131) ASKERLİKTEN KAÇAN ZÜPPELERE DUYURULUR !

Yayin Tarihi 29 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

RAPOR ALIP, ASKERLİK YAPMAYAN

ZÜPPELERE DUYURULUR !

TÜRKMEN ÇADIRINDA YAŞAYAN,

ŞEHİT AİLESİ

Şehit Er İbrahim Okur’un cenazesinde yaşanan dram, ‘Neden hep yoksul çocukları’ sorusunu soranları bir kez daha haklı çıkardı.

28 Şubat 2008 / 23:43

image001106.jpg

Hakkari 4’üncü Dağ Komando Taburu’nda görev yapan ve Kuzey Irak’ta süren kara harekatında şehit olan Piyade Komando Er 21 yaşındaki İbrahim Okur’un cenazesi memleketi Mersin’in Silifke İlçesi’nde toprağa verildi.

AİLENİN KIYAFETİ KAYMAKAMLIKTAN
Çadırda yaşayan ve bir takım elbiseleri dahi olmayan şehidin babası 60 yaşındaki Hasan Okur ve kardeşi Zeynel Okur törende Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu’nun emriyle kendilerine alınan siyah takım elbiseyi ve kırmızı beyaz renklerdeki kravatı taktı. Dik duruşları ve metanetleriyle dikkat çeken baba -oğul, Bakan Kürşad Tüzmen, Mersin Milletvekili Zafer Üskül ve üst düzey komutanlarla birlikte saf tuttu.

DTP ÖNÜNDE SLOGAN ATILDI
Şehit Piyade Er İbrahim Okur’un cenazesi Silifke Devlet Hastanesi’nden alınarak askeri kortej eşliğinde Atatürk Caddesi’ndeki Alladdin Camii’ne getirildi. Cenazeye yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Cenazenin camiye getirilişi sırasında on binler, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ şeklinde slogan attı. Kalabalık, DTP İlçe binasının önünden geçerken, ‘yuh’ çekti.

YOKSUL AİLEYE TÖREN KIYAFETİ VAKIFTAN
Hayvancılıkla geçimini sağlayan ve kıl çadırda yaşamını sürdüren şehit babası Hasan Okur ile şehidin kardeşi Zeynel Okur, tören için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan siyah takım elbiseyi giydi. Baba ile oğlu, kırmızı-beyaz kravat taktı. Bakan Tüzmen, şehit babası Hasan Okur’un yanına gelerek, “Başın sağ olsun. Oğlunun kanı yerde kalmayacak. O şerefsizler hak ettiği cezayı bulacaklar” diyerek sabır diledi.

MÜFTÜ ŞİİR OKUYUP, NAMAZ KILDIRDI
Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından Silifke Müftüsü Sabri Kütükçü, cenaze namazı kıldırmak için tabutun yanına geldi. Müftü Küçüktü, namaz öncesi Arif Nihat Asya’nın ‘Fetih Marşı’ ile İstiklal Marşı’nın bazı bölümlerini okudu. Ardından da cenaze namazını kıldırdı. Törende, baba ile şehidin kardeşlerinin vakur duruşu dikkat çekerken anne Zeynep Okur ise yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi.Kılınan namazın ardından şehidin cenazesi top arabasıyla toprağa verileceği Asri Mezarlığı’ndaki şehitliğe götürüldü. Bakan Tüzmen, kortejin önünde baba Hakan Okur’un koluna girerek birlikte yürüdü. Şehit cenazesi, burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

ENSON HABER

ziyaretcidefteri21111126.gif

Paylaş:

Yorumlar

“131) ASKERLİKTEN KAÇAN ZÜPPELERE DUYURULUR !” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. FikirYolu.com » Blog Arşivi » ASKERLİKTEN KAÇAN ZÜPPELERE DUYURULUR ! yorum tarihi 29 Şubat, 2008 01:55
 2. yaşar toptaş yorum tarihi 29 Şubat, 2008 11:02

  bu memleketin ekmeğini yiyip suyunu içen askerliğe elverişli herkes askerlik yapmak zorundadır biz devlet olarak zenginleri makam ve mevki sahiplerini sanatçı futbolcu gibi vb larına istisna getirirsek olacağı budur bana göre istisnaları şöyle olmalı sakat ve tahsil gibi nedenler onun dışında istisna olmamalı torpil olmamalı suç sadece onlarda değil onlara rapor verenlerde

 3. Doğan KAPKINER yorum tarihi 29 Şubat, 2008 12:08

  Bir şehit babası fakir fukara fonundan elbise giydirilip cenaze törenine çıkarılıyor.Herhalde bakan beye ayıp olmasın diye.Bakan sormamış mı “Bu elbiseleri nereden bulmuş” diye?
  Bu aileye “Başın sağolsun.Kanı yerde kalmayacak” lafı birşey ifade ederse ne mutlu bu Millete.
  Utanması gerekenler utanmamış.

 4. Mustafa YAZKA yorum tarihi 29 Şubat, 2008 12:11

  Askerliği:Abelerinin,Babalarının,Dedelerinin,Atalarının ve Hatta dar günde Abla,Anne ve Nenelerininde ASKERLİK yapan Millet’in içersinde ASKER’lik yapmak istemeyen hiç bir insan evladı yoktur.
  Amaa eğer kanında,südünde ve aile ortamında teknik arıza varsaa diyeceğim yok.

 5. Dadaş Abuzer yorum tarihi 29 Şubat, 2008 14:38

  Bu vatanda yaşayıp bu vatanın havasını suyunu ekmeğini aşını yiyen herkes bu görevi hakkıyla ve severek yerine getirmeli. Askerlikten türlü bahanelerle kaçan kişilerin dağdaki kancıklardan bir farkı yoktur. Bu vatan madem hepimizin o zaman hepimiz üzerimize düşen görevi hakkıyle yerine getirmeliyiz.

 6. cemil gençtürk yorum tarihi 3 Mart, 2008 21:51

  deyerli arkadaşlarım çocuk katili apo piçine sayın şehitlerimize ceset diyen bir başbakanın yanındaki bakanı ve milletvekilinden basşınız sağolsundan başka ne bekliyorsunuz ki onların herşeyi ABD .NİN EMİRLERİ asker şehit olmuş çiftçi açlıktan ölmüş umurlarındamıkii.Nasıl yönetilmek istiyorsan öyle yönetilirsin bu günah hepimizin ALLAHA EMANET OLUN

Yorum yap