1156) ABD KONGRESİ’NDE ERMENİLERİN DEDİĞİ OLDU

Yayin Tarihi 29 Kasım, 2012 
Kategori BASIN-YAYIN, ERMENİ SORUNU

ABD Kongresi’nde Ermenilerin dediği oldu

image0036.jpg


ABD’nin yeni dönem Temsilciler Meclisi’nde (TM) Türkiye’ye yönelik Ermeni soykırım iddialarında çok kritik bir koltuk olan Dış İlişkiler Komitesi başkanlığına, Ermeni diasporasının desteklediği California Milletvekili Ed Royce seçildi.

ABD Kongresi Ermeni Dostluk Grubu’nun da eşbaşkanı olan Royce’un seçimi, Ermeniler arasında sevinçle karşılandı.

Eski komite başkanı, kökeni Türkiye’ye kadar uzanan Ileana Ros-Lehtinen, Cumhuriyetçi Parti kuralları gereği 3 kereden fazla komitede liderlik edemediğinden görevi bu dönem bırakmıştı. Ermeniler, Ros-Lehtinen’in yerine Royce’un gelmesini istiyor,  Türkler de buna karşı çıkıyordu.  Meclis Başkanı, aynı zamanda Cumhuriyetçilerin lideri John Boehner, TM’de çoğunluk olan Cumhuriyetçilerin yönetecekleri komitelere kimlerin başkan olacağını açıklarken Royce’u da saydı. ABD’de yaşayan Türk toplumu şimdi Royce’un Ermeni Dostluk Grubu içinde aktif bir görev almasına karşı çıkıyorlar. Komite başkanı olarak teklif edilen maddeleri gündeme alma hakkı olan Royce’un soykırım iddialarında ise hakkaniyetli davranmasını istiyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22035645.asp

Paylaş:

Yorumlar

“1156) ABD KONGRESİ’NDE ERMENİLERİN DEDİĞİ OLDU” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. perle inci yorum tarihi 29 Kasım, 2012 18:17

    (*TÜRKİYE VE TÜRKLER(*ADINA HİN*LİK DÜSÜNENLERE DOGANIN CEZA VEREBEİLECEGİNİ DÜSÜNÜYOR VE DUA EDİYORUZ(*YARADAN NEZDİNDE KABUL GÖRÜCEKTİR İNSAALLAH(*

Yorum yap