116) ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRI !

Yayin Tarihi 19 Şubat, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Atatürk heykeline çirkin saldırı

 

İZMİR’de Çamdibi Atatürk Parkı içinde bulunan Atatürk Heykeli’ne önceki gün sabaha karşı çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Olayda, Ulu Önder Atatürk’ün ve el ele tutuştuğu kız öğrencinin heykelinin kolları koparılarak yerlere atıldı.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce gerçekleştiren saldırıda, Atatürk’ün ve el ele tutuştuğu kız öğrencinin heykelinin kolları koparıldı. Kız öğrenci heykelinin diğer kolu da kırıldı.

Atatürk heykelinin elinin parçalanmasına tepki gösteren Bornova Belediye Başkanı CHP’li Sırrı Aydoğan, olayı nefretle kınadığını belirtti. Başkan Aydoğan, “Bilinçsiz, gerici, çağdışı bir kısım insanların elinden çıkmış olduğu belli olan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ulu önder ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Modern Türkiye’nin mimarı olan Atatürk’ün anıtına yapılan bu saldırı özünde Cumhuriyetimizin kazanımlarına yönelik bir saldırıdır. Son dönemde gündeme getirilen türban tartışmaları gerici bir takım güçleri cesaretlendirmiştir. Olayı nefretle kınıyorum. Atatürk ve onun eserlerine yönelik saldırılara her zaman için karşı duracağız. Yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Heykeli ise en kısa zamanda eski haline getirerek yenileyeceğiz” dedi.

Başkan Aydoğan ayrıca, emniyet güçlerinin saldırıyı gerçekleştirenleri en kısa zamanda yakalayarak yargıya teslim edeceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

VATAN

image00169.jpg

image00227.jpg

image00322.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“116) ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRI !” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. süleyman hilmi bilir yorum tarihi 23 Şubat, 2008 15:08

    Atamı bu hale getiren elleriniz ayaklarınız kırılsın derdim ama Atam hayatta olsa bana bunu dedirttirmezdi.. Sitenize üye olmaya çalışıyorum ancak yazdığım bu yarumlara cevap alamiyorum .. Saygılarımla..

Yorum yap