205) YAZICIOĞLU’NUN “ŞOK” VASİYETİ!

Yayin Tarihi 9 Ocak, 2010 
Kategori SOSYAL

 

YAZICIOĞLU’NUN “ŞOK” VASİYETİ!

image00112.jpg

“Takip ediliyorum ölürsem beni siz yıkatın”

Kahramanmaraş’tan Yozgat’a giderken geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na “İki aydır beni çok sıkı takibe aldılar. Ölürsem beni siz yıkatın” diye vasiyette bulunmuş.

Bu ilginç iddia Nakşibendi tarikatının en radikal kollarından olan İsmailağa Cemaatine mensup “Abdullah Hoca”nın cemaate yaptığı sohbetle ortaya çıktı. İsmailağa Camii’nin internet sitesine de konulan sohbet videosunda anlatılanlara göre, Yazıcıoğlu’nun ölümünden iki ay önce cemaatin lideri Ustaosmanoğlu uzun zamandır görmediği Yazıcıoğlu’na “özledim gelsin” diye haber gönderdi. Bu çağrı üzerine Yazıcıoğlu Ankara’dan İstanbul’a gelip hocayla buluştu. Bu buluşma sırasında iki aydır takip edildiğini söyleyen Yazıcıoğlu, Mahmut Ustaosmanoğlu’na “Bundan sonra ne yapacağımı tam bilemiyorum. Ölümüm hadise olursa beni dualarından esirgeme. Cenazemi de sen yıkat, kefenlet” dedi.

Abdullah Hoca’nın ağzından, yaşananlar videoda şöyle anlatılıyor:

“Muhsin bey çok yakın bir dostumdur. Son dört yıldır Ramazan ayında öğle ve ikindi de büyük camiye gelir, mukabelesini dinler, ikindiden akşama sohbet eder, ardından da iftar ederdik. Teravihi de kılar giderdik. Allah’ın sadık kullarından birisiydi. Ölümünden iki ay önce bizim Muhsin uzun zamandır gelmedi diye Efendi hazretleri “özledim gelsin” demişler. Telefon ettiler. Tek başına, yanına kimseyi almadan Ankara’dan uçağa atladı geldi ve efendi hazretlerini buldu. İki saat baş başa sohbet ettiler.

Ayrılacağı zaman efendi Hazretleri, Yazıcıoğlu’na, “Senden iki şey isteyeceğim. Bu güne kadar sağlam durdun. Allah da seni kayırdı. Bundan sonra da itikadından, inancından gevşeklik yapma” dedi. Muhsin Yazıcıoğlu da söz vererek şunları söyledi:

Beni iki aydan beri çok sıkı takibe aldılar. Bundan sonra ne yapacağımı tam bilemiyorum. Şunu rica ediyorum, ölümüm hadise olursa beni dualarından unutma.”

Bu sözler üzerine Ustaosmanoğlu, “Ölümü isteme. Sen istesen de istemesen de vakti gelince zaten seni bulacak. Sen istikametine devam et, geldiği zaman diyeceğin bir şey yok zaten” diye karşılık verdi.

O zaman Muhsin Yazıcıoğlu da, ‘Sen benden iki şey istedin, ben kabul ettim. Şimdi ben de senden iki şey isteyeceğim‘ deyince Ustaosmanoğlu, “Benden ne istiyorsun?” diye sordu.

Yazıcıoğlu, “Benim cenazemi sen yıkatacaksın. Şu an gördüğüm kadarıyla sıhhatin buna müsait değil. Bu yüzden senin tayin ettiğin adamlar beni yıkayacak, kefenimi giydirecek ve toprağa koyup üzerimi örtecek. Benden sonra da ailemi yakınlarımı senin adına teselli edecek. Beni duadan unutmayacaksın.” Böyle ayrıldılar. Dikkat edin Muhsin bey Helikoptere binerken ne dedi? “Ben bu güne kadar helikoptere binmedim, beni ölüme mi götürüyorsunuz?

Hadise olunca Efendi hazretleri Yazıcıoğlu’nun cenaze işleri için beni görevlendirdi. 05.30 uçağıyla gittik. Kimseyi Kocatepe’ye almıyorlardı. Oradaki görevlilere rica ettik bizi içeriye almadılar. Tam ümidi kesip geri dönerken birisi yardımcı oldu içeri girdik. Vasiyeti yerine getirdik. 6,5 saat görev yaptık. Sonra da evine gidip hanımına annesine Efendinin selamlarını, başsağlığını dilediler.”

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=88580

Paylaş:

Yorumlar

“205) YAZICIOĞLU’NUN “ŞOK” VASİYETİ!” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. şükrü adatepe yorum tarihi 9 Ocak, 2010 15:24

  EVT MUHSİN RAHMETLİYİDE ÖLÜME GÖTÜRDÜLER GERÇEK BİR TÜRK İSLAM SEVDALISIYDI BU MEMLEKTİN TAŞÖRENLERİ VATAN SEVERLERİ ORTADAN KALDIRIP DAĞDAKİLERE YOL VERMEK İÇİN HERŞEYİ YAPIYORLAR.

 2. alpay akkerman yorum tarihi 9 Ocak, 2010 17:12

  muhsin yazıcıoglu turk mılletının gonlunde yerı herkes bılır yanlız bu yazının bu zamanlarda cıkması bana manıdar geldi
  ki bıldıgım kadarıyla MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tekke leri kapatmıstı bundandırkı (gene bıldıgım kadarıyla )tekkelerdekı kendılerıne şıh dıyenler atatürkü sevmezler düşmandır ki yazıcıoglunun milliyetciliğini bilmeyen yoktur atatürk sevgisini bilmeyen yoktur.bu yazı bundan bana garip geldi aylar sonra bu konuyu istedıkleri gibi yazıya dokmelerı şıhın isteğiyle tek başına haber vermeden şıhın yanına gittiğinin som istek soylenmesi yani bu iş bana hemde çok manidar geldi

 3. mehmet şentürk yorum tarihi 17 Ocak, 2010 19:45

  HİÇ BİR TÜRK MLLİYETÇİSİ BİR ŞIHDAN BİR ŞEYHTEN İCAZET ALMAZ.SAYIN YAZICIĞLUNUN ADINA O ÖLDÜKTEN SONRA KİMSE İLERİ GERİ AHKAM KESMESİN.
  BENİM KILAVUZUMDA İSMAİLAĞALAR BİLMEM NE AĞALAR DEĞİL KURAN VE ONUN SÜNNETİDİR.
  VE TANRI İLE ARAMADA KİMSE GİREMEZ.

Yorum yap