144) ATATÜRK’ÜN OTOPSİ FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI!

Yayin Tarihi 9 Haziran, 2012 
Kategori ATATÜRK

Atatürk’ün otopsi fotoğrafları yayınlandı

image0019.jpg

Atatürk’ün ilk kez yayınlanan otopsi fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü.

 

Ankaralı işadamı ve koleksiyoncu Muhammed Yüksel, Atatürk’ün öldürüldüğünü ve otopsi yapılırken kafatasının değil vücudunun açıldığı iddia etti.

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI VAR

Atatürk’ün otopsi sonrası fotoğlarını yayınlayan Yüksel, elinde gerçekleri alt üst edecek bilgi ve fotoğrafların olduğunu da ileri sürdü. Elinde Atatürk’ün otopsi yapılırken fotoğrafların bulunduğunu ileri süren Yüksel “Kesme biçme işlemleri yapılırken de fotoğrafları var ama onları yayınlatmak istemiyorum. Buyurun Ankara’ya gelin göstereyim. Doktor Akil Muhtar, doktor Mehmet Kamil, doktor Süreyya Hidayet, doktor Abra Vaya… Doktor Abra Vaya Yahudi asıllı Rum’dur. 1935-1943 yılında Atatürk’ün azınlıklar için kontenjanından Niğde Milletvekilliği yapmış, kurucu meclis üyeliği yapmış, senatörlük yapmış bir vatandaş. Kendisi Yahudi, karısı İzmirli bir Rum. Atatürk’ün özel doktoru. Fotoğrafların devamı var.” dedi.

image0021.jpg

ÖLÜM RAPORU NEDEN YAYINLANMADI?

Atatürk’ün ölüm raporunun yayınlanmadığına dikkat çeken Yüksel “Şunu tartışmanız gerekli. Atatürk’ün otopsi raporu neden yayınlanmadı? Doktorların açıklamalarını okuyorum: Biz kan almaya bile cesaret edemedik. 1938’de bütün dünyada otopsi yapılıyordu. Ve neden öldüğü açıklanıyordu. Ama Atatürk’ün ölüm raporu yayınlanmıyor. Bir rapor var mı ölümüyle ilgili? Siroz’a bağlı kalp durması diyorlar ama kan örneği yok. Kan almaya cesaret bile edemedik diyor Doktorlar.” diye konuştu.

image0031.jpg

ATATÜRK ÖLDÜRÜLDÜ

“Elimde Atatürk’ün kafatasının açıldığı değil, vücudunun açıldığı fotoğrafları var.” diyen Yüksel iddialarını şöyle sürdürdü: “Çok net değil ama karnının açıldığı görünüyor. Bunların negatifleri var elimde. Atatürk’ün hazırlanmış bir ölüm raporu yok. Ben Atatürk’ün öldürüldüğüne inanıyorum. Neden bir Cumhurbaşkanı’nın ölüm raporu yayınlanmaz. Bu fotoğraflar elime açıklayamayacağım bir yerden geldi ve bu fotoğraflar Genelkurmay arşivlerinde bile yok.”

 

image0041.jpg

image0051.jpg

http://www.ensonhaber.com/ataturkun-otopsi-fotograflari-yayinlandi-2012-06-09.html

OTOPSİ DEĞİL TAHNİT İDDİASI

 http://www.gazeteport.com.tr/haber/99625/quototopsi-degil-tahnitquot

Paylaş:

Yorumlar

“144) ATATÜRK’ÜN OTOPSİ FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. Buket Turkay yorum tarihi 9 Haziran, 2012 19:51

    Merhaba..
    Sayin.Karahan Twitter ve Facebook’ta yayinladim.
    Beyefendinin sevgi ve selamlarini sunarim.
    BUKET TURKAY,SECRETARYSHIP

Yorum yap