1353) Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Yayin Tarihi 30 Ağustos, 2015 
Kategori BASIN-YAYIN

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI HULUSİ AKAR’IN

ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ MESAJI
(30 AĞUSTOS 2015)

image001

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Kahraman Türk Ordusunun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, bağrından çıktığı Yüce Türk milletiyle bir bütün olarak verdiği destansı mücadelenin sonunda, tarihe altın harflerle yazdırdığı Büyük Zafer’in 93’üncü yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Türk tarihinde, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan zaferle Anadolu’nun Türk yurdu olduğu tescillenmiş; yine 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Başkomutan Meydan Muharebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandırılarak devletimizin yeniden inşa süreci başlatılmış ve ilelebet payidar kalacak “yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırılmış, ebedî hayatı burada taçlandırılmıştır.”

Yüce Önder ATATÜRK, Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferi’nin anlam ve önemini; “Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât, Türk Ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir âbidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.” ifadesiyle veciz bir şekilde vurgulamıştır.

30 Ağustos’ta kazanılan bu zafer, aynı zamanda, aziz milletimizin çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal reformları gerçekleştiren Türk inkılâbına ışık tutan bir meşale olmuştur.

2224 yıllık ordu geleneğine sahip, Orta Asya’dan Anadolu’ya, Akdeniz’e bir küheylan olup akan, gücünü aziz milletimizin sevgi ve desteğinden alan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri; geçmişte olduğu gibi bugün de yüce milletimizin temel karakteri olan ve hiçbir zaman ödün vermeyeceği egemenlik ve bağımsızlığının, şehit kanlarıyla yoğrulup bayraklaşan kutsal vatan topraklarının bütünlük ve güvenliğinin teminatı olmaya devam edecektir.

30 Ağustos günleri, aynı zamanda “Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” olması vesilesiyle Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları için; bir yandan bir üst rütbeye terfi etmenin heyecanının, diğer yandan da görevi tamamlamanın huzuru içinde emekli olmanın gururunun yaşandığı müstesna günlerdir.

Bu vesileyle, terfi eden tüm personelimize yeni rütbelerinin hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle görevlerinde başarılar diliyor, Silahlı Kuvvetlerimizdeki görev sürelerini tamamlayarak emekliye ayrılan mensuplarımıza da verdikleri değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, aileleri ile birlikte; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.

Başta, büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin mimarı Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları ile bayraklaşan kutsal vatan toprağının bütünlüğü ve şanlı al bayrağımızın daima hür bir şekilde dalgalanması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde ciddiyet, samimiyet diyalog ve koordinasyon içinde görev yapan, general/amiral, subay, astsubay, devlet memuru, uzman jandarma, uzman erbaş, erbaş ve erlerimiz, köy korucularımız, işçilerimiz ve tüm askerî öğrencilerimiz ile yıllarını bu Orduya vermiş emekli personelimizin Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; kendilerine değerli aile mensuplarıyla birlikte, başarı, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

 Hulusi AKAR
 Orgeneral
 Genelkurmay Başkanı

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_7_mesajlar/2015/zafer_bayrami_mesaji_28082015.html

 

Paylaş:

Yorumlar

“1353) Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Nurettin kabak yorum tarihi 31 Ağustos, 2015 14:12

  Allah Tüm askeriye birliklerine güç kuvvet versin daim etsin başımızdan eksik etmesin bütün daularimiz sizin le yeni komutanimiza başarılar dilerim

 2. M.Nihat YILMAZ yorum tarihi 31 Ağustos, 2015 17:11

  SAĞ OLASIN! VAR OLASIN HULUSİ AKAR PAŞAMIZ.
  SEN BÖYLE DÜŞÜNÜR,BÖYLE SÖYLERSEN,ÇELİK YÜREKLİ TÜM TÜRK MİLLETİ SENİN YANINDA VE ARKANDADIR.
  ASLINDA SÖYLEDİĞİN NORMAL BİR BİLDİRİMDİR.
  ANCAK;TÜRKLÜĞE YAN BAKILDIĞI,ONUN ORDUSUNA
  KOMPLO KURULDUĞU BİR ZAMANDA, BU BEYAN, YÜREĞİMİZE SU SERPMİŞTİR.
  ŞUNU HERKES İYİ BİLMELİDİR!
  -MİLLETİMİZ,M.KEMAL ATATÜRK’Ü YENİDEN KEŞFEDİYOR,
  -ARTIK DOSTUNU,DÜŞMANINI İYİ ANLIYOR,ORDUSUNA
  SAHİP ÇIKIYOR.
  BU ŞEKİLDE DUYGULARIMIZI PAYLAŞANLARA,GÖNÜLDEN SELAMLAR,SAYGILAR..

Yorum yap