1222) AZERBAYCAN İLE İLİŞKİLERİMİZ GELİŞTİRİLECEK

Yayin Tarihi 6 Ağustos, 2013 
Kategori AZERBAYCAN SAYFASI, BASIN-YAYIN

Azerbaycan ile ilişkilerimiz daha da geliştirilecek…

image0013.jpg

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, kurulduğu günden bugüne özellikle Avrasya ülkelerine yönelik çalışmaları ile dikkatleri çekiyor

 

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, kurulduğu günden bugüne özellikle Avrasya ülkelerine yönelik çalışmaları ile dikkatleri çekiyor. Derneğin Başkanı Hikmet Eren, çalışmalarında KKTC ile Azerbaycan’a çok daha önem verdiklerini belirtiyor ve “Kardeş ülke Azerbaycan ile ilişkilerimizi daha da yükseklere taşımak için biröok alanda işbirliği içindeyiz. 7 yıldır çıkardığımız EkoAvrasya ile Azerbaycan’daki Vergi Dergisi ile bu işbirliğini daha da pekiştiriyoruz” diyor.

Azerbaycan’daki yayın hayatının 10.yıldönümü nedeni ile bir açıklama yapan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Başkanı Hikmet Eren,açıklamalarında şunları söyledi:

”Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında sosyal ve ekonomik bir köprü olmak amacıyla kurulan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, özellikle kardeş ülke Azerbaycan ile sosyal, kültürel, ekonomik ve akademik alanlarda önemli faaliyetler gerçekleştirmektedir. 

Derneğimiz tarafından 6 yıldır yayınlanmakta olan EkoAvrasya Dergisi de misyonumuz gereği gerek kültürel gerekse ekonomik alanda sürdürülen ilişkilere katkı sağlamak amacıyla bu coğrafyada faaliyetlerine devam eden yayın organlarıyla işbirlikleri gerçekleştirmektedir. 

Kardeş ülke Azerbaycan ile uzun yıllara dayanan köklü dostluk ve kardeşlik ilişkilerimizi daha da sağlamlaştırmak üzere geçtiğimiz yıl Azerbaycan Vergi Dergisi ile de bir işbirliği protokolü imzalmış bulunuyoruz. Bu protokol ile iki dergi birçok alanda ortak projeler gerçekleştirmektedir.

Azerbaycan’ın ekonomik alanda önemli bir yayını olan Azerbaycan Vergi Dergisi’nin 10. Yılında dergiye emeği geçen herkesi tebrik ediyor, birlikte nice güzel çalışmaya imza atmayı temenni ediyorum.”

NOT: Bu haber sayın Necdet Buluz ([email protected]) tarafından gönderilmiştir.

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap