ihbar etmemiş… İhbar etmeyerek suçu ve suçluyu gizlemiş olmuyor mu?
Tıpkı Özkök gibi…
Ama Bay Örnek’in konumu da çok ilginç…
Oğullarından Tolga Örnek’in yaptığı filmlerin giderini Başbakan Erdoğan’ın çok yakını olan işadamı Ahmet Çalık karşılıyormuş. Ahmet Çalık; Sabah-atv’yi devlet bankalarının kredileriyle alan bir işadamı. Yetmedi, yetmedi… Bu darbe günlüğü tutan Bay Örnek’in küçük oğlu da Bursa Gaz Şirketi’nde yönetim kurulu üyesi imiş. Şu Allah’ın işine bakın ki Bursa Gaz da Ahmet Çalık’ın imiş…
Yani günlükçü Örnek’in oğulları ile Başbakan Erdoğan’ın adamları arasında sıkı bir para bağı oluşmuş.
İş bununla kalmamış…
Bay Örnek’in karısının istimlak edilen bir işyeri nedeniyle, Başbakan Erdoğan 2003 yılında bu aileye 75 milyar daha para ödetmiş. Afiyet olsun; güle güle yesinler…


Lakin; darbeden söz eden bu paşaya Ergenekon savcısı Öz hiçbir şey demiyor. Onu içeri alıp sorgulamıyor.
Yani; hükümetle şiir gibi olanlar, darbeden uzak tutulurken, komutanlıkları dönemlerinde gericilere karşı sert tavırlar gösteren Tolon Paşa ile Eruygur Paşa hapse tıkılıyor.
Amerika’ya karşı çıkan paşalar… Avrupa Birliği’nin PKK karşısındaki tavrını eleştiren paşalar… PKK ile mücadele eden paşalar terörist ilan ediliyor. İstanbul Başsavcısı; ‘Siz bu tür terörü bilmezsiniz; onu ancak biz biliriz!‘ anlamında işin içine dalıveriyor.
Kuşatmanın küresel boyutunu görebiliyor musunuz?

NE BİLGİSAYARMIŞ AMA…
Ergenekon davasının görüleceği mahkeme bilgisayarda belirlenmiş. Ve kura da 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkmış. Şu Allah’ın işine bakın ki bu mahkeme de Ergenekon savcısı kimlerin tutuklanmasını istemiş ise onlar için tutuklama kararı veren mahkeme imiş.
Demek ki günümüzün bilgisayarları bile akıllanmış. Makine bir bakıyor; iki bakıyor; Başbakan Erdoğan’ı kızdırmamak için kurayı getirip 13. konduruyor.
Türkiye’nin bilgisayarları bile işini biliyor, vesselam…

GİZLİ TANIK-YALANCI TANIK
Atatürkçüleri kanlı katiller gibi göstermeye kalkışanlar; minarenin kılıfını da önceden hazırladılar. Tanık Koruma Programı adıyla hazırlanan iş; meğer Ergenekoncuları mahkum ettirmek için planlanmış imiş.
Ergenekoncu gösterilenleri mahkum edebilmek için tanıklar bulunacak… Bunların sesi bile değiştirilecek… Yüzleri gerektiğinde ameliyat ettirilecek, kimlikleri yenilenecek…
Kimden koruyorsunuz bu tanıklarınızı? PKK’dan mı?
Yoksa; tanık koruma adı altında yalancı tanık aramak peşinde misiniz?
Meclis çoğunluğuna dayanıp böyle kanunlar çıkartarak cumhuriyetçileri mahkum ettirmeye kalkışmayınız. Yalancının mumu ancak yatsıya kadar yanar.

Rıza ZELYUT

Paylaş:

Yorumlar

“209) TÜRKİYE’NİN KÜRESEL KUŞATILMASI” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. EMRAH DAĞDELEN yorum tarihi 23 Temmuz, 2008 20:57

    <p>ÜLKENİN HER TARAFINDA HIRSIZLIK,UYUŞTURUCU KISACASI ORGANİZE İŞLER GÜN GEÇTİKÇE ÜLKE İÇİNDE ARTIYOR VE BUNUNLA BERABER BU ORGANİZE İŞLERİ ORGANİZE EDENLER GÜN GEÇTİKÇE HALK İÇİNDE HER AİLENİN YUVASINA ATEŞ SIÇRATIYOR.BU DURUMLARDA ÜLKEDE TERÖR VE YANDAŞLARI BUNA BAĞLI OLARAK ARTIYOR.ÇÜNKÜ TERÖRE GENÇ ELEMANLAR GEREKİYOR.ÜLKE İÇİNDE İŞSİZLİK EN ÜST DÜZEYDE OLURSA TERÖRÜN GENÇLERİ PARA VAATLERİ İLE KANDIRMALARI ÇOK AMA ÇOK KOLAY OLUR.ÖRNEK VERİYORUM;BİR AKŞAM İŞTEN EVE GELİRSİNİZ.AKŞAM HABERLERİNİ İZLEMEK İSTERSİNİZ VE TELEVİZYONU AÇTIĞINIZ AN ŞEHİT HABERLERİ SÖYLENİR.BİLİYORUM Kİ O AN ÇOK ÜZÜLÜRSÜNÜZ.AMA ŞEHİT HABERLERİNDEN SONRA Bİ SON DAKİKA HABERİ OKUNUR VE DER Kİ;BU ÖLEN ASKERİ VEYA POLİSİ VEYA BİR SİVİLİ ÖLDÜREN TÜRK BİRİSİ YAPMIŞTIR.VE O ZAMAN DAHA DA ÜZÜLÜRSÜNÜZ.ŞU AN YAPILMASI GEREKEN İKTİDARIYLA,MUHALEFETİYLE BİRLİK İÇİNDE KARDEŞÇE YAŞAMAKTIR.EKONOMİYİ,SİYASETİ,HUKUKU AB,ABD VE BAŞKA ÜLKELERİN BASKISI ALTINDA KALMADAN DÜZENLEMEKTİR.</p>

Yorum yap