140) ATATÜRK’ÜN SAVAŞA GİDERKEN OKUDUĞU DUA

Yayin Tarihi 10 Kasım, 2011 
Kategori ATATÜRK

 

Atatürk’ün savaşa giderken okuduğu dua

 

image00110.jpg

Atatürk’ün harbe giderken okuduğu duayı manevi kızı Ülkü Adatepe açıkladı.

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk’ün harbe giderken daima iki elini açıp ‘Allah’ım sen Türk milletini hiçbir zaman esir etme’ diye dua ettiğini söylediğini bildirdi.

Atatürk’ün ölümünün 73. yıl dönümünde, Şanlıurfa’daki ilk tören eski vilayet önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlendi. Vali Celalettin Güvenç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakcı, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve diğer protokol üyelerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Atatürk’ün sesinden 10. Yıl Nutku dinlendi.

‘HARBE GİDERKEN DAİMA DUA EDERDİ’

image0021.jpg

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arandan DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Salonunda devam eden törende ”Atatürk Konulu Pul Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesince düzenlenen ”Atatürk’ü Anma Programı”nda ise ”sürpriz konuk” olarak anons edilen Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe sahneye çıkarak, Ulu Önder’le ilgili anılarını anlattı.

Atatürk’ün hayatında büyük bir önem taşıdığını ifade eden Adatepe, Büyük Önder’in yaşamına dair bir çok anıyı salondakilerle paylaştı. Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’nda zaman zaman yakın dostlarıyla bir araya geldiğini ve kendisinin de bu ziyaretlere katıldığını anlatan Adatepe, ”Atatürk bazen efkarlanır, eski hikayelerini anlatırdı. Mesela harbe giderken daima dua ettiğini, iki elini açıp ‘Allah’ım sen Türk milletini hiçbir zaman esir etme’ diye dua ettiğini söylerdi” dedi.

Şanlıurfa Valisi Celaletin Güvenç de ”Atatürk’ün son hatırası” olan Adatepe’yi aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güvenç, Ülkü Adatepe’ye günün anısına çiçek ve plaket takdim etti. Törene katılan öğrenciler ve daire müdürleri Adatepe ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakcı, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve askeri personel de katıldı.

http://www.ensonhaber.com/ataturkun-savasa-giderken-okudugu-dua-2011-11-10.html

 

Paylaş:

Yorumlar

“140) ATATÜRK’ÜN SAVAŞA GİDERKEN OKUDUĞU DUA” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 11 Kasım, 2011 12:35

    ALLAH SENDEN RAZI OLMUSTIR ATAM(*SAYENDE HEP KORUNDUK*İNANCIMIZ HEP AYNI DÜZEYDE OLDU*ALLAH COK SÜKÜR*

  2. Murat bakırcan yorum tarihi 8 Şubat, 2012 16:54

    Atam sen olmasaydın bur da şimdi ben bu yazıyı yazamazdım.Sen bize bu vatanı bıraktın ben emanetine sahip çıkacağıma bur da söz veriyorum.Atam dediğin gibi oldu bizi bu hazineden mahrum etmek isteyenler var.Senin arkandan ileri geri konuşanda da var,Onlara bir çift lafta ben söyleyeyim.Beni şimdi savaşa çağırsalar giderim vatan sağ olsun . Ben şimdi bu saniye vatan için çanımı veririm vatan sağ olsun .Ama onlar kendi çıkarları için kendi dostunu satıyorsa, o benim dostum değildir.eeey… kendini dost die gösterme, Çakal gibi dostum olacağına!aslan gibi düşmanım olsun.Hiç olmazsa dostum gibi sırtımdan değil delikanlı gibi anlımdan vursun dağa iyi.

  3. sevgi türksu yorum tarihi 29 Temmuz, 2015 01:14

    Dans ettiği bir hanım vardı hatırlarsınız,adını unuttum.Sabah ezan sonrası mutlaka bir sure veya ayet oku dermiş,hanımın sesi çok güzelmiş,Atamız duyguyla dinlermiş her defasın da.Nebiyye gibi geldi aklıma .

Yorum yap